Komentowana treść: Nowa karta ACA 1221
[#91] Re: Nowa karta ACA 1221
Ja wysiadam. Zrobił niedobrze, nie zrobił też niedobrze. Kto chce kupi, kto nie chce będzie miał WinUAE jak już ktoś chyba zauważył.
[#92] Re: Nowa karta ACA 1221

@SuperBuster11, post #90

Trochę podobnie jest z telewizorami
są dwa modele telewizorów, jeden oznaczony F drugi E
bebechy mają takie same
ale posiadają inne oprogramowanie
F jest HD ready
a E jest full hd
F jest tańszy
E jest droższy
płaci się za oprogramowanie
[#93] Re: Nowa karta ACA 1221

@SuperBuster11, post #90


To jakby sprzedawać samochód z klimatyzacją, nawigacją i jeszcze jakimiś gadżetami, ale były by one dostępne po wykupieniu kodu, a cena za taki samochód była by na poziomie auta bez tych gadżetów. Dla producenta to duże ryzyko.

Te dodatkowe gadżety to 0,1% kosztów produkcji. Ryzyko producenta to właśnie 0,1%. Czyli niewiele.
Wtedy taki model sprzedaży ma sens (znacznie uproszczony proces produkcyjny).
[#94] Re: Nowa karta ACA 1221

@Dorian3d, post #92

ale posiadają inne oprogramowanie
F jest HD ready
a E jest full hd
F jest tańszy
E jest droższy
płaci się za oprogramowanie


No zobacz a ja byłem pewny że za różnicę w matrycach.
[#95] Re: Nowa karta ACA 1221

@RadoslawF, post #94

No zobacz a ja byłem pewny że za różnicę w matrycach.


Tak masz rację dobrych firm tak
ale mi chodzi o telewizory mniej znanych producentów.
[#96] Re: Nowa karta ACA 1221

@wali7, post #85

Teraz koszt 128 MB DRAM jest tak niski, że karta wyposażona w 8 MB RAM byłaby niewiele tańsza.


Stąd nie rozumiem dlaczego między 8 MB a 64 Jens widzi różnicę 20 euro.
[#97] Re: Nowa karta ACA 1221

@odyseja_lkc, post #96

Bo to dla Jensa jest niewielka różnica, a wielka dla ciebie. A przecież to ty płacisz a nie Jens.
[#98] Re: Nowa karta ACA 1221

@pong777, post #51

Zauważ, że procesory z serii 386 nie miały w sobie koprocesora. Jak go ktoś chciał mieć, musiał dokupić osobny układ. Natomiast dopiero procesory 486 DX miały wbudowany w siebie koprocesor. Wersje SX miały wyłączony sprzętowo ten koprocesor i włączyć się go nie dało. Za to były tańsze.

Zresztą i do dzisiaj tak jest jak wiadomo, że różnej maści Celerony, Pentiumy i inne są to procesory z wyłączoną pamięcią cache albo z wyłączonymi rdzeniami. W przypadku AMD jest tak samo.

Dodatkowo patrząc na pomysły Jeansa (które mi też się nie podobają), popatrzmy na pomysły producentów gier, w szczególności na konsole: Kupujemy sobie grę, ale ma zablokowane to, to, to. Za jakiś czas pojawia się płatny kod który coś tam odblokowuje, lub nawet w chwili premiery dostępny jest razem z droższą wersją.

Zobaczmy Windows, począwszy od Windows Vista. Kupowaliśmy system z nośnikiem i w zależności od klucza, który wprowadziliśmy - instalowała nam się wersja Basic, Premium, Biznes czy Ultimate. A nośnik był uniwersalny.
[#99] Re: Nowa karta ACA 1221

@gilban, post #98

- instalowała nam się wersja Basic, Premium, Biznes czy Ultimate. A nośnik był uniwersalny.


Wow, bo w okolicach Visty systemy były sprzedawane na płytach DVD i pojemność tego nośnika pozwalała na takie operacje.
[#100] Re: Nowa karta ACA 1221

@wali7, post #97

Dla karty 20 euro to jest 1/4 ceny. To jest wielka różnica :)
[#101] Re: Nowa karta ACA 1221

@Dorian3d, post #95

Naprawdę spotkałeś telewizor z matrycą fullHD sprzedawany jako HDready ?
Przy dzisiejszej automatyzacji linii produkcyjnych nie ma problemu ze zmianą części podzespołów na inne tańsze i tak się robi. Jedyny logiczny wyjątek jest jak słabo skalkulują ceny i nabywcy kupują tylko produkt tańszy a producent ma zgryz utrzymać produkcję przy pomocy droższych części i sprzedawać produkt czy wstrzymywać produkcję ale nie wkładać lepszych/droższych części niż potrzeba.
[#102] Re: Nowa karta ACA 1221

@odyseja_lkc, post #100

No właśnie. Wielka. Dla ciebie :)
Dlatego możesz najpierw kupić względnie tanio kartę i mieć 8 MB, a potem dorzucić ćwierć ceny i mieć 64 MB :) . Po kolei. Prawie jak na raty.
[#103] Re: Nowa karta ACA 1221

@wali7, post #102

Z jednej strony to przegięcie z tą kartą ze strony Jensa ale zobaczcie na tolink. Rynek i alledrogo weryfikuje zasadność cen;)
[#104] Re: Nowa karta ACA 1221

@dez3, post #103

Oooo, mam taką samą kartę. W sumie to chętnie się pozbędę, mój egzemplarz ma nawet FPU :)
[#105] Re: Nowa karta ACA 1221

@wali7, post #102

No właśnie. Wielka. Dla ciebie :)


Przede wszystkim to jest duża różnica DLA SAMEJ KARTY, niezależnie czy zarabiasz w PLN czy w EURO, zawsze 1/4 ceny to będzie 1/4 ceny.

Jeśli pamięci są tak tanie (jak twierdzisz), to ja się pytam dlaczego aż 1/4?

Rozumiem że zaprojektowanie takiej karty czy trudno dostępne 68k decydują o cenie, ale na pewno różnica cenowa pomiędzy 8MB a 64MB nie wynosi 20 euro :)

Poza tym śmiesznym modelem karty z zablokowanymi ficzerami, uważam że karty ACA są tanie i dobre :)
[#106] Re: Nowa karta ACA 1221

@dez3, post #103

Cena kart ACA uzasadnia, że za ten FAST ludzie grubo przepłacają :)

Nie dość że tylko 4MB to jeszcze bez gwarancji i cena minimalna nie osiągnięta.
Jedyny plus to podstawka FPU, ale obstawiam że nie do renderingu tą kartę ktoś kupuje
[#107] Re: Nowa karta ACA 1221

@RadoslawF, post #1

Mam nadzieję że ten model biznesowy się nie utrzyma.

Szczerze powiedziawszy, dziwię się, że w przypadku A1200 w ogóle trzyma się model biznesowy, polegający na kręceniu się w zaklętym kręgu najsłabszych procesorów 020 i 030. Ile można? Poza tym takich kart akurat nigdy nie brakowało. Osobiście nie dziwię się też ludziom skłonnym przepłacać za fast Elboxu - jak karta ma być słaba, to niech chociaż jest zabytkowa.

Ja osobiście, dopóki IC nie zaprezentuje karty ~060 i to najlepiej 100MHz, jeszcze lepiej z jakimś jeszcze bonusem typu nowoczesny kontroler HDD, nawet nie spojrzę w tę stronę.
[#108] Re: Nowa karta ACA 1221

@odyseja_lkc, post #105

Jak nie wierzysz jakie są ceny pamięci DRAM, to poszukaj w stosownych firmach: Farnell, Mouser, względnie u Chińczyków.
Co do tego ile ma kosztować karta, i ile ma kosztować taki wirtualny upgrade, to już jest sprawa samego Jensa. On moze rozprowadzać te karty nawet i poniżej kosztów produkcji, a trzepać kasiorę wyłącznie na tych "Upgradach". Przykładowo Sony PS3 też sprzedawało poniżej kosztów produkcji, a zarabiali na bardzo drogich grach dla niej. Też byli tacy na początku, co pukali sie w głowę.
Ja rozumiem, że się wam sama idea nie podoba, i to akceptuję :) Ale nie miałbym pewności, że jest ona bezsensowana. A już całkowicie nie widzę sensu udowadniania, że nic nie tłumaczy takiej a nie innej ceny. Bo tłumaczy: choćby i kaprys Jensa. On jako producent ustala ceny. A czy rynek przyjmie te ceny i sam pomysł, to inna sprawa. Moim zdaniem przyjmie, bo (choć zgadzam się z Dacławem, że 030 to nędza) na wyposzczonym amigowym rynku ceny zabytkowych kart osiągnęły absurdalne ceny. Stąd naprawdę Jens ma dużo swobody w wyborze ceny.


Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 10:42:45 przez wali7
[#109] Re: Nowa karta ACA 1221
czy ta karta trafi wkońcu do sprzedaży ?
[#110] Re: Nowa karta ACA 1221

@macRush, post #109

podbijam.

ciekawi mnie ten specjalny clockport i jego transfery?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem