[#61] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@Jacenty, post #60

Pochwalę się jak do mnie dotrze i nie okaże się cegłą w kartonie (ale sądziwszy po zachowaniu i wieku sprzedającego oraz fotkach, myślę że będzie w porządku). Dam znać. Albo spalę się ze wstydu że dałem się naciąć ;)
[#62] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@Jacenty, post #60

Swoją drogą dobre pytanie, z tego co się naczytałem chociażby w tym temacie to sama pamięć chyba więcej kosztuję.
Co do pisania że alle nie jest najtańsze, że lepiej szukać więcej to takie trochę bez sensu - konkrente miejsce, konkretny portal gdzie kupić, to jest odpowiedź ;)
Czekać na jakiegoś dziadka na tablicy który wykopie sprzęt z piwnicy naprawdę można baaardzo długo
[#63] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@pismu, post #56

jak za 700zl bez pamięci to może przyjrzyj się tej aukcji

pamiętaj, że do tych 700 (+ przesyłka?) dojdzie ACA za 430 + przesyłka, a w tym zestawie z allegro masz już 4mb elbox, więc zestaw gotowy do grania.
Ciekawe jaką osiągnie cenę końcową, ale myślę, że jak poniżej 1000 to warto.

@drakon nie ciesz się tak bo się zara okaże, że dostaniesz cegły w paczce jak sprzedawca tu wejdzie i zobaczy, że sprzedał ci o 1000zł za tanio :D
Pochwalcie się obaj co tam kupicie :)
Powodzenia!
[#64] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@zmiennik, post #63

Tak, sam drżę pełen obaw .
Ale jak się okaże wszystko w porządku, to z Amisią szampana wypijemy OK.
[#65] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@Drakon, post #64

W cuda nie wierzę , obstawiam cegłę lub ziemniaki w paczce
[#66] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@Drakon, post #57

jeśli faktycznie będzie tak jak piszesz, to deal życia chyba w tym hobby :D
ja jestem sceptycznie nastawiony do takich okazji. Tzn. kupić taką Ami od jakiegoś dziadka na pchlim targu, albo po prostu pocztą pantoflową od kogoś znajomego znajomego i odbiór osobisty to jestem skłonny uwierzyć, sam niedawno kupiłem psx za 10 zł oraz C64 za 30 zł w opakowaniu, ale jeśli chodzi o internet to jestem nieufny. Trzy razy przekręcony na alledrogo, a ostatnio na olx Kraszewski proponował mi A600 bardzo tanio. I podobno jest na ppa szeroki uśmiech
Krashan nie wiedział o czym piszę

a wracając do pytania z pierwszego postu. Także proponuję A1200.
Choć musisz uważać. Ja półtora roku temu dostałem C64 od szwagra, a teraz mam problem, gdzie wszystko trzymać. To jest jak narkotyk
[#67] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@pismu, post #56

700 za prawie golasa, moim zdaniem o jakieś 150-200 zł przepłacasz.
[#68] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@QkiZ, post #67

Witam!

A ja przy okazji mam pytanie: Ile teraz warta jest Amiga 1200? Powiedzmy goła z zasilaczem? Pytam, ponieważ czasami mam ochotę sprzedać swoją i kupić Mista. Oczywiście mam więcej niż tylko gołą A1200. Jednak mi chodzi o realną cenę, taką, aby ktoś ją ode mnie kupił.
[#69] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@gilban, post #68

Ja bym dał 500zł jeśli igła to 550-600zł.
Ale czy warto takie cudo sprzedawać?
[#70] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@_Skiba, post #69

Sam nie wiem. Jeszcze myślę, gdyż niezbyt poprawnie RYś z nią współpracuje i dlatego mam tego czasami dosyć. Mnie tak naprawdę nie na skrzynce i bebechach zależy, tylko na tym aby bez problemów pograć w jakieś stare gry oraz czasem demo odpalić i aby nie było to WinUAE. A jak się dowiedziałem Mist A500/A600 emuluje bardzo dobrze oraz działa też część gier z A1200 choć jeszcze nie wszystkie. To i mi więcej nie jest potrzebne. Dalej to mam Mini Maka z MorphOS.

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 22:01:25 przez gilban
[#71] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@gilban, post #70

To sprzedaj Rysia i kup inną przejściówkę:)
[#72] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@gilban, post #70

Chcesz sprzedawać Amigę tylko dlatego że adapter myszy USB nie działa tak jak chciałeś Użyj innego jak sugeruje Skiba.
[#73] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@gilban, post #70

mogę zamienić się z Tobą na adaptery, mam adapter od gościa z all.. i działa jak należy:)
ew. polecam trumienkę z której też jestem zadowolony:)
[#74] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@dez3, post #73

Podłączyłem pożyczonego Cocolino do Amigi i jest to samo co z Rysiem czyli bez ss amiga nie chce wystartować. Mam tylko szary ekran. Jak nie wchodzę do Menu kickstartu to jest wszystko dobrze. Jestem już chętny aby wymienić kondensatory, tylko do kogo z tym problemem iść w Warszawie? Dałem ogłoszenie w dziale giełda, ale na razie nikt się nie zgłasza.

Czyli widać że problem tu leży po stronie płyty głównej. Jaki ?


Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 23:10:41 przez gilban
[#75] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@gilban, post #74

masz Staszka pod nosem!

a z oryginalną myszką też takie jaja?
[#76] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@dez3, post #75

Jutro będę wiedział bo muszę odebrać ją.
[#77] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@gilban, post #76

No nic - jadę oddać płytę główną temu, od którego ją kupiłem do zrobienia. Przy okazji jak ją wykręciłem to się dowiedziałem, że jest to płyta escomowa, gdyż jest dioda dolutowana łącząca jedną nogę gniazda zewnętrznego stacji dysków z inną wewnętrznego gniazda.
[#78] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@zmiennik, post #63

Amiga zakupiona, zestaw o którym pisałem wcześniej. Poniżej foty









Amiga wizualnie w rewelacyjnym stanie, osoba od której kupowałem (znana chyba na tym forum ;)), sprawiała wrażenie maksymalnie kompetentnej. Zakup ogólnie przeszedł okej, sprzęt mi podłączono na miejscu i pokazano, że działa. Zbyt wielu pytań co prawda na start nie mogłem zadać (chociaż odniosłem wrażenie, że sprzedający wręcz na nie czekał) z powodu swojej niewiedzy, ale zapewniono mnie o dalszym 'wsparciu' :)
Sprzęt kupiłem w piątek i od tego czasu praktycznie cały czas nad tym siedzę. Amiga która operowałem w latach 90' witała mnie screenem bym włożył dyskietke i tyle. Także WB 3.1, whdload itd to dla mnie na tę chwilę czarna magia. Odpaliłem póki co kilka gierek z whdload (przy większości krzyczy, że za mało pamięci - zamawiam w poniedziałek). Sformatowałem dyskietke pod sejwy dla settlerów (dostałem od sprzedającego na dyskietkach i jak nie szkolę się w tematach amigowych na necie to durś gram). Obecnie próbuje zapoznać się ze wszystkimi podstawowymi pojęciami, obsługą wb itd. Wstyd przyznać ale na chwilę obecną nie umie w sumie nic, rozpakować pliku czy nagrać czegoś na dyskietke. No ale myślę, że do wszystkiego dojdę :)
edit: właśnie nagrałem pierwszą dyskietkę ^^

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 02:30:32 przez pismu
[#79] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@pismu, post #78

sie przebudzilem, spac cos nie moge...
popraw linki, bo nic widac zdjec tej amigi w ogole...

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 03:34:46 przez zmiennik
[#80] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@zmiennik, post #79

[#81] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@pismu, post #80

Gratuluję zakupu. Amisia bardzo ładna. Teraz tylko jakiś fast czy turbo by się przydało :)
P.S. jaki model tego Samsunga, zadowolony jesteś z obrazu?
[#82] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@zmiennik, post #81

Dzięki wielkie!
Samsung jest stary, ja go kupowałem chyba w 2008 roku także to praktycznie jeden z pierwszych modeli. Zadowolony jestem bo służy mi już dość długo aczkolwiek obraz już odstaje od obecnych standardów. tak czy inaczej, proszę model: LE46A551P2RXXC
edit: taka ciekawostka, w 2007r na premiere ps3 kupowałem samsunga hd ready 32cale (nie było jeszcze wtedy full hd przy takich przekątnych), rok później kupowałem tego samsunga (46full hd) i kosztował tyle samo

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 04:15:21 przez pismu
[#83] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@pismu, post #82

Co by nie zakładać nowego tematu a jedyny jaki znalazłem jest z 2005 roku, to podepnę się jeszcze tutaj z pytaniem.
Dlaczego po poprawnym sformatowaniu dyskietki i nagraniu gry, przy próbie jej odpalenia, wyskakuje mi checksum error on disc block (880~). Oczywiście domyślam się że najprawdopodobniej zwalona dyskietka, niemniej jednak na tą samą dyskietkę nagrałem wcześniej grę (franko), później próbowałem coś innego i mam error, natomiast franko ponownie da się zainstalować? Problem występuje na wielu dyskietkach i przy większości gier - jest kilka które da się zainstalować na każdej dyskietce, innych w ogóle.
edit: link do tematu z tym pytaniem, niemniej jednak nie wiem o jaki przełącznik ewentualnie chodzi

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 22:52:24 przez pismu
[#84] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@pismu, post #83

1. uszkodzona stacja
2. uszkodzona dyskietka
3. uszkodzony obraz dyskietki.
4. Wirus w systemie, lub na dyskietkach.
[#85] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@Norbert, post #84

Skąd się zatem bierze to, że np franko jestem w stanie nagrać na każdą dyskietkę jaką udało mi się sformatować? Czy wynika z tego, że raczej dyskietka i stacja działają poprawnie i będzie albo coś z obrazem dyskietki (chociaż są jak dyna blaster gdzie próbowałem chyba wszystkich możliwych obrazów), albo wirus?
[#86] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@pismu, post #85

Witamy w świecie Amigi - tu zdarzają się rzeczy co najmniej dziwne, o czym szybko zdołałeś się przekonać Ja bym obstawiał jak @Norbert ale dodałbym jeden punkt więcej: stacja dysków do czyszczenia. Nie wiem od kogo kupowałeś tą Amisię i czy było to robione czy nie, ale ja bym zaczął od wyjęcia stacji dyskietek, otworzenia górnej jej obudowy i dokładnego przedmuchania + jakieś patyczki do uszu. Pozbyć się całego syfu który tam siedzi. I nie próbuj zaglądać przez szparę od stacji twierdząc, że "wygląda dobrze" bo to się tak wydaje, a jak otworzysz to jest meksyk. Moim zdaniem warto spróbować.
Pozdrawiam.
[#87] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@Norbert, post #84

Dodam jeszcze:
5. Uszkodzona kostka pamięci na rozszerzeniu pamięci.

Wyciągnij rozszerzenie pamięci i spróbuj grę jedno dyskietkową, która wcześniej nie działała.
[#88] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@robertos231, post #87

Pod warunkiem, że gra uruchomi się na 512kb
[#89] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@Norbert, post #88

Poki co amisi nie rozkrecam, poczekam az bede wkladal pamiec i wtedy ewentualnie, nie chce niepotrzebie grzebac na starcie.
Tak czy inaczej gry juz nagrywam normalnie, zmienilem program z adf2disc na image2disc i o dziwo zaczelo smigac jak nalezy, takze ze stacja wszystko w porzadku.
Obecnie probuje znalezc gdzies ta karte bo na retroami nie ma

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 12:52:35 przez pismu
[#90] Re: Pomoc w zakupie Amigi

@pismu, post #89

Ehh dostalem odpowiedz z retro ze teh karty juz nie maja w sprzedazy :/ co ew innego moge kupic? Mam na mysli cos co jest ogolnie dostepne
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem