kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, Programy
[#61] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#62] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#63] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#64] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#65] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#66] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#67] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#68] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#69] Re: Surfowanie na klasyku

@Motyl, post #67

Ech a wątek był o picidae.... powiem tyle, że korzystam codziennie przez Ibrowse i dzięki picidae wieczorne czytanie newsów z interesujących mnie serwisów odbywam spod workbencha. Po prostu tak jest fajnie :) Na codzień używam Win Xp i 7 oraz telefonu i tabletu z androidem, w przeszłosci uzywałem też paru dystrybucji Linuxa, oraz MacOS w wersjach od 6 do 10.4. Więc ogląd mam. Na podstawie wielu lat doświadczeń, dla mnie jako użytkownika najwygodniejszymi sytemami są AmigaOS i WinXP. Dają mi największe poczucie kontroli. Na tym koniec offtopa.
[#70] Re: Surfowanie na klasyku

@twardy, post #69

Ja tez codzien rano zaliczam prasę o 6:00 z Amiga :)
[#71] Re: Surfowanie na klasyku

@twardy, post #69

Sporadycznie zdarza mi się używać na skromnym kieszonkowcu Operę Mini i zastanawiałem się czy próbowano zrobić coś podobnego na słabszych Amigach, a może nawet korzystać/podpiąć się pod ten serwer Opery?

Dla niezorientowanych - Ta przeglądarka chodzi na urządzeniach które zwykle mają słabe procki, mało pamięci, małe rozdzielczości i wolnego neta. Jednak by w takich warunkach zachować czytelność i funkcjonalność stron, nie wczytują ich bezpośrednio do urządzenia a zamiast tego wysyłają informacje z adresem strony do serwera Opery a tam przerabia stronkę usuwając większość reklam, zmniejsza rozdzielczość i ilość kolorów w obrazkach, kompresuje teksty, pomija rodzaje czcionek i upraszcza html do takiej postaci by taka uproszczona przeglądarka wyświetlała stronki możliwie jak najbliższe do oryginalnych mimo zmniejszenia ich objętości do ok 1/10 oryginalnej postaci.
Wydaje mi się że coś takiego byłoby bardziej praktyczne na skromniejszych konfiguracjach niż opisywany w tym wątku programik.
[#72] Re: Surfowanie na klasyku

@ZbyniuR, post #71

Tak, tylko mechanizm Opery Mini jest nieudokumentowany, więc czekają Cię miesiące rozkmin jak do tego się w ogóle podpiąć. To jest właściwie największy ból, których wszystkich odstrasza. Jakimś wyjściem byłoby zrobienie otwartego czegoś na modłę takiego cosia, ale to pochłonie mnóstwo czasu.
[#73] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#74] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#75] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#76] Re: Surfowanie na klasyku

@sand, post #1

Ależ się to muli na mojej konfiguracji.
[#77] Re: Surfowanie na klasyku

@glichtanski, post #76

Mówisz o swojej 3000 ? U mnie na prostej 1200 z Blizzardem 1230 działa całkiem wporzo. Oczywiście definicja wporzo to 32 sekundy dla wp.pl .
[#78] Re: Surfowanie na klasyku

@ede, post #30

Witam
Panowie wlasnie przegladam sobie strony na amidze z picidae i mam takie pytanie. Jakie transfery osiagacie na amidze? Ja na karcie wifi w A1200 mam kolo 100kb/s i nie bardzo wiem czy to duzo czy malo. Taki onet ktory ma 2,7mb jednak sie troche wczytuje.
[#79] Re: Surfowanie na klasyku

@Sosabowski, post #78

800kB/s na mojej A4000D, przy zaciąganiu rzeczy z FTP na dobrym kliencie (AmiFTP). Na gorszym kliencie (np. Dopus, choć jako kombajn jest świetny) mam tylko koło 200kB/s.
[#80] Re: Surfowanie na klasyku

@flops, post #79

Hmm to i tak duzo wiecej, ciekawe gdzie tkwi przyczyna malego transferu.
[#81] Re: Surfowanie na klasyku

@Sosabowski, post #80

Tkwi w Blizzardzie PPC. Gdy sobie podkręcisz 040, to będziesz miał trochę szybciej. Przy okazji wzrośnie prędkość Chipu, Fastu, IDE i BVision.
[#82] Re: Surfowanie na klasyku

@Sosabowski, post #80

W karcie sieciowej.
Najwolniejsze są bezprzewodowe, potem te zwykłe na PCMCIA, najszybsze są te w slotach zorro. Nie miałem nigdy slotów PCI więc nie uwzględniłem sieciówki w PCI w zestawieniu ale powinna być szybsza od tych w PCMCIA. Czy będzie szybsza od tych w zorro ? chętnie się dowiem.


Pozdrawiam
[#83] Re: Surfowanie na klasyku

@RadoslawF, post #82

W karcie sieciowej.


No, ale sieciówki PCMCIA działają w Apollo szybciej niż w Blizzardach.
[#84] Re: Surfowanie na klasyku

@Andrzej Drozd, post #83

Możliwe że tak jak dyski twarde działają szybciej w Apollo 040 i 060 niż blizzardach 040 i 060.
Bo w tych z 030 jest już odwrotnie.
A tak z ciekawości jaka jest ta różnica prędkości ?


Pozdrawiam
[#85] Re: Surfowanie na klasyku

@Andrzej Drozd, post #81

Tylko że ja mam w ppc 060 szeroki uśmiech
[#86] Re: Surfowanie na klasyku

@RadoslawF, post #84

Zrobiłem test i..."zgupłem" trochę. Wyniki są dziwne na niekorzyść Apollo.
Na obu Amigach postawiłem serwer Rc-FTPd, a pod pecetem, na Total Commanderze kopiowałem pliki z/do Amigi.


BlizzardPPC z 040/40MHz, FastATA i BVision, sieciówka PCMCIA na sterowniku CNET:

Kopiowanie pliku do Amigi: 286 kbps
Ściąganie pliku z Amigi: 344 kbps


Apollo 040/40MHz, standardowy kontroler IDE, AGA, sieciówka PCMCIA na sterowniku 3COM:

Kopiowanie pliku do Amigi: 189 kbps
Ściąganie pliku z Amigi: 114 kbps


PS. Może lepszym sposobem byłoby sprawdzenie jeszcze sieciówki CNET w Apollo, ale za dużo miałbym roboty z demontażem i montażem.
[#87] Re: Surfowanie na klasyku

@Andrzej Drozd, post #86

To moze byc kwestia rowniez karty sieciowej lub drivera... jakiego uzywasz stosu?
[#88] Re: Surfowanie na klasyku

@Andrzej Drozd, post #86

I tak wyszedł ci niezły wynik, pisze z pamięci ale na KingMaxie (CNET) miałem transfer w okolicach 200-260kbps, mierzone na Blizzardach IV, 040 i 060. Wartości powyżej 300kbps spotykałem tylko w opisach kart na zorro.
I taka ciekawostka, pomiary robiłem na dyskach SCSI a i tak zapisując plik do RAM: wynik był wyraźnie lepszy. Sprawdzałem w obie strony, mam serwery FTP na Amigach i PC.

Apollo nie mam i nie miałem więc nie sprawdzę.


Pozdrawiam
[#89] Re: Surfowanie na klasyku

@tcz, post #87

Bardzo możliwe że wszystko zależy od karty sieciowej i sterownika. Używam MiamiDX.
[#90] Re: Surfowanie na klasyku

@RadoslawF, post #88

Apollo nie mam i nie miałem więc nie sprawdzę.


Szkoda że teraz nie mogę sprawdzić obu sieciówek w dwóch Amigach. W połowie maja będę robił odkurzanie Amig (czyli przedmuchanie i sprawdzenie czy nic złego się nie dzieje oraz nasmarowanie wszystkich wentylatorów). W owieżowanej Ami z PPC mam wentylator w zasilaczu i dodatkowy, który chłodzi całą kartę BlizzardPPC. Oczywiście zyskuje na tym też BVision. W desktopie z Apollo mam też mały wiatraczek, który chłodzi cały komputer, ponieważ nie mam wentylatora na 040, tylko radiator. Oczywiście zyskuje na tym cała Amiga, ponieważ także AGA jest chłodzona, a męczę ją trybami VGA. :)

PS. No to mnie naszła przy okazji taka myśl, że tryb Super72 - Super High Res Laced, czyli 800x600 na AGA, też może mieć wpływ na prędkość.
W maju zrobię szczegółowe testy.

PS2. Zapomniałem dodać że w Ami PPC mam też trzeci wentylatorek, na PPC. A ten o którym wspomniałem wcześniej, chłodzi 040 i przy okazji całą kartę. Zamontowany jest z boku, ponieważ 040/25 nie miał nawet radiatora. Po podkręceniu 68k oscylatorem 80 mHz, sam założyłem radiator, a nadmuch zrobiłem na całą kartę.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 08:16:52 przez Andrzej Drozd
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem