kategoria: Sprzęt
[#3751] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Krashan, post #3750

o ludzie, kojarzycie sprzedawcę z Allegro AmigaPPC ?

Kupiłem sobie te stacje dyskietek : link

Dostalem 5 złomów do PC (nie mieszczą się nawet do obudowy Amigi - górna obudowa jest takiej samej długości jak dolna), widać ewidentnie że pouszkadzane, brak przycisków do wyjmowania dyskietek we wszystkich, brud i kurz. Niezła wtopa, przestrzegam wszystkich.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 14:08:54 przez voicer
[#3752] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@voicer, post #3751

"Z racji stanu i wiedzy sprzedaje jako uszkodzony,do naprawy lub na częśc"

AmigaPPC to bywalec PPA, Zaznaczył przecież, że te stacje to rupiecie.
[#3753] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@voicer, post #3751

W opisie jest że są z Amigi i do Amigi.
W kategorii także widnieje Amiga Osprzęt.
Na zdjęciach widać amigowe guziki do wyjmowania dyskietek.
Jeżeli takich nie mają i są faktycznie do PC to
zaproponuj zwrot z powodu niezgodności z opisem na koszt sprzedającego.


Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 14:24:17 przez Vato
[#3754] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3753

tak zrobiłem, brałem pod uwagę że mogą to być zepsute amigowe stacje dyskietek i będę musial je naprawiać, nie brałem natomiast pod uwage że to będą szroty do peceta - bo takie nie są warte stówki...
[#3755] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@voicer, post #3754

A jakie stacje były montowane w Amigach Escomu? Nie były przypadkiem od pc? Nie orientuję się na 100%, stąd pytanie. Na płytach escomu trzeba było robić fixa, aby podłączyć stację amigową.
[#3756] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3741

Wow, to te Megaramy były przelotowe? Chyba by mi biurka brakło by mieć na nim A500+Megaram+jeszcze_coś_na_złączu_krawędziowym szeroki uśmiech
[#3757] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@voicer, post #3754

Ja tam bym walnął negatywa - "sprzedający nie rozróżnia stacji dyskietek do Amigi", ale Twoja sprawa co z tym zrobisz.
[#3758] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #3755

Nawet jeśli to właśnie oznacza, że są od PC anie Amigi.
[#3759] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Rax7777, post #3757

negatyw to ostateczność, jak się nie dogadam - mógł się przecież pomylić/nie wiedzieć, kwestia czy walnie się w pierś i naprawi błąd czy nie :)
[#3760] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@voicer, post #3759

hmm...
Jako stary karciankowiec powiem tak.. wording, wording, wording. Zapis ma znaczenie :)
Zaznaczam że nie mam zamiaru Sprzedawcy bronić bo też bym sie wkurzył gdybym dostał nie to co zamówiłem ale...
pan pisze stacje DO Amigi. Stacja OD PC też będzie pasować DO Amigi jak się ją przerobi prawda?
oraz że ma ich 40 sztuk a wysyła losowo po 5... no to jak w pudle miał stacje OD Amigi i OD PC to mogły się w losowaniu trafić same OD PC?
Dobrze czy źle rozumuję?
[#3761] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@softiron, post #3760

Jak już pisałem:

W opisie jest że są do Amigi - (a nie są).
W kategorii także widnieje Amiga Osprzęt - (a nie jest).
Dodatkowo są bez guzików jak pisał kupujący.

Jeszcze jakieś super pomysły z karcianek?
Może rzucę 100 razy kostką D20 a Ty 100 razy D10 i wygram bo Ty grasz zgodnie z zasadami a ja Ci powiem kostka to kostka.

Takie naruszenia i wredne oszustwo na 99zł trzeba piętnować.
A jeżeli uważacie że to OK to nie ma problemu.
Mogę zaraz zacząć wystawiać stacje od PC jako do Amigi.
A mam ich ze 30.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 16:50:42 przez Vato
[#3762] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3761

no ok, zgoda opis jest nieprecyzyjny ale właśnie dlatego można to przeciągać każden w swoją stronę. Może chciał naciągnąć, może w domyśle założył że to i tak szrot na części, może założył że jak sam potrafi przerobić w 3 minuty to inni też potrafią a może właśnie źle dobrał słowa. Nie dowiesz się co chłopu w głowie siedziało.
Ale teraz wiadomo że klient jest niezadowolony, brać amigowa też wie i z wypiekami na twarzy i popcornem będziem czekać na wynik sporu :D

Ja mam taką rękę do kości* że i tak bym Ci wklepał na rzuty :P

*tylko kości muszę mieć odpowiednio dużo
[#3763] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@voicer, post #3751

Kupowałem od niego oraz sprzedawałem temu użytkownikowi wiele rzeczy i słowa złego nie mogę powiedzieć. Co do aukcji, przejrzałem zdjęcia i w 99.9% wszystkie stacje pochodzą z Amig. Dodatkowo w aukcji jest napisane że on to kiedyś kupił od kogoś, leżało i sprzedaje bo nie ma czasu przy tym siedzieć i tutaj całkowicie go rozumiem bo sam mam pełno gratów kupionych, podarowanych itd. wieki temu i wszystko leży i czeka być może niedługo wynajdą lek na nieśmiertelność i wtedy może wszystko posprawdzam i przejrzę co mam. Podsumowując, jeżeli bym miał sprzedawać to dokładnie jak kolega z aukcji porobiłbym kilka fotek dał opis i to wszystko. Nie rozumiem po co tyle zamieszania, skoro na aukcji jest napisane że niesprawdzane itd. przecież nie spodziewałeś się chyba że kupujesz nowe stacje i na dodatek z gwarancją.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 18:44:25 przez superbonio
[#3764] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@voicer, post #3751

Witam
Jako że kupiłeś te stacje odemnie a napisałeś

"Dostalem 5 złomów do PC (nie mieszczą się nawet do obudowy Amigi - górna obudowa jest takiej samej długości jak dolna), widać ewidentnie że pouszkadzane, brak przycisków do wyjmowania dyskietek we wszystkich"

Odpowiadam wysłałem pierwsze z brzegu stacje z Tego pudła widać w większości bez przycisków w różnym ale kompletne

4 Stacje sa do Amigi 500 jedna okazała się po sprawdzeniu w [url=www.ebay.de/itm/EPSON-SMD-380-SMD-380-720k-Floppy-fur-ATARI-ST-ect-gut-erhalten/371346894415] w googlach [/url] stacja 720 KB DD do ATARI
CHINNON FB-354 + śrubki dystansowe A500
CHINNON FB-354
CHINNON FB-354 + śrubki dystansowe A500
TEAC FD-235F + śrubki dystansowe A500
EPSON SMD 380


Ostatnia stacja o której piszesz że się nie mieści do obudowy A500 masz rację wysłałęm ci sprawną stacje do ATARI 520 ST (na dole pudła znalazłem panel przedni z przyciskiem w kształcie romba.Po prostu pomyliłem ją z drugą stacja EPSON SMD 400 która była w A1000.

Prośba o odesłanie stacji zgodnie z z regulaminem allegro dotyczących osób prywatnych Po otrzymaniu zwrócę 1/5 wylicytowanej kwoty za stację (99 / 5 stacji)

Wszystkie stacje nie testowałem opisałem że poświęciłem to na joye i tak też było

Inna osoba poza allegro poprosiła o 3 stacje TEAC 235 i takie też dostała

Dziwi mnie fakt że kupiłeś stację w celu naprawy a nie umiesz odróżnić stacji Amigowej od PC (Chinnony to topowe stacje montowane w A500)

Przyznaje się do pomyłki stacji Epson 380 powinienem sprawdzic w googlach i wysłąć EPSON 400 ktora jest do Amigi kajam się za to (przyjmuje zwrot stacji ktora jako jedyna nie pasuje do obudowy A500 do A1000 wejdzie tak samo jak EPSON 400)

Co do kurzu i brudu w środku stacji , być może masz racje pudełko stało dobrych 15 lat w piwnicy (suchej) więc pajęczyny kurz itd na porządku dziennym.

Stację jak pisałem sprzedaje dp naprawy na czescie gdyz ich po ludzku nie mialem czasu przetestować.

Za stacje od Atari 520 zwracam pieniądze jak najbardziej ci się to należy ..ale podkreślam nie dostałęś tak jak mnie publicznie oskarżasz - 5 złomów do PC.

Uprzejmie proszę o sprostowanie na forum - ja udzieliłem wyczerpującej odpowiedzi dodatkowo każdą wysyłkę fotografuje (życie uczy i jak widać dziś przydaje się fotka przed wysyłką)


Dziwi mnie fakt że nie napisałeś do mnie nawet maila po otrzymaniu paczki tylko na forum od razu i spor allegro ... ok sa i tacy ludzie wszak dziś 13 grudnia 1981

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 18:54:57 przez HOŁDYS
[#3765] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@HOŁDYS, post #3764

cześć Hołdys - jeśli się pomyliłem to oczywiście przeproszę - kupowałem już u Ciebie wcześniej a i na party chyba kiedyś piliśmy więc byłoby słabo bezpodstawnie oczerniać, ale. Dlaczego te stacje nie mieszczą mi się do A1200 desktop?

Zawsze uważałem że amigowe mają górną obudowę krótszą właśnie dlatego, aby wlazły w A1200 - to jak to jest?
[#3766] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@voicer, post #3765

To sa stacje do A500 !!! Trzeba było wysłać maila że potrzebujesz do A1200/A600 (panasonic)

Panu Vato proponuje stoperan gdyż zna jedna wersje kupujacego a juz wypisuje to i owo (niepotrzebnie zreszta)

ps.na party pilem z tyloma że nie pamietam (ale pare glosow na nasze prodki zalatwilem dzieki temu)


Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 19:09:42 przez HOŁDYS
[#3767] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@HOŁDYS, post #3766

mea culpa. Holdys przepraszam w takim razie, nie wiedziałem że do A500 są inne niż do A1200 - a żeby było śmieszniej to kupiłem je do dwóch A500 które mam bez stacji :)

Stan techniczny (brud i brak guzików) w takim wypadku nie ma już takiego znaczenia, pisałem o tym w takim znaczeniu że nie dość że pc'towe - to jeszcze złomy. Jako że to amigowe, to już spoko.

Jeśli się zgodzisz proponuję aby moje posty w tym temacie wywalić jako że bezpodstawnie Cie oskarżałem na to wygląda.
[#3768] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@HOŁDYS, post #3766

Wyluzuj z tym stoperanem.
Do tego momentu było jedynie info że są od PC, prawda? OK Więc oburzenie było wymierne.
Sprostowałeś i super!
Po prostu po ostatnich różnych akcjach jesteśmy może troszkę przewrażliwieni oszukiwaniem amigowców.
[#3769] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@voicer, post #3751

Nigdy nie miałem z AmigaPPC żadnych problemów
[#3770] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Rax7777, post #3757


Ja tam bym walnął negatywa - "sprzedający nie rozróżnia stacji dyskietek do Amigi", ale Twoja sprawa co z tym zrobisz.


A jak kupujący nie rozróżnia stacji dyskietek do Amigi też negatywa walnąć :) ?
żart oczywiście...
[#3771] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3768

jesteśmy może troszkę przewrażliwieni oszukiwaniem amigowców


Jak to pięknie brzmi!

Swoją droga, nie przesadzacie? Ja może i trolluje na tym portalu ale go dogłębnie czytam i nie odnoszę wrażenia by uważać amigowców za oszustów, handlarzy czy złodziei.
[#3772] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@michalmarek77, post #3771

Oszukiwaniem amigowców
a nie oszukiwaniem przez amigowców.

Heloooł!
[#3773] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3772

Cóż, dlatego warto czasem dokładniej formułować zdania bo to cytowane IMO jednoznacznie wskazuje na "oszukiwanie amigowcow" a nie oszukiwanych (przez kogoś) amigowców.
[#3774] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@michalmarek77, post #3773

W kontekście wątku wiadomo o co chodzi. Następnym razem postaram się zbudować dokładniej

Najważniejsze, że w tym przypadku nie było kolejnego kantu tylko parę błędów.
I właśnie po to jest forum OK
[#3775] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3774

wybaaaczcie mu... kolega nie gra w karcianki, nieprzyzwyczajony że każdy przecinek ma znaczenieeee.....szeroki uśmiech
[#3776] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@HOŁDYS, post #3770

Skoro jest tak jak piszesz to walnął bym kupującemu negatywa "kupujący nie rozróżnia stacji dyskietek do Amigi, w dodatku robi syf na forach Amigowych", ale Twoja sprawa co z tym zrobisz
[#3777] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@voicer, post #3751

Stacja DD 880

Stacja HD 1,76 MB
Opis :

Z racji stanu i wiedzy sprzedaje jako uszkodzony,do naprawy lub na częśc


Uszkodzone to uszkodzone



Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:07:59 przez Dorian3d
[#3778] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@HOŁDYS, post #3764

@HOŁDYS masz może jeszcze jakieś CHINONY FB-354?
Potrzebuję na części sztukę lub dwie, mogą być bez kołków, ale z jeden przycisk by się przydał
[#3779] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Rax7777, post #3776

no widzisz jakbym posłuchał wcześniejszej rady i zaczął dyskusję od negatywa, to pewnie takiego właśnie bym otrzymał :) a tak tylko się ogłupiłem i rozeszło się po kościach.
[#3780] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Kilos, post #3778

niech Ci Voicer odsprzeda
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem