kategorie: A1200, A500, Sprzęt
[#91] Re: ACA1221 w praktyce

@Adamza, post #89

Dobry numer ;) a wzasadzie zły :):) W każdym razie dzięki za info. Dobra wiadomość że maprom działa. Juen, rozumiem że na wersji trial próbowałeś?
[#92] Re: ACA1221 w praktyce

@zeter, post #91

tak, maprom na trial, ale z technicznego punktu widzenia nie widze podstaw by powinna byc jakas roznica miedzy trial, a nie trial :)

nie wykupilem maproma, bo stwierdzilem ze to nie ma sensu, mam kicka 3.1, kiedys na swoim bppc mapowalem rom i w sumie nie stwierdzam by byla wyczuwalna jakakolwiek roznica... a latki mozna nalozyc i tak bez mapowania..
[#93] Re: ACA1221 w praktyce

@juen, post #92

Teoretycznie nie powinno ale tu wyrażnie piszą o probleach w wersji trial. Samo mapowanie jest mi potrzebne ze względu że fizycznie mam kick 3.0

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 16:48:47 przez zeter

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 16:49:27 przez zeter
[#94] Re: ACA1221 w praktyce

@zeter, post #93

ale jak przestawiasz zworke to aca mysli, ze jednak masz licencje. mapowanie fizycznego roma z tego co sprawdzalem dzialalo bez problemu :)
[#95] Re: ACA1221 w praktyce

@juen, post #92

Mapowanie przyśpiesza wszystkie operacje, które odwołują się do ROMu na płycie, w samych grach nie ma to znaczenia, ale jeśli chodzi o transfer z dysku i obsługę workbencha, to jak najbardziej (różnica jest tym większa, im większa różnica w prędkości procesora względem oryginału). W A600 różnica jest spora, w A1200 jest na pewno mniej zauważalna, ponieważ kickstart jest szybszy niż w A600, myślę, że gdzieś przy 28MHz mógłbyś coś zauważyć.
[#96] Re: ACA1221 w praktyce

@sanjyuubi, post #95

no tak jak mowilem, mapowalem - dodam, ze na swoim blizzardzie ppc z podkrecona 040 i nie bylo zadnej widocznej roznicy. amigi wtedy uzywalem jak szalony calymi dniami, a wlaczanie gry uznawalem za totalne lamerstwo :)
[#97] Re: ACA1221 w praktyce

@juen, post #96

Mnie też długo wydawało się, że nie ma różnicy, ale jednak jest i to duża pod systemem, tak że warto OK
[#98] Re: ACA1221 w praktyce

@BULI, post #97

jak myślicie czy jeśli np. rozwaliłem whdload key to mogę go sobie uzywac czy nie :) w nagrodę za trud
[#99] Re: ACA1221 w praktyce

@Adamza, post #98

[#100] Re: ACA1221 w praktyce

@Adamza, post #89

no ale na karcie jest naklejka z serialem i na pudełku tak ?


Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 23:42:08 przez Dorian3d
[#101] Re: ACA1221 w praktyce

@Dorian3d, post #100

Na karcie i na pisemnej gwarancji. Jak sklep żle przepisze numer z karty na pisemną gwarancje to są potem takie klocki ;) ale zdaża się. A kolega pewnie jak kupował kody podał ten serial z karty gwarancyjnej. Też bym tak zrobił bo wygodniej ;). Nie sprawdzałem jeszcze mojej, Może to na mnie czekają te kody w sklepie RetrAmi za pół ceny :):):) ;)
[#102] Re: ACA1221 w praktyce

@zeter, post #101

Oprócz tego kod jest jeszcze zaprogramowany w samej karcie i można go odczytać jednym z dołączonych narzędzi.
[#103] Re: ACA1221 w praktyce

@Krashan, post #102

Wszystko się zgadza kod jest na karcie ,na pudelku ,i gwarancji, karte jak kupiłem to jak każdy pierwsze to papiery zajrzałem wylowilem co po polsku ,patrze na gwarancji serial ,od razu komórka i na przyszlosc sobie foto kodu zrobiłem karte odbezpieczyłem zworką żeby potem nie wyjmować ,pudełeczko do szafy.Przyszedl dzień ze zechciałem kody byłem u brata akurat on ma konta internetowe wiedz mi przelal pieniądze do Jensa z foto w komórce kody zobaczyłem i poszlo ....,mysle ze jak by się ktoś przypadkowo nie skapnol ze jest blad,lub szczególnie nie porownywal kodow z gwarancja to większość osob postapilo by jak ja i zaufało kodowi z gwarancji nie szukając drugiego dna. Daniel z RetroAmi wyprostowal sprawę i mysle tak się nalezalo.
[#104] Re: ACA1221 w praktyce

@Adamza, post #103

Z innej beczki...Jest gdzies do kupienia full programu zxam spectrum aga? mam 2.0b ale nie full a bym chciał.
[#105] Re: ACA1221 w praktyce

@Adamza, post #103

Daniel z RetroAmi wyprostowal sprawę i mysle tak się nalezalo.



tak Daniel naprawdę jest solidny i dba aby wszystko było ok
wiem bo kupuje u niego .
[#106] Re: ACA1221 w praktyce

@Adamza, post #104

Według wpisu na ppa/emulki wersja shareware nie ma ograniczeń.
W dokumentacji do zxam spectrum znajdziesz namiary na zakup wersji full

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 10:28:59 przez Norbert
[#107] Re: ACA1221 w praktyce

@Norbert, post #106

Z tego co wiem to brak multitasca w nie full
[#108] Re: ACA1221 w praktyce

@Krashan, post #102

jak to odczytać ?
[#109] Re: ACA1221 w praktyce

@Krashan, post #28

Tak, tę zworkę można zdjąć i schować. Zwykła, typowa zworka 2,54 mm. Potrzebna jest tylko do testowania ficzerów i wgrywania kodów.


Pozwolę sobie się nie zgodzić :) Miałem dzisiaj nerwówkę, bo po wgraniu parę dni temu licencji (maprom i 28Mhz) przypomniało mi się o tej bidnej zworce, zdjąłem ją i... ACA nie wstała. Nerwówka była tym większa, że po założeniu zworki z powrotem dalej nie wstawała... Co się nakombinowałem, nawyciągałem tej karty i nawkładałem to moje, ale koniec końców pokapowałem się, że ZWORKA nie jest dociśnięta do końca - gdzieś z milimetr odstawała. Jak docisnąłem - ACA wstała.

Ogólnie to bardzo zadowolony jestem, fajna jest ta karta no i mój pierwszy dopalacz do A1200 kupiony z 20 lat temu to była Omega TRA1200, która też miała 8mb fastu i 020/28 na pokładzie :)

(Offtop: Chociaż wróciwszy po baaaardzo długim czasie do bawienia się Amigą jeszcze bardziej raduje mnie karta CF z przelotką za 15 zeta i żadnych kabli :) Co się to człowiek kiedyś musiał namęczyć z pecetowym zasilaczem, taśmą wyciągniętą poza obudowę żeby taki 3,5" dysk podpiąć... )

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 12:27:25 przez ijon

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 12:44:18 przez ijon
[#110] Re: ACA1221 w praktyce

@ijon, post #109

Pany, jaka ma byc wersja procka na karcie, bo ja mam MC68020RP20E... nie mialy tam byc wersje 16 mhz?
[#111] Re: ACA1221 w praktyce

@marianoamigo, post #110

U mnie siedzi 16MHz.
[#112] Re: ACA1221 w praktyce

@ijon, post #109

dzięki zworce można sprawdzić 10 razy jak karta chodzi na full
[#113] Re: ACA1221 w praktyce

@Dorian3d, post #112

Dobra, pomęczyłem karte, w trybie trial odpalilem wszystko na full, jest ok, stabilnie.
Mam tylko pytanie - czy wasze karty tez tak cholernie dlugo podnosza komputer po resecie?
Z samym fastem elboxu komputer raz dwa startuje, a z aca zwleka jakiesc 10 s zanim rusza dysk. Mialem takie same objawy z karta apollo 1240/40.
[#114] Re: ACA1221 w praktyce

@marianoamigo, post #113

U mnie z 2-3 sekundy od sprawdzenia flopa rusza. W 10 sekundzie to już mam WB załadowanego ;)

Przy okazji: DEMENTUJĘ moje wcześniejsze marudzenie, że karta nie wstaje po zdjęciu zworki unprotect. Okazuje się, że pomogło nieco inne ułożenie jej w obudowie, widać nie łapała styku, a przypadek chciał, że na jakieś 10 wyjęć i wsadzeń z powrotem w taki sposób ułożyłem ją tylko w dwóch wypadkach - kiedy zworka była założona.
[#115] Re: ACA1221 w praktyce

@ijon, post #114

Acha, no to sprawdze czy nie mam jakiegos konfliktu w ustawieniach urzadzen ide, dzieki
[#116] Re: ACA1221 w praktyce

@marianoamigo, post #115

Znaczy ja mam kartę CF, nie wiem jak ty, a nie mam jak sprawdzić zwykłego dysku.
[#117] Re: ACA1221 w praktyce

@ijon, post #116

no ja tez plus cd-rom, wiec moze cos z master-slave
[#118] Re: ACA1221 w praktyce

@Sounder, post #1

A pamiętacie jak rok temu społeczność zareagowała na tą kartę?
Z perspektywy czasu i szalejących cen muszę przyznać, że to MEGA okazja.
Nie wiem ilu z Was zajrzało głębiej w specyfikację, poza tym co napisał ITU.
Bo jest w niej trochę poprawek w stosunku do wcześniejszych serii.
PS. Od wczoraj u Jensa są już "out of stock".
Pozostają amigakit, amigastore, vesalia i oczywiście nasz (w dodatku najtańszy) retroami.
Tak więc: do biegu, gotowi, START !!!
Prawa rynku już robią swoje
[#119] Re: ACA1221 w praktyce

@movin, post #118

Miejmy nadzieję, że ukaże się Vampire 1200 i zweryfikuje trochę okazyjność
produktów Jensa, tak jak Vampire 600 chyba już trochę zrobiła w kontekście dopałek do A600.

Oczywiście są/będą to skrajnie różne konstrukcje, ale przynajmniej
w kontekście możliwości/cena pewna weryfikacja amirynkowi nie zaszkodzi


Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 12:33:53 przez Jacques
[#120] Re: ACA1221 w praktyce

@Jacques, post #119

Info o Vampire na ppa można znaleźć już od połowy 2014 roku a do dziś żaden z forumowiczów nie ma finalnej karty V2, więc ja bardziej o wróblu w garści piszę.
Poza tym to V dla A600 więc przyjdzie nam się jeszcze długo cieszyć z takich małych rzeczy jak 1221 zanim osławiony wampir trafi na tysiącdwusteki...
Aaa, zapomniałbym o kwestii czystości krwi i zanieczyszczaniu jej przez jakieś FPGA


Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 12:49:51 przez movin
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem