Komentowana treść: Nowa karta ACA 1221
[#31] Re: Nowa karta ACA 1221

@RadoslawF, post #1

Ja poprosze abonament na 68060 i 128Mb na pol roku... zaplace SMS'em z Oranga
[#32] Re: Nowa karta ACA 1221

@twardy, post #30

Phoenix Rulez Core Apollo nie jest w fpga, Waldusiu. To prawdziwy rulez hardkore proc z krwi i kości.
[#33] Re: Nowa karta ACA 1221
A ja gdy kupię sobie trzecią A1200, to w szafie na półce czeka na nią Blizzard 020, 4MB fast o niestandardowym taktowaniu 28 MHz. Karta ma już prawie 20 lat. OK
[#34] Re: Nowa karta ACA 1221

@_arti, post #10

Ten model sprzedaży zasobow sprzętowych jest bardzo popularny w systemach klasy mainframe.
Potrzeba Ci dodatkowych 10 procesorów i 32GB na jeden miesiąc (sporo raportow do wyciągnięcia z terabajtowych baz danych)? Nie ma problemu. Procesory i RAM już są w środku serwera który stoi w Twojej serwerowni. Wystarczy kupić kod od IBM, Sun (czy też innego producenta), wklepać go, i w systemie "magicznie" pojawiają się dodatkowe zasoby sprzętowe.

Rzecz jasna turbiacz do A1200 ma się nijak do serwera mainframe w wielkiej koropracji.
Ale może Jens to podpatrzył i mu się po prostu spodobało.
Plus dla mnie, stare turbiacze z 060 na pokładzie cały czas będą miały branie.
Dzięki Jens! OK
[#35] Re: Nowa karta ACA 1221
A może chodzi o to, żeby dokupić do tego ACA500 i wmontować to do A500 pomysł
[#36] Re: Nowa karta ACA 1221

@stachu100, post #34

W cyfrowych kamerach filmowych i telewizyjnych spotkałem się z też z taką funkcjonalnością - sprzęt jest gotowy sprzętowo na dodatkowe opcje (np. większy klatkarz, rozdzielczość itp), wystarczy u producenta kupić kod i go wpisać do kamery. Sony czasami stosuje klucze sprzętowe - we wnętrzu urządzenia instaluje się taką małą kartę, która ma tylko za zadanie zezwolić na użycie dodatkowej funkcjonalności - ma to taką zaletę, że kartę zawsze można przełożyć do innej kamery. Jest dokładnie tak jak napisał Stachu. Nie rozumiem w ogóle poczynań Jensa.
[#37] Re: Nowa karta ACA 1221

@SuperBuster11, post #35

Nie ! Tu chodzi o to aby uzyskac szybkosc Amigi 500 na Amidze 1200. Bonus to szybki Chip. I wtedy wszyscy posiadacze A 1200 nie beda zazdroscic Amigowcom ktorzy maja 500-tki...
[#38] Re: Nowa karta ACA 1221

@stachu100, post #34

No widzisz, wreszcie mamy jakąś formę symbiozy w amigowym środowisku. I o to chodzi.szeroki uśmiech
[#39] Re: Nowa karta ACA 1221

@Voyox, post #37

ceny A500 pójdą w dół w takim razie;)
[#40] Re: Nowa karta ACA 1221

@snajper, post #32

Waldeczku, ze strony projektu wprost cytuję : "The Core is fully written in VHDL and can also be synthesized to be used in an FPGA device. When synthesized in an FPGA, the core offers a good combination of moderate FPGA space consumption and excellent performance. The core can reach up to 200 MHz / 400 Mips in consumer type Cyclone FPGA, and up to 400 MHz / 800 Mips in enterprise type FPGA. Clock by clock the core performs very good and scores in many benchmarks better than several ColdFire, ARM and PowerPC cores on a clock by clock comparison. "

No to jak nie fpga, jak wsad w VHDL i wsadzasz w Cyclone ? Będzie też wersja true-procesor?? :)
[#41] Re: Nowa karta ACA 1221

@twardy, post #40

ooooo... a ja dam głowę, że gdzieś tak czytałem! Czyli mnie oszukano
[#42] Re: Nowa karta ACA 1221

@Andrzej Drozd, post #33

A jak Andrzej do tej 020 blizzarda dorzucisz Sakurę 4 mb to już masz retro wypas. Ja mam w drugiej 1200 i bardzo sobie chwalę jako sprzęt do giercowania.
[#43] Re: Nowa karta ACA 1221

@Krashan, post #12

Nie trzeba czekać tygodnia. Kart ACA1220/1232 już nie będzie wiecej robić. To co zostało na rynku to ostatki. Później tylko ACA1221 lub ACA1233. Ja już widzę po zakupach dewizowców, że za granicą tych modeli zaczyna brakować.

Ale jak u Jensa zaczyna się takie kombinowane, to zapewne oznacza, że nie dzieje się za dobrze. Jak wprowadzi preordery na nowe karty (zapewne będzie to jakieś 060), to będzie oznaczało, że koniec jego jest bliski

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 09:45:46 przez ITU
[#44] Re: Nowa karta ACA 1221

@RadoslawF, post #1

A co jest zlego w tym modelu? Mozesz kupic taniej i doplacic za to co bedzie ci rzeczywiscie potrzebne.
[#45] Re: Nowa karta ACA 1221

@ITU, post #43

Nie jestem jednak pewny czy to dobrze... Jak na razie nie ma konkurencji jeśli chodzi o NOWE turbo do A1200... Sam pomysł tej karty nie jest najgorszy dla posiadaczy amigi 500 i ACA500 bo wątpię by 1200setkowcy byli zainteresowani XD
[#46] Re: Nowa karta ACA 1221
"Digital Restrictions Management" w najczystszej formie i postaci, której nie wymyślił by nawet koncern Apple nie mówiąc o Microsoftcie. Aż mnie korci by podesłać to jako ciekawostkę do Free Software Foundation.
[#47] Re: Nowa karta ACA 1221

@Amnes, post #44

Płacisz za pierwszym razem bo masz to wszystko już na karcie!

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 11:47:17 przez PrzemasIII
[#48] Re: Nowa karta ACA 1221

@ITU, post #43

Chyba koniec świata Niech lepiej się weźmie za stabilne sterowniki do X-Surfa 100 w wersji natywnej dla PPC

Swoją drogą to taka polityka ma sens jeśli części (hardware) stanowi nieduży odsetek w stosunku do ceny całości (software) i ten montowany lepszy proc/ram itp. i tak nam nie podniosą ceny w stosunku do tego jakbyśmy kupowali wersję z mniejszą ilością pamięci i gorszym procem za mniejsze pieniądze. Nie wiem czy za bardzo nie zamotałem .

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 12:04:45 przez pong777
[#49] Re: Nowa karta ACA 1221

@ITU, post #43

@ITU
Dostałeś nieoficjalne info czy jest to gdzieś już ogłoszone? Szukam na EAB, bo chciałbym poczytać, co myślą o tym zachodni amigowcy ale nic nie mogę znaleźć...
[#50] Re: Nowa karta ACA 1221

@ITU, post #43

Ale jak u Jensa zaczyna się takie kombinowane, to zapewne oznacza, że nie dzieje się za dobrze. Jak wprowadzi preordery na nowe karty (zapewne będzie to jakieś 060), to będzie oznaczało, że koniec jego jest bliski

pisałem o tym wcześniej
[#51] Re: Nowa karta ACA 1221
Portal AmiLeaks udostępnił plany Jeansa. Na razie jest to wersja prototypowa i możliwe, że w wersji finalnej pojemnik na żetony zostanie zmodernizowany by zmieścił się w obudowie desktop pod klapką. Na razie nie wiadomo, czy pojemnik na żetony będzie sprzedawany razem z kartą czy jako osobny add-on za 20E. Pozostaje też kwestia czy dla RTC będzie wymagany oddzielny splitter portu. Wyjątkową dozę niepewności pozostawia nadruk na procesorze-szlifie. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze wyniki testów z SysSpeeda i SysInfo w zależności od wrzuconego do automatu nominału.





Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 13:29:41 przez pong777
[#52] Re: Nowa karta ACA 1221

@pong777, post #51

Ami-Microsoft innovation
[#53] Re: Nowa karta ACA 1221
Alez panowie i panie po co te klotnie wszystko zweryfikuje rynek ;).
[#54] Re: Nowa karta ACA 1221

@pong777, post #51

trzeba to do Jensa podesłać, że znamy jego plany;)
[#55] Re: Nowa karta ACA 1221

@pong777, post #51

:D :D :D
[#56] Re: Nowa karta ACA 1221

@pong777, post #51

W kolejnym przecieku otrzymaliśmy informację, że do automatu udało się wepchnąć papierowy banknot 500E. Amiga zamroziła się po czym wystąpiło charakterystyczne GURU lecz ze zmienionym tekstem - czyżby easter egg?



Następnie Amiga wystartowała poprawnie i udało się przeprowadzić test w SysInfo ponieważ SysSpeed nie uruchomił się w ogóle (teorie spiskowe mówią o zaniżonych wynikach w stosunku do B1260 50 MHz). Oto wyniki:



Na uwagę zasługuje fakt, że wersja 4.0 poprawnie odczytała ID procesora. Ciekawe ile trzeba będzie dopłacić za odblokowanie FPU.


Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 14:11:34 przez pong777
[#57] Re: Nowa karta ACA 1221

@_arti, post #49

Info nieoficjalne. Oficjalnie będzie w momencie, kiedy karta przejdzie wszelkie testy.
[#58] Re: Nowa karta ACA 1221
Nie wierzę... ale lipa...!

A tak z ciekawości - dużo czasu zajmie ludziom hack tej karty? Bo nie wierzę, że takie próby nie będą miały miejsca jak tylko karta trafi do sprzedaży.
[#59] Re: Nowa karta ACA 1221

@RadoslawF, post #1

To tylko dowód na to, ze popyt jest spory a Jens korzysta z dobrej koniunktury dopóki rynek się nie nasyci.
[#60] Re: Nowa karta ACA 1221

@mccnex, post #58

Pewnie będą, ale można zrobić tak żeby byle kto tego nie rozkminił, a nawet na tyle skomplikować by najpierw zeszła planowana ilość kart + kodów premium :) Tak czy siak wyjdzie na swoje. Wystarczy, że każda karta będzie miała swój unikalny serial, na każdej będzie zabezpieczony przed zgraniem fpga z wypalonym id (i taka para będzie widniała u Jensa w bazie, serial i id). Teraz na podstawie tego ID Jens wyda kod odblokowujący, który zadziała tylko i wyłącznie na tej jednej karcie ;) Czyli na starcie fpga wczyta kod z eeproma, przekonwertuje wbudowanym algorytmem wykorzystującym id i jeśli będzie prawidłowy odblokuje opcje. A jeśli nie? A może kartę zablokuje całkiem, albo wyświetli "nieładnie świntuszku" ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem