kategoria: Sprzęt
[#1351] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Krashan, post #1350

Był wystawiony już 2 razy za 5k.
Z innej beczki ponad 150 PLN za pada do CD32 i to w licytacji. Nie wiedziałem, że to tak cenny towar biorąc pod uwagę jaki rachityczny jest ten pad. Już lepiej kupić rysia albo toma i podpiąć normalnego pada. Wychodzi na to, że prawie 1/3 ceny CD32 to sam joystick.
[#1352] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #1346

Dalej brak rzeczowej odpowiedzi.
Kto to jest ten "każdy", to raz?
Dlaczego zwracasz się do mnie w liczbie mnogiej, to dwa?
O jakim zawyżaniu cen mówisz, to trzy?
Wyjaśniłem ci prawa rynku. Jeżeli ich nie rozumiesz, to dopytaj.
[#1353] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #1352

Liczba mnoga oczywiście sugeruje planowanie centralne.OKOKOKOKOK
[#1354] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #1353


Rozumiem, ze po prostu nie potrafisz podjac rzeczowej dyskusji.
Przeczytaj jeszcze raz o rownowadze ekonomicznej, moze zrozumiesz o co w tym chodzi i nie bedziesz wiecej pisal idiotyzmow o zawyzaniu cen.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 06:29:25 przez lekarz_med
[#1355] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #1354

Po prostu szukasz frajerów.OK
[#1356] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #1355

Hehehehehehe..nic dodac , nic ująć
[#1357] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #1355

no dokładnie, mechanizmach ekonomicznych coś tam wiem i mogę zawsze dowiedzieć się więcej, ale po co skoro na końcu i tak wyjdzie na to ( każdy ekonomista ci to powie) że szukasz frajera! Na tym polega biznes, pytanie czy jako człowiek myślący mam na to patrzeć bezkrytycznie na zasadzie płacz i płać?
NIE! Dzięki.

Osobiście na początku tego miesiąca dokonałem korzystnej transakcji, obaj i ja i mój kontrahent jesteśmy zadowoleni, on ma miejsce w domu i kasę na jakieś 11 flaszek a ja mam trochę sprzętu który mi się przyda i którego akurat mi brakowało więc jak widać można. Nic nie poszło na przemiał i na pewno nie poszłoby tylko dalej zalegało. Wcześniej dokonałem jeszcze korzystniejszej uwaga: dla obu stron. Tak więc drogi lekarzó med, tobie nie dałbym ani grosza za to że udajesz cwanego lisa zasłaniającego się akceptowalnymi wytłumaczeniami podchwyconymi z ekonomii.

Osobiście najchętniej widziałbym koniec działalności takich cwaniaczków niezwiązanych pasją ani zainteresowaniami z retro sprzętem i sprzedających go za 10-krotność wartości tylko dlatego że znaleźli durniów. O sprzęcie wiedzą tyle co nic, nie dokładają odrobiny wysiłku jego naprawę, usprawnienie, a w przypadku nieznalezienia nabywców mnie obchodzi że działają zgodnie z prawem i złotymi "prawami wolnego rynku". Zamiast tego wspierajcie ludzi ze społeczności, którzy sprzedają wam sprawny dopieszczony sprzęt, bo im warto zapłacić za wysiłek który wkładają w zdobyty sprzęt.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 08:08:34 przez Creonix
[#1358] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Creonix, post #1357

Osobiście na początku tego miesiąca dokonałem korzystnej transakcji, obaj i ja i mój kontrahent jesteśmy zadowoleni, on ma miejsce w domu i kasę na jakieś 11 flaszek a ja mam trochę sprzętu który mi się przyda i którego akurat mi brakowało więc jak widać można.


Równie dobrze można napisać, że "znalazłeś frajera, który sprzedał Ci sprzęt poniżej jego aktualnej wartości", bo gdyby "pan od flaszek" wystawił ten sprzęt na Allegro bez minimalnej to miałby flaszek zdecydowanie więcej.

Moim zdaniem nie ma jakiejś "uczciwej ceny", o której tyle mówicie. Porównania do jakiegokolwiek nowego sprzętu być nie może, więc w gruncie rzeczy cena jest uznaniowa. Sami piszecie, że dziesięć lat temu Cyberstorma PPC można było dostać za czapkę gruszek. Czemu? Bo nikt nie chciał go kupować. Dziś mamy pewnego rodzaju "modę" na retro to i (umowna!) cena sprzętu rośnie.
[#1359] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Creonix, post #1357

U kumpli czekają na mnie i na zakończenie wiosennych porządków na ich strychach i garażach zestaw C64 + stacja, Atari 8 bit + box , oraz jakieś ZX spectrum. Za symboliczną flachę. I to są dobre ceny. Wszyscy znajomi wiedzą jaką mam pasję i po prostu przekazują mi co mają, wypytują znajomych itp.
[#1360] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Creonix, post #1357

Zawsze mnie smieszy jak taki neofita co to dopiero odkryl amige miesiac czy dwa temu i sie tu zarejestrowal tak jak ty smie zabierac glos w sprawie czegos o czym nie ma pojecia.
Czlowieczku zdaj sobie sprawe ze w dupie byles i gowno widziales.
Nie ma w tym kraju osoby ktora wie wiecej o duzych Amigach niz ja a sprzet ktory laskawie odstepuje z mojej kolekcji za te pare drobniakow jest zawsze dopieszczony.
Wiec troche wiecej szacunku do "starej gwardii" bo jak na razie to tylko ty wyszedles tutaj na cwaniaczka, ktory wszedl do srodowiska i sie rzuca na oslep nie wiedzac kto jest kto.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 09:35:31 przez lekarz_med
[#1361] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #1355

Najwiekszym frajerem tutaj to jestes ty bo nawet nie potrafisz zrozumiec podstaw ekonomii.
Nie masz tez zadnego argumentu i nie potrafisz prowadzic merytorycznej dyskusji.
Kilka razy napisalem ci na temat popytu i podazy do ktorego nie umiesz sie odniesc.
Jak skonczysz gimnazjum i dorosniesz to moze nauczysz sie poprawnie prowadzic dyskusje i argumentowac swoje zdanie.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 09:34:14 przez lekarz_med
[#1362] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #1360

Zawsze mnie smieszy jak taki neofita co to dopiero odkryl amige miesiac czy dwa temu i sie tu zarejestrowal tak jak ty smie zabierac glos w sprawie czegos o czym nie ma pojecia.
Czlowieczku zdaj sobie sprawe ze w dupie byles i gowno widziales.
Nie ma w tym kraju osoby ktora wie wiecej o duzych Amigach niz ja a sprzet ktory laskawie odstepuje z mojej kolekcji za te pare drobniakow jest zawsze dopieszczony.
Wiec troche wiecej szacunku do "starej gwardii" bo jak na razie to tylko ty wyszedles tutaj na frajera, ktory wszedl do srodowiska i sie rzuca nie wiedzac kto jest kto.


Pisz sobie tak do userów na priva.
Ja nie chcę widzieć takiego syfu jaki odstawiasz obrażając ludzi.
Przeczytaj regulamin forum.
[wyróżniony] [#1363] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #1361

Kolega lekarz_med otrzymuje urlop do pierwszego czerwca.
Moderacja prosi o nie wdawanie się w dalszy flejm i życzy miłego dnia.
[#1364] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #1361

.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 09:42:09 przez Andrzej Drozd
[#1365] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@moderator, post #1363

OK
[#1366] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #1361

Nie chcę sie kłócic szczególnie, że dostales bana i będziesz mógł odpowiedzieć dopiero w czerwcu, ale do twojego opisu dołączyłbym jednak bańkę spekulacyjną. Możliwe, że mamy tutaj własnie taką sytuację (nie przesądzam, ale podejrzewam). Dodatkowo, ta sytuacja pokazuje na zwiększające się rozwarstwienie społeczeństw i to że kapitał tworzy kapitał.
[#1367] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@moderator, post #1363

Wreszcie.
Dzięki OK
[#1368] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #1354

Ten rynek jest zdecydowanie za mały, by klasyczne prawa ekonomii mogły się w nim kształtować i stabilizować. To nawet nie jest mikroekonomia, raczej "nanoekonomia", jeżeli w ogóle.

on ma miejsce w domu i kasę na jakieś 11 flaszek a ja mam trochę sprzętu który mi się przyda

Z takiego, między innymi, względu. O "rynku" mówimy, gdy sprzedawcy tworzą współsynchronizującą się strukturę, pomiędzy którą zachodzą sprzężenia, a nie gdy Kowalski oddający Amigę w jednym końcu Polski nie ma pojęcia o Andrzejewskim sprzedającym dyskietkę na drugim.

Oczywiście, możemy się kłócić o istnieniu "rynku" tworzonego przez handlarzy Allegro, tyle że tam obowiązują alternatywne "prawa" ekonomii, bo ceny rosną, natomiast popyt - wbrew forsowanej zasadzie - zmierza w kierunku zera (dodatkowo jest sztucznie napędzany przez fikcyjnych licytujących).
[#1369] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1368

Nawiązując do powyższego - popytu brak, a ceny rosną:

Allegro - C16 BOX, sprzedawca liczy na 2000zł:
http://allegro.pl/show_item.php?item=6130736326

eBay - C16 BOX, regularna niezmienna cena ok. 500-600zł:
http://www.ebay.de/itm/311578170427
http://www.ebay.de/itm/351710421467

Podobna sytuacja z VC-20, choć narzut łaskawie mniejszy:

Allegro - VC-20 BOX, sprzedawca liczy na 900zł:
http://allegro.pl/show_item.php?item=6131066838

eBay - VC20 BOX, tutaj 600zł (najczęściej 450-500zł):
http://www.ebay.de/itm/311582371022

"Weź udział w akcji: Nie karmię handlarza!"

OK

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 12:07:37 przez F7sus4
[#1370] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1369

Cena tego C16 jest kompletnie z d*py, ale nikt nie zabroni mu wystawić i za 5k, problem jaki to za sobą niesie jest taki, że ludzie widząc takie ceny myślą sobie, że jak ten wystawił za tyle to ja swojego bez pudełka wystawię za 1k, w normalnych warunkach brak popytu powinien zweryfikować takie wykwity cenowe...
[#1371] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Kilos, post #1370

Nie zauważyłem, żeby ktoś zwrócił uwagę na to, że koleś w ciągu ostatnich 30 dni miał 0 komentarzy, a ostatni pochodzi z połowy 2015 r. Jak widać ludzie nie są durniami, którzy łykają wszystko jak młode pelikany. Kolo nic nie zarobił, ale nadal sztywno trzyma cenę. Prawa ekonomii są mu chyba obce.
[#1372] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@moderator, post #1363

Oby 2017
[#1373] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #1371

Przepłacił kupując, więc nie spuści.
[#1374] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@infboras, post #1373

Skąd wiesz że przepłacił? Jeśli nawet to ciekawe czy lepiej mieć jakiś zwrot zamrożonej gotówki czy patrzeć się i wk&^%&^% na sprzęt i swoją głupotę.
[#1375] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #1374

link

Stacja jak stacja, natomiast może ktoś mi wytłumaczy co oznacza "nie atari"? Czego akurat atari, a nie pc albo inne ustrojstwo? Chyba ktoś kto chciałby to kupić wie, że stacja commodore nie jest do atari.
[#1376] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #1375

Stacja jak stacja, natomiast może ktoś mi wytłumaczy co oznacza "nie atari"?


No bo jak będziesz szukał na OLX frazę "atari" to też ta stacja się Tobie wyświetli w wynikach wyszukiwania i mooooże przy okazji kupisz tą stację... taki chłyt matetingowy (chwyt marketingowy)

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 15:13:30 przez dominiqr
[#1377] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@dominiqr, post #1376

Na alledrogo pewien gościu uznał, że nastał złoty wiek retro i chyba czas likwidować? kolekcję. Przyznam, że fajne graty
[#1378] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@dominiqr, post #1376

Spoko, dosyć logiczne, taki chałupniczy marketing szeroki uśmiech
[#1379] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Sidroff, post #1377

Nic tylko brać
[#1380] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Sidroff, post #1377

Śmieszne jest kiedy jakiś kolo próbuje wcisnąć info o likwidacji kolekcji jako super okazję i przy okazji z dupnąć cenami zamiast /2 to X2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem