kategorie: A1200, A500, A600
[#61] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@gerul, post #59

Jeśli masz OS 3.1.4 i jak widzę zainstalowany BestWB, nie potrzebujesz niczego więcej instalować, podmieniać itp.
Sprawdź czy wyświetla Ci te ikony: link i zapodaj screena.
[#62] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@AmiClassic, post #61

Jeśli masz OS 3.1.4 i jak widzę zainstalowany BestWB, nie potrzebujesz niczego więcej instalować, podmieniać itp.

pod warunkiem że niczego nie zepsuł w trakcie naprawiania
[#63] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@QkiZ, post #62

To może być jedna z przyczyn
[#64] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@AmiClassic, post #63

Zawsze się zastanawiam jak to można zepsuć. Kiedyś używanie newicons to wymagało instalacji newicons. Teraz to po prostu wrzucenie icon.library do LIBS: i instalacja deficons w wersji 45.4 z AmigaOS 3.9. Nie trzeba grzebać w user/startup-sequence.
[#65] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@QkiZ, post #64

A która jest lepsza tak a propos? Icon.library z OS3.9 czy z Aminetu najnowsza? Ja wgrywałem z Aminetu akurat...
[#66] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@tukinem, post #65

Spróbuj przerzucić tą z OS 3.9 i sprawdź która lepsza szeroki uśmiech
[#67] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@AmiClassic, post #66

Nie wiem czy cos zmienilo to. Wszystko co systemowe zostalo. Mialem swoje ikony pododawane z aminetu, to tylko lekko kolory zmienily chyba. Nie wiem czy to o to chodzilo...

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 17:28:51 przez tukinem
[#68] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@AmiClassic, post #61

Zrobiłem jak radziłeś i oto efekt. Już nie wiem co mam o tym myśleć. Nie mam już siły, pewnie się to skończy reinstalką. Czym te GlowIcons z testu różnią się o tych ze składanki na cd?


Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 16:34:51 przez gerul
[#69] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@gerul, post #68

Nie wiem czym sie roznia. Ja uzywam GlowIcons z BestWB. Co tu jest nie tak? Wejdz w Prefs/Workbench i odznacz "No NewIcons" bo nie masz wyswietlonych wszystkich ikon oraz mozesz sobie tam w opcji Border Size wybrać No Border aby zniknely obramowania ikon. Sam to ostatnio przerabialem.
[#70] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@gerul, post #68

Twoja kolekcja ikon to GLOW, ale prawdopodobnie w formacie NewIcons, a tu widać, że ewidentnie jest problem z NewIcons.
Zrób taj jak napisał tukinem, może faktycznie masz zaptaszkowane NO NEWICONS w prefsach?



Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 19:09:41 przez AmiClassic
[#71] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@gerul, post #68

Pobierz sobie icon.library link
W libs-ach zmień nazwa starej icon.library a wgraj tą pobraną.
[#72] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@RokiS, post #71

Pobierz sobie icon.library
On już to robił (różne wersje) i nie wiem w jakim celu. Gdyby icon.library była nieodpowiednia, nie wyświetlałoby mu też innych ikon.

OS 3.1.4 + BestWB (i nic więcej) wyświetla poprawnie wszystkie ikony (o ile ma się odptaszkowane w prefsach No NewIcons):


Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 20:34:30 przez AmiClassic
[#73] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@AmiClassic, post #70

Bingo. Chodziło o tą cholerną opcję w prefs/Workbench. Teraz mam wszystkie. Ech, kiedyś to był intuicyjny system, teraz ustawia się ikonki w 4 miejscach...
Dzięki za pomoc.
[#74] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@gerul, post #73

Ech, kiedyś to był intuicyjny system, teraz ustawia się ikonki w 4 miejscach...
Skoro wpadłeś na pomysł, żeby mieć w systemie 4 rodzaje ikonek...

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 10:18:59 przez Krashan
[#75] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Krashan, post #74

Gerula trochę poniosło z tych emocji chyba
Nie wiem gdzie on ustawiał w 4 miejscach ikonki, skoro jedyne ustawienie dotyczące ikon to to nieszczęsne No NewIcon.
Napisałem nieszczęsne bo zastanawiam się po co ta opcja została w ogóle dodana do prefsów. Gdyby ustawiono na sztywno obsługę tych ikon byłoby mniej wątków tego typu.

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 21:53:51 przez AmiClassic
[#76] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Krashan, post #74

Na nic nie wpadłem, po prostu po zakupie 3.1.4 doinstalowałem te wspaniałe gratisowe ikony z systemem które okazały się... takie sobie. A GlowIcons z płytki chciałem tylko poprzeglądać i być może kiedyś cosik popodmieniać. Zresztą, czyż nie na tym dziś polega amigowanie - na przesuwaniu ikonek? :)
[#77] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@gerul, post #76

Zresztą, czyż nie na tym dziś polega amigowanie - na przesuwaniu ikonek?
W rzeczy samej, trzeba się więc cieszyć urozmaiceniami w zabawie, a nie narzekać.
[#78] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4
[#79] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@ingenic, post #78

To i ja pozwolę sobie dodać tutaj swoje wątpliwości odnośnie konfiguracji OS 3.1.4, ponieważ nigdzie nie znalazłem konkretnego rozwiązania mojej przypadłości. Mianowicie niedawno zakupiłem piękny egzemplarz A1200 z plombą, rewizja 1B, przerwałem plombę, poczyściłem, kondensatory w dobrym stanie i postanowiłem się chwilę pobawić zanim recap. Z goteka czy oryginalnych dyskietek z symulatorami wszysto smigało pod WB3.0 ok. Zakupiłem następnie:
- ACA1221lc,
- przejściówka SD i użyłem karty SDHC 32GB
Postanowiłem zainstalować 3.1.4 wg filmu jegomościa Snowie z YT. ROM zainstalowany, instalowałem z goteka i oczywiście zabrakło pamięci pomimo inwestycji w ACA1221lc. Ostatecznie pierwsza partycja (1GB) i druga (30GB) zostały sformatowane po ustaleniu blocksize 4096. Następnie zapragnąłem spróbować glowicons i doposażenia w PCMCIA i tutaj nastąpiła dziwna rzecz. Dałbym głowę, że dopiero po drugim restarcie przestało pojawiać mi się menu na belce po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Sprawę musiałem zatem dokończyć po wyjęciu karty SD w WinUAE - ustawiłem glow icons, skopiowałem, co trzeba, następnie pobrałem z Aminetu CFD i FAT95 do PCMCIA. Po ponownym powrocie karty do A1200 karta SD (1GB) w PCMCIA widoczna jako CF0, ale zarówno CF0 jak i DF0 opisane jako unreadable i oczywiście menu na belce ponownie nie wyświetla się (stacja oryginał i na bank poprawna, ponieważ po wsadzeniu oryginalnych dyskietek z grą i resecie gra odpala się). Jak rozwiązać te 2 problemy abym mógł swobodnie korzystać z wymiany danych (gotek jest dobry ale do A500...)?
[#80] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Koniu-81, post #79

Zrezygnować z 3.1.4.
[#81] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Koniu-81, post #79

Odnoszę wrażenie, że źle przygotowałeś kartę. Snowie miał dysk twardy, Ty masz kartę SD, a to robi sporą różnicę.
Ja też robię tutorial, ale nie umiem się spężyć żeby go skończyć szeroki uśmiech
Niemniej wrzuciłem tutaj fragment. Możesz spróbować przygotować kartę według tego filmiku pomijając wszystko co związane z PFS3.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 21:01:23 przez AmiClassic
[#82] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@AmiClassic, post #81

Snowie instalował na karcie CF 32GB. Generalnie od czego powinienem zacząć, co sprawdzić?
[#83] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Koniu-81, post #82

Faktycznie, teraz obejrzałem dłuższy fragment i zamienił dysk na kartę, ale nie widziałam aby cokolwiek dla niej ustawiał.
Jeśli ściągnąłeś filmik sprawdź od 1:40 do 1:55 czy masz wszystko tak ustawione, a dokłaniej MaxTransfer i Block Size.
Jak to będziesz miał, zainstaluj 3.1.4, Sprawdź jak śmiga czysty system. Jeśli wszystko będzie dobrze działać nainstaluj na to BestWB i na koniec doinstaluj tylko Fat95.
[#84] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@AmiClassic, post #83

Pamiętam, że po instalacji jak Snowie nie mogłem już sformatować dużej partycji (ok 30GB) w kompie, ponieważ już wtedy przestało się wyświetlać menu belki. Zrobiłem to później w emulatorze. System instalowałem następnie w kompie z Goteka. Będę na przyszłość zapisywał obraz dysku... Mam jeszcze pytanie czy aktualizację (spolszczenie?) instalować przed BestWB?
[#85] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Koniu-81, post #84

Możesz przed, możesz po, nie ma to znaczenia.
[#86] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@AmiClassic, post #85

Słabo z czasem, ale się udało. Niestety tylko na karcie 8GB, inne poszły do kosza. Tak BTW jaką kartę SD polecacie pod hdd? Przyczyna braku menu belki okazała się trywialna - po instalacji WB3.1.4 przestała działąć myszka laserowa przez TOM+. Obecnie używam starej kulkowej (czemu posiada przewód pond 2m???). Niestety do pcmcia instalacja wyłącznie FAT95 nie załatwia sprawy, spróbuję jeszcze CFD.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 09:48:09 przez Koniu-81
[#87] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Koniu-81, post #86

Oczywiście, że musisz mieć jeszcze CFD. Co do dysku, dlaczego nie normalny dysk, tylko SD?
[#88] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Drakon, post #87

Bo ja wiem? Mniejsza energochłonność? większa pojemność? moda? zakupiony interfejs na kartę SD?
[#89] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Krashan, post #77

Zresztą, czyż nie na tym dziś polega amigowanie - na przesuwaniu ikonek?
W rzeczy samej, trzeba się więc cieszyć urozmaiceniami w zabawie, a nie narzekać.


Korzystajmy puki nam się jeszcze ręce nie trzęsą ;)
[#90] Re: Bajerancki Amiga OS 3.1.4

@Mariodj, post #89

Ja już zaczynam myśleć o sterowaniu powiekami..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem