[#91] Re: Porzucić PPC?

@Ovis_aries, post #81

moana to tylko przerobiony linuksowy loader z kilkoma sterownikami dla mini, w zasadzie to ten ktory jest dla A1 czy teraz tez dla Sam i OS4 dziala tak jak na kazdym innym kompie, tylko brakuje sterownika dla audio i lana, ktorego zreszta samemu mozna napisac. co do nie dzialania programow, to ktos specjalnie tak pisze, bo mnie wszystkie programy dzialaja na mini, a moze ten ktos jest taki glupi, ze bez sterownika audio przykladowo probuje odpalic TuneNet to juz jego problem.



Ostatnia modyfikacja: 19.07.2009 20:14:42
[#92] Re: Porzucić PPC?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #91

Jeżeli napisanie sterów do moana loadera jest tak proste jak piszesz to jak myślisz, dlaczego jeszcze nikt tego nie zrobił? Bo pewnie nie jest takie proste.

Nie skusiłem się na instalkę moany na twardym bo nie chce mi się rozwalać skonfigurowanego macosa, bo hdtoolbox nawet nie widzi partycji prawidłowo założonych pod macosem.

W sumie bardzo szkoda że taki projekt w takim stopniu zaawansowania został porzucony. Ja czekam na mosa, fani AOS mają w tym przypadku dużo więcej do narzekania bo miniak to dobra maszynka która jest dla mnie zrealizowaniem jednej z wizji Amigi. Małe, mocarne i cudne ;)

Ps do jednego z przedmówców: Amiga nie jest trupem. W sensie koncepcji OS (bo np dla mnie tym jest Amiga - świetnym systemem operacyjnym i wygodą pracy) jest kontynuowana pod nazwą MorphOS.

[#93] Re: Porzucić PPC?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #91

Używasz moana na mini z twardego dysku równolegle z OSX?

[#94] Re: Porzucić PPC?

@Kokos, post #1

Nie wiem czy ktos o tym wspominal, ale czy nie prosciej bylo by przepisac system tak zeby chodzil pod windows? korzystal z driverow, zrobic nakladke na windows w stylu filemastera?

Czesto uzywam Winue, tam pod WB 3.1, nie mam problemu zeby w personal paincie uzywac mojego tabletu, dodatkowych peryferii, a jesli chce szybko skorzystac z Gimpa przelaczam i mam.

[#95] Re: Porzucić PPC?

@Koyot1222, post #94

i jaki tego sens?
[#96] Re: Porzucić PPC?

@Koyot1222, post #94

Nie wiem czy ktos o tym wspominal, ale czy nie prosciej bylo by przepisac system tak zeby chodzil pod windows? korzystal z driverow, zrobic nakladke na windows w stylu filemastera?

Chyba nie łapię idei.
Czy WinUAE, uruchomiony w oknie, nie zapewnia już tego?
[#97] Re: Porzucić PPC?

@Daclaw, post #96

Owszem zapewnia ale tylko do wer WB 3.9 o Morphos nic mi jeszcze nie wiadomo. Taka nakladka mogla by korzystac w 100% z zasobow systemowych, natywnie odpalac stare programy za pomoca uae, korzystac z systemowych driverow i innych udogodnien. Dodatkowo oferujac wszystkie fajne ficzery ktorych windows w opozycji do amigowych systemow nie posiadal i nie posiada. Wiem ze to brzmi jak pakt z diablem, ale teoretycznie/praktycznie wydaje sie sensowne pomimo ze ideologicznie nie najbardziej.



Ostatnia modyfikacja: 20.07.2009 10:34:52
[#98] Re: Porzucić PPC?

@DRACOX, post #95

Ano taki ze program korzystal by z zasobow juz stworzonego jak na dzis dzien stabilnego i rozpowszechnionego srodowiska.

[#99] Re: Porzucić PPC?

@Koyot1222, post #98

Sorry Koyot, ale dla mnie to kompletna bzdura. Odpalać Widnows, żeby cieszyć się z MorphOSa? Pomijam już fakt funkcjonalności, bo skoro masz Windows to możesz zrobić w zasadzie wszystko bez karkołomnych kombinacji, prosto z pudełka. I na to instalujesz MorphOS, bo lubisz MUI czy Ambienta? Nie czaję...

Żeby to jeszcze miało jakieś uzasadnienie, na przykład - na Windowsie nie ma programu A, lub technologii B. Ale to chyba jest zupełnie odwrotnie, na dzień dzisiejszy...

Nie rozumiem tego pomysłu i zdecydowanie jestem przeciw.

[#100] Re: Porzucić PPC?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #91

TXH za odp. a gdzie można się więcej dowiedzieć o moanie? Szukałem na portalu końkureńcyji :D i trochę mnie sprowadzili do parteru
Problem taki, że ja jestem Ovis_aries i makówki nie znam


[#101] Re: Porzucić PPC?

@Koyot1222, post #97

A po co odpalać OS 4.x jeżeli to samo da OS 3.9 z różnymi dodatkami-nakładkami? Przecież OS 4.x oraz MOS stworzono do obsługi procesorów PPC a te nie będą emulowane?

[#102] Re: Porzucić PPC?

@Koyot1222, post #98

dalej nie lapie sensu ... po co mam uzywac os4/mos bedacego nakladka na windows ,zeby moc korzystac z zasobow i ficzerow maszyny x86 z windowsem..skoro moge to zrobic bez amigowej niewiadomo po co nakladki...poroniony pomysl za przeproszeniem
[#103] Re: Porzucić PPC?

@DRACOX, post #89

Zróbmy bounty więc ;)

[#104] Re: Porzucić PPC?

@pampers, post #92

pampers napisał(a):

> Małe, mocarne i cudne ;)

Jednordzeniowy procesor taktowany ponizej gigaherza oraz 32 megabajty pamięci graficznej? O jeden przymiotnik zdecydowanie za dużo w Twoim określeniu Maca Mini.

[#105] Re: Porzucić PPC?

@Koyot1222, post #97

Koyot1222 napisał(a):

> jeszcze nie wiadomo. Taka nakladka mogla by korzystac w 100% z
> zasobow systemowych, natywnie odpalac stare programy za pomoca
> uae,

Skoro za pomocą UAE to chyba nie natywnie.

[#106] Re: Porzucić PPC?

@GumBoy, post #104

Jednordzeniowy procesor taktowany ponizej gigaherza oraz 32 megabajty pamięci graficznej?

Hehe, jak to niektórzy w zacietrzewieniu potrafią się ignorancją popisać . Który Mac Mini ma poniżej gigaherca? Co ma wspólnego ilość pamięci graficznej z mocą obliczeniową? Są też Mini z 64 MB VRAM. Pomijam już ten bzdet z "jednordzeniowym", skoro żaden amisystem nie potrafi skorzystać z więcej niż jednego rdzenia, to co ma dać procesor wielordzeniowy?

[#107] Re: Porzucić PPC?

@Grzegorz Kraszewski, post #106

Grzegorz Kraszewski napisał(a):

> Jednordzeniowy procesor taktowany ponizej gigaherza oraz 32
> megabajty pamięci graficznej?

>
> Hehe, jak to niektórzy w zacietrzewieniu potrafią się
> ignorancją popisać . Który Mac Mini ma poniżej
> gigaherca?

Chciałem napisać poniżej dwóch. Buchnąłem się.

> Co ma wspólnego ilość pamięci graficznej z mocą
> obliczeniową?

Określenie mocarny sprzęt w odniesieniu do komputera sugeruje raczej coś z mocniejszą grafiką.

> Są też Mini z 64 MB VRAM.

Są. Ponoć strasznie łatwo je zdobyć nawet.

> Pomijam już ten bzdet
> z "jednordzeniowym", skoro żaden amisystem nie potrafi
> skorzystać z więcej niż jednego rdzenia, to co ma dać procesor
> wielordzeniowy?

Nic. Nikt nie pisał o amisystemie, tylko o mocarności Maca Mini.

[#108] Re: Porzucić PPC?

@GumBoy, post #104

Gumboy - tak się zdarzyło że mój jednordzeniowy procesor taktowany jest zegarem 1.5ghz a pamięć graficzną jaką posiada mój miniak to 64MB. Jest to maszyna około 2 razy szybsza niż Pegasos 2.

Przymiotnik mocarne został użyty w sensie sprzętu dla MorphOsa bo trudno się nie zgodzić że na takiej maszynie MOS będzie po prostu latał (już na Pegu 2 zapieprza aż miło).

[#109] Re: Porzucić PPC?

@pampers, post #108

pampers napisał(a):

> Przymiotnik mocarne został użyty w sensie sprzętu dla MorphOsa
> bo trudno się nie zgodzić że na takiej maszynie MOS będzie po
> prostu latał (już na Pegu 2 zapieprza aż miło).

Latal zapewne będzie, zaprzeczyć się nie da. Mi po prostu nie wydaje się, żeby sam fakt zapylania MOSa czynił sprzęt mocarnym. To moja prywatna opinia nikt się z nią zgadzać nie musi i od nikogo tego nie wymagam.

[#110] Re: Porzucić PPC?

@GumBoy, post #109

Gumboy - mocarny użyłem tylko w kontekście sprzętu pod MOSA, zdaję sobie sprawę że taki miniak trąci myszką w dzisiejszych czasach.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem