[#151] Re: Amiga Bez Ściemy

@Dorian3d, post #150

z ciekawostek mojej kolekcji
Amiga 500 w obudowę desktop 2 stacje i sloty Z2
produkowana przez niemiecka firma do bank firm




















Panel plastiki buda metal

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2024 22:39:35 przez Dorian3d
6
[#152] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #137

0:00:00 Intro

Intro masakruje. Nie oglądałem jeszcze tegorocznego prequela "Samych Swoich" ale nie sądzę żeby był lepszy niż intro z "Amiga bez ściemy 21". szeroki uśmiech
3
[#153] Re: Amiga Bez Ściemy

@Dorian3d, post #141

Falcon fajna maszyna też posiadam w swojej kolekcji . oraz atari tt 30 w wersji tower

Bardzo ciekawy sprzęt, nie widziałem wcześniej TT-ki w obudowie tower. Co to za karta wpięta przez złącze VME, czy to karta graficzna? Do swojej TTki kupiłem kilka lat temu Yamahę CBX3. Ze specjalną wersją Cubase Audio robi z tego komputera Falcona. Używany jest również DSP z pokładu Yamahy.
[#154] Re: Amiga Bez Ściemy

@nowy80, post #153

Bardzo ciekawy sprzęt, nie widziałem wcześniej TT-ki w obudowie tower.


To dość rzadka i poszukiwana obudowa przez fanów atari robiła ją Niemiecka firma
co ciekawe jest cała z metalu nawet front panel.
Wy złączu VME to karta sieciowa można dać tam grafikę


link forum



Do swojej TTki kupiłem kilka lat temu Yamahę CBX3. Ze specjalną wersją Cubase Audio robi z tego komputera Falcona. Używany jest również DSP z pokładu Yamahy.


daj linka do opisu tej karty
jakieś foto ?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2024 07:56:32 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2024 08:03:30 przez Dorian3d
[#155] Re: Amiga Bez Ściemy

@Dorian3d, post #154

Instrukcja do urządzenia:

link

Wątek dotyczący karty i współpracy z Atari TT:

link

Moją Yamahę, choć tematu nie omawialiśmy widać na poniższym ujęciu w materiale Mufy i Remika wraz z modułem Midi oraz dyskiem i cd-rom SCSI.

link
[#156] Re: Amiga Bez Ściemy

@MDW, post #152

Zgadzam się. Mają koledzy zacięcie. Bardzo urozmaicony content. Tak trzymać!
[#157] Re: Amiga Bez Ściemy

@nowy80, post #155

to akurat znalazłem sam te linki
jak nie masz kota nie widać foto

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2024 12:23:03 przez Dorian3d
[#158] Re: Amiga Bez Ściemy

@nowy80, post #155

jak masz Yamahę CBX3 to na atari tt 30 odpalisz gry i dema które używają dsp na atari falcon 30 ?
[#159] Re: Amiga Bez Ściemy

@nowy80, post #155

Ps swoją drogą zabieram się do przełożenie swojego Pegasus 2
Do jedynej godnej tego komputera obudowy !






















Ostatnia aktualizacja: 16.03.2024 12:37:30 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2024 12:41:50 przez Dorian3d
[#160] Re: Amiga Bez Ściemy

@Dorian3d, post #159

Ps swoją drogą zabieram się do przełożenie swojego Pegasus 2
Do jedynej godnej tego komputera obudowy !

Bardzo ładna obudowa, jeśli będziesz szukał karty graficznej do Pegasosa II polecam Radeona 9000 Pro. Bardzo wydajna karta dla tego sprzętu. Sound Blaster LIVE 5.1 (SB0220) brzmi doskonale na AmigaOS4.1. Czysty dźwięk, naprawdę jest napisany bardzo dobry sterownik. Pamięci przerobiłem bardzo różne, Pegasos jest dość wybredny w tym zakresie. Super sprawdzają się Kingstony KVR266X72RC25/1G.
[#161] Re: Amiga Bez Ściemy

@nowy80, post #160

mam jakieś 2 jedna w komp ale ci nie powiem jaka bo jest zakopany czeka w kolejce na przełożenie
a druga to

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2024 13:40:26 przez Dorian3d





Ostatnia aktualizacja: 16.03.2024 13:40:45 przez Dorian3d
1
[#162] Re: Amiga Bez Ściemy

@nowy80, post #160

polecam Radeona 9000 Pro

A ja coś na "pełnym" R200, czyli Radeona 8500/9100 - dwa razy więcej TMU.
[#163] Re: Amiga Bez Ściemy

@waldiamiga, post #162

A ja coś na "pełnym" R200, czyli Radeona 8500/9100 - dwa razy więcej TMU.

Zgadza się to mocniejsza karta, weryfikowałem ten temat już dość dawno. Pamiętam, że ta karta nie otrzymała wsparcia 3D pod AmigaOS. Jeśli używasz tej karty a sytuacja uległa zmianie, proszę daj znać. Karty te można jeszcze kupić w dość przyzwoitej cenie, kwestia czy coś zmieniło się w sprawie 3D pod systemem.
[#164] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #125

Jaja se Pan robisz odcinek do poprawki Gdzie Dune II grałem w nią tygodniami
SKANDAL !!!!!!!!






Najważniejsza gra jaka trafiła do sprzedaży !

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2024 16:20:56 przez Dorian3d
1
[#165] Re: Amiga Bez Ściemy

@Dorian3d, post #159

Możesz dać linka do tej obudowy?
[#166] Re: Amiga Bez Ściemy

@deejayremix, post #165

link



link

ogulnie to mam 2 nowe i jedną z złomu do remontu


razem 3


W jednej jest a4000tx
druga czeka na pegasos ii g4

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2024 18:40:57 przez Dorian3d
[#167] Re: Amiga Bez Ściemy

@nowy80, post #163

Fakt, pod AmigaOS4.x chyba nie ma wsparcie dla R200, ja używałem jej w Efice 5200B i MorphOS.
Jako że to była karta full profile, więc była niebezpiecznie wygięta do góry, gdyż przeszkadzały porty USB.
[#168] Re: Amiga Bez Ściemy

@waldiamiga, post #167

Przyszła kolej na następny odcinek specjalny, omawiamy w nim nowości w systemie AmigaOS 4 dla A1222+, których na dzień dzisiejszy nie znajdziecie na innych komputerach pracujących pod kontrolą tego systemu oraz obsługę gier 3D na The A500 Mini z naciskiem na ulubionego przez Remika Alien Breed 3D. Całość okraszona testami kompatybilności z Amigą CD32.

5
[#169] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #168

Fajny materiał. W temacie AB3D problemem jest szybkość CPU (opcja "Fastest" nie jest wbrew pozorom najszybszym i najlepszym rozwiązaniem). Lepsze rezultaty uzyskacie ustawiając w Amiberry procesor 030 taktowany 25 Mhz. OK
[#170] Re: Amiga Bez Ściemy

@aramir86, post #169

Ciekawe info przetestuję w tygodniu :D
[#171] Re: Amiga Bez Ściemy

@deejayremix, post #170

Właśnie przeglądam kod źródłowy Amiberry. Taktowanie procesora w UAE na ARMie nie jest oczywiste.
[#172] Re: Amiga Bez Ściemy

@aramir86, post #171

Rozwiń myśl
[#173] Re: Amiga Bez Ściemy

@deejayremix, post #172

Poświęciłem kilka godzin na zapoznanie się z kodem i mam teraz jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi. Tu jest dobry punkt startowy dla ciekawskich, z wersji udostępnionej w A500 Mini:
https://github.com/retro-games-ltd/redquark-amiberry-rb/blob/ba49b27b90b16a961ffe9abfb50a460b4cc65644/src/newcpu.cpp#L2031

Aby nie czepiać się implementacji i niepotrzebnie pokazywać palcem, sięgnę tutaj do wiki Amiberry i przywołam kilka spostrzeżeń/rekomendacji:
https://github.com/BlitterStudio/amiberry/wiki/GUI:-CPU

1. JIT nie jest zalecany dla gier i dem.
2. Szybkość procesora "Fastest" nie jest rekomendowana podczas uruchamiania większości gier i dem.

"Proszę sobie wyobrazić moje zdumienie..."

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2024 00:06:59 przez aramir86
[#174] Re: Amiga Bez Ściemy

@aramir86, post #173

Thx
[#175] Re: Amiga Bez Ściemy

@aramir86, post #173

1. JIT nie jest zalecany dla gier i dem.


Tja... Warto powiedzieć to Michałowi Schulz, bo mu umknęło i u niego działa wszystko bez problemów...
W JIT to trzeba umieć OK
1
[#176] Re: Amiga Bez Ściemy

@aramir86, post #173

Generalnie a500 mini jest po prostu za słabe, jit w winuae ma sens a tu to w zasadzie nic nie zmienia. Ale konsolka jest jak najbardziej spoko.
[#177] Re: Amiga Bez Ściemy

@miki1406, post #175

Tja... Warto powiedzieć to Michałowi Schulz, bo mu umknęło i u niego działa wszystko bez problemów...


Nie do końca. Aramir86 ma trochę racji z tym, że

"2. Szybkość procesora "Fastest" nie jest rekomendowana podczas uruchamiania większości gier i dem."

Np. masa rzeczy w Emu68 na Pistorm do poprawnego działania wymaga wciśnięcia hamulca do podłogi przez przycięcie "JIT Instruction Depth" do 2 lub mniej. Dlatego chociażby domyślne ustawienia dla WHDLoadWrappera to ICNT=2, CCRD=0.


Ostatnia aktualizacja: 08.04.2024 16:41:00 przez kempy
1
[#178] Re: Amiga Bez Ściemy

@miki1406, post #175

Podałem link do wiki Amiberry, na której znajdziesz ten oto tekst:

W nawiązaniu do 1.:
"JIT: Enable the Just In Time compiler for the CPU. This option is only available if you are emulating an 68020 or higher, and will increase the performance dramatically. However, it's only really recommended for system-friendly apps, not games or demos (though some might work just fine with it, or even benefit from it). Note: JIT is currently only enabled for ARM-based devices."

W nawiązaniu do 2.:
"CPU Speed: These are options for the approximate speed of the emulated CPU. Use 7 MHz for A500 speed, 14 MHz for A1200, or higher depending on your needs. Please note that Fastest will mean "give all available cycles to the CPU", which could cause slowdowns in some cases, if there are not resources available for the custom chip emulation. In other words, not recommended to use when running games/demos, in most cases."

A kod źródłowy tej odnogi UAE nie należy do najpiękniejszych. Opcje JIT+Fastest na A500 Mini nie pozwalają cieszyć się płynną animacją w Alien Breed 3D, a o tym była mowa w odcinku #22 Amiga Bez Ściemy. Zmiana procesora na 030 25MHz i wyłączenie JIT przynosi dużą poprawę, choć i tak rozgrywka pozostawia wiele do życzenia. Wiem, że jest to trochę wbrew intuicji, ale problemu należy szukać w implementacji Amiberry.
[#179] Re: Amiga Bez Ściemy

@deejayremix, post #176

Programiści są "za słabi", bo wiemy, że klepią ten kod po godzinach. Tak, konsolka jest świetna i sprawia mi wiele radości!

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2024 17:03:46 przez aramir86
[#180] Re: Amiga Bez Ściemy

@aramir86, post #179

W dzisiejszym odcinku prezentuję obsługę klasycznego oprogramowania na Amidze NG, natomiast Remik przy wydatnej pomocy Pawła przedstawiają kartę Zorro - sprzętowy emulator PC w Amidze 2000.

3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem