kategoria: Sprzęt
[#1261] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@twardy, post #1260

Tu dla odmiany piękny zestaw C128D... link


Mmmmmm... do tego oryginalny Action v6
[#1262] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@dominiqr, post #1261

No widzicie jak to jest z zakupem retro :P
Jeden kupił zestaw w promocji a drugi poskładał od zera i nadal składa (ja).
Miałem plan kupna A500 lub A600 jak najtaniej, no i wygrałem, z przesyłką "COMMODORE AMIGA 600 bez ceny minimum" 249,00 zł. I tu zaczęła się zabawa dokupywania i ciągle trwa.

Za pomocą "zabawy w kupowanie" poznałem Amigę od wnętrza bo ile to problemów nie rozwiązałem to ciągle coś dochodzi (aktualnie membrana klawiatury do wymiany), a było tego trochę (pamięci, zwisy, zwarcia, wymiany kondensatorów, w tym multum różnych błędów, zielone, żółte, białe ekrany :P).

To wszystko emocje przy zakupie "nowych" elementów, praktycznie w ciemno. To inne uczucie niż kupno gotowca. Ale jestem z siebie dumny, że mimo iż nie jestem elektronikiem to potrafiłam sobie ogarnąć moją Amigę doprowadzić do stanu używalności tylko ten koszt "nauki"... :P ( no dobra ludzie z ppa.pl pomogliście w pewnym stopniu, dziękuję :) )

Do czystej A600 dorzuciłem:
-Taśma IDE 44
-Adapter Przejściówka SD SDHC
-rezystory, wtyczki dla zrobienia RGB-Scart
-Kickstart ROM 3.x
-Fdd przerobiona, która padła po 3 dniach, to kupiłem 4 inne na szrocie i przerobiłem
-zasilacz (w ciemno niestety 2.5A ciężki)
-kondensatory
-myszka usb
-krem do wybielania 18%
-inne (dodatki do lutowania, kleje przewodzące, grafitowe, itd)
Z raportu wyszło gdzieś około 600zł z Amigą i gratami, następnym razem wezmę A1200 komplet i na chodzie - żartuję, nic mi nie da takiej radości jak kompletowanie od zera ;X
[#1263] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Sidroff, post #1262

No to jest cała zabawa żeby znaleźc coś tanio. Z trzech A500 jakie miałem w ostatnich latach jedną znalazłem w śmietniku (super stan po doprowadzeniu do działania, fota w grafitti), drugą kupiłem za 37 pln (w grafitti fotostory z czyszczenia), a trzecią dał mi kumpel, bo mu zalegała w piwnicy.

Generalnie dobrze porozpytywac starych kumpli, albo wywiesić ogłoszenie na dzielni, sporo sprzętu można zgarnać za free i jest radocha.
[#1264] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaMan71, post #1224

Klamstwa odszczekaj albo licz sie z konsekwencjami.
To kolejny klon zbanowanego selera.
Moderacja sie toba zajmie.

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 11:34:18 przez lekarz_med
[#1265] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@dominiqr, post #1261

Ano. A na razie cena jak za samego AR6.

Swoją drogą, ludzie którzy robią takie rzeczy ze wszystkimi napotkanymi kablami, powinni podlegać publicznej kastracji.

głową w mur

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 14:49:57 przez F7sus4
[#1266] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1265

to jest przegryzione chyba
[#1267] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@pabloz, post #1266


link
Tutaj ciekawą mamy A1200

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 15:50:10 przez wnuczus
[#1268] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@wnuczus, post #1267

Być może. Jeżeli ktoś chciałby wrócić do desktopa - inwestycja w budę i klawiaturę przedrożą sprawę. Z kolei zestaw w stanie obecnym to relatywnie płyta ze stacją i HDD. Za 600zł - jak dla mnie - niezbyt super-hiper. Raczej wyłącznie w celach użytkowych bez dopieszczania wizualnego.

sędzia

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 17:02:01 przez F7sus4
[#1269] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@pabloz, post #1266

Pewnie przez jakiegoś zdesperowanego atarowca, który amigę pierwszy raz zobaczył
[#1270] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #1264

dobrze proszę pana "aos4" to był ten ostatni klon?
[#1271] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@twardy, post #1263

Przejrzałem ceny na OLX, bo nie chciało mi się wierzyć co Wy tu wypisujecie :)
To, że na Allegro pojawiają się ceny z kosmosu, to mnie nie dziwi, ale patrząc na OLX widzę, że tam jest jeszcze gorzej.

Co prawda niektórych egzemplarzy z mojej kolekcji ciężko by mi było się pozbyć nawet za wyższe kwoty, ale jednak to się robi smutne, ponieważ nie jest napędzane popytem a raczej w jakiś podstępny sposób próbuje napędzić ten popyt sugerując, że dramatycznie trudno dostać taki sprzęt... jak choćby C64 ostatniej generacji :)

Zamierzam się pozbyć przerobionego DTV-64, bo i tak nie mam czasu się nim bawić, a ktoś inny mógłby. I teraz sam się zastanawiam za ile można go wystawić... chyba zdam się na licytację.

C-64 z MMC2IEC trafił chyba w dobre ręce. Stary Commodorowiec wygrał aukcję i chciał sobie przypomnieć stare lata. Rzutem na taśmę przeskoczył Słowaka. Cena mnie satysfakcjonowała bo przekroczyła oczekiwaną o 100zł więc dorzuciłem mu Joya :)
[#1272] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #1271

Na olx to chyba użytkownicy wprowadzili mechanizm licytacji - dam zaporową cenę i zobaczę ile ew. realnie mogę dostać.
Natomiast to jest ciekawostka MonitorS 1084 nie testowany z braku kabla "sieciowego". O tyle dziwne, że kabel elektryczny jest ten tam co w większości obecnych komputerów i monitorów a wejście wideo na chinch też jeszcze jest dostępne.
Inna sprawa, że brak stopki i przypalenie petem nie wpływają dobrze na ocenę.
[#1273] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #1272

Jak widzę takie zdjęcia robione na betonie to aż mnie skręca. Nie dziwię się, że monitor ma tak wyraźne obcierki skoro traktowany jest niczym stara stalowa felga.

Niedawno spóźniłem się do zaprzyjaźnionej stolarni 10 minut. Koleś wysypał na swoje prywatne wysypisko całą masę Maczków starych, po upadłości jakiejś przygotowalni DTP (moje klimaty). Był elegancki 19" monitor kolorowy, jeszcze z kolorowym jabłuszkiem na obudowie, a ten go rzucił i roztrzaskał kineskop. Rozparcelował olbrzymi, sprawny skaner płaski "Topaz" (na takim samym skanowałem przez 17 lat). Jak to wszystko zobaczyłem to płakać mi się chciało... zabrałem tylko zmoczone deszczem pudełko dyskietek... nic innego nie nadawało się już do odratowania.
[#1274] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #1273

byłem dziś rano w sklepie elektronicznym po przewody
o dziwo na ladzie był wystawiony monitor/tv samsung 711mp za 150
utargowałem za 100 i już mam go u siebie :)
przyda się na zapas
[#1275] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #1274

Może nie ciekawostka aukcyjna ale.....
Muzyka łagodzi obyczaje
[#1276] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #1274

Farciarz, poluję na taki :/
[#1277] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #1273

Jak widzę takie zdjęcia robione na betonie to aż mnie skręca. Nie dziwię się, że monitor ma tak wyraźne obcierki skoro traktowany jest niczym stara stalowa felga.

Niedawno spóźniłem się do zaprzyjaźnionej stolarni 10 minut. Koleś wysypał na swoje prywatne wysypisko całą masę Maczków starych, po upadłości jakiejś przygotowalni DTP (moje klimaty). Był elegancki 19" monitor kolorowy, jeszcze z kolorowym jabłuszkiem na obudowie, a ten go rzucił i roztrzaskał kineskop. Rozparcelował olbrzymi, sprawny skaner płaski "Topaz" (na takim samym skanowałem przez 17 lat). Jak to wszystko zobaczyłem to płakać mi się chciało... zabrałem tylko zmoczone deszczem pudełko dyskietek... nic innego nie nadawało się już do odratowania.


brak słów wobec takich idiotów, adekwatna kara - podobne potraktowanie delikwenta.
Ze sprzętem obchodzę sie jak z wiadrem jajek a jakikolwiek na wysypisku itd to dla mnie cios kosą w żebra.
[#1278] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Creonix, post #1277

tak prosze pana
[#1279] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #1271

No to dizajnerska ciekawostka C64 z olx - co za barwny opis

...cena też

http://olx.pl/oferta/commodore-c64-czytnik-sd-4gb-i-design-klawisze-CID99-IDeU8mb.html#0f3ff446b2
[#1280] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Cadderlik, post #1279

Może to nie amiga, ale chyba zalicza się do ciekawostek amigowych :)
link
[#1281] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Red, post #1280

Taki nowoczesny Scandoubler.
[#1282] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Hubez, post #1281

Tylko nie rozumiem, w czym to byłoby lepsze od wejścia SCART w telewizorze bo:
- nie wiadomo co to robi, gdy Amiga wysyła np. 640x512 30kHz, a tylko taki sygnał na monitorach VGA gwarantuje jakość
- do trybów 15kHz - 640x512 interlace oraz LoRes wystarczy dowolny TV ze scart.
- I zakładam się, że TV ze scart zrobi to lepiej, bo zaakceptuje 50Hz, a tutaj pewnie adapter konwertuje 50Hz->60Hz i będą się rwały animacje i scrolle.
- pewnie dodaje laga

Dziwny półśrodek chyba, że ktoś bardzo na siłę chce mieć Amigę na monitorze VGA z jakością TV Scart, jeśli nie gorszą.

Jedyne alternatywy to:
- TV SCART i pogodzenie się z gorszą jakością trybów interlace
- Monitor multisync
- prawdziwy scandoubler
[#1283] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@infboras, post #1282

http://olx.pl/oferta/amiga-600-CID99-IDf4DGf.html#9e80cbaa2e

720 za 600 box
[#1284] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #1271

Przejrzałem ceny na OLX, bo nie chciało mi się wierzyć co Wy tu wypisujecie :)
To, że na Allegro pojawiają się ceny z kosmosu, to mnie nie dziwi, ale patrząc na OLX widzę, że tam jest jeszcze gorzej.

Co prawda niektórych egzemplarzy z mojej kolekcji ciężko by mi było się pozbyć nawet za wyższe kwoty, ale jednak to się robi smutne, ponieważ nie jest napędzane popytem a raczej w jakiś podstępny sposób próbuje napędzić ten popyt sugerując, że dramatycznie trudno dostać taki sprzęt... jak choćby C64 ostatniej generacji :)

Rozmawialiśmy o tym jakiś czas temu, przy okazji inwazji handlarzyn z Niemiec na rynek Allegro. Taki nie sprawdza, w czym rzecz i skąd ceny się biorą, tylko wyciąga najwyższą wartość sprzedaży z historii Allegro i ustawia u siebie podobną, albo większą. Po nim wchodzą kolejne miśki, które sugerują się tymi cenami, bezmyślnie je powielając. W efekcie - rosną przez pączkowanie. Można to zaobserwować na przestrzeni lat w świadomości sprzedawców - jeszcze w 2011/2012 rynkowi gimelarze puszczali wszystko retro, jak popadnie, byle sprzedać - i zdarzały się kąski. Teraz stoi taki baran z rozklekotaną, szczerbatą A500 "wungiel edition" na rynku przy Rzeźni i twierdzi, ze to "cenny antyk za 1000zł przynajmniej, a jakby wszedł na Allegro to jeszcze więcej". Coś dzwoni, ale nie wiadomo, w którym kościele. Później jeszcze mamy fałszywe aukcje z A1200 w BOXie po 4250zł i tak zaciska się pętla cenowa.
[#1285] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1284

Spoko, są też magistrowani doktorzy, co twierdzą że to tylko popyt i że taki jest rynek. "I już".szeroki uśmiech
[#1286] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1284

Koło mnie jest na sprzedaż A2000 która przeleżała X lat na strychu. Nie uruchamia się, przeżarta płyta w okolicach baterii, nie wiadomo jak reszta, a cena ? Poniżej 500zł zapomnij, że kupisz

Osoba sprzedająca nie ma zielonego pojęcia co to za sprzęt, ale sprawdziła ceny jakie oszołomy wołają na OLX itp.
[#1287] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Hubez, post #1286

Jeszcze 5 lat temu kupiłem i A600 za 100 zł i Atari 65xe za 50 zł, nie wspomnę o CDTV z monitorem z kupą różnych dodatków za 400 zł , a dziś to mamy retro bum i niedługo A500 będzie kosztować średnio 2000 zł.
[#1288] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Hubez, post #1286

Nie uruchamia się, przeżarta płyta w okolicach baterii, nie wiadomo jak reszta, a cena ? Poniżej 500zł zapomnij, że kupisz

Osoba sprzedająca nie ma zielonego pojęcia co to za sprzęt, ale sprawdziła ceny jakie oszołomy wołają na OLX itp.


A niektórzy ignoranci i tak powiedzą że to prawa wolnego rynku i że jest warta tyle ile jakiś inny im podobny ignorant zawołał bo przecież znalazł się naiwniak tfu kolekcjoner, który zapłacił


Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 07:21:43 przez Creonix
[#1289] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaMan71, post #1270

Nie. Są jeszcze cztery. Szukaj, aport

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 09:10:14 przez lekarz_med
[#1290] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #1285

Bo to popyt i podaż. Taki jest rynek.
A biadolenie, że "5 lat temu kupiłem za 100zł a dziś jest po 750" jest po prostu głupie.
5 lat temu były inne czasy - inny popyt, przede wszystkim inna podaż a i siła nabywcza złotówki inna.
W okolicy 2000roku można było A4000 w oryginalnym pudełku kupić za 500zł.
Teraz trzeba się zdecydować - albo zrezygnować z zakupu albo "płać i płacz" tyle co zawoła sprzedawca.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 09:12:20 przez lekarz_med
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem