[#61] Re: Amiga Bez Ściemy

@MDW, post #59

Zgadzam się z twoim tokiem myślenia a poza tym dzięki temu komentarzowi wpadłem na nowy pomysł co do intra trailerów hihi, pozdro :D
[#62] Re: Amiga Bez Ściemy

@deejayremix, post #61

Zgodnie z zapowiedzią, prezentujemy dziesiątkę niedocenionych gier. W retrowspominkach Remix opowiada o swoim tymczasowym rozbracie z Amigą, kiedy to skoncentrował się na prowadzeniu kafejki internetowej. Ja natomiast wspominam o moich podchodach do przesiadki na Amigę NG. Na koniec omawiamy październikowe imprezy czyli Amiga 38 Germany i AmiWest.

9
[#63] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #62

A tym razem TOP 12, w naszej ocenie najlepszych gier made in Poland, ponadto wspomnienia z czasów użytkowania Amigi One G4 XE, przedstawienie nowinek z ostatnich dni, internetowego symulatora Workbencha oraz rozważania na temat potencjalnej zmiany architektury sprzętowej.

3
[#64] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #63

Sprawę z odcinkiem 11 live wyjaśniłem w komentarzu pod newsem link.
2
[#65] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #63

Fajnie z przyjemnością się to ogląda, oby wam tematy się szybko nie skończyły.
[#66] Re: Amiga Bez Ściemy

@Bociek78, post #65

W 11 odcinku mamy zaszczyt porozmawiać z naszym pierwszym zaproszonym gościem w osobie Szymona Ulatowskiego. Szymon to bez wątpienia jeden z najbardziej utalentowanych polskich programistów amigowego game devu lat 90-tych. Do jego najbardziej znanych produkcji można zaliczyć cenionego FPSa "UBek" czy ambitną próbę przeniesienia w świat 3D hitu z 8-bitowców Boulder Dash. Pracował jednak także nad wieloma innymi projektami, z których nie wszystkie doczekały się wydań publicznych. Zapraszamy na wywiad, w którym Szymon odkrywa kulisy swojej działalności.
4
[#67] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #66

odszedłeś - nie odeszłeś i to pare razy

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2023 19:10:17 przez michal_zukowski
3
[#68] Re: Amiga Bez Ściemy

@Bociek78, post #65

Nie skończą, dzięki
[#69] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #66

Szymon był na scenie i opowiadał o UBEK podczas spotkań w Rzeszowie w WDK, w 2013 r.

https://www.ppa.pl/aktualnosci/impreza-amigowa-w-rzeszowie-disk-3-of-3-gry.html
3
[#70] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #66

Mega Człowiek! Przygotowany do wywiadu na 100%
4
[#71] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #66

Bardzo ciekawy odcinek OK i GOŚĆ ok, racja
1
[#72] Re: Amiga Bez Ściemy

@BULI, post #71

2
[#73] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #72

Odcinek 12 - Specjalny.
1
[#74] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #73

Zapis naszego wczorajszego świątecznego spotkania live.

https://youtube.com/live/UhBLlzmXbU4
2
[#75] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #74

Po sukcesie odcinka, w którym odpytywaliśmy autora "Ubeka" Szymona Ulatowskiego, postanowiliśmy pójść za ciosem i zaprosić kolejne legendy rodzimego, amigowego gamedevu. 7 grudnia przeprowadziliśmy rozmowę z autorami gry "Cytadela", konkretnie zaprosiliśmy programistę Pawła "Kane" Matuszewskiego i grafika Artura "Art-B" Bardowskiego. Obok pytań dotyczących samej "Cytadeli" porozmawialiśmy też o ich innych produkcjach oraz ewentualnych szansach na pojawienie się tego na Amidze, twórczości scenowej i wielu innych tematach. Swoistym bonusem są "Urywki z dogrywki" czyli najciekawsze kwestie jakie pojawiły się w naszym "after party" już po oficjalnym zakończeniu wywiadu. Blisko dwugodzinny materiał zostanie opublikowany w drugi dzień świąt, 26 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Poniżej jego krótka zapowiedź w formie wideo:

8
[#76] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #75

Super GOŚCIE OKOKOK
1
[#77] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #75

Doskonały pomysł na kolejny program. Będe musiał wrócić do ""Cytadeli" bo lata temu na mojej A600 z 2MB nie dało się w to grać. Intro na CD32 robiło robotę szeroki uśmiech
[#78] Re: Amiga Bez Ściemy

@uroboric_tom, post #77

hmmmm nie było wersji cd32 ewentualnie na jakiś obecnych składankach.
[#79] Re: Amiga Bez Ściemy

@deejayremix, post #78

Dla chcącego nie było nic trudnego w odpaleniu Cytadeli na CD32. Przecież to jest A1200. A jeżeli ktoś miał w latach 90 jedną z kilku przystawek do CD32 (ProModule czy SX) to miał normalną A1200.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2023 18:12:11 przez MDW
[#80] Re: Amiga Bez Ściemy

@MDW, post #79

Jasne sam grałem na mojej cd32 sx1 i fast , chodzi mi oto że nie było specjalnej wersji na cd32.
1
[#81] Re: Amiga Bez Ściemy

@deejayremix, post #80

Dokładnie, bo chodzi o to że intro daje radę już na A500 :)
[#82] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #75

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami premiera będzie miała miejsce 26 grudnia o godzinie 10:00. Jeśli wygospodarujecie czas po świątecznym śniadaniu a przed popołudniowym obiadkiem czy wyjściem na spacer, to zapraszamy do wspólnego oglądania.

8
[#83] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #82

Ha, ha SUPER pomysł z tym wejściem al'a intro z Cytadeli OK
1
[#84] Re: Amiga Bez Ściemy

@BULI, post #83

:D No intro zrobiło cichą karierę hihi, generalnie przed Wami kolejne fajne odcinki z kolejnymi fajnymi Gośćmi, stay tuned :D
2
[#85] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #82

Świetny wywiad.

PS. Ja swój egzemplarz "Cytadeli" nabyłem za 39,90.
1
[#86] Re: Amiga Bez Ściemy

@mailman, post #85

https://youtu.be/YmL5FZoqf-o?si=0Xx0rv1MchinjP93
1
[#87] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #82

1. Bardzo dobry wywiad.
2. Port omawianej strategii na Amidze najbardziej bym chciał zobaczyć :)
1
[#88] Re: Amiga Bez Ściemy

@michal_zukowski, post #87

W odcinku 14 - specjalnym, Remix pokazuje jak można wykorzystać VR w zastosowaniach amigowych, ja natomiast dokańczam historię komputerów AmigaOne.

4
[#89] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #88

Szkoda, że tak mało o amigowym VR, bo temat jest przeciekawy.
Od gierek na okularki anaglifowe (jak w kinach), przez jedne z pierwszych w świecie komercyjnych rozwiązań typu Virtual Reality opartych na Amidze 3000, po wspomniany I-Glasses, który na Amidze oferował zarówno obraz stereoskopowy jak i sterowanie ruchem głowy/hełmu (headtracker) ok, racja
2
[#90] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #82

Świetny materiał, świetna rozmowa. Dzięki!!

Przyznam, że informacja o "remasterze" Cytadeli jakoś mi umknęła. Nigdy w życiu nie grałem w tę grę, ale widzę, że chyba warto spróbować :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem