[#91] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #82

Udało mi się obejrzeć w końcu, bardzo arcyciekawy wywiad.

1. Tego Blixa to bym chciał by ujrzał światło dzienne ale to pewnie trochę jeszcze potrwa...
[#92] Re: Amiga Bez Ściemy

@asman, post #91

Zapowiedź odcinka numer 15, stanowiącego podsumowanie roku 2023.

4
[#93] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #92

Wczoraj zapowiedź, a dziś pełnoprawny odcinek, stanowiący podsumowanie 2023 roku.

5
[#94] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #93

Mufę kolejny raz proszę o niepowielanie bzdurnych porównań Dooma3 do PoweMaca G5 pod MacosXem. Po pierwsze porównywany był G5 Agp a po drugie tam była karta X800 z 2004. To 10 lat różnicy generacji kart miedzy PowerMakiem Agp G5 i X5000 i wyszło na to, że X5000 posiadająca o 10 lat nowszą kartę była tylko lekko szybsza niż ten PowerMac G5 z badziewiem X800.
5
[#95] Re: Amiga Bez Ściemy

@michal_zukowski, post #94

Takie porównanie zrobił Huno i on takiego newsa zrobił, linkując przy okazji do wiarygodnych źródeł z macowych forów, gdzie takie wyniki były podawane. Na bazie jego newsa przygotowałem newsa na PPA, a w tym filmie przyjeliśmy po prostu konwencję że połowa filmu, będzie w formie programu informacyjnego, w którym czytamy newsy głównie z PPA.

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2024 08:24:40 przez MUFA-amigaone-pl
3
[#96] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #95

luz, tylko po prostu Huno podlinkował tu:
http://hunoppc.amiga-projects.net/content/dhewm3-amigaos4
do
https://www.macworld.com/article/174720/doom3-7.html

i wziął tamtą tabelkę. W podlinkowanej stronie jest napisane
Power Mac G5 2.5GHz dual processor model, equipped with 2.5GB of RAM and ATI’s new Radeon X800 XT Mac Edition

Radeon X800 XT nie występuje w wersji PCIe dla Powermaców więc nie wiem skąd się wzięło PCIe. Huno też o tym nie napisał.
[#97] Re: Amiga Bez Ściemy

@michal_zukowski, post #96

Może myślał, że 2,5 GHz to tylko PCIe? Pewnie nie orientował się, że 2,5 GHz PCIe to jest Quad Core, a "2,5 GHz Dual Processor" mówiło się na chłodzony wodą AGP.
[#98] Re: Amiga Bez Ściemy

@recedent, post #97

OK, raczej mi chodzi, że porównywanie działanie Dooma3 na kartach, które różni 10 lat jest lekko nie ten-tego.
To tak jakby porównywać uruchomienie Quaka3 na S3 Trio3D i RadeonieHD 2000 i cieszyć się, że na Radeonie HD jest lekko szybciej (ale tylko odrobinę).

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2024 13:28:27 przez michal_zukowski
1
[#99] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #66

Z różnych względów (ale jeszcze nie mojej śmierci, hehe) mam spore zaległości w podcastach, videocastach i dopiero skończyłem oglądać odcinek 11 (czyli ten z "panem Ubekiem").
Bardzo fajny wywiad. Mam wrażenie, że jestem bardzo kompatybilny ze sposobem myślenia i postępowania Szymona. Pod wieloma Jego wypowiedziami dosłownie mógłbym się podpisać. Zauważam tylko jedną bardzo istotną różnicę między nami - Szymon wydaje się bardzo fajnym gościem.
Brawa za pomysł (i podziękowania za jego realizację) ze ściągnięciem tej osobistości naszego mini-świata do odcinka. Oglądało mi się baaardzo dobrze. Lecę nadrabiać...
[#100] Re: Amiga Bez Ściemy

@MDW, post #99

MDW nie dawaj się żadnym kryzysom "wymierania"- Ty też jesteś fajny szeroki uśmiech
7
[#101] Re: Amiga Bez Ściemy

@BULI, post #100

Zapowiedź kolejnego ciekawego wywiadu. Tym razem lekko puszczamy do Was oko, niemniej każdy kto obejrzy ten trailer, nie będzie miał wątpliwości jakich ludzi będziemy odpytywać.

5
[#102] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #101

o kurcze, zaprosiliście gości z Apollo Team!!!
1
[#103] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #101

*ze wspaniałymi amigowcami ;)
2
[#104] Re: Amiga Bez Ściemy

@Drakon, post #103

Tym razem zapraszamy na kolejny ciekawy wywiad z zasłużonymi Amigowcami. Konkretnie mowa o Szymonie Paprockim i Andrzeju Rogożyńskim z CS-LAB. Są to nie tylko utalentowani konstruktorzy osprzętu amigowego, ale też wielcy kolekcjonerzy, posiadający w swych zbiorach niemal wszystkie Amigi, począwszy od podstawowych modeli, a nawet ośmiobitowych maszyn od Commodore, po rozbudowane duże Amigi doposażone w karty Warp i akceleratory PPC z G4, a na SAM 460LE kończąc. W materiale przybliżamy wiele produktów CS-LAB, które nie weszły jeszcze na rynek, bądź są wręcz w fazie prototypu. Całość materiału jest mocno techniczna, jednak wierzymy że ciekawe i merytoryczne wypowiedzi Szymona i Andrzeja sprawią że nie odejdziecie od monitora i obejrzycie film od deski do deski.

Jest to też nasza pierwsza produkcja dostępna w rozdzielczości 4K, więc jakość obrazu jest wystraczająco dobra by dokładnie zobaczyć szczegóły elektroniki zawartej na kartach. Jednocześnie był to nasz pierwszy wyjazdowy wywiad, gdzie musieliśmy się wcielić w rolę reżysera, scenarzysty, operatora kamer, inżyniera dźwięku i montażysty, a jednocześnie aktorów na planie. Niestety brak kogoś kto stałby za kamerą i na bieżąco wszystko kontrolował sprawił że nie uniknęliśmy problemów technicznych. Te wystąpiły zwłaszcza w zakresie dźwięku i chociaż Remik, bardzo dużo czasu poświęcił na usuwanie różnych mankamentów zarówno wspomagając się algorytmami AI, jak i benedyktyńską edycją ręczną, krótkimi fragmentami słyszalne są lekkie niedoskonałości na ścieżce audio. Mamy tego świadomość i serdecznie za to przepraszamy. Bogatsi o te doświadczenia w przyszłości postaramy się lepiej i o ile to będzie możliwie postaramy się o kogoś kto będzie stał za kamerą.

10
[#105] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #104

Znowu świetni goście super
Dobrze się słucha ich wspomnień, bo od razu przypominają się własne początki, boje, i marzenia amigowe ok, racja
Cieszy, że w ich młodości pojawiła się Amiga, bo teraz pięknie się jej odwdzięczają.
Mnie osobiście jeszcze bardziej cieszy fakt, że ruszył Warp 4060 i że pięknie współpracuje z Firebirdem i kartą PPC (mama nadzieję, że z Medkiem również nie będzie problemu) OKOKOK
1
[#106] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #104

Ufff, ten pogłos z mikrofonów potrafi wykończyć człowieka.

Co ciekawe praktycznie nie wystepuje on na poczatku filmu, tylko w trakcie wywiadu, tak jakby nakładały się na siebie te bezprzewodowe mikrofony.

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2024 20:23:09 przez waldiamiga
[#107] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #104

Najlepszy wasz film !
OKOKOKOKOKOK
2
[#108] Re: Amiga Bez Ściemy

@Dorian3d, post #107

W kolejnym odcinku specjalnym ogrywamy nowe produkcje, a konkretnie Final Fight i Castlevanię na maszynie z 68K i Gobliiins 5 na Ami z PPC.
[#109] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #108

Do udziału w osiemnastym odcinku zaprosiliśmy zasłużonego muzyka Artura Opalę, który odpowiada za udźwiękowienie gry "Cytadela", zatem w wywiadzie domykamy temat tej gry i poruszamy wątki, których zabrakło we wcześniejszym wywiadzie z Arturem Bardowskim i Pawłem Matuszem. Ponadto omawiamy inne aspekty działalności Artura, m.in. pracę związane ze ścieżką dźwiękową do kultowej komedii "Chłopaki nie płaczą". Całość okraszona jest mini wywiadem z autorką słynnej kwestii z intra Cytadeli - "4B2 do dwa jeden" oraz "duszpasterskim słowem na niedzielę" szeroki uśmiech
6
[#110] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #109

Bardzo fajna rozmowa, ciekawe pytania, dobrze przygotowani wywiadowcy - gut dżab, szapo ba!!

Kalosz to sympatyczny gaduła i zawsze miło się go słucha. Zabawna rzecz - Jego muzę kojarzyłem dotąd raczej z Zig Zaga i endpartów w demkach Suspectu (jak chociażby modek Finis Coronat Opus), natomiast soundtrack do Cytadeli poznałem całkiem niedawno i byłem niesamowicie zaskoczony. Świetna muza! Wg mnie dużo lepsza od tego, co pokazał na scenie. Jak widać w Kaloszu tkwił ogromny potencjał i gdyby nie Cytadela nigdy byśmy go nie poznali.

Nie miałem pojęcia, że Kalosz i Davy trafili na soundtrack kultowego filmu! O współpracy z Małgorzatą Walewską też nie wiedziałem. Ich remix jest wprawdzie "notowany" na Discogs, ale niestety nie udało mi się go odszukać, więc jak ktoś mógłby się podzielić byłbym wdzięczny.

Gdyby ktoś chciał poszerzyć wiedzę nt. grupy Suspect czy samej Cytadali, zapraszam TU.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2024 13:56:36 przez Jazzcat
2
[#111] Re: Amiga Bez Ściemy

@Jazzcat, post #110

Planujecie wywiady z twórcami gry "Zdrajca"? Skądinąd wiem, że są osiągalni :)
[#112] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #108

Gobliiins najlepsza była 3
a przeszłe 1 , 2 ,3
Nawet kupiłem wydania na dvd Gobliiins 4
i tam było 1 ,2,3 w wersji Pl
[#113] Re: Amiga Bez Ściemy

@miki1406, post #111

Planujecie wywiady z twórcami gry "Zdrajca"? Skądinąd wiem, że są osiągalni :)


Żadnych kroków w tym temacie nie podjęliśmy i ja muszę to przegadać z Remikiem, ale ja osobiście ceniłem "Zdrajcę", więc taki wywiad chętnie bym przeprowadził.

Co do ludzi sceny to wiem że Remik jeszcze w ubiegłym roku z kimś się wstępnie na rozmowę umawiał, więc niewykluczone że nadchodzącej wiosny, jakiś wywiad w klimatach scenowych będzie. Jednocześnie zaznaczam że żaden z odpytujących na demoscenie nie działał i ekspertami w tym temacie zdecydowanie nie jesteśmy.
[#114] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #108

a to znasz
[#115] Re: Amiga Bez Ściemy

@miki1406, post #111

Super pomysł na pewno się nad tym pochylimy chociaż wciąż pracujemy nad "tymi mniej osiągalnymi" :D
[#116] Re: Amiga Bez Ściemy

@deejayremix, post #115

W dzisiejszym odcinku specjalnym przedstawiamy efekty naszej produktywności. Remik omawia dokonania w zakresie wprowadzenia obsługi stacji dyskietek w swoim prototypie klona Amigi, ja natomiast przypominam kilka starych produkcji w Hollywood sprzed nastu lat.

3
[#117] Re: Amiga Bez Ściemy

@Dorian3d, post #114

a to znasz


Myślę że gdybyś obejrzał materiał o Goobliinsach od początku do końca, wiedziałbyś jaka jest odpowiedź.
1
[#118] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #116

Warto dodać, że DrawBridge współpracuje bez problemu z Windows 10 i 11. Jest do niego bardzo czytelny i prosty w obsłudze program, który pozwala archiwizować i nagrywać dyskietki dla Amigi. Istnieje także plugin do WinUAE, dzięki któremu można ograć Amigowe oryginały na każdym blaszaku/laptopie... :)
[#119] Re: Amiga Bez Ściemy

@miki1406, post #118

Catweasel MK2 w AmigaOne X1000:

https://www.epsilonsworld.com/2013/07/catweasel-mk2-on-x1000.html


Catweasel MK2 w Amiga 1200:

http://wiki.icomp.de/wiki/File:Connect_MK2_to_A1200.JPG



Ostatnia aktualizacja: 28.02.2024 19:25:02 przez Amig_OS
1
[#120] Re: Amiga Bez Ściemy

@miki1406, post #118

Mówiłem o tym w filmie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem