kategoria: Sprzęt
[#271] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #270

Do mnie nie dotarła odpowiedz.
Ciekawe dlaczego ?
[#272] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@Norbert, post #271

Odpisał mi praktycznie od razu, po kilku minutach, może akurat dobrze się czasowo wstrzeliłem (ok 16 dzisiaj). Poprosił o płatność paypalem.
[#273] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #272

Dostałem już namiary na serwer, pierwszy gotek zaprogramowany. Dostaje się jedno konto, a program do flaszowania ma licznik, którego stan jest pewnie pobierany z serwera i który zmienia się o -1 z każdym udanie zaprogramowanym Gotkiem. Teraz bawię się drugim gotkiem, ale w tym nie mam goldpinów więc będzie trudniej. Wieczorem będę to podłączał do Amigi do testów, jak ktoś chce, żeby coś sprawdzić, jakąś gierkę, która wcześniej nie chodziła czy jakieś dyskietki z save'ami to proszę napisać, sprawdzę jak jest teraz.
[#274] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #273

już dawno nie śledziłem rozwoju Goteka, może mi ktoś streścić czy były jakieś ciekawe zmiany, zastanawiam się nad kupnem hxc, ale może warto się wstrzymać ??

Czy dobrze rozumiem pojawi się obsługa adf jak w hxc (z robieniem savów itd) ?
Jak się ma Gotek do A1200 Escom ? coś trzeba przerabiać ?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 10:08:41 przez BlackTiger
[#275] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #273

Ciekawi mnie np. próba skopiowania czegoś pod XCopy. Ew. przygotowanie dyskietki startowej dla OS3.9 pod instalatorem OS3.9.
[#276] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@BlackTiger, post #274

Gość od HxC robi soft do Goteka. Będzie płatny 10E. Trzeba będzie mieć programator i goldpiny. Stary soft na razie stoi w miejscu ale nie jest zły bo czyta ADFy bezproblemowo. W nowym sofcie HxC ma pojawić się obsługa ADF bezpośrednio. W A1200 od Escom trzeba zrobić fixa na płycie głównej.

U mnie będzie można zamówić gotowego Goteka z softem HxC jak tylko ukaże się wersja stabilna softu.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 11:20:09 przez pong777
[#277] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #276

dzięki za info a coś z zapisywaniem savów się ruszyło lub może ruszy przy nowym sofcie ?
[#278] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #275

Xcopy sprawdzę, na os 3.9 nie mam w tej chwili odpowiedniego sprzętu (aktualnie mam tylko golasy A600 i A1200). Zaprogramowanie gotka bez goldpinów też w sumie nie było trudne, trochę trzeba się nagimnastykować ze stykami i tyle. W każdym razie ostatecznie obydwa gotki rozbłysły napisem hxc na wyświetlaczu :-]
[#279] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #1

Z racji braku odzewu na wersje malowane Goteka robię zapisy na 10 sztuk nominalnie czarnych. Będą dostępne za około 2 tygodnie. Mogą być nieprzeprogramowywane, przeprogramowane softem Cortexa (stary soft dotychczasowy) lub przeprogramowane softem HxC (jak wyjdzie stabilna wersja). Decyduje kolejność zapisów. Cena 109 zł (nieprzeprogramowane oraz Cortex) 145 zł (HxC) + wysyłka 9 zł Poczta Polska albo 13 zł kurier. Dane do przelewu podaję na prv.

Mam też kilka ostatnich sztuk szarych. Dostępne od ręki w cenie jak powyżej. Nowa dostawa za 2 tygodnie. Po szare wystarczy odezwać się na prv.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 11:59:23 przez pong777
[#280] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #279

a jaka jest dostępność białych ?
[#281] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@BlackTiger, post #280

Tak naprawdę białe są szare. Zostało dosłownie kilka sztuk. Następna partia za 2 tygodnie.
[#282] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #281

serio nie ma białych ? szary do Amigi pasuje jak pięść do oka....
czy coś w sprawie zapisu savów się w gotekach ruszyło ?
[#283] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@BlackTiger, post #282

Kolega przed 15 minutami pomalował na biało lakierem wstawię fotkę niebawem. Savey jeszcze nie są dopracowane w Cortexie do końca.
[#284] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #283

Uruchomiłem na Amstradzie, chodzi tak samo jak zwykłe HXC, czyli fajnie, aplikacja intuicyjna, wszystko się ładuje, nie zauważyłem żadnych problemów.
Uruchomiłem na Amidze, widać, że to jeszcze tutaj kuleje, napęd nie zawsze jest widoczny, sam z siebie "znika" z systemu, dyskietki w x-copy nie udało mi się nagrać - odczyt bez problemu, próba zapisu na inny obraz - same 8. Trzeba poczekać na stabilną wersję i zobaczyć wtedy. Ale demko Desert Dream poszło bez problemu ze zmianą dyskietki w trakcie szeroki uśmiech, więc jakiś wstęp jest. Aplikacja do "wsadzania" obrazów dyskietek w sloty to ta z HXC, dużo ładniejsza od selector.adf.
Upgrade do najnowszej wersji firmware dla gotka bardzo prosty, wgrać plik upd na pena, wcisnąć dwa klawisze, załączyć gotka - parę mrygnięć panelu, kilka sekund i gotowe. Zaraz sprawdzę jeszcze w Atari STE jak to działa.


Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 18:25:53 przez lysyzastary
[#285] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #284

A jak wygląda sprawa nagrywania np: obrazów ,ADF pod Systemem poprzez TSGUI?
[#286] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@amizet, post #285

Nie sprawdzę już, amiga spakowana już w szafie. Wydaje mi się, że tak czy siak trzeba poczekać na ostateczną wersję, żeby dokładnie to ocenić.
[#287] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #281

hej, ta druga szara dotarła do mnie chyba szybciej niż otrzymałeś przelew! ; )
wielkie dzięki.
Teraz szukam odpowiedniej stacji zewnętrznej.
(jakbyś przegapił priva, dołożyłem za goldpiny ale chyba nie zauważyłeś...)
[#288] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@Ankuz MkOne, post #287

Widziałem i oddam dziś :D przez ten mój pośpiech zapomniałem o goldpinach
[#289] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #288

dzięki!
Na teraz nie są potrzebne, więc nie ma sprawy.
(jak co to jakąś lutownice w domu mam , z drucikami sobie poradzę ; )
[#290] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #288

Jak ten nowy soft, da się nagrywać ADF. przez TSGUI po Systemem. Próbowałeś może? Co on w ogóle daje, vs ten który był?
[#291] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@amizet, post #290

Póki co ja nie testowałem softu HxC. Czekam na stabilną wersję. Skończyły mi się Goteki szare czekam na dostawę będzie dostępne kilkanaście sztuk za 2 tygodnie. Czarne też do mnie idą ale będzie ich tylko 5 sztuk - jest bardzo małe zainteresowanie.
[#292] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #291

Aha, ale jak rozumie to jak już ma się Firmware HXC i chce się przeskoczyć z Amigi na Atari, Roland, Akai, Yamaha. To wystarczy na pamięć USB wgrać odpowiednie oprogramowanie i kompatybilność nam się zmieni?

Małe zainteresowani, przecież wiecznie się to nie będzie sprzedawać. Trzeba wprowadzić jakąś Innowacje. Inaczej będzie przestój. Pomyśl że Retro sprzętu z dnia na dzień jest coraz mniej. A emulatorów przybywa. Ale z drugiej strony przybywa potencjalnych odbiorców a.k.a użytkowników. Tak że "statystyki" powinny być ok. Ale boom się raczej skończył.
[#293] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@amizet, post #292

Chodzi o to, że czarne pasują ładnie do obudów zewn. stacji dysków Sakura. I nie tylko pasują ale i ładnie pracują jako DF1.
[#294] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #293

Dobra niech tak będzie że chodzi o kolor, czyli Innowacji na razie nie będzie. A co z tym jest kompatybilność z innym sprzętem.

Aha, ale jak rozumie to jak już ma się Firmware HXC i chce się przeskoczyć z Amigi na Atari, Roland, Akai, Yamaha. To wystarczy na pamięć USB wgrać odpowiednie oprogramowanie i kompatybilność nam się zmieni?
[#295] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #281

Biały Gotek kolegi Dez3:

[#296] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@amizet, post #294

Dokładnie - jest tylko jeden firmware HXC ładowany do gotka i on obsługuje wszystkie urządzenia - po prostu w zależności do czego chcesz gotka włożyć to wrzucasz na pena odpowiedni plik cfg i tyle. Na ten moment są dostępne pliki dla Amstrada, Amigi i Atari ST, zobaczymy jak to się będzie rozwijać. Dla tych trzech maszyn są już też odpowiednie odpowiednie pliki autoboot.hfe (czyli coś a'la selector.adf), które uruchamiają się przy starcie maszynek. W tym sofcie wrzucasz sobie obrazy dyskietek do slotów, które potem zmieniasz przyciskami na gotku. Całość zapisujesz i bawisz się wrzuconymi obrazami. Jak chcesz jakiś obraz podmienić albo wrzucić inne to wybierasz na gotku slot 000 i po restarcie uruchamia się znowu soft do wrzucania.
[#297] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #295

ten biały jest malowany czy tak ma od nowości ??

ehh takiego białego to bym kupił
[#298] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #296

Dodać trzeba, że obecny soft czyta obrazy dyskietek z Amigi w standardzie HFE.
Autor pracuje teraz nad softem czytającym ADF-y - udostępni go niedługo.

"> USB STM32 HxCFloppyEmulator firmware upgrade v3.0.0.0a (HFE file format support) (please have a look to the Release Notes for the latest changes)
> USB STM32 HxCFloppyEmulator firmware upgrade v3.0.0.0a (ADF file format support) (SOON)
> USB STM32 HxCFloppyEmulator firmware upgrade v3.0.0.0a (ST file format support) (SOON)
> USB STM32 HxCFloppyEmulator firmware upgrade v3.0.0.0a (DSK file format support) (SOON)"



Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 16:53:41 przez robertos231
[#299] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #296

Aha to spoko teraz to rozumie. Bo ogólnie to HXC obsługuje dużo sprzętów. W sumie to dzisiaj został doręczony list z szarym Gotkiem. W sumie to jak by pong777 napisał o tym wcześniej to wziął bym od niego już z firmware HXC. Ale w sumie to ten Gotek ma być w A2k. Tak że będę musiał kupić trzeciego Gotka z softem HXC ale to jeszcze nie teraz.
[#300] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@amizet, post #299

Tak to wygląda na Atari ST, na Amidze podobnie:
https://youtu.be/MTzDDrLOKkQ
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem