kategorie: A500, Sprzęt
[#1] Vampire 500 is back!
VAMPIRE500
Zobaczymy czy tym razem coś z tego wyjdzie - dla niewtajemniczonych Vampire 500 był pierwotnym projektem Igora, ale ze względu na problemy z którymi wtedy nie potrafił sobie poradzić oraz brak kompletnej A500 Igor najpierw zrobił Vampire 600.

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 07:33:48 przez abcdef

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 07:33:55 przez abcdef

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 07:34:19 przez abcdef

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 07:34:49 przez abcdef
[#2] Re: Vampire 500 is back!

@abcdef, post #1

Nie kumam , robił kartę do A500 nie mając pięćsetki na stanie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 09:38:49 przez zorkadar
[#3] Re: Vampire 500 is back!

@zorkadar, post #2

Last year I started Vampire 500 project, FPGA accelerator for Amiga 500 but without keyboard, floppy disks or let's say complete Amiga 500 I needed to stop that project. Goal was to have fast accelerator with emulated core and support for IDE with Gayle emulation. Few days ago I received Amiga 500 keyboard from ShK and bunch of Amiga floppy disks so now I have everything to continue this project. SysInfo results and Gayle detection are shown in Read More, Pictures, Files... section of this article.
[#4] Re: Vampire 500 is back!

@abcdef, post #1

a co to umie? siedzi, pije i chrupki
[#5] Re: Vampire 500 is back!

@snajper, post #4

Zasadniczo ma być tym samym co Vampire 600 z tym, że ze zintegrowaną emulacją Gayle (CF/IDE). W każdym razie na dzień dzisiejszy. A planowane było ciut więcej.
[#6] Re: Vampire 500 is back!

@zorkadar, post #2

Nie kumam , robił kartę do A500 nie mając pięćsetki na stanie


To się nazywa poziom skilla - robił kartę turbo na "sucho" ;))!

Zasadniczo ma być tym samym co Vampire 600 z tym, że ze zintegrowaną emulacją Gayle (CF/IDE). W każdym razie na dzień dzisiejszy. A planowane było ciut więcej.


Z tego, co kojarzę to Vampire 600 ma już wstępnie działający core Phoenix'a - ponad 100 MIPSów - mi tam więcej do szczęścia nie potrzeba! :D
[#7] Re: Vampire 500 is back!

@Reborn, post #6

Niezupełnie. Phoenix nie trafił jak na dzień dzisiejszy do użytkowników tych kart, a jedynie jeśli już do zamkniętego grona testerów. Tak, bardziej zamkniętego niż te kilkaset czy coś osób co dokonało zakupu :) I dodatkowo jeszcze nie jest to bezbugowe. Natomiast pewne jest to, że obie karty będą z tych samych softcore korzystać (prawie). Czyli jeśli wyjdzie finalny phoenix na Vampire 600 to będzie i na 500, choć może z poślizgiem.
[#8] Re: Vampire 500 is back!

@abcdef, post #7

na stronie majsta.com od jakiegoś czasu jest info że vampire 500 be ready… Czy coś wiadomo więcej, czy można już to kupić? cena??
pozdrawiam
[#9] Re: Vampire 500 is back!

@zeter, post #8

Biorąc pod uwagę, że "V2" będzie prawdopodobnie dalej na 1 PCB, też będzie Cyclone III (jak w Vampire 600 V2) , do tego złacze IDE i może coś więcej to pewnie nie mniej niż 120 euro, a pewnie ciut więcej.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 16:58:39 przez abcdef
[#10] Re: Vampire 500 is back!

@zeter, post #8

Prace jak widać trwają :
http://www.majsta.com/modules.php?name=News&file=article&sid=97

No i ciekawy news u kippera : http://kipper2k.com/accel500.html

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 19:02:13 przez twardy
[#11] Re: Vampire 500 is back!

@abcdef, post #1

Oby się udało. Brakuje trubo do pięćsetki, które możnaby było upchnąć w środku.
[#12] Re: Vampire 500 is back!

@twardy, post #10

U kippera to wisi od 2 miesięcy już "soon" ;) Mnie ciekawi co to za karcioszki w maju zaanonsowane - bo przeglądam i nic nie widzę w new items. No troszkę powoli się to wszystko rusza, a szkoda. Karty warte uwagi.
[#13] Re: Vampire 500 is back!

@_arti, post #11

"...im więcej Ciebie tym mniej..." tak jest z kartami turbo w AMIDZE, AMIGA przestaje być AMIGĄ czy zgadzacie się czy nie.
[#14] Re: Vampire 500 is back!

@tomko, post #13

Nie
[#15] Re: Vampire 500 is back!
===trollobrednie typu "co jest prawdziwą Amigą" zostały przeniesione tutaj. Każda kolejna osoba, która zechce ciągnąć oftopa w wątku o Vampire 500 dostanie bana. Miłej niedzieli życzę wszystkim. Moderator===

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 08:45:25 przez recedent
[#16] Re: Vampire 500 is back!

@abcdef, post #1

[#17] Re: Vampire 500 is back!

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #16

Jak oglądaliście film z testu w a500 aibb to wszytko fajnie ale grafika kuleje i to nawet jak A4000 ma tylko kod dla 68000 bez fpu ,test elipse pokazał że aga jednak daję radę i gdyby takie coś powstało dla agaty to byłaby masakra.
Nawet writepixel nie powala na kolana 26 v 15.
[#18] Re: Vampire 500 is back!

@damianx, post #17

Dobrze że v500 ma RTG....
W sumie to chłopaki się poważnie zastanawiają czy :
a) zrobić 'na szybko' klona v600 tzn. To samo co w V600 + IDE
b) od razu zrobić dużo lepszy projekt z szybszą pamięcią, większą FPGA itp, coś takiego jak baza pod przyszłą V1200. Czyli znowu sprzęt lepszy,droższy i później dostępny. Chociaż z tym później to już zupełnie inna bajka jest

A Wy drodzy Państwo którą opcję byście chcieli ? Na szybko czy "na dobro" ?
[#19] Re: Vampire 500 is back!

@pisklak, post #18

Zdecydowanie na dobro. I myślę że i "chłopakom" wyszło by to na zdrowie. Choć jak nadal będą to lutować we dwóch to mają job na lata. A500 jest najwięcej, są duże i solidne. FCK A1200 - powierzchniowo lutowane dziadostwo :D.
[#20] Re: Vampire 500 is back!

@fazior, post #19

Taa biedni kipper i majsta...
No ale 'chłopaki na medal' - dadzą radę! Najwyżej pochowają ich z lutownicami... a raczej piekarnikami
[#21] Re: Vampire 500 is back!

@pisklak, post #18

Panowie chociaż pytanie być może zostało podane w nieco zbyt lekkim tonie to jednak jest to ważne pytanie.
Drugie równie ważne jest to - jaki może być popyt na V500 ? Bo to też może determinować w jakiej postaci narodzi się V500. Bo jeśli będzie małe zapotrzebowanie, tzn wszyscy będą czekać tylko na V1200, to "chłopaki" mogą pójść po najniższej linii oporu i nie tracąc na nią zbyt dużo czasu wybiorą opcje a. Co ma swoje plusy jak niższa cena i oczywiście szybszy czas wypuszczenia na rynek. Ma oczywiście też minusy. Chociaż patrząc na nadspodziewanie duże zapotrzebowanie na V600 to chyba bym się o V500 tak bardzo nie martwił. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?
[#22] Re: Vampire 500 is back!

@pisklak, post #21

Moim skromny zdaniem, lepiej będzie zrobić lepszą wersję i bardziej dopracowaną dla A500, ja na wersję do A1200 mogę dłużej poczekać. Jesteśmy pokorni.
[#23] Re: Vampire 500 is back!

@fazior, post #19

FCK A1200 - powierzchniowo lutowane dziadostwo :D


splat
[#24] Re: Vampire 500 is back!

@pisklak, post #21

jeśli będzie małe zapotrzebowanie, tzn wszyscy będą czekać tylko na V1200


Ja czekam na Vampire CD32.
[#25] Re: Vampire 500 is back!

@pisklak, post #21

Od groma ludzi kupi V500, byleby dopracowali.
Mój V600v2 zdechł (bardzo szybko) i zero odzewu od Kippera - różne głosy mnie dochodzą, no ale staram się wybiórczo informacje dobierać.
Z V500 niech dopracują do np. 80% i wówczas niech rzucą ludziom. To samo wersja do A1200.
Moim zdaniem V2 do A600 to mocno testowa wersja jest/była, szybko puszczona w obieg by znaleźć kasę na inne rozwiązania.
[#26] Re: Vampire 500 is back!

@Tom Rain, post #25

Hmm... z tego co wiem to majsta i kipper wymieniają zdechnięte sztuki na nowe bądź naprawiają i to chyba dość szybko.... No cóż próbuj jeszcze raz a jak nie to będę się odzywał do kippera/majsty w tej sprawie. Może trzeba próbować styki 68k przeczyścić, lepiej skręcić czy coś tam. A z nie potwierdzonych jeszcze na 100% informacji to V600 ma problemy na płytach 1.0
Ta wersja chyba dość rzadka jest ale .... w każdym razie info nieoficjalne.
[#27] Re: Vampire 500 is back!

@pisklak, post #26

Jak się lutuje ręcznie i na szybko, to nic dziwnego, że Vampiry padają jak muchy. Tyle w temacie.
[#28] Re: Vampire 500 is back!

@pisklak, post #21

Ja chcę zarówno V500, jak i V1200, z tym, że V500 zdecydowanie w pierwszej kolejności i w dobrej cenie. Czyli mi wystarczy to co jest w V600.
[#29] Re: Vampire 500 is back!

@twardy, post #28

Dzisiaj ceaich zabrał się z zapałem do IDE. Jak na razie wyciąga 8Mb/s.... a mówi ze chce więcej ! . Zobaczymy gdzie się zatrzyma. Robi naprawdę kawał dobrej roboty !
Z innych dobrych wieści - Dynamite działa na v600, a nie działało
[#30] Re: Vampire 500 is back!

@pisklak, post #29

Vampire 500 w A1000 link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem