[#61] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@esial, post #60

Ja na pewno zgłosiłbym się :D cena niewygórowana, a jak poleci to może i koło 100 zł by się dało?

Lepiej powiedz esial czy możliwe jest te 32 MB.
[#62] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@jaa2, post #61

Z tego co mi wiadomo to przez PCMCIA max można tylko 4Mb otrzymać.



Ostatnia modyfikacja: 07.02.2009 15:17:19
[#63] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@esial, post #62

No niby tak, ale piszą że można w A600 rozszerzyć przez PCMCIA do 8 MB.
[#64] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@jaa2, post #61

Procesor 68000 adresuje max 16 MB, budowa pamięci amigi w praktyce ogranicza ilość fastu do max 8 MB. Aby mieć wiecej RAMu należy zaopatrzyć się w kartę turbo z procesorem min. 68020 (pełnym!, nie EC jak w A1200)
[#65] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@wali7, post #64

Ten RAM znajduje się na karcie, czy można podpiąć załóżmy te 32 MB żeby on zaadresował?
[#66] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@jaa2, post #65

to zależy od karty, czasami maja wlutowany, wtedy już nic nie dodasz, czasami maja gniazdo na Simma PS2
obadaj stronę: http://www.amiga-hardware.com/showcat.cgi?CATID=3

to są bardzo rzadko spotykane karty, dla porównania kart do A1200 jest dużo wiekszy wybór, jest ich sporo na rynku i są dużo tańsze przy dużo lepszych osiągach
[#67] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@wali7, post #66

Teraz mi to mówisz :D żeby chociaż to dostępne było... Mam co mam, może i dobrze, będę oryginalny ze swoją rozbudowaną sześćsetką ;)
[#68] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@jaa2, post #61

Zobaczysz, jaką cenę to osiągnie..

[#69] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@esial, post #60

I ja bym sie na takie coś pisał :)

[#70] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@jaa2, post #59


> Czy to możliwe?! :O
>
>
Przecież to jest karta FLASH, a nie SRAM. O ile wiem to nie zadziała jako RAM. A może się nie znam...
[#71] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@jaa2, post #65

Żadna karta w amidze włożona do slotu PCMCIA nie będzie widziana jako więcej niż 4 MB RAM. To co pisałem o pamięciach fast tyczy się wyłącznie pamięci podpiętej bezpośrednio do szyny procesora (np. to rozszerzenie produkowane w Rosji i kart turbo do A600).
Ta 32 MB karta może być co najwyżej jako duża dyskietka, czy raczej mały twardy dysk. Komputer powinien bezproblemowo z niej wystartować.
[#72] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@wali7, post #71

Naszły mnie dwa takie pytania:

1. Przy tym 8 MB Fastu na szynie chyba można pomyśleć o internecie? I tak więcej RAMu się nie opłaca, wolny slot PCMCIA, a przy wydatku 40$ na ruski RAM 20 zł na sieciówkę to żaden wydatek.

2. Jeśli np. przeglądarka wymaga procka 68020 to:
a) rozpozna że to za słaby procek i nie uruchomi się
czy
b) uruchomi się, ale używania jej nie będzie można zakwalifikować do "komfortowych"? :D



Ostatnia modyfikacja: 09.02.2009 12:57:41
[#73] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@jaa2, post #72

Zdaje sie ze jest aweb pod mc68000. Dobrze mi sie zdawalo http://www.ppa.pl/aweb.apl.lite.dla.68000,6046;aktualnosci.html



Ostatnia modyfikacja: 09.02.2009 13:04:53
[#74] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@jaa2, post #72

8 MB wystarczy do odpalenia stosu TCP/IP i w miarę sensownego uzywania przeglądarki www. Pod 68000 8 MHz będzie działać powoli, a jak powoli - kup te 8 MB i sprawdź :)
Co do przeglądarki, to wszystko zależy, czy została skompilowana dla 68000, czy dla 68020 - warto przyglądnąć się oficjalnym wymaganiom. A to że twórcy softu piszą o wymaganym 68020 może oznaczać dwie różne sprawy - kwestia prędkości - najwolniejszy 68EC020 14 MHz w A1200 z fastem działa ponad 5 razy szybciej od 68000 8 MHz w A500 czy A600. Druga sprawa to kwestia kompilacji samego programu - jeżeli skompilowano go dla 68020 to pod 68000 moga byc problemy (68020 obsługuje instrukcje których nie ma 68000).
Co do IBrowse, to ten zdaje sie wymaga 68020, AWeb też, ale istnieje specjalna wersja dla 68000 - trzeba zainstalować zwykłą wersję i zastąpić binarkę programu tą dla 68000. Na stronie projektu piszą, że wersja dla 68000 nie jest specjalnie przetestowana, ale działa.
[#75] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@wali7, post #74

Postaram się :) dzięki wszystkim!
[#76] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@Bagheera, post #69

ja rowniez z checia odblokowalbym pcmcia na CF... tylko kto by to zorganizowal ?

[#77] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@PrzemasIII, post #76

Jakiś chętny? :D a jak znacznego obniżenia ceny można się spodziewać - ile za sztukę? Koszt przesyłki pewnie zredukuje się prawie do zera... Czyż tak?
[#78] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@jaa2, post #77

co do kosztow wysylki na pewno beda spore, granica UE->Rosja (clo)

[#79] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@PrzemasIII, post #78

Jak bardzo spore?
[#80] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@PrzemasIII, post #76

No jest troche czasu na organizacje bo jak narazie lvd jest zajęty produkcją dla EAB w tzw. "Grupowym kupowaniu A600 8MB" w wykonaniu Zetr0 :)

[#81] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@esial, post #80

To może niech ci co potrafią i umieją niech powoli organizują :)
[#82] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@Moldis, post #38

>Wciskając lewą amigę + strzałki możesz poruszać kursorem

Działa to w Boot Menu?

[#83] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@jaa2, post #82

Tak.

[#84] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@Moldis, post #83

Czy aby na pewno?

[#85] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@jaa2, post #84

Działa, ale od 3.0[39.106] wzwyż, w wersjach niżej działa tylko w Workbenchu.

[#86] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@esial, post #85

Dzięki. Jest jakiś inny sposób na chociaż powierzchowne sprawdzenie klawiatury nie mając napędu ani dysku? :D

[#87] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@jaa2, post #86

Możesz sobie resetować Ami i "capsa" naciskać jako test klawiatury

[#88] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@jaa2, post #86

Nie wiem czy w starszych romach to dziala, ale wiem, ze w 3.1 mam cos takiego, ze jak naciskam w bootmenu dowolny klawisz to mi sie zminia tryb z NTSC na PAL, a moze to mam z update z os 3.9?
W kazdym razie jesli to dziala, to mozna sprawidzic czy wszystkie klawisze na klawiaturze sa sprawne.

[#89] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@Banderas, post #88

Od 3.0[39.106] jest taka możliwość dopiero, w poprzednich ROMach nie można nawet było przełączać trybów PAL-NTSC w Boot Menu.

[#90] Re: Amiga 600 - FDD, HDD i CD-ROM - jak podłączyć

@PrzemasIII, post #76

Może pisze trochę późno, ale jak ktoś już o pamięciach do a600 wspominał, to chciałbym przypomnieć, że załadowanie 8mb ramu do amigi 600 całkowicie zablokuje port pcmcia w amidze, jeśli chcesz mieć wolny port pcmcia to max ilość pamięci jaką możesz podpiąć pod szynę procesora to 5.5mb.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem