Komentowana treść: Nowa karta ACA 1221
[#1] Re: Nowa karta ACA 1221
Mam nadzieję że ten model biznesowy się nie utrzyma.
[#2] Re: Nowa karta ACA 1221
lol? siedzi, pije i chrupki Czym to przewyższa uprzednio dostępne modele?

aha, już wiem. Kliknąłem na czytaj dalej. Głupie to, że trzeba klikać.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 18:09:53 przez snajper
[#3] Re: Nowa karta ACA 1221
to jest jakis shit 020 17mhz ? wolne zarty
[#4] Re: Nowa karta ACA 1221
nie no teraz to przesadził
[#5] Re: Nowa karta ACA 1221
Za lajka raz w miesiacu do wykorzystania godzina z 17mb ramu!
Za codzienne uzywanie karty - weekend z podwyzszona czestotliwoscia gratis.
Tydzien za bitcoiny.
Miesiac za zaproszenie przyjaciol do podkrecenia karty :)
[#6] Re: Nowa karta ACA 1221

@RadoslawF, post #1

To czy się utrzyma wyjdzie z głosowania... naszymi portfelami :)
Ja w każdym razie głosuje na nie, ta ACA1221 z odblokowanymi ficzerami wychodzi mniej więcej jak najtansza ACA1232, ktora ma przeciez duzo więcej, z o3o na czele. A stosunkowo niska cena nie uzasadnia takiego kupowania na raty...
[#7] Re: Nowa karta ACA 1221
Ciekawy sposob rozbudowy, nie powiem...
Tylko czy jakis macher elekrtoniki moze mi wytumaczyc jak 68EC020 bedzie adresowal te 63MB pamieci?
[#8] Re: Nowa karta ACA 1221
Trzeba przyznać że Jens to ma wyobraźnię.
Chyba jest pionierem w dziedzinie mikropłatności za hardware.
Z drugiej strony w poprzedniej amiwigilii ITU dyplomatycznie opowiadał o mocno bizne$$$owym podejściu Jensa do tematu...
[#9] Re: Nowa karta ACA 1221
Ta karta jak i model płatności za nią jest pozbawiony sensu. Ja przynajmniej jej nie kupię. Jens ma wiele problemów z jakością i marketingiem więc płacić dodatkowo za coś co potem okazuje się, że nie działa... Żeby było śmieszniej np gdyby dokładał za 5-10 Euro dodatkowy radiator do ACA620 to bym go wziął od razu. Jens jednak woli się namęczyć i wypuścić kolejny produkt zamiast w końcu dopracować jeden.
[#10] Re: Nowa karta ACA 1221
Nie wierzę w to, co czytam. Nie wierzę
[#11] Re: Nowa karta ACA 1221
Ciekawe, karta kosztuję 330pln do tego rozszerzymy sobie ją na maxa czyli 40eur x 4.3pln jest 179pln. W sumie ok. 500pln za EC020 28MHz 63MB i maprom. Za tą kwotę można kupić ACA 1232 EC030/25MHz 128MB RAM. Co prawda w ACA 1221 dostajemy Chip Speed ale mamy sporo przetaktowany proc.
[#12] Re: Nowa karta ACA 1221

@waldiamiga, post #11

Za tą kwotę można kupić ACA 1232 EC030/25MHz 128MB RAM.

Może się dowiemy za tydzień, że już nie można...
[#13] Re: Nowa karta ACA 1221

@Krashan, post #12

I znowu będzie, że to przez brak, tym razem 030EC. Jak tak dalej pójdzie, to w ciągu 2 lat doczekamy się akceleratorów z 68000 do A1200
[#14] Re: Nowa karta ACA 1221

@alekc, post #9

Hyperion wypuścił niewielkie płatne update do Os4 i był orgazm na forach. Jens chce zrobić to samo i już hejty. Co za ludzie
[#15] Re: Nowa karta ACA 1221
Śmierdzi korporacją i ich praktykami :/
[#16] Re: Nowa karta ACA 1221
A-EON może golić na "odświeżonym" sofcie a Jensowi nie wolno na jego własnym produkcie? Nie pasi - nie kupować.
[#17] Re: Nowa karta ACA 1221

@pamp3rs, post #16

Ale przecież nikt tego nie kwestionuje a skomentować/pośmiać się jak najbardziej wolno OK
[#18] Re: Nowa karta ACA 1221

@Sir_Lucas, post #15

Nie roumiecie. To tak jak z wypasionymi sportowymi furami.
Wybebeszą takie auto z systemu audio, klimatyzacji i elektrycznych szyb itp. i reklamują się hasłem:
"Dajemy Ci mniej, aby dać Ci więcej"
Skoro IC jest monopolistą to stosuje takie praktyki.
[#19] Re: Nowa karta ACA 1221

@movin, post #18

Skoro IC jest monopolistą


To kwestia czasu .
[#20] Re: Nowa karta ACA 1221
Do tego przydało by się update przez Internet, ACA powinna posiadać karę sieciową w Standardzie. Gniazdko rj na kablu lub na tasiemce, do tego raportowanie błędów.

Tak by mogły wyglądać początkowe wersje ,aktualizacja kodem. Jeśli występowała by konieczność zmiany firmware, karta musiała by być samodzielna.

W niedalekiej przyszłości kupimy sobie kartę Turbo, wybierzemy jeden z dostępnych wsadów lub złożymy zamówienie na swój egzotyczny wymarzony conffig. Bo przecież złącze w Amidze 1200 daje nam dużo możliwości.
[#21] Re: Nowa karta ACA 1221

@amizet, post #20

A właśnie - może Jens nie napisał wszystkiego. Może tam jest wsad 020EC a całość oparta jest o FPGA! #taksobiemarzę



Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 20:11:05 przez _arti
[#22] Re: Nowa karta ACA 1221

@pamp3rs, post #16

swoje zdanie mozna powiedziec przeciez mamy wolny kraj😉
czy dalej wierzycie w to co Jens mowi o kartach apollo? wybawiciel sie znalazl co chce Amigowcow uratowac przed kiepska jakoscia kart ACT i wydaje gruba kase zeby kupic wszysto co dotyczy tej karty..jak juz dostatecznie zarobi na innych produktach i pomysly na zarobek beda sie konczyc to jest szansa, ze pojawi sie 060 z IC. Czas najlepszym sprawdzianem.
[#23] Re: Nowa karta ACA 1221

@strim_, post #19

MADE IN POLAND OK
[#24] Re: Nowa karta ACA 1221

@amizet, post #20

Za niedlugo okaze sie ze nowe produkty beda mialy zlacze internetowe przez ktore beda musialy byc stale podpiete do sieci. I bedzie sie placic miesiaczny abonamet za uzywanie karty. Nie placisz to ci wylaczy zdalnie karte i dowidzenia. :)
[#25] Re: Nowa karta ACA 1221

@Sir_Lucas, post #23

wlasnie! trzeba wspierac Naszych 😉
[#26] Re: Nowa karta ACA 1221

@Phibrizzo, post #24

Wtedy Użytkownicy zaczną łamać zabezpieczenia. O tym nie może zapomnieć Producent.

Bo co jeśli by ktoś złamał zabezpieczenia "xxx", /może ktoś to robi dla siebie/. Ale po co łamać i udostępniać Innym. Takie coś mogło by spowodować zakończenie prac nad Programem. W tych czasach, co innego w czasach świetności Amigi.

Ale przecież Hardware to nie Soft, zabezpieczenia będą łamane a kary i tak będą dalej sprzedawane.

Czyli opłaty nie mogą być pobierane za użytkowanie, przynajmniej w przypadku Amigi.
[#27] Re: Nowa karta ACA 1221

@_arti, post #13

spoko Walduś, koledzy od Natami nie próżnują. siedzi, pije i chrupki Według najnowszych przecieków, na dzień dzisiejszy Apollo Phoenix Vampire Natami Rulez zapowiada się na szybciejsze od 68060 50MHz. Jakby takie coś zamontować na acach, to by dopiero było gitara
w każdym razie ja póki co pokazałem acom fakju i czekam na Natami Rulez Apollo, zobaczymy jak sprawy potoczą się dalej.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 20:40:25 przez snajper
[#28] Re: Nowa karta ACA 1221
W sumie Jens juz robił podobne rzeczy. Choćby modul RTC do kart ACA. Najpierw zegar był w standardzie, a teraz jak chcesz to sobie dokup, za jedyne 20 euro. Nowe karty zegara nie mają, a jakoś tańsze nie są.
Tak samo rozszerzenia A603 i A604 - miały zegar, ale zastąpiła je A604n - w podobnej cenie, ale juz bez zegara, do dokupienia za wspomniane już 20 euro.
[#29] Re: Nowa karta ACA 1221
Ja już wolał bym jakby karta ACA 1233 była sprzedawana razem z koprocesorem. Wtedy można by o niej pomyśleć. A ten nowy wynalazek to fakt - jest to jakieś nieporozumienie.

W sumie Blizzard 1220, który mam ma procesor taktowany 25 MHz i koprocesor też mam i choć mam w karcie tylko 4 MB Fast, to za całość zapłaciłem mniej niż za ten wynalazek Jansa - bo tylko 250 zł. I to w Efunzine. I jeszcze jedno. Karta ma wbudowany zegar czasu rzeczywistego.
[#30] Re: Nowa karta ACA 1221

@vojo, post #28

No to już przesada.... Mam nadzieję, że wyjdzie obiecana karta z phoenix core w fpga... mam też nadzieję, że elbox w koncu wypusci TurboFlyer 530...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem