kategorie: A1200, A500, Sprzęt
[#61] Re: ACA1221 w praktyce

@misiek2, post #60

Wydaje mi się że tak ;)

robiłem to z poradnika na YT

https://www.youtube.com/watch?v=hM7F-mGNFMY
[#62] Re: ACA1221 w praktyce

@Sounder, post #54

jeszcze jedno pytanko / potwierdzenie :
po dodaniu licencji zworkę trzeba ponownie przestawić w tryb "idle" lub usunąć całkowicie ?
[#63] Re: ACA1221 w praktyce

@rmb4, post #61

Dokładnie ten sam poradnik Ci podlinkowałem wcześniej.
Instalowałem ClassicWB Full - KLIK
Karta CF Kingston 8GB (z kwiatkiem). Wszystko ruszyło od kopa.
Sprawdź czy wprowadzony kod został przyjęty przez wpisanie komendy ACAControl L
Co do konieczności przestawienia zwory na "idle" to nie wiem, sprawdź po prostu.
[#64] Re: ACA1221 w praktyce

@rmb4, post #61

To ok w takim razie. OK
[#65] Re: ACA1221 w praktyce

@Sounder, post #63

niby po wpisaniu acacontrol L jest wszystko OK - widać że licencja jest dodana.
ale w WB widoczne jest tylko 1 MB chip Ram i 7 MB fast :(

nie chce trollować ale ta karta to nie jest najlepsze rozwiązanie,
karta Elsat E1204 4MB działa jak dla mnie lepiej i bez kłopotów.

Wydaje mi się że spaprałem instalkę bo instalowałem Classic WB adv.
wieczorem spróbuję Full zainstalować od początku.
[#66] Re: ACA1221 w praktyce

@rmb4, post #65

Ale A1200 ma 2 mb chip ram ... Po załadowaniu systemu zostaje mi coś koło 1,6 - 1,7 mb chip ram. Ja miałem 8 mb elsat i zmieniłem na aca. 4 liter nie urywa, ale komfort jest odczuwalny. Na ACA 1221 też powino byc lepiej (widziałem na yt) niz na 4 mb. Zapewne będzie jak będzie wszystko dobrze ustawione.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 15:00:46 przez misiek2
[#67] Re: ACA1221 w praktyce

@misiek2, post #66

pewnie TAK tylko jak to dobrze poustawiać
[#68] Re: ACA1221 w praktyce

@rmb4, post #65

Co jest lepszego w karcie Elsat E1204 od ACA1221? Z wyjątkiem mozliwości założenia FPU?
[#69] Re: ACA1221 w praktyce

@wali7, post #68

Pewnie to, że jest bezobsługowa. Nic nigdzie nie trzeba wpisywać, żeby działała. Tylko to jest zaletą, bo poza tym jest stara, bez gwarancji, nie daje odczuwalnego kopa, mniej ramu. Przypuszczam, że aca 1221 też niczego nie wymaga (w standardzie), jeśli ma się kicka 3.1
[#70] Re: ACA1221 w praktyce

@rmb4, post #65

Mając Kicka 3.0 trzeba jako pierwszy program w startup-sequence odpalić ACATune, wtedy jest cały fast. Wystarczy bez parametrów:

C:ACATune >NIL:

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 18:03:16 przez Krashan
[#71] Re: ACA1221 w praktyce

@Krashan, post #70

No i wszystko wyjaśniło się : Mam kicka 3.0 :(
po uruchomieniu acatune cała pamięć 63 MB jest widoczna.

Dzięki za pomoc !

teraz instalka od początku Classic WB lite i będzie wszystko działało ;)

PS.
Ma ktoś do sprzedania Kicka 3.1 do A1200 ?
[#72] Re: ACA1221 w praktyce

@rmb4, post #71

A nie lepiej zamapować kicka 3.1 do karty aca? w pełnej wersji ma opcje maprom :)

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 20:03:23 przez sunater
[#73] Re: ACA1221 w praktyce

@Krashan, post #70

Pytanko : w której sekwencji dodać tą linie ?

Dodałem takie trzy linie w : Startup-Sequence na samym początku :

C:ACATune >NIL:
C:ACAClock s=3 >NIL:
C:ACATune -maprom ** >NIL:

będzie OK ?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 20:10:17 przez rmb4
[#74] Re: ACA1221 w praktyce

@rmb4, post #73

Nie ma sensu wywoływać ACATune dwa razy. Proponuję "C:ACATune maprom * >NIL:". Dwie gwiazdki oznaczają przepisanie ROM-u o wielkości 1 MB, a z tego co mi wiadomo, wszystkie kicki 3.x w kościach mają 512 kB. Dlatego jedna z powodzeniem wystarczy. Potem można dać ACAClock, chociaż wydaje mi się, że standardowo ACATune wrzuca 28 MHz jeżeli się ma licencję.
[#75] Re: ACA1221 w praktyce

@Krashan, post #74

Bardzo Ci dziękuje za pomoc.
Masz rację wystarczy jedna komenda z -maprom * i jest OK.
Procek też jest podkręcony.
Teraz to ta karta naprawdę jest godna polecenia w 100 %

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 21:01:20 przez rmb4
[#76] Re: ACA1221 w praktyce

@rmb4, post #75

[#77] Re: ACA1221 w praktyce

@void, post #32

Witam

Mam z tym maprom mały problem, tzn nie do końca rozumiem te komendy.
Czy ta karta posiada juz w sobie romy?Czy korzysta z tych co posiadamy na Hd??

Ponieważ w swojej ami 1200 mam rom 3.0 chciał bym uruchomić ją za pomocą funkcji maprom z romem 3.1 i nie zabardzo wiem jak to zrobić.

Jak uruchomiłem ją za pomocą
acatune -maprom ** to włączyła się jako 1.3
--||----- -----||---- <romfile> - nie zabardzo wiem o co chodzi

Korzystam z opcji trial

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 19:00:13 przez zeter

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 19:01:08 przez zeter
[#78] Re: ACA1221 w praktyce

@rmb4, post #75

Jeszcze sprawdź sobie czy tryby Burst powłączane, też to robiłem z lini komendy w s-s.
Sysinfo ci pokaże czy Burst jest on czy off... Są 4 tryby burst.
[#79] Re: ACA1221 w praktyce

@zeter, post #77

ACA nie ma ROM-ów w sobie. Może Ci zmapować albo Kickstart z ROM-ów z płyty, albo z pliku na dysku. Gwiazdka oznacza mapowanie z płyty. Dwie gwiazdki to mapowanie z płyty, ale 1 MB. Może masz przełącznik kicków i widzi Ci w drugim 512 kB Kicka 1.3. Daj z jedną gwiazdką. A jak chcesz załadować Kicka z pliku, zamiast gwiazdek podajesz ścieżkę do pliku.
[#80] Re: ACA1221 w praktyce

@Krashan, post #79

oraz 78
W sysinfo nie mam dostępu do opcji iburst/dburst
No ok, ale jak w shellu wpisze mu polecenie
acatune -maprom c/nazwakicka3.1.rom to (kick znajduje sie bezposrednio na dh0:/c/

To po restarcie nadal mam kicka 3.0 :(
Co robie żle?
[#81] Re: ACA1221 w praktyce

@zeter, post #80

W sysinfo nie mam dostępu do opcji iburst/dburst


Pewnie, że nie masz, bo procesor 68020 nie obsługuje trybu burst... To wymaga przynajmniej 68030.
[#82] Re: ACA1221 w praktyce

@zeter, post #80

Jakoś dziwnie tą ścieżkę wpisujesz :)
[#83] Re: ACA1221 w praktyce

@zeter, post #80

Nie wiem jak masz naprawdę wpisaną ścieżkę dostępu, ale ta którą podałeś w komendzie acatune jest nieprawidłowa. Powinno zaczynać się od dh0:c/.... albo c:..... . Inna sprawa, że C to dziwne miejsce na trzymanie obrazów kicka, devs wydaje się być bardziej odpowiedni (chociaż oczywiście możesz mieć gdzie chcesz).
[#84] Re: ACA1221 w praktyce

@wali7, post #83

Jak widać nie potrafie wpisać poprawnie ścieżki dostępu :) Dzięki, z dh0:c/ ruszyło :):)
Jeśli chodzi o miejsce przechowywania to jest narazie "robocze" ale każda sugestia z Waszej strony mile widziana.

Czyli jak już wspomniałem po wpisaniu poprawnej ścieżki w shellu acatune -maprom dh0:c/kick31.a1200 Amiga w końcu zareagowała. No tak, ale nie o taką reakcje mi chodziło ;), cały czas się pętli restart i czerwony ekran. Po wyłączeniu i włączeniu ami wróciło do normy, oczywiście już bez maprom.

TU jest coś napisane ale nie dokońca to rozumiem (jak zwykle) ;) Czy chodzi o to że maprom nie chodzi w wersji trial czy znowu coś źle robie?? ;( pomysł

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 10:24:29 przez zeter
[#85] Re: ACA1221 w praktyce

@zeter, post #84

W wersji trial powinien chodzić, ale pewnie już wyczerpałeś limit (10 włączeń Amigi...). Jeżeli tak, to efektem jest właśnie nieskończona pętla rebootów, rzecz jasna do czasu nabycia licencji.
[#86] Re: ACA1221 w praktyce

@Krashan, post #85

Nie, nie, mam jeszcze 5 triali (liczy się wyłączenie z zasilacza - miękkich resetów można wykonać do woli) także teraz obok mnie pracuje Amiga z 64mb fast
[#87] Re: ACA1221 w praktyce

@zeter, post #86

mam podobne (czarny ekran) przy mapowaniu romu dla aca1232 - przyjąłem że to zła wersja romu choć pod winuae działa bez problemu :(
[#88] Re: ACA1221 w praktyce

@sunater, post #87

No nie wiem jak z aca1232, ale jeszcze raz wkleje link http://eab.abime.net/showpost.php?p=1040294&postcount=270

Coś mi się wydaje, tak to rozumiem że trzeba miec licencjonowany maprom żeby zadziałało wczytanie kicka z dysku komputera - w innym przypadku "This may cause an infinite re-boot loop if you don't own the MapROM license." a licencjonowany maprom to ten kupiony a nie trial?? :):) Nie wiem jak to rozumieć ;) Co za wymysły :)
Więc chyba muszę zwrócić się z uprzejmą prośbą do kogoś kto ma aca 1221 i posiada jeszcze triala o sprawdzenie jak to jest z wczytaniem kicka z dysku twardego ;) pokłony
[#89] Re: ACA1221 w praktyce

@zeter, post #88

Ja dziś kody kupiłem wyszla mala lipa bo w sklepie się rypneli i napisali mi w gwarancji inny serial i na podstawie zlego seriala wyslal mi zly kod Jens po jakims czasie zalapalem ze kod na gwarancji rozni się od kodu na pudelku i karcie ....pogadałem Z P Danielem wlascicielem sklepu Retro Ami i P Daniel stanol na wysokości zadania i musial kupic od Jensa nowy kod dla mnie ...teraz amiga z kick 3.1 działa po wgraniu 2 programów tj ACAControl i pliku ACATune i dopisaniu 2 linijek do startup seqence...poza tym polecam właścicielowi karty ACA1221 nr ser GTjfT o zgłoszenie się do pana Daniela z RetroAmi gdyż posiada on kod do tej karty full wersje i może go jakos kozystniej odsprzedać byle by nie kupil wlasciciel tej karty kodu poraz kolejny od Jensa bo to jak się okazuje pazerna swinia.
[#90] Re: ACA1221 w praktyce

@Adamza, post #89

niefart ;/

co do kicka, robilem swojego wlasnego i nie za bardzo mialem czas sprawdzic czy cos spieprzylem czy nie, ale nie zadzialal..

a co do jensa, to tez wydaje mi sie, ze to tylko biznes i ma nas gdzies :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem