Komentarze do artykułu: Czym jest Amiga?

[#331] Re: Czym jest Amiga?

@pabloz, post #328

Jaja to są jak wypaczasz pewne oczywistości, zadziała ci komputer pokładowy z Jaguara, nawigacja z Jaguara? Mi działa soft z Amigi z kartami graficznymi, a jak chce AGA to muszę emulować podobnie jak użytkownicy AOX1000 i AOS 4.x. Trollujesz kolego.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 08:08:26 przez Ender
[#332] Re: Czym jest Amiga?

@sanjyuubi, post #326

Wiem że 20 letnie płyty AMIGI 500 są w doskonałym stanie. Jak jestem poza domem pozostaje emulacja i dlatego korzystam z linuxa bez przerwy i nie muszę się rejestrować, resetować kompa itp. Jestem wolny, jestem wariatem ale na swoją AMIGĘ wydałem 50zł a nie 17K jak to kiedyś ktoś wystawił na PPA. Zobaczcie sami w jakim kierunku to poszło i zróbcie sobie rachunek sumienia ile was te wypaśne AMIGI kosztowały?
[#333] Re: Czym jest Amiga?

@tomko, post #332

zróbcie sobie rachunek sumienia ile was te wypaśne AMIGI kosztowały? Ale za to ile radości dają i satysfakcji że działają - tego nie da ci żaden pecet .
[#334] Re: Czym jest Amiga?

@fazior, post #333

AMIGA 500 działa jak żaden pecet i jak napisałem wcześniej kosztowała mnie 50zł i daje dużo radości i nie muszę przed żoną nic ukrywać.
[#335] Re: Czym jest Amiga?

@Ender, post #331

Nie karmcie trolla (sam zacząłem za co przepraszam). Kliknijcie na nick kolegi, dodajcie do listy ignorowanych i będzie święty spokój. Troll nie karmiony zdycha.
[#336] Re: Czym jest Amiga?

@Jenot, post #335

Mam swoje zdanie tak jak i każdy z Was i nie nazywam trolami.
[#337] Re: Czym jest Amiga?

@tomko, post #336

Tak, tak, tylko cała ta dyskusja jest zupełnie niezwiązana z tematem, a dodatkowo na początku nigdzie nie pisałeś "moim skromnym zdaniem tylko A1000 i A500 są amigami, reszta to klony i protezy", a wyraźnie narzuciłeś swoje zdanie i konwencję dyskusji w formie "ja mam rację, a wy jesteście tylko użytkownikami badziewia udającego amigę". Forum ma to do siebie, że każdy może przedstawić swoje zdanie, ale forum ma też zasady regulujące jak to zdanie może przedstawić, a jak nie. W tym przypadku popełniłeś 3 kardynalne błędy:
1. agresywny offtopic
2. brak szacunku dla cudzej opinii
3. brak argumentów do obrony własnej
Proszę moderację o oznaczenie całej dyskusji jako offtop lub też przeniesienie do bardziej odpowiedniego działu (hydepark? ;) )
[#338] Re: Czym jest Amiga?

@Jenot, post #335

Lepiej cały wątek do ignorowanych, tu nie ma nic (poza początkiem) co związane z tematem.
[#339] Re: Czym jest Amiga?

@tomko, post #323

Gilban Amiga to system który uruchamiam z jednej dyskietki i nie potrzebuję pamięci Fast i turba i działa. Rozszerzanie, ulepszanie, podkręcanie to kierunek PC. AMIGA jaką Jay Miner stworzył taką jest i nic więcej do szczęścia nie potrzebuje.

LOL
chyba? masz? najszybszy i niekompatybilny! AMIGA 600 nie ma klawiatury numerycznej, A500 to czołg który przetrwa wszystko a A600 elektrolit z kondensatorów zaleje.

Pewnie, że mam. Niby z czym niekompatybilny? Bo kilka klawiszy brakuje? To tak jakby powiedzieć, że laptop bez klawy numerycznej jest nie kompatybilny z PC. Niech ktoś tego trola zbanuje...
Napisałem, że linux jest bardziej Amigowy! Dlaczego? Emulacja Amigi lepiej działa niż na MorphOS i Amiga OS 4.1, poza tym jest darmowy i więcej jest dostepnych aplikacji.

To Windows z WinUAE też musi być jeszcze bardziej amigowy
Dla AOS4-owców i Morphinistów :) ich pseudo-amigi i systemy to nic innego jak walka z zanikającą pamięcią o Amidze i chęcią wpasowania się w jakikolwiek się jakikolwiek sposób w obecne standardy, ponieważ chcą używać swoich sprzętów na co dzień. Jakkolwiek by to nie odbiegało od oryginalnej idei Amigi, prędzej ludzie dowiedzą się o istnieniu Amigi jak zobaczą kogoś z nietypowym sprzętem i nietypowym systemem i się zaczną dopytywać, w rezultacie czego dowiedzą się w końcu czym jest i A500, co jest nie możliwe w przypadku A500, która leży na strychu albo w pokoju, gdzie patrzy na nią tylko właściciel. To co powstało na zgliszczach Amigi, to ostatnia generacja podtrzymania pamięci o Amidze, lepiej żeby sobie używali tych makówek niż przesiedli na PC i zapomnieli o Amidze w ogóle, ponieważ zabierzemy pamięć o Amidze do grobu.


Zobaczcie sami w jakim kierunku to poszło i zróbcie sobie rachunek sumienia ile was te wypaśne AMIGI kosztowały?

Tyle ile powinny. Janusz biznesu bo kupił za 50 zł A500.
Nie karmcie trolla (sam zacząłem za co przepraszam). Kliknijcie na nick kolegi, dodajcie do listy ignorowanych i będzie święty spokój. Troll nie karmiony zdycha.

Zrobione.
[#340] Re: Czym jest Amiga?

@fazior, post #333

Rachunek sumienia hahaha!
Ludzie dzielą się (bardzo ogólnie mówiąc) na kolekcjonerów i użytkowników.

Ja kupiłem A500 (piękną) za 50zł,
A600 (idealną) za 100zł,
A1200 (stan słaby ale siedział w niej Blizzard 30tka) za 250zł

Jestem użytkownikiem, gram, włączam amigi, jeżdżę na zloty gdzie gram i piję piwo.
Nie dałbym za Amigę 2000zł bo wystarcza mi A1200 z turbiną do moich zastosowań i jestem z tym szczęśliwy :)

A kolekcjoner !!! A kolekcjoner to inna bajka... taki potrafi wydać majątek byle otrzymać tą kolejną sztukę bo ma inną rev albo ładniejszy stan albo po prostu bo tak.

Nie ma co dyskutować o rachunku sumienia. Każda dobra zabawa czy zajawka jeżeli daje szczęście się po prostu opłaca i nie ma dyskusji :D
[#341] Re: Czym jest Amiga?

@tomko, post #330

To co sobą reprezentujesz nazywa się obsesją i się leczy.

AMIGA to nie tylko system, to ludzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


To zdanie przeczy Twojej ideologii, bo wszelkie NeoAmigi i systemy to twory, które Amigowcy stworzyli sobie sami, wiec na pewno jakiś linux nie jest bardziej Amigowy niż komputer i system stworzony przez Amigowca dla Amigowca jakkolwiek odstawał by on od oryginału. Jest system, są ludzie i jest Amiga, a ty jesteś sam w swoim kącie, więc zacytowana przez Ciebie definicja nijak odnosi się do Twojej osoby. Typowe bicie piany argumentami, które są wygodne w danej chwili, a na dłuższą metę sobie zaprzeczają.
[#342] Re: Czym jest Amiga?

@QkiZ, post #339

Pewnie, że mam

ACA620 masz a o Vampirze możesz pomażyć, niestety.


Tyle ile powinny. Janusz biznesu bo kupił za 50 zł A500.

Nie kupiłem na sprzedaż więc z tym Januszem to wypad.

To Windows z WinUAE też musi być jeszcze bardziej amigowy

W tym jednym masz rację.

@Jenot
Nie karmcie trolla (sam zacząłem za co przepraszam). Kliknijcie na nick kolegi, dodajcie do listy ignorowanych i będzie święty spokój. Troll nie karmiony zdycha.


Kto się karmi to widać po postach, kogo najbardziej zabolało.
[#343] Re: Czym jest Amiga?

@QkiZ, post #339

.


Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 19:37:34 przez tomko
[#344] Re: Czym jest Amiga?

@abcdef, post #337

Uważam tylko AMIGĘ 500 i 1000.
[#345] Re: Czym jest Amiga?

@fazior, post #333

A500 też daje satysfakcję jak żaden pecet czy konsola.
[#346] Re: Czym jest Amiga?

@tomko, post #345

Czy słowo "satysfakcja" w ogóle tutaj pasuje?
Absolutnie nie!
Satysfakcje można mieć jak się coś osiągnie trudnego, rozwinie swoje umiejętności, rozwiąże ważny problem. Komputer, nawet Amiga to nie żadne źródło "satysfakcji", każdy może go kupić i włożyć do środka akcelerator, nie ma w tym żadnego wyzwania. Finansowo też nie bo o ile jak za sprzęt tej wydajności jest drogo to jednak bez przesady.

Twórca akceleratora to może satysfakcje mieć z jego stworzenia ale konsument produktu nie może mieć satysfakcji z jego używania bo to nie jest żadne źródło satysfakcji tylko zwykły konsumpcjonizm którym się para większość obywateli pierwszego świata.

Jeszcze zdobycie jakiegoś żadkiego kolekcjonerskiego sprzętu to tak ale A500 i nowy akcelerator?
Ludzie, weźcie się trochę ogarnijcie cafe
[#347] Re: Czym jest Amiga?

@XoR, post #346

Satysfakcje można mieć jak się coś osiągnie trudnego, rozwinie swoje umiejętności, rozwiąże ważny problem. Komputer, nawet Amiga to nie żadne źródło "satysfakcji", każdy może go kupić i włożyć do środka akcelerator, nie ma w tym żadnego wyzwania. Finansowo też nie bo o ile jak za sprzęt tej wydajności jest drogo to jednak bez przesady.

Twórca akceleratora to może satysfakcje mieć z jego stworzenia ale konsument produktu nie może mieć satysfakcji z jego używania bo to nie jest żadne źródło satysfakcji tylko zwykły konsumpcjonizm którym się para większość obywateli pierwszego świata.

Jeszcze zdobycie jakiegoś żadkiego kolekcjonerskiego sprzętu to tak ale A500 i nowy akcelerator?
Ludzie, weźcie się trochę ogarnijcie cafe


To jest twoje i innych w to nie mieszaj. Ogarnij się. Satysfakcja pasuje i to bardzo dobrze! Mam satysfakcję oglądając demka na A500, używając PT-1210 dlatego, że nie potrzebuję żadnego turba czy dysku twardego żeby to działało.
[#348] Re: Czym jest Amiga?

@tomko, post #330

AMIGA to nie tylko system, to ludzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Przypomnij, kiedy ostatnio byłeś na zlocie fanów Amigi?
[#349] Re: Czym jest Amiga?

@tomko, post #330

Mogę patrzeć na inne AMIGI, ale przyjemność tylko z korzystania z AMIGI 500 i wzdychania do AMIGI 1000. Nie mam innych AMIG poza AMIGĄ 500. Patrzeć nie mogę na MorphOS i zrozumieć jak ludzie wzdychają do tego systemu jakby to była AMIGA.


A w domu wszyscy zdrowi ?
[#350] Re: Czym jest Amiga?

@XoR, post #346

Satysfakcje można mieć jak się coś osiągnie trudnego, rozwinie swoje umiejętności, rozwiąże ważny problem.

Otóż to. Napisać i wydrukować 20-stronicowy dokument w Wordzie w 1995 roku, przejść Dooma w 1996, przejść Quake w 1997, nagrać audiocd, videocd - na PC to był banał, na Amidze właśnie wyzwanie, trudność i zagadnienia rozwijające umiejętności. Trzeba było skonfigurować PC-Taska/ShapeShiftera, zainstalować tam system i soft, potem kombinować z driverami, trybami graficznymi, walczyć o każdą klatkę/s. Był czas, gdy byłem głównym specjalistą od Maca na dzielni, a zaczęło się od tego, że zapragnąłem Dooma na Amidze jeszcze przed ukazaniem się pierwszych portów.

Tyle ze strony szarego beztalencia, robiącego na kompie zwykłe rzeczy. A była jeszcze scena.
[#351] Re: Czym jest Amiga?

@Daclaw, post #350

Krótko mówiąc - jeśli dziś na swoim post-amigowym Miniaczu decyduję się przeglądać internet, robić przelew z banku, czy oglądać film na YouTube to czyż nie jest to kwintesencja amigowej satysfakcji?
[#352] Re: Czym jest Amiga?

@tomko, post #345

A500 też daje satysfakcję jak żaden pecet czy konsola.



A jakimi sposobami to zmierzyłeś ? Jeśli nie masz takowych to popraw swoja tezę dopisując "Mnie" przed A500.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 14:40:21 przez imp
[#353] Re: Czym jest Amiga?

@recedent, post #351

Nie jest! Prawdziwy Amigowiec do sieci, YouTube, przelewów używa peceta z Windowsem.
[#354] Re: Czym jest Amiga?

@MDW, post #353

@MDW No Ba! :) Wniosek? Proszę. Najbardziej drą się tylko te trollowe jednostki co MOSa czy AOS4.x na oczy nie widziały, a piszczą ile wlezie bo tak trudno zrozumieć, że kogoś A500 już nie bawi, bo jej używalność jest równa zero.
[#355] Re: Czym jest Amiga?

@RadziN, post #354

A500 z zerową używalnością to przesada, chyba że używalność to tylko YT i przelewy ;).
[#356] Re: Czym jest Amiga?

@RadziN, post #354

Widzę że dyskusja wciąż trwa, to dobrze, znaczy to że jeszcze są ludzie którym zależy.

Wydaje mi się że czas w końcu odkłamać termin "AmigaNG" którym niektórzy szastają na prawo i lewo, a który według nich oznacza klony starych przemysłowych komputerów PPC opartych o pecetowe standardy. Tymczasem prawdziwa Amiga NG wyglądała tak:


Amiga World, rok 1987.

Tak często przywoływana tu na forum tzw. "Amiga NG" to w rzeczywistości ani Amiga ani NG, to raczej dawno zarzucona w mainstreamie technologia której wydajność nijak się ma do współczesności a jeszcze mniej do przyszłości.

@MDW No Ba! :) Wniosek? Proszę. Najbardziej drą się tylko te trollowe jednostki co MOSa czy AOS4.x na oczy nie widziały, a piszczą ile wlezie bo tak trudno zrozumieć, że kogoś A500 już nie bawi, bo jej używalność jest równa zero.


Szkoda że te trollowe jednostki które krzyczą że używalność A500 jest równa zero same nie widzą jaka jest używalność rzeczy które proponują w zamian. W skali od 1 do 10 (gdzie 1 to antyk a 10 to wspóczesny poziom) jeśli Amidze damy 1, to temu co proponujesz w zamian można dać co najwyżej 2, tak daleko mu do tego co jest dziś na topie. To co proponujesz to zastąpienie jednego retro innym retro. Patrząc z dzisiejszej perspektywy oba rozwiązania są już tak przestarzałe że różnica pomiędzy nimi jest pomijalna.

Może lepiej zrozumiesz to patrząc na ilustrację:

[#357] Re: Czym jest Amiga?

@jubi, post #356

Tym obrazkiem przedstawiającym Amigę 2000 jako "Next Generation Amiga" trafiłeś w samo sedno sprawy! OK

Nie piszą, że A500 to "Amiga klasyczna".

Fantastyczne, merytoryczne argumenty w tej dyskusji poparte faktami i trafnymi spostrzeżeniami. "Jubi for president"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 23:20:29 przez Hexmage960
[#358] Re: Czym jest Amiga?

@jubi, post #356

He he... A powiedz mi, bracie, na jakim komputerze zrobiłeś ten swój "wykresik" bez skali? Na Amidze może? No, jak było, jubi? A kolega Hexmage z jakiego komputera zakomencił? Amigowcy pełną gębą, nie ma co...

Wiem, że żadne argumenty do Ciebie nie przemówią, więc pozwoliłem sobie na tabelkę (też z kolorkami, a co):

[#359] Re: Czym jest Amiga?

@Hexmage960, post #357

Tym obrazkiem przedstawiającym Amigę 2000 jako "Next Generation Amiga" trafiłeś w samo sedno sprawy


Głupszego przykładu trudno szukać, ale można znaleźć równie głupi, np:
Polonez Caro też był wtedy "Next Generation Polonez"
.
[#360] Re: Czym jest Amiga?

@recedent, post #358

Skąd się wzięły takie cyferki w Sumie?

Nie jest to ilość TAK ani NIE, tylko ilość zielonych wpisów które jak rozumiem uważasz za zalety. Ale czy te plusy powinno się liczyć na sztuki?
To nie są parametry obiektywne tylko zależne od osobistych preferencji. Np nie każdy się nie lubi z Windą. Zresztą jak dla kogoś jeden z nich jest najważniejszy (np chipsety albo cena) to ilość innych plusów lub minusów nie ma znaczenia.



Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 16:16:17 przez ZbyniuR
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem