kategorie: A1200, A500, A600
[#91] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Mariodj, post #89

Po prostu, trzeba tylko mniej pić.
[#92] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@_Skiba, post #91

Sorry za odkop. Gdzie obecnie najlepiej (=najtaniej :)) zakupić 3.1.4. Czy to co znalazłem za 169 zł to minimum ?
[#93] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@ryshard, post #92

Wstrzymaj się bo 3.2 niebawem.
[#94] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Mariodj, post #93

Ciekawe czy będą jakieś zniżki dla nabywców 3.1.4, czyli np. dla mnie? szeroki uśmiech
[#95] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@wali7, post #94

- Pan? Pan to OS 3.2 możesz mieć za darmo.
- A ROM?
- ROM też pan możesz mieć za darmo.
- A pees... ?
1
[#96] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@recedent, post #95

Może zrobią jako update.
[#97] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Rafał A-3000, post #96

A coś wiadomo kiedy co? Na innym forum coś mówią o tym weekendzie, ale traktują ten news jako żart.
[#98] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@ryshard, post #97

Nie wiem. Sam tego tak nie śledziłem.
[#99] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Rafał A-3000, post #98

No jest news z dziś, ale jeszcze nie ma w sprzedaży, albo nie umiem znaleźć.
1
[#100] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Jield, post #99

Luzik, to teraz tylko czekać na poprawioną wersję 3.2.01
[#101] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@tukinem, post #1

Witam.
Odgrzebuję temat z jednego powodu. Mianowicie po instalacji AmigaOS 3.1.4 plus BestWB testuję demka AGA na ustawieniu 040 fastest possible i bez JIT. Te same demka przy identycznej konfiguracji, lecz z inną plikoparrycją, na której zainstalowany jest OS 3.9 chodzą ciut płynniej. Co może być tego przyczyną? Na obu konfiguracjach mam zainstalowany dodatkowo Picasso96 z UAEGFX Zorro3. Przykład dam demo z 2018 roku: Horizons i z 2021 roku: The Martini Effect. Już od samego początku na OS3.9 chodzi płynniej.
[#102] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@tukinem, post #101

Te same demka ... lecz z inną plikoparrycją


Może tu jest problem? Jakie ustawienia i filesystemy masz na tych plikopartycjach?
[#103] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@tukinem, post #101

Jesli to sa duze pliki na partycji FFS to moze byc problem, z szybkoscia dzialania o ile nie sa wczytywane od razu do pamieci. Moazesz sprobowac uzyc AddBuffers
[#104] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@forge, post #102

Obie to FastFileSystem. Dodam że zrobiłem trzecią plikopartycję, zainstalowałem OS3.9 ale z obsługą PPC Cyberstorm i tu nagle zwolniło do prędkości z OS 3.1.4. Każda plikopartycja ma 50MB. Może w OS3.9 jest po prostu jakiś patch który wspomaga działanie AGA lub samego przetwarzania grafiki ja już nie wiem. Myślałem że na gołym systemie 3.1.4 powinno być lepiej a tu nie jest. Jeszcze najlepsze to że oba systemy uruchamiałem na kickstarcie 3.1.4 bo zapomniałem przestawić w opcjach ROM.
[#105] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@tukinem, post #104

Mozliwe, ze po prostu inne wartosci buforow masz na tych plikopartycjach. Sprobuj wpisac z CLI.
c:AddBuffers 8000
przed uruchomieniem tych dem z CLI. I porownaj szybkosc dzialania. Powinna byc wtedy taka sama szybkosc dla wszystkich wersji. Ewentualnie te dema wykorzystuja jakas funkcje z ROM-u lub bibliotek zewnetrznych, ktora dziala szybciej w wersji 3.9 niz na 3.1.4.
[#106] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Don_Adan, post #105

Czyli mam te dema uruchamiać z CLI czy mogę po prostu wpisać w CLI tą komendę a później z okienka workbencha uruchomić demo? A może bez Startup-sequence jeszcze spróbować? Powiem że większość dem z AGA ma takie zachowanie. Te od TBL również.
[#107] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@tukinem, post #104

Jak duża jest ta różnica? Bo ja nic nie zauważyłem... z tym że nie używałem plikopartycji. Masz inny komputer pod ręką? Sprawdź też inną wersję emulatora, zrezygnuj z plikopartycji, posprawdzaj bardzo dokładnie wszystkie opcje, może coś przeoczyłeś?
[#108] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@tukinem, post #106

Powinno dzialac tez z ikony.
[#109] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@forge, post #107

Żadne demko nie przychodzi mi teraz do głowy które by pokazywało liczbę FPSów. Ale jak znajdę coś to napiszę jakie wyniki będą. W sysinfo różnica jest około 1 MIPS między systemami. A jak mam sprawdzić bez plikopartycji? Wszystkie dema mam na drugim dysku więc oba systemy mają do nich jednakowy dostęp.
[#110] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Don_Adan, post #105

Przetestowałem demo Ami Scope by Satori z 2019 roku. Na koniec dema jest pokazany wskaźnik FPS.

OS 3.9 ma 12 FPS
OS 3.1.4 ma 6 FPS
OS 3.9 + WarpOS (060 Cyberstorm PPC 128MB) ma 11 FPS

Przy wpisywanie w CLI komendy C:AddBuffers 8000 wyskakuje mi błąd: Invalid device or volume name '8000'.

Próbowałem wpisać bez 8000 lecz wtedy też wyskakuje błąd.

Na koniec dodam, że te same testy zrobiłem na każdym systemie i na tym demku podczas uruchamiania bez Startup-sequence, jednak wyniki wyszły identycznie.

A to wyniki SysInfo:
OS 3.9: 32,89 Mips 6,20 MFlops
OS 3.1.4: 18,84 Mips 5,26 MFlops
OS 3.9 + WarpOS: 30,57 Mips 5,64 MFlops

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 16:46:59 przez tukinem
[#111] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@tukinem, post #110

Musisz podać nazwę urządzenia, dla którego chcesz dorzucić buforów.
[#112] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Cedrat, post #111

Czyli np?
[#113] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Cedrat, post #111

Wpisałem i wyskoczyło mi "has 50 buffers" mimo że dałem 8000. Po uruchomieniu dalej wolniej chodzą demka na 3.1.4
[#114] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@tukinem, post #113

Jak sie nazywa ta partycja? Powinno byc juz nie pamietam dokladnie

addbuffers nazwapartycji: 8000
albo
addbuffers 8000 nazwapartycji:

Ale skoro dobrze dziala bez s-s (z taka sama szybkoscia) to nie w tym problem. Albo SetPatch cos miesza albo jakas biblioteka jest inna, ewentualnie cos w S-S.
[#115] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Don_Adan, post #114

Właśnie tak wpisałem. C:AddBuffers POMOCNIK: 8000. Bo tak się nazywa partycja. Próbowałem wpisywać DH2 ale zawsze mam tylko informację 50 buffers. Właśnie co do SetPatch to chyba właśnie Startup-sequence rozwiązało problem? A może któreś biblioteki są różne w LIBS? Bo skoro bez s-s działa tak samo? Jak będę mieć chwilę to spróbuję jeszcze identycznej konfiguracji Winuae ale z WB 3.1.
[#116] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@tukinem, post #115

To cos jest nie tak, chyba tylko pfs albo sfs ma jakis limit buforow, bodaj wlasnie 50. ffs nie ma tego limitu. Poniewaz, pokazuje Ci rozne szybkosci procesora to jest to raczej na pewno zwiazane z bibliotekami typu 68040.library lub mmu.library, ktore sa aktywowane zwykle przez SetPatch. Ewentualnie jakis program musialby dzialac w multitaskingu.
[#117] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Don_Adan, post #116

Biblioteki mam systemowe oprocz konfigu z WarpOS poniewaz tam musialem dograc 68060.libs. Te wartosci w sysinfo troche sie zmieniaja przy kazdym uruchamianiu testu szybkosci. Moze to jest spowodowane ustawieniem "fastest possible". No ale fakt faktem te same ustawienia, te same systemy plikow, nawet te same ROMy a dwa rozne systemy i inaczej działa. Jutro zainstaluje Workbench 3.1 i bede sprawdzać po kolei na pustym, później po zainstalowaniu betterwb, mcp itd itd. Wyniki tu podrzucę na forum.
[#118] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@tukinem, post #110

Sprawdziłem to demko. Zawsze mam identyczną liczbę FPS, bez względu na wersję systemu i ROM. Jaki procesor emulujesz? Biblioteki pod niego masz odpowiednie? Opcja JIT jest włączona? Jeśli nie, to włącz i zapomnij o problemie.
[#119] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@forge, post #118

Już doszedłem do tego. Przy OS 3.1.4 miałem w CPU ustawione "more compatible" i przez to zwalniało działanie. Że ja tej różnicy nie zauważyłem... aż wstyd się przyznać ale chyba za dużo opcji jest w winuae :) a tak z ciekawości ile FPS u Was pokazuje to demko przy ustawieniu CPU: 040, z zaznaczonym FPU: CPU Internal, Unimplemented FPU emu Host (80-bit) i Fastest Possible? U mnie zawsze już jest 12FPS/
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem