kategoria: Sprzęt
[#91] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@Geekboy68k, post #89

jeżeli chodzi o wysyłkę do Polski to już nie do mnie, tylko rozmawiaj z kolegą JaraB ponieważ Goteki zostaną wysłane prosto do niego z Chin.
Czy on będzie miał możliwość i ochotę wysyłać to do PL tego nie wiem, kosztów też nie znam.

@ dez3 wysłałem Ci PW.
[#92] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@dez3, post #90

dla tych co nie są w temacie!!!na tych pamięciach można nagrać kickstart, w przypadku A1200 A3000 i A4000 potrzebne są dwie kości
[#93] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@Geekboy68k, post #89

Koszt wysyłki z UK do Polski wynosi gdzieś w granicach od 15 do 20f za 10kg.Prywatnymi firmami. Wszystkie inne są stosunkowo drogie. Chyba że ktoś by jechał do Polski to by zabrał paczkę. Druga sprawa jest taka że musiałbym wysłać jedną paczką wszystkie Goteki do jednej osoby bo wychodzi taniej. Ta z kolei osoba znowu by musiała wysłać pojedyncze egzemplarze do zainteresowanych przez co koszt tego Goteka wzrośnie o kolejne przesyłki. Tak że nie bardzo by się to opłacało. Chyba.
[#94] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@JaraB, post #93

Jak ktoś chce zamówić mogę w cenie 100 zł + przesyłka 8,30 zł = z przesyłka 108,30 zł
Czas oczekiwania dwa tygodnie (może nawet i szybciej). Przeprogramuje ją na Amige i sprawdzę na A500. Zdjęcia dawałem kilka postów wyżej jak stacja wygląda.
[#95] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@glon, post #76

Odebrałem dzisiaj paczkę :D , ale nie mogę znaleźć SELECTOR.ADF.
Trochę trywialny problem, ale skąd mogę wziąć ten plik?? Prosze nie odsyłajcie mnie google.

A poza tym rozumiem, że selector.adf w katalogu głównym razem z resztą moich *.adf-ów, no i pendrive w fat32?
[#96] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@glon, post #95

Przeczytaj dokladnie caly watek - znajdziesz (post 79). Selector.adf w glownym, reszta moze byc kaj chcesz, fat32 dziala.

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 18:29:56 przez lysyzastary
[#97] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #86

Sprzęt odebrany, wszystko śmiga jak należy OK
Wielkie Dzięki szeroki uśmiech
[#98] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@BULI, post #97

Też odebrałem dzisiaj paczkę , nie mam czasu na testy
[#99] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@dez3, post #90

Bylbym chetny, rozumiem, ze np. rom 3.1 do A1200 za 55 PLN + przesylka? Czemu nie.
[#100] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #96

Dziwne, ale poszlo mi dopiero na 2 pendriv'ie, Jakiegoś 4 GB noname gotek nie lyknal, kingstona 8gb bez problema. A inna sprawa, na wgranie pirackiego intra do beach volley czekam ok. 1,5 minuty, to normalne? Z innej beczki, po wylaczeniu ami kneflem na zasilaczu - "Panie, no zniklo mi" - musialem ponownie przydzelac adf'y do numerkow w selector.adf, tak ma byc?
[#101] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #100

Właśnie, jak to jest z pendrive'ami? Trzeba próbować na ślepo czy zadziała?
[#102] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #100

Wgranie gry lub intra w Goteku zajmuje tyle samo czasu ile z dyskietki.
Nie dziala szybciej dlatego, ze to z pendrive wczytuje.

Przypisane gry pod cyfry w selector.adf nie powinny zniknac po wylaczeniu komputera.
Mam dwie amigi z gotek-ami i po przelozeniu pendrive do drugiej amigi, druga wie ktory obraz uzywalem ostatnio -
na pendrive jest gdzies zapisana nawet informacja ktory obraz ostatnio uzywalismy.

Moze wylaczyles komputer gdy Gotek cos zapisywal. To jak z dyskietka dziala: z taka sama szybkoscia i jak cos czyta/zapisuje lepiej poczekac az skonczy. Wyjecie dyskietki gdy stacja zapisywala dane tez konczylo sie uszkodzeniem.

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 20:10:49 przez robertos231
[#103] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@robertos231, post #102

Ale jak caly czas ogladam, dioda z pena mryga non stop, nawet jak nie mryga dioda z gotka, to na penie caly czas mruga, wiec nie wiem, kiedy jest dobry moment na wylaczenie zasilacza, wtf? Albo to kolejny pen niezgodny z gotkiem?
[#104] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #103

Najlepszy moment to zresetować Amige i wejść do Boot Menu. Tylko na 1.3 to nie działa.
[#105] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #1

Mój Gotek działa, cieszę się nowym nabytkiem. Co do pendriva to Kingston KG-DTI/4G zadziałał od razu. Demo jest już grane.ok, racjaOK


Pendrive mi miga cały czas nawet jak jestem w Boot Menu, można zmieniać pendrive na zapalonej Amidze czy trzeba ją gasić. Chciałem trochę danych poprzenosić a włącznik od zasilacza mam pod biurkiem. Musi być zawsze power off.

Co do wyłączania Amigi to trzeba pewnie zwracać uwagę na diodę od Gotka.



Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 21:05:13 przez amizet
[#106] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@amizet, post #105

Mój Gotek również działa.

Świetna akcja i podziękowania dla pong777, że wszystko sam załatwił łącznie z przeprogramowaniem.

Ps. Mi zapamiętało przypisania obrazów ADF do slotów.

pozdrawiam
[#107] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@glon, post #106

Moja konfiguracja testowa to A1200 + ROM 3.0 + Blizzard 030/50 MHz + 16 MB RAM. Pendrive Kingston 512 MB starusieńki. Pen cały czas miga nawet gdy stacja nie pracuje - to normalne. Nie każdy pen chce współpracować - to "normalne" - ten typ tak ma. Prędkość odczytu/zapisu mniej więcej tyle co ze zwykłej dyskietki. U mnie zapamiętywało wybór po resecie. Jest problem z writeprotect - nawet jeśli plik ADF jest tylko do odczytu na penie Gotek i tak zmienia jego zawartość. Póki co taki mamy soft/firmware. Nowości tutaj:

link

Testowałem na kilku grach/programach nie wykazywał anomalii prócz tego write-protecta wspomnianego wcześniej.
[#108] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #107

Gotek wczoraj dotarł, dziś po pracy zaczynam zabawę.
P.S. Czy gotek pasuje w miejsce floppa, czy trzeba coś docinać? Obudowa standardowa A1200.
[#109] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@simi77, post #108

Właśnie odebrałem.
Zaraz sprawdzam i pykam.
Pozdro all
[#110] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@simi77, post #108

Powinno być ok co sugerują zdjęcia na necie. Ja mam samą płytę główną na wierzchu póki co a docelowo Gotek trafi do A4000D.
[#111] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #110

Takie pytanko, ja wiem ze pewnie bardzo duzoooo za mocno marze, ale czy jest mozliwosc, zeby to plulo dzwiekiem "zgrzytow" flopa przez Paule, podobnie jak np w winuae?
[#112] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #111

Na eab jest wątek, gdzie jest opisane, co trzeba dolutować do goteka, aby wydawał dźwięki.
[#113] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@gegu, post #112

Ja na próbę przylutowałem jak w opisie na eab: buzzer + tranzystor BC547 + rezystor 1k
Coś tam cicho pykało, ale za cicho jak dla mnie wiec wlutowałem.
[#114] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@robertos231, post #113

Pod HxC buzzer dział super (regulacja głośności).
[#115] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@BULI, post #114

Niech ktoś mnie zawoła, jak już trzeba będzie płacić i w ogóle. Jestem trochę zajęty i mogę przeoczyć. Dzięki.
[#116] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@_arti, post #115

Temat jakis czas nie aktywny, ale jakby ktos był jeszcze chętny to mogę zorganizować partię 20-30szt. takich emulatorów kurierem z Chin w ciągu 4-7 dni. Tylko cena by niestety była taka sama, kolory czarny lub szary, do wyboru. Mogę dodatkowo zorganizować konwertery USB-RS232 do własnoręcznego flashowania lub samemu przeprogramowac STM-a w emulatorze oraz zrobić jakiś mały poradnik co i jak gdyby ktoś miał problem z wgraniem firmware, lecz niestety na konwertery trzeba by poczekac 2 tygodnie. Nie namawiam tylko proponuję, żeby mnie ktoś nie zrozumiał źle.
[#117] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@Architect1200, post #116

how much?
[#118] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@dez3, post #117

Jak na początku tematu 99zł (włącznie z rozesłaniem w PL) jakbym dokładnie wiedział ilość to może dało by się jeszcze zejść z ceny + ew. konwerter tylko widziałem w tematach problemy z konwerterami iż niektórzy mieli, więc nie wiem jakie uniwersalnie w razie czego brać ceny od 5zł w górę. Ja sprawdzałem na różnych od PL2303/CH340/FTDI i problemów nie miałem z żadnym więc tu mogę pozostawić kwestie w celu uzgodnienia.
[#119] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #1

Organizuję ponownie zamówienie zbiorowe na stacje dysków Gotek. Kolor biało-szarawy. Przerobione pod Amigę. Cena to 99 zł z wysyłką do domu Pocztą Polską listem poleconym priorytetowym w kopercie amortyzowanej. Czas oczekiwania około 2 tyg. Będę miał tylko kilka sztuk więc proszę się zapisywać w tym wątku. Będę też prosił o przedpłatę na konto - szczegóły na PRV. Oszczędność w stosunku do Allegro to około 30-40 zł/szt. Paczka już do mnie leci. Na chwilę obecną mam 9 wolnych sztuk.

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 21:31:11 przez pong777
[#120] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #119

1. bacus10 - szt. 1, zadeklarowana wpłata - czekam na otrzymanie pieniędzy




P.S.

SELECTOR, który należy wrzucić na pendrive link

Pusta dyskietka ADF link


Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 22:24:36 przez pong777
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem