kategoria: A600
[#91] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #90

nie
[#92] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #91

A 6 0 0 Test CF2IDE+ by sanjyuubi

http://www.a1k.org/forum/showthread.php?p=819144#post819144

[#93] Re: CF2IDE+

@micromars, post #92

Za dużo się nie natestowałeś :) to bardziej chwilowo rewia mody.

A reszta siedzi cicho.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 22:23:56 przez sanjyuubi
[#94] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #93

Mam problemy z A2000, ale Dzisiaj wieczorem wędruje CF2IDE do A1200 i Testy z CD Rom muszę przygotować.

Jens zadane Zajęcie z IndivisionECS Problemem muszę rozwiązać jako pierwsze.

Muszę przyznać że te CF2IDE+ jest najwyższym klasowym Produktem.
Czegoś z tak wspaniałego i perfekcyjne pasywnego nie oczekiwałem, Super Robota.
OK
[#95] Re: CF2IDE+

@micromars, post #94

Tu chyba trochę przesadzasz z tym zachwytem. Kipper przecież ma taki adapter od jakiegoś czasu. ;)
[#96] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #93

Nie mialem ostatnio czasu zeby sie z tym pobawic. Ogolnie jestem dalej w punkcie wyjscia. Jutro mam wolne to sprobuje podlaczyc ten cd rom ale tym razem uzyje CacheCDFS. Zobacze co z tego wyjdzie.
[#97] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #96

Uruchamiałeś tego idefixa z którego podałem z odpiętym CD-ROMem? Dorian3D miał problem z zawieszaniem się idefixa, zmienił napęd i przestało.
[#98] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #97

Jeszcze nie, ale grzebalem troche na forum i znalazlem cos podobnego do moich objawow. Otoz po podłączeniu cd w systemie pojawia mi sie ikonka dyskietki NDOS. Moze przyczyna tkwi w uszkodzonym napedzie?
[#99] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #98

System plików w L: jest?

Wydaje mi się, że chyba ikona CD powinna pojawić się dopiero po podmontowaniu CD-ROM, a nie po uruchomieniu idefixa.

Ściągnijcie sobie stąd plik cd-driver.lha, atapi.device wrzucacie do devs, cacheCDFS do L, a opcjonalnie Dosdrivers do STORAGE.

Tam macie trzy mountlisty CD0: dla CD-ROM na pierwszym kanale jako slave, CD1: dla CD-romu na drugim kanale jako master i CD2: dla cd-romu ustawionego jako slave na drugim kanale.

CD-rom montujecie poleceniem mount CDx: (gdzie x to numer cd-romu)





Ostatnia aktualizacja: 08.03.2015 15:44:31 przez sanjyuubi
[#100] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #99

wreszcie sukces OK kompakt działa ładnie i stabilnie, okazało się że ikonka DF0:NDOS nie dotyczyła płyty, bo nadal mi sie pojawia, pomomo że napęd fdd jest odłączony (do tego ciągle świeci się kontrolka FDD), ale poza tym jest ok (no może oprócz wyskakującego komunikatu o wersji próbnej atapi.device)
koniec końców jest dobrze

jeszcze wypalam teraz płytę amigową żeby sprawdzić działąnie w praniu, bo na razie tylko wkładałem płyty z jakimiś zdjęciami i te bez problemu były odczytywane i wszystkie pliki ładnie się wyświetlały

jeszcze pytanie, może głupie, ale jak uruchomić i odsłuchać jakieś płyty audio na Amidze??
wkładałem takowe, ale nic nie dało się zrobić, klikałem na ikonę, ale bez reakcji

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 14:23:59 przez nostrum666
[#101] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #93

Jeśli ci co siedzą cicho nie potrzebują, to ja chętnie odkupię 1 sztukę
[#102] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #100

DF0:NDOS

To żeś mnie teraz panie zabił, samo DF0: oznacza, ze ikona dotyczy dyskietki.

Jeśli masz Amiga Forever, to jest na nim klucz do pakietu idefix, tylko trzeba zainstalować instalatorem ten pakiet i komunikat zniknie. Gdyby idefix nie zawieszał się z twoim CD-romem, to mógłbyś użyć scsi.device zamiast atapi.device.

W pakiecie idefix jest zdaje się chyba program PlayCD. Ja klikałem u siebie na ikonę i napęd zaczynał odtwarzać CD. Tak z przezorności powiem, ze dźwięk z Audio CD nie jest generowany przez Amigę tylko przez CD na złączu analogowym, trzeba ten sygnał zmiksować z dźwiękiem Amigi.
[#103] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #102

" tylko trzeba zainstalować instalatorem ten pakiet" rozumiem, że zainstalować idefixa, czy Amiga Forever? Zresztą i tak nie mam tego drugiego, a co do PlayCD to idefix musi być chyba zainstalowany, żeby można było tak odtwarzać
[#104] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #103

Tego aż tak nie sprawdzałem, ale raczej nie.
[#105] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #104

Niewazne, faktycznie jak sie kliknie na ikone plyty, to zaczyna odtwarzac, tyle ze nie slyszalem bo faktycznie nie idzie przez amige, a co do kontroli odtwarzania uzylem cdplayera z amigaCDFS, po delikatnej edycji wlasciwosci i smiga bez problemu
A ikona df0:ndos pojawiala sie chyba dlatego ze odlaczalem od goteka tylko zasilanie ale nie tasme sygnalowa

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 20:25:15 przez nostrum666
[#106] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #103

Do odtwarzania AudioCD wystarczy program typu PlayCD i .device ktore obsłuzy cd/dvd
[#107] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #103

Należy zainstalować idefixa i podać klucz, który jest w pakiecie Amiga Forever, ponoć ten klucz został podany na którejś płycie Amiga Format.

Tutaj dwa klucze do sprawdzenia.
[#108] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #107

Drugi klucz (Power computing) jest ok, ale nie trzeba instalować zeby go wpisac. W szufladzie register klikamy na ikone register i mozna go aktywowac bez instalowania (ja nie instalowalem a klucz wpisalem i dziala)
[#109] Re: CF2IDE+

@KRISS, post #80

Może dlatego, że masz niespatchowanego idefixa, albo idefix nie lubi twojego dysku.
[#110] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #108

Zastanawiam się, czy ten klucz Power Computing to ten, który został udostępniony publicznie, bo nie wiem jaki status prawny ma firma Cloanto do swojego klucza.

Ktoś kojarzy tą płyte z kluczem do idefixa?
[#111] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #110

Zauwazylem cos dziwnrgo w moim systemie, otoz wszystko pieknie dziala, system startuje bez problemu w pare sekund, poza tym mam 2 partycje po okolo 1,9 GB, na nich tez wszystkie gry i programy dzialaja prawidlowo bez zwiech, co mnie zastanawia to dlaczego w HDtoolboxie nie widac moich dyskow? Nie wiem czy wogole jest sie czym przejmowac skoro wszystko dziala, ale i tak sie zastanawiam...
Moze to wina max transferu, ale kiedy stawialem system to nic z tym nie ruszalem.
[#112] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #111

Jakie device masz w ikonie hdtoolbox ?
[#113] Re: CF2IDE+

@Norbert, post #112

Zaraz wlacze i zobaczę, ale jak pamietam to chyba pod winuae zmienialem na uaescsi i chyba tak zostalo. Moze to bedzie przyczyna.
[#114] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #113

Raczej na pewno.
[#115] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #113

Poprawka. Uaehf.device a nie uaescsi. Zmienilem z powrotem na scsi.device i jest ok.
Ale chyba nie do końca, bo zamiast pokazac mi moja CFkę, pokazuje USB CF Reader (czyli moj czytnik CF do kompa).

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 16:17:20 przez nostrum666

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 16:23:41 przez nostrum666
[#116] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #115

Jak zrobie CHANGE DRIVE TYPE to moge cos popsuc? Pytam bo nie mialem wczesniej nigdy takiej sytuacji.
[#117] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #115

A mi się trochę wydaje, że kolega błądzi na poziomie podstaw. Widocznie tak się nazywa wewnętrznie ta karta, sam adapter nie ma wpływu na to co jakiś program odczyta z karty. HDinsttools może pokazać to samo, a może pokazać także rozszerzoną nazwę np. producent i model. Change Drive Type tworzy tylko profil twojego dysku w pliku i potem pamięta odczytane z niego parametry. Możesz sobie to zrobić, ale z punktu technicznego i użytkowego, jaka nazwa jest pokazywana przez hdtoolbox nie ma żadnego znaczenia.

WinUAE może pokazywać co innego, bo hdtoolbox nie ma dostępu do karty bezpośrednio, tylko przez API, które może podstawiać własne nazwy na podstawie tego jak np. wykrywa go windows itd.


Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 18:51:38 przez sanjyuubi
[#118] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #117

Rozumiem ze na dobra sprawę to bez znaczenia, ale jesli chodzi o te nazwe karty to sie nie zgodze. A to dlatego ze to co pokazuje hdtoolbox pokrywa sie z tym co pokazuje winuae gdy wybieram sciezke dostepu do dysku twardego, niezaleznie czy jest to akurat CF czy SD, bo mam tez 2 wersje systemu na kartach SD. Roznica jest tylko w tym ze przy CF mam Generic CF USB natomiast analogicznie przy SD Generic SD USB.
A ponadto IDeFIX prawidlowo pokazuje nazwe karty SanDISK.

Ale faktycznie nie ma to znaczenia jezeli nie wplywa na dzialanie systemu.
[#119] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #118

Sandisk to jest producent, a SD GENERIC i tym podobne to właśnie nazwa/model.



Przydałoby się jeszcze, aby inni kupujący wypowiedzieli się w temacie, wszak miały to być sztuki głównie do przetestowania, ewentualne dalsze losy tego adaptera będą zależały od tych opinii.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 20:02:56 przez sanjyuubi
[#120] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #119

Niewazne. Wszystko działa wiec nie ma co komplikować.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem