[#1] 4xIDE płytka do samodzielnego montażu
Chcę zlecić wykonanie, tak jak w temacie, "kontrolera" 4xIDE a dokładnie płytki drukowanej do samodzielnego montażu na podstawie artykułu z MA. Z uwzględnieniem erraty z kolejnego numeru MA.
Na obecną chwilę wyceniłem wykonanie 10 i 20szt. takich płytek. Zainteresowane osoby proszę pisać w tym poście albo na priv.
Na obecną chwilę mam "zbycie" na 5szt.
Jeszcze raz w tym miejscu podkreślę, że płytki te będą po kosztach bez mojego czy też szwagra narzutu.

Cały temat ten zaczął się tutaj:

PPA

Jeszcze wkleję mój post z tego wątku odnosnie ceny:
...................................
Dokumentacja----------58.41 PLN (opłata jednorazowa)

Płytki----------------82.17 PLN (10 szt.) (8.22 PLN/szt.)

Płytki---------------118.80 PLN (20 szt.) (5.94 PLN/szt.)
------------------------------------------------------------

Wszystkie ceny netto (bez podatku VAT 23%), o ile nie zaznaczono tego
inaczej.

Opis do płytki:
> > wymiary płytki: 43.18 x 59.44 mm
> > płytka dwustronna z soldermaską po obu stronach, wszystkie otwory z
> > metalizacją lub metalizacja dozwolona, laminat standardowy 1.5mm, 35um
> > termin wykonania – STANDARD


Przy 10 sztukach wychodzi cena za 1szt 14zł+VAT plus koszty wysyłki w jedna(od nich 10zł) i w drugą stronę (ode mnie 5zł-polecony priorytet chyba się zmieści w tej cenie)
co daje na 1szt 14zł+VAT(17,22) +1zł +5zł=23,22zł za samą płytkę drukowaną. Do której trzeba dokupić złącza oraz diody i samemu zabawić się w lutowniczegoszeroki uśmiech.

Jak na razie chętny jest tylko Benek z 2szt. no i ja 1szt. Czyli 7szt. jest jeszcze do rozparcelowania. Tej opcji 20szt. nie biorę pod uwagę ze względu na małe zainteresowanie.
Jak ktoś jeszcze jest chętny proszę pisać tutaj na forum lub na priv.
.......................



Ostatnia modyfikacja: 30.06.2011 10:10:26
[#2] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #1

Zamawiam 2 sztuki.

[#3] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #1

Rowniez poproszę dwie sztuki:)

[#4] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #1

Zamawiam 1 szt.

[#5] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #1

Ja rowniez poprosze sztuke :)

[#6] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Thergal, post #5

To jak dobrze liczę to mamy już 9szt. (pamiętam o Tobie Benek -2szt.)
Poczekam jeszcze do przyszłego tygodnia, a może uzbiera się te 20szt.



Ostatnia modyfikacja: 30.06.2011 14:05:14
[#7] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #1

Z grubsza można przyjąć ze wyjdzie jakieś +-30 pln za części. Ile wujek skasuje za robotę?


weź zamów te 20 płytek jak jesteś wstanie kasę wyłożyć. Ja już Ci mogę dać zaliczkę. Te 11 płytek się sprzeda w dziale giełda lub na alledrogo /amibay/ebay. Chętni się na bank znajdą. Jak cena spadnie to sam nie wykluczam czy by nie dobrać jeszcze jednej lub dwóch płytek. Niech lezą na półce nie wiadomo kiedy się nawet przydadzą a pewnie nie prędko będzie to okazja kupić.

Benedykt Dziubałtowski

[#8] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Benedykt Dziubałtowski, post #7

Wujka nie ma:D w tym "interesie". Szwagier nie skasuje nic, gdyż robi dla mnie to. A szwagra nie będzie kasował. W sobotę będę się z nim widział i wtedy pogadamy o zamówieniu(wolę się upewnić, że to jest to co ma być, on nie Amigant). A dziś wieczorkiem wrzucę jak ta płytka ma wyglądać.

[#9] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #8

Obiecane "rysunki":

schemat

gora

spod

Z tego co rozmawiałem ze szwagrem i widzę na tych rysunkach to nie połączył on tych dodatkowych pinów 41-44. Ale w finalnej wersji będą one połączone tak aby można było używać na 1 porcie urządzeń zasilanych z kontrolera Amigi 1200.

[#10] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #9

Będę chciał jeszcze zmniejszyć wielkość płytki. Tak jak tutaj:

mini

Linią ciągłą zaznaczyłem zmniejszoną wersję. Dodam jeszcze napis 4xIDE na płytce.

Raczej pozostanę przy wersji takiej jak zaproponowałem - nie wpinanej bezpośrednio do płyty głównej.

Zamówię płytkę w ilości 20szt. Resztę 10szt. mam nadzieję że się sprzeda później.

Zamówienie złożę w nadchodzącym tygodniu. Czas realizacji standardowy to 10dni roboczych.

[#11] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #10

A może wersja buforowana?

[#12] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@tom256, post #11

poruszalem juz ta kwestie w poprzednim temacie ale nikt nie wie jak sie do tego zabrac

[#13] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@tom256, post #11

Za wersją buforowaną jestem jak najbardziej ale jak na razie raqc, ma jako takie pojęcie o tym lecz to wymaga czasu na zaprojektowanie i sprawdzenie/nakładów finansowych etc. Mnie się wprawdzie nie śpieszy z takim kontrolerem ale inna sprawa, że jak się to rozłoży w czasie to wszystko może spalić na niczym.

[#14] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #13

myślę, że i tak w przypadku umieszczania napędów wewnątrz Amigi wersja buforowana wiele nie zmieni. Jak będę zamawiał coś ze sklepu z elektroniką to wezmę te bufory i sprawdzę, czy da radę to zrobić bez podpinania się w płytę główną.

[#15] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@rafgc, post #14

Dać się da - Elbox 4xEIDE. Z tego co pamiętam była to zwykła przejściówka z jednym układem.

Z góry mówie ze nie zamierzam inwestować w interfejs, to tylko moja propozycja.



Ostatnia modyfikacja: 03.07.2011 15:30:13
[#16] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@tom256, post #15

Ten układ to głównie klucz sprzętowy do
allegroCDFS, nie wiem na czym polega przyśpieszenie, być może sterowniki od elboxu to powodują, bo na A600 nie było u mnie żadnej różnicy z tym interfejsem.



Ostatnia modyfikacja: 03.07.2011 17:30:27
[#17] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@rafgc, post #16

Dostałem e-maila, od jednego z zainteresowanych(chyba), aby przy zamawianiu płytki kupić potrzebne elementy składowe(dwa złącza męskie 44pin, 2 diody, 1 złącze 40 pin męskie). Tak aby zaoszczędzić na kosztach i kłopocie dla pozostałych. Co o tym sądzicie? Chcecie tak? Koszty pewno takich złącz to parę złotych.
Zainteresowane osoby proszę o przesłanie e-maila na priv z ilością sztuk zamawianego "kontrolera".



Ostatnia modyfikacja: 04.07.2011 11:55:56
[#18] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #17

To ja pisałem :)
Według mnie takie coś byłoby dobre bo mimo, że części faktycznie są tanie to doszłaby cena wysyłki czyli praktycznie drugie tyle a tak gdybyś zamówił dla ogółu wszystko to koszt przesyłki byłby niewielki dla nas a my w paczce dostalibyśmy gotowy komplet do złożenia :)

[#19] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #17

W przypadku calego KITu bylbym zainteresowany ;)
Urzadzenie mnie totalnie nie potrzebne, ale w sumie im wiecej gadgetow tym lepiej, kiedys sie moze przydac. Poza tym podpial bym sobie podwojny czytnik CF wtedy, bo jego zlacza mi nie pasuja (3.5").
A dodatkowy kanal ATA na przyszlosc zawsze przydac sie moze ;)

[#20] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@karaczan, post #19

Dobry ten mój szwagier:D. Polutuje te wszystkie płytki za friko. Zatem osoba zainteresowana dostanie gotowy moduł do pracy z A600/A1200.
Wieczorem postaram się zrobić listę osób do tej pory chętnych na taki "kontroler" 4xIDE.
Dzisiaj też szwagier ma złożyć zamówienie na wykonanie płytek.

[#21] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #20

To i może ja się skuszę na 1 szt.

[#22] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@mallorn, post #21

I ja bym reflektował na jedną sztukę.
[#23] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #20

Hehe na plytce powinien byc napis "4xIDE by Tomski & Szwagier" :D
Po namysle jednak wezme dwa interfejsy (o ile jest jeszcze jakis wolny) drugi wrzuce do A600 a niech ma staruszka, moze kiedys jej sie przyda :)

[#24] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Thergal, post #23

Mam coś takiego jak do tej pory:

1 Benedykt Dziubałtowski 2
2 Skiba 2
3 Mallorn 1
4 Sand 2
5 (V)(I)mothe(P) 2
6 Thergal 2
7 karaczan 1
8 Nathanel 1
9 Tomski 2

Wychodzi tego 15szt. Jak ktoś jeszcze chętny to proszę pisać.

Cena za kompletną i gotową do działania sztukę wyjdzie około 20zł plus koszty przesyłki do mnie(rozłoży się na wszystkie płytki) i do Was. Trzeba pamiętać, że to będzie wersja nie wpinana bezpośrednio do płyty. Będzie potrzebny kabelek 44-44 - we własnym zakresie.
Szwagier złożył już zamówienie na złącza. Na płytkę to jeszcze nie wiem czy już wysłał.

[#25] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #24

Dobra wiadomość. Podaj jakąś wersję rozliczenia, wpłata na konto byłaby najlepsza :)

[#26] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Skiba, post #25

Przelew na konto jest dobrym rozwiązaniem. Z tymi przelewami to poczekamy jak będzie płytka. Tak przynajmniej myślę, że będzie najlepiej. Chyba, że bym miał trudną sytuację finansową to się wtedy odezwę.

[#27] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #26

To ja poproszę 1 szt.

[#28] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #10

Czyli ogolnie uscislijmy jak ta plytka ma wygladac ;)
Jest to plytka z wejsciem 2.5", jednym kanalem wyjsciowym 2.5" i jednym 3.5", tak?
Jesli tak to IDE0 jest kanalem na 2.5" czy 3.5"?

Czemu D2 wyglada na nie podlaczona z jednej strony?
Do tego przydaly by sie 2, a najlepiej 4 (ale to zwiekszy rozmiary plytki) otwory montazowe. Zawsze to daje jakis punkt zaczepu by ta plytke unieruchomic sobie w amisi na jakims patencie ;)
Do tego przydalo by sie jakies oznaczenie ktory kanal jest 0 a ktory 1.
Nadruk raczej zwiekszy koszta plytki wiec moze pomyslec o wytrawieniu takiego w laminacie?

Ogolnie projekt dobry i potwierdzam swoja sztuke :D



Ostatnia modyfikacja: 05.07.2011 22:53:10
[#29] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #24

To bardzo mnie to cieszy OK

Potwierdzam zamawiane dwie sztuki...

:D

[#30] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@karaczan, post #28

Czyli ogolnie uscislijmy jak ta plytka ma wygladac
Jest to plytka z wejsciem 2.5", jednym kanalem wyjsciowym 2.5" i jednym 3.5", tak?


Zgadza się.

Jesli tak to IDE0 jest kanalem na 2.5" czy 3.5"?


IDE0 jest 2.5"(leży bliżej wejścia)

Czemu D2 wyglada na nie podlaczona z jednej strony?


Nie znam się na tym. Szwagier dostał schematy i moje wyjaśnienie o co w tym chodzi i zakładam, że wie co robi gdyż z tego żyje. Jedynie zapomniał w tej wersji co dałem linki podłączyć piny 41 do 44 (złącze wejściowe 2.5" ze złączem wyjściowym IDE02.5"). Nie wiem czy o to Ci chodzi?.

Do tego przydaly by sie 2, a najlepiej 4 (ale to zwiekszy rozmiary plytki) otwory montazowe. Zawsze to daje jakis punkt zaczepu by ta plytke unieruchomic sobie w amisi na jakims patencie


Wyszedłem z założenia, że płytka ma być mała i kable raczej nie wypadną ze złączy w normalnym uzytkowaniu kompa. W Ami nie ma za dużo miejsca i zakładałem, że ktoś może coś będzie do środka Amigi jeszcze chciał upchać. Wtedy będzie mógł taka płytkę wpakować gdzie mu będzie pasowało. Już raczej otworów montażowych nie będzie(pewno płytki są już zamówione).

Do tego przydalo by sie jakies oznaczenie ktory kanal jest 0 a ktory 1.


Jeśli nie zamówił tej płytki to się doda te informacje.

Nadruk raczej zwiekszy koszta plytki wiec moze pomyslec o wytrawieniu takiego w laminacie?


Jutro będę jeszcze z nim rozmawiał przez telefon. Wyjaśnię mu o co chodzi

Ogolnie projekt dobry i potwierdzam swoja sztuke


OK

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem