Komentarze do artykułu: Czym jest Amiga?

[#121] Re: Czym jest Amiga?

@Radek_Cz, post #120

Nam też, bo to czytamy
[#122] Re: Czym jest Amiga?

@RadoslawF, post #119

Amiga klasyczna, to np. Amiga1200 OK
Amiga nowej generacji to np. AmigaOnex1000 OK
[#123] Re: Czym jest Amiga?

@parallax, post #122

Nie prawda, A1200 to Amiga, klasyczną chcą ją nazywać tacy którzy Sam czy AmigęOne uważają też za Amigę i co najwyżej lekko to maskując nazywając ją NeoAmigą lub Amiga nowej generacji.
[#124] Re: Czym jest Amiga?

@RadoslawF, post #97

Jak ja kocham takich pewnych siebie ludzi :D No niech Ci będzie że nic by się nie stało. Tylko ciekawe czemu tak nie robią?
"wyrób o którym mowa " ach jaka piękna nowomowa, a nie lepiej krócej komputer? Nawet z tego widać jaką nienawiścią pałasz do AmigiOne. No nic pozdrawiam i nie przeszkadzam już na Twoim podwórku :D
[#125] Re: Czym jest Amiga?
Ale dla mnie nic z tego nie wynika poza
faktem, że "w temacie Amiga" coś się dzieje.


Tyle ze to nie Amiga
[#126] Re: Czym jest Amiga?

@madwawa, post #125

Ale temat amigowy :)
[#127] Re: Czym jest Amiga?

@KJB, post #126

I forum Amigowe stad powinny byc tematy o komputerach Amiga I o najnowszej Amidze ESCOM 4000T , inne komputery tutaj raczej nikogo nie interesuja , jest juz w internecie forum AmigaONE I ten temat tam sie powinien znalesc ,
[#128] Re: Czym jest Amiga?

@madwawa, post #127

zbanowac AmigaOS 4.0

Gdybyś nie zauważył to na forum PPA również jest odpowiedni dział.
"AmigaOS 4.x

Dyskusje na temat systemu AmigaOS 4.x.

Kategorie: Amiga Classic, AmigaOne, AmigaOne 500, AmigaOne X1000, AmigaOS 4.0, AmigaOS 4.1, MicroA1, Sam440ep, Sam440ep flex, Sam460ex"




Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 10:10:23 przez Hellena
[#129] Re: Czym jest Amiga?

@RadoslawF, post #123

Nie masz nowej Amigi i stąd takie rzeczy wypisujeszpomysł Zatrzymałeś się na A500, która królowała w latach 80 i na początku lat 90OK Stwierdzam tak, bo dobitnie dajesz to do zrozumienia pomysł Piszesz kłamstwa i powinieneś za to przeprosićOK
[#130] Re: Czym jest Amiga?

@Hellena, post #128

Czyli jednak nie jest to czysto Amigowy portal ? Jak sugeruje nazwa wlasna "PPA" ?
[#131] Re: Czym jest Amiga?

@XoR, post #105

Zarzucasz X1000 brak procesora M68K, brak chipsetu Amigi i brak zgodnego ROMu czyli Kickstartu. Te same standardy powinieneś stosować wszędzie aby nie wyjść na hipokrytę


Nie, zarzucam temu komputerowi (hardware) bycie pecetem. Jedyna różnica to procesor PPC zamiast x86. I nie jest to tylko moja opinia:

Well that X1000 is a pc but with a PPC instead.

http://amigaworld.net/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=31191&forum=33&100
AmigaOne is PC bad hardware using a PPC CPU.

http://www.natami.net/knowledge.php?b=1&note=25272&order=&x=1&z=o0UyrR

Czyżby to właśnie ten jeden element - procesor PCC decydował o tym, że ten pecet to Amiga? Wspaniale, właściciele starych PowerMaców z demobilu na pewno się ucieszą ze swoich nowych Amig.

A teraz spójrzmy uczciwie na hardware tego komputera. Co odpowiada za dźwięk, czyżby Paula? Nie, chip HD Audio, identyczny jak w pecetach.

http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_High_Definition_Audio

A może chociaż da się wpiąć jakąś amigową kartę muzyczną np. Delfina albo Sunrize AD516? Nie, ale za to da się wpiąć...SoundBlastera z peceta.

A teraz grafika, jaki to amigowy chip generuje obraz, może Denise? Nie, ATI Radeon - taki sam jak w pececie.

Wszystkie Amigi, jakkolwiek różne by nie były wewnętrznie czy zewnętrznie - od malutkiej A600 do wielkiej A4000T, mają jedną rzecz wspólną - zestaw amigowych custom chips, które odróżniają je od innych komputerów.

Przykro mi, ale pecet z Radeonem i chipem standardu Intel HD Audio jest tylko pecetem z naklejką AmigaOne. Jeśli ktoś nazywa tego peceta Amigą to wprowadza tylko chaos pojęciowy w historii Amigi, co utrudni przyszłym pokoleniom badanie znaczenia Amigi i jej przełomowych custom chips w historii komputeryzacji.



Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 11:06:18 przez jubi
[#132] Re: Czym jest Amiga?
Uprzedzam - każdy kto zechce napisać pod tym newsem posta w temacie "co to jest Amiga" i "czy to jest Amiga" zostanie poczęstowany banem. Dyskusję na ten, jakże świeży, temat proszę prowadzić najlepiej na privie i przy piwie.


Nie napiszę zatem, co to jest Amiga, ale tekst wyżej mocno kojarzy mi się z cytatem z filmu "Rejs" a cała sytuacja z cenzurą:

Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu... Mmmm... Tak, nie... Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie.


A żeby nie było że nie na temat, napiszę, że X1000 to strasznie słaby hardware, o wydajności współczesnego telefonu komórkowego. Tyle chyba jeszcze wolno tu napisać?
[#133] Re: Czym jest Amiga?

@jubi, post #132

Chciabym sprostowac : AmigaOne X1k ma wydajnosc bardzo przecietnego telefonu komorkowego.....
[#134] Re: Czym jest Amiga?

@michalmarek77, post #133

Jednakże nowa Amiga jest najszybszą z wszystkich wyprodukowanych AmigOK I to nie podlega wątpliwościOK AmigaOne X1000 jest dla fanów Amigi dysponujących trochę większą gotówką, a że droga - taki mamy rynekok, racja

Tym bardziej cieszy fakt, że doszedł nowy dystrybutor AmigiOK

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 11:56:31 przez parallax
[#135] Re: Czym jest Amiga?

@michalmarek77, post #133

Ja sie pytam co jest w zamiarze tego portalu reklamowanie obcego komputera na forum Amigowym ? I wmawianie wrecz klamanie ze to najnowsza Amiga ? Ktos na tym ma jakis procent z zysku sprzedazy zeby siac te brednie w internecie ?
[#136] Re: Czym jest Amiga?

@parallax, post #134

Jednakże nowa Amiga jest najszybszą z wszystkich wyprodukowanych Amig


Pomijając temat co jest Amigą a co nie (bo zakaz), piszesz nieprawdę:

http://www.youtube.com/watch?v=JBu3JgxB6Z4

Najszybszym komputerem dla którego zostało zakupione prawo do posługiwania się znakiem towarowym "Amiga" jest komputer Commodore Amiga Mini z procesorem Intel Core i7 Quad 3.5 GHz.


Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 12:13:21 przez jubi
[#137] Re: Czym jest Amiga?
A ja idac tokiem rozumowania tego portalu jutro odkurze swojego blaszaka obkleje go boingami , na swiezym windowsie zainstaluje winuae wgram sobie workbencha I bede glosil ze mam najnowsza Amige z procesorem Intel 7
[#138] Re: Czym jest Amiga?

@madwawa, post #137

Tylko nie pod tym news-em bo będzie ban :)


Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 12:45:04 przez ede
[#139] Re: Czym jest Amiga?

@madwawa, post #137

A ja idac tokiem rozumowania tego portalu...

A co ma ten portal wspólnego z licencjonowaniem? To ten portal dał licencję na posługiwanie się nazwą Amiga dla komputerów sprzedawanych przez CUSA z I7 na pokładzie? Chyba nie trzeba odpowiadać na te pytania, prawda? Właściciel praw do marki zrobił co uznał za słuszne. Czy tego chcesz czy nie i nie ma to nic wspólnego z tym portalem.

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 12:46:32 przez RadziN
[#140] Re: Czym jest Amiga?

@jubi, post #131

A1 nie ma x86. Windy na tym nie zainstalujesz, więc PeCetem też nie jest.
[#141] Re: Czym jest Amiga?

@RadziN, post #139

Otoz ma , oszustwo w postaci promowania jakiegos nowego szajsu x1000 , mac mini , systemu morhp os , samanthy I pegaza jako NOWE AMIGI , bzdura sam tworca sprzetu Amigowego czlowiek guru Dave Haynie kpil z morph osa I tych wszystkim wynalazkow pokroju pega , to nie sa zadne Amigi nie maja nic wspolnego z Marka Amiga I nie powinny sie te urzadzenia znalesc w rubryce portalu Amigowego
[#142] Re: Czym jest Amiga?

@michalmarek77, post #133

A betoniarka ma wydajność obrotów mniejszą niż przeciętna pralka. W pralce nie wymieszasz betonu, na telefonie komórkowym nie odpalisz najnowszego systemu amigi.
[#143] Re: Czym jest Amiga?
Jakiej Amigi tej najnowszej 4000Tower ? Z ESCOMU ?
[#144] Re: Czym jest Amiga?

@madwawa, post #143

Escom to niechlubny kawalek histori ktory nie powinien sie wydarzyc, podobnie jak Gateway...
[#145] Re: Czym jest Amiga?

@madwawa, post #130

Czyli jednak nie jest to czysto Amigowy portal ?


Na szczęście nie :)

Jak sugeruje nazwa wlasna "PPA" ?


"Polski Portal Amigowy", a nie "Polski Portal Czysto Amigowy" :)

Precz z komputerrasizmem :)
[#146] Re: Czym jest Amiga?

@madwawa, post #141

...bzdura sam tworca sprzetu Amigowego czlowiek guru Dave Haynie kpil...


Gdzie to robił ? chętnie poczytam/posłucham. Nawet jeśli to prawda to jak ten człowiek nie ma nic do zaoferowania w tej kwesti ... to spadówa .
[#147] Re: Czym jest Amiga?

@ZbyniuR, post #140

A1 nie ma x86. Windy na tym nie zainstalujesz, więc PeCetem też nie jest.


Przecie jako użytkownk spektruma wiesz że pc to jest skrót od personal computer :)



Więc teraz to już niewiadomo co to jest pecet :P

A na poważnie - IBM lub klon IBMa uruchomi windowsa, a nie każdy pecet :)

edit----
Mak to chyba już pecet? :)

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 13:31:17 przez KJB
[#148] Re: Czym jest Amiga?

@Voyox, post #144

Dlaczego niechlubny, Escom chciał lecz zbankrutował :P

p.s do modka
Mój wcześniejszy post został bezprawnie usunięty, a był tylko informacją dla niedoinformowanego użytkownika i nie był żadną dyskusją co jest nową Amigą, niektórzy moderatorzy chyba przeginają ze "swojom władzom"
[#149] Re: Czym jest Amiga?

@pawelini, post #142

No nie mogłem się powstrzymać, jakoś humor mi się ostatnio poprawił.

...W pralce nie wymieszasz betonu,


To akurat nie najlepszy przykład - w bębnowej wymieszasz i to jeszcze jak
[#150] Re: Czym jest Amiga?

@Hellena, post #148

Usunięty czy przeniesiony?
A może Twoja odpowiedź była na czyiś OT, więc gdyby sama została to by głupio wyglądała, racja?

I jakie "bezprawnie"? Może co najwyżej nieregulaminowo, ale w to też wątpię :)

Ja na miejscu moderacji posprzątałbym ostatni raz pod tym newsem i przy okazji wręczył warningi i bany tym osobom, które sobie na to ciężko zapracowały :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem