kategoria: Sprzęt
[#301] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #300

jeśli kupie goteka co muszę dokładnie zrobić aby go pod hxc zaktualizować
[#302] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@BlackTiger, post #301

Było szeroki uśmiech

Musisz mieć programator, np taki: http://allegro.pl/pl2303-usb-ttl-uart-rs232-konwerter-przejsciowka-i5283041390.html

Musisz napisać do Jeff'a na adres hxc2001@free.fr, po zapłaceniu paypalem 10 EUR dostaniesz namiar na serwer z loginem i hasłem i namiary na odpowiednią aplikację do wgrywania firmware.

Zaprogramować w podobny sposób https://www.youtube.com/watch?v=FCyjgBUfcC4&feature=youtu.be, aplikacja jest po prostu inna. Wbrew pozorom w zasadzie nic trudnego, zajęło mi 15 min, a robiłem to pierwszy raz.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 18:58:22 przez lysyzastary
[#303] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #302

Gotek z softem od HXC działa tak samo jak HXC?
[#304] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #300

Ja mam Mega St właśnie kiedyś muszę je odpalić.
[#305] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@zorkadar, post #303

Ano na to wygląda.
[#306] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #305

Niby tak, ale pisałeś, że w przypadku Amigi, nie dziala to jeszcze dobrze. Np. kopiowanie w xcopy.

Czy jeśli po wgraniu softu HxC będę chciał wgrac Cortex, to powrot do HxC będzie się wiązał z ponownym płaceniem, czy wystarczy podac dane jak przy pierwszej podmianie na firmware HxC ?
[#307] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@Norbert, post #306

Wiesz co, skoro są już normalnie w sprzedaży z softem HXC, to może moja A1200 świrowała, a nie Gotek link - można wybierać z jakim firmwarem kupić). A co do pytania to już trzeba producenta pytać, pewnie kwestia do dogadania.
[#308] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #307

Czy można goteka podpiąć jako zewnętrzną stację jako df0 w A1200 Escom bez przeróbek na płycie ?
[#309] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@BlackTiger, post #308

Tak.
Doprowadzajac sygnaly SEL0 i MTR0 do zewnetrznej stacji zamiast SELX i MTRX
[#310] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@Norbert, post #309

11 may 2015: Firmware USB HxCFloppyEmulator v3.0.1.0a
- ADF file support added :)
(Write support not tested yet ! And Manager v1.13 needed -> Please update it! :
http://hxc2001.com/download/floppy_drive_emulator/SDCard_HxC_Floppy_Emulator_Manager.zip )
[#311] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #310

11 may 2015: Firmware USB HxCFloppyEmulator v3.0.1.1a

- Ready / Dskchg amiga timing corrected.

11 may 2015: Firmware USB HxCFloppyEmulator v3.0.1.0a

- ADF file support added :)
(Write support not tested yet ! And Manager v1.13 needed -> Please update it! :
http://hxc2001.com/download/floppy_drive_emulator/SDCard_HxC_Floppy_Emulator_Manager.zip )

[#312] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@Norbert, post #311

Kto ma to niech testuje, ja swoje 2 Gotki włożyłem już na stałe, do Atari ST i Amstrada, więcej nie mam.
[#313] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #307

Niebawem pojawią się i u mnie w sprzedaży. Przeflaszowałem soft z Cortexa na HxC. Działa mi selector, widzi pliki HFE i ADF. Wrzucam pliki w slot 1 i 2. Save i restart. Ale gdy potem w WB w Goteku naciskam klawisze lewo/prawo nie widzi mi tych plików tylko cały czas SELECTOR. O co kaman? Jak wrzucam spowrotem Selector to moje dopasowania widzi w porządku tak jak ustawiłem.

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 01:22:30 przez pong777
[#314] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #313

Musisz pisać do Jeffa, to ciągle beta, trzeba mu takie rzeczy zgłaszać.
[#315] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #314

Na dobrą sprawę Alfa nawet. Ale się nie zniechęcam i chętnie mu nieodpłatnie pomogę w testach wersji na Ami. Już poleciało info do niego. Jak będzie jakiś zwrot w akcji napiszę tutaj. Póki co innych przestrzegam - na razie nie wgrywajcie na Amigę - nie działa ani HFE ani ADF ani odczyt ani zapis.
[#316] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #315

Na amstradzie pograłem trochę, a przy którymś z kolei zapisie slotów skasowało mi całą zawartość pena...
[#317] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #315

To czemu to jest już w sprzedaży jeśli to dopiero jest w fazie testów?




Komu to potrzebne w takiej wersji jak to nie działa jeszcze za 10 euro.

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 09:12:07 przez amizet
[#318] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@amizet, post #317

To chyba wersja dla niecierpliwych
[#319] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@amizet, post #317

No teraz już widać, że jak zwykle kogoś poniosło i postanowił zarobić i tyle (ten obrazek to z amigastore pewnie jest). IMO docelowo ten soft będzie dużo lepszy od Cortexa i ze wsparciem (vide HXC) więc na spokojnie trzeba poczekać. A 10 EUR i tak trzeba będzie zapłacić jak się chce to mieć więc ja tak zrobiłem od razu. Aktualizacja jak już pisałem jest dziecinnie prosta i trzeba do tego tylko mieć pena, więc ogólnie chodzi tylko o jeszcze trochę czasu dla kolegi Jeffa. A już pomijając wszystko ja to kupiłem nie tylko ze względu na Amigę ale inne sprzęty też.


Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 10:14:15 przez lysyzastary
[#320] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #315

Pobawiłem się dziś. Wersja 3.0.1 została zdjęta ze strony i wróciła wersja 3.0.0.

Okazuje się, że nie można nic wkładać pod slot B jeśli coś jest w slocie A!

Działa dobrze odczyt ADF i HFE.

Działa dobrze zapis ADF (np. adf2disk lub DIP) - lepiej niż w Cortexie ale za to nie zawsze działa dobrze kasowanie plików - po kasowaniu pliki i tak zostają.

Skopany jest zapis HFE - podczas zapisu Gotek się wiesza (napisz HxC) i ginie wtedy napęd - "You must repleace ...." komunikat w WB tak jakbym wyciągnął dyskietkę podczas zapisu. Pomaga tylko odłączenie prądu od Ami i włączenie raz jeszcze.

Można pomału wgrywać i testować...

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 21:34:06 przez pong777
[#321] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #320

Szare Goteki są już dostępne od ręki. Czarne jutro lub pojutrze. Można u mnie zamawiać z softem Cortex lub HxC (za dopłatą).
[#322] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #320

Na stronie od 11 maja "wisi" wersja 3.0.1.1a

11 may 2015: Firmware USB HxCFloppyEmulator v3.0.1.1a

- Ready / Dskchg amiga timing corrected.
[#323] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #320

A wyciągnąłem Ami i pobawiłem się jeszcze, bo musiałem Amstrada wybebeszyć - z tym zapisem ADF to różnie jest, XCOPY pokazuje zapis bez błędów ale nie zapisuje się nic, sformatować dyskietki pod work3.1 też się nie udało, jakieś dziwne błędy pokazuje. Działa demko World of Commodore, ktoś gdzieś kiedyś pisał, że nie działa na HXC a na tym bez problemu. Testuję na gołej A1200 z kickiem 3.1. Czekamy na kolejną wersję firmware OK

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 19:05:50 przez lysyzastary
[#324] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@pong777, post #321

mam pytanie, jak to jest z tym emulatorem Gotek w standardowej obudowie A600. Wejdzie tam bez problemu, czy trzeba potraktować dremelem obudowę? Wiem, że w necie jest opisany mod autorstwa Thunder of Scoopex, ale chodzi mi o jak najmniejszą ingerencję w stan fabryczny. Chętnie zobaczyłbym jakieś zdjęcia.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2015 15:16:47 przez charliefrown
[#325] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@charliefrown, post #324

Dziś wyślę foto z A600. Da się bez strat.
[#326] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@charliefrown, post #324

Ja mam tak:


...i lekko poprawiony uśmiech:
[#327] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@robertos231, post #326

robertos dzieki, wyglada super, swietny pomysl z tymi przyciskami.
[#328] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #323



15 may 2015: Firmware USB HxCFloppyEmulator v3.0.2.0a

- ADF Write support is now working correctly !
This firmware have now the full Read & Write capability for both ADF & HFE format !



Ostatnia aktualizacja: 17.05.2015 16:38:47 przez Norbert
[#329] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@Norbert, post #328

Pobawiłem się trochę, udało się tym razem bez problemu sformatować dyskietkę pod WB, działa bez problemu kopiowanie plików na nią. XCOPY przy zapisie wali czasami "ósemki" ale ostatecznie pokazuje całkowity zapis ok, a i tak nic się nie nagrywa, adf jaki był przed zapisem taki zostaje. SWOS 95/96 - udało się sformatować dyskietkę w samej gierce i zapisać na nią stan gry. Przy próbie odczytu zapisanego stanu - z adf pokazuje się listing zapisów, ale próba wczytania któregoś kończy się disk errorem.
[#330] Re: Zbiorowe zamówienie na emulator fdd Gotek w kolorze białym

@lysyzastary, post #329

Niestandardowe dyskietki "SAVE", lepiej podpinac jako HFE.

Zobacz czy dziala kopiowanie pod SuperDuper, rozpakowanie DMS na Gotka, czy przenoszenie ADF na "dyskietke".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem