[#61] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #59

[2 razy się zapostowało]



Ostatnia modyfikacja: 27.07.2011 21:10:08
[#62] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #59

Będę wdzięczny za zlutowaną, gdyż ja lutownicą nie władam zbyt dobrze (żeby nie powiedzieć, że czego się nie dotknąłem to [prawie zawsze] zchrzaniłem;)). Pytanie tylko komu przelać monetę? Tobie czy (V)(I)moth(P)?

[#63] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Lorak, post #62

Numer konta prześlę każdemu jak sprawdzę płytkę(prawdopodobnie w niedziele wieczorem uda się mi ją sprawdzić). E-mail z kontem mogę wysłać w następnym tygodniu. Gdyby ktoś nie miał w profilu e-maila to proszę przysłać e-mail do mnie abym wiedział komu wysłać numer konta. Mój e-mail jest ukryty ale jest moje ID na tlenie dostępne.

Z tego co zrozumiałem:
1. Benedykt rezygnuje z 1szt kompletnej - przypadnie ona Lorak
2. Jedna nadliczbowa płytka bez podzespołów - przypadnie Kilos'owi
3. Jedna nadliczbowa płytka bez podzespołów jest wciąż dostępna

Poprawiony link do arkusza
Poprawiona lista

[#64] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #63

no ja już się ucieszyłem, że będzie jednak kompletna ;)
gdyby ktoś chciał odstąpić kompletny zestaw lub zrezygnował to umówmy się, że ja jestem pierwszy w kolejce do tego, a jeśli nie to wezmę samą puytkę :)



Ostatnia modyfikacja: 27.07.2011 23:24:55
[#65] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #63

1. Benedykt rezygnuje z 1szt kompletnej - przypadnie ona Lorak


Potwierdzam.

tak swoja drogą. Jak by akcja była dłuższa to pewnie byś znalazł chętnych na 30 sztuk. Zainteresowanie na tym mikro rynku jednak jakieś jest.

Kolejny mój pomysł to wysyłka inpostem. Z koperta wyjdzie to 3.2 pln. www.inpost.pl Moze to trochę przekombinowane no ale zawsze można 3 pln zaoszczędzić.


Benedykt Dziubałtowski

[#66] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Skiba, post #60

Ja też poproszę o numer konta - w przyszłym tygodniu będę mocno zabiegany
... zrobię przelew od reki i nie będzie opóźnień...

[#67] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@mallorn, post #66

Ami mam już postawioną na nogi - po wymianie kondensatorów. Teraz śmiga jak ta lala - oby tak dalej.
Zacząłem testować tę przejściówkę-kontroler. Niestety nie mam, w obecnej chwili, tyle kabelków aby przetestować wszystkie 4 urządzenia na raz. Zacząłem testowanie od podłączenia pod kanał IDE0 i działa w porządku. Widzi Amiga tak HDD jak i CD-ROM na tym kanale. Przełączyłem się na drugie złączę IDE1 no i tutaj nie chce się odpalić Amiga z podpiętego dysku pod IDE1 (IDE0 nie obsadzone - brak kabelków). W BOOT menu Amigi też są nie widoczne napędy przy podłączeniu pod IDE1. Teraz pytanie czy to normalne? Bo to w końcu aby zadziała ten kontroler to trzeba mieć sterownik IDEFix'a. Czy dobrze kombinuję? Czyli aby były widoczny dla systemu drugi kanał IDE1 to najpierw musiałbym wystartować z dysku i odpowiednio skonfigurować to? Czy ktoś coś może na ten temat podpowiedzieć?(jak znajdę chwilę to przeczytam ten artykuł z MA jeszcze raz)

Niestety mam też inne kłopoty - z naturą. Zalało mi całą posesję wodą(tak do kostek i więcej) i domek sobie teraz pływa.Na szczęście do domu nie wchodzi jeszcze(ale stoi woda pod murami) ale to i tak za dużo na moje nerwy. Dobrze, że ma być ciepło. Jak tylko się ogarnę z tym potopem to będę kombinował dalej(Ami jest rozbebeszona w parunastu kawałkach)



Ostatnia modyfikacja: 31.07.2011 23:38:33
[#68] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #67

Tak ma być. Amiga nie widzi ide0. Dopiero edie.device/idefix aktywuje ten kanał.


Benedykt Dziubałtowski

[#69] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #67

Cieszę się że wymiana kondensatorów pomogła.
W końcu miały swoje lata i wyschły.
Sorka za OT.
[#70] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Benedykt Dziubałtowski, post #68

Tak ma być. Amiga nie widzi ide0. Dopiero edie.device/idefix aktywuje ten kanał.


IDE1

[#71] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #67

w przypadku eide wystarcza 2 pliki: eide.device i loadeide.
mozesz wystartowac z dyskietki i potestowac.
[#72] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Norbert, post #71

Z tego co Benedykt pisał kiedyś to eide.deivce to jest hack na hack'u. Jak dobrze pamiętam. Nie chciałbym tego używać.
Moje pytanie czy spatchowany scsi.device i idefix97 wystarczy aby to odpalić(4urządzenia)? Chyba trzeba wczytać na początku S-S ten idefix(coś takiego pamiętam ale nie doczytałem jak to zrobić - ami padła natenczas). W każdym bądź razie poszukam tego w pakiecie idefix97. Chyba, żeby ktoś wiedział co i gdzie wpisać w S-S oraz jak najlepiej ustawić opcje w IDEfix97(pamiętam, że jest programik preferencji w PREFS)?

Na obecną chwilę nie mam flopka w Ami. Całą ami ma porozkładaną na czynniki pierwsze i muszę uważać na dzieciaki co by im nie spasowało coś:D.



Ostatnia modyfikacja: 01.08.2011 14:55:44
[#73] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #72

Wystarczy, ze użyjesz loadedie i już będziesz wiedział czy kanał id1 jest sprawny ( o ile jest tam cokolwiek podpięte). To prawda, że to hack na hacku ale jakoś to tam działało choć idefix o niebo lepszy/stabilniejszy. Ja używałem scsi patcha { idefix i śmigały wszystkie 4 kanały bardzo ładnie :)


Benedykt Dziubałtowski

[#74] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Benedykt Dziubałtowski, post #73

Dodałem C:LoadIDE (z IDEFix97)zaraz za Setpatchem ale nic nie udało się mi wskórać do tej pory. Chyba dysk, który podłączałem jako 3 urządzenie jest padnięty. Nie widać go w boot menu(tak przy 4xIDE, jak i tylko na jednej taśmie z głównym dyskiem Amigi). Nie wykrywa go też HDToolBox. Kończę boje na dzisiaj. Może dzisiaj wieczorem będę próbował z napędem CD jako trzecie urządzenie.
Ten drugi dysk w końcu udało się mi zobaczyć pod Ami. Gdy zmieniłem w Prefsach IDeFixa z CD na autodetect - ale to bez 4xIDE "kontrolera". Wystarczy tego grzebania na dzisiaj ...

A na marginesie co ustawić w preferencjah IDEFixPRefs przy 4-drive Adapter? EB standard? VOB? Czy też NONE?



Ostatnia modyfikacja: 02.08.2011 00:32:44



Ostatnia modyfikacja: 02.08.2011 00:47:14
[#75] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #72

eide.device to co innego, tam chodzi o nabicie dodatkowych gniazd na taśmie. eide.device ma też obsługę ATAPI CD/DVD, nie potrzeba atapi.device itp. http://skolman-mws.w.interia.pl/gfx/eide_device.png



Ostatnia modyfikacja: 02.08.2011 04:21:58
[#76] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #75

A co powiesz na to że loadeide uaktywnia drugi port w fastata?
To oprogramowanie zadziała również z "naszym" interface.
[#77] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Norbert, post #76

autorem jest ta sama osoba, allegrocdfs to też jego robota. jak schemat tego 4xIDE jest taki sam to będzie działać. acha, diody nie są potrzebne ponieważ eide.device nie korzysta z przerwań.

[#78] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #75

Czy przy wpisaniu w shellu LoadIDE(przy wpisanym w S-S C:LoadIDE) też powinno wyświetlić taką listę urządzeń podpiętych pod kanały?

Dzisiaj będę tylko mógł przez parę minut na szybko sprawdzić czy działa 4xIDE. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to z chęcią wypróbuję(dzisiaj mam już też inny kabelek sygnałowy-to tak na wszelki wypadek).
Niestety do końca tygodnia nie będę miał czasu aby dalej zajmować się testowaniem. W związku z tym pytanie czy chcecie abym dał zielone światło szwagrowi na lutowanie? Gdybym dał mu cynk, że może lecieć z koksem to na początku przyszłego tygodnia mógłbym zacząć wysyłki.

Dodam może, że FindDevice z pakietu IDEfix97 na scsi.device znajduje tylko mój główny dysk twardy a przy atapi.device znajduje CD'eka. Ten drugi dysk, który podłączam to jest dysk z PC 19GB sformatowany na NTFS(tak pokazał mi HDToolBox gdy miałem go na jednej tasiemce z moim głównym dyskiem twardym i bez 4xIDE). Z 4xIDE nie chce go zobaczyć, aa sprawdzę jeszcze z drugim CDekiem czy zatrybi.

[#79] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #78

Hmm. To z placu boju wyszło mi coś takiego. Magazyn Amiga i Szwagier to solidne firmy:D. ADAPTER 4xIDE DZIAŁA yippee Ten dysk Twardy co podpinałem jakoś nie chciał być widoczny w Amidze. Nie wiem dlaczego. Zasilacz mam jakiś PC-etyczny mocy mu nie brakuje. Zamiast niego podpiąłem CD-RW jako 3 urządzenie i zostało znalezione tak przez FindDevice z IDEFIX97(jako unit 2) jak i przez HDToolBox z WB3.9(przy atapi.device w obu przypadkach). U mnie napędy CD chodzą na atapi.device a dyski na scsi.device. Po stworzeniu mount listy CD1 i zamount'owaniu tego napędu w Amidze wrzuciłem mu w napęd WindowsXP, a co. W CD0 też wrzuciłem w tym samym czasie inną instalkę Windowsa XP. Oba napędy wyskoczyły na blacie WB. Czyli reasumując przejściówka działa:D co należało dowieść;).
Jutro(to już dzisiaj) szwagrowi daję znać aby zabierał się za lutowanie. Jutro wieczorną porą(to cały czas jest już dzisiaj) zabierę się za rozesłanie informacji o numerze konta i dla przypomnienia ilość sztuk kontrolera, info o kasie. Nie obiecuję, że szwagrowi uda się je polutować do końca tygodnia i mi je podrzucić. Więcej informacji o wysyłce napisze jak będę coś wiedział więcej.

A samo uruchomienie IDEFix97, jest banalne;), hehehe - metoda prób i błędów. Instalujemy ten pakiet i w S-S dopisujemy zaraz za:
C:SetPatch
C:LoadIDE

i to wszystko. Aaa jeszcze IDEfixPrefs ustawiamy na:
System Parameters - mam PAL pozstale opcje w tym miejscu nie zaznaczone

Controller Parameters - Connector Type wybrane mam A600/A1200/A500
4Drive Adapter na EB Standard
Boot Delay 3
zaznaczona opcja ATAPI enable

Unit parameters
Unit 0(u mnie to jest HDD)
Atapi Speed Default
Unit Type Auto Detect
Unit Mount Auto Mount
Zaznaczona opcja Wait Drive Ready

Unit 1(u mnie to jest CD-ROM)
Atapi Speed Default
Unit Type ATAPI Unit
Unit Mount CD Mount
Odznaczona opcja Wait Drive Ready

Unit 2(u mnie to jest CD-RW) i Unit 3(tutaj nic nie podpinałem jeszcze)
są ustawione tak samo
Atapi Speed Default
Unit Type Auto Detect
Unit Mount Auto Mount
Zaznaczona opcja Wait Drive Ready

Jakby ktoś wiedział czy można coś poprawić w tym konfigu z opcjami aby poprawić osiągi/bezawaryjność to chętnie poczytam:D.



Ostatnia modyfikacja: 03.08.2011 00:32:56
[#80] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #79

Do wszystkich zainteresowanych wysłałem e-mail.
W przypadku pytań proszę pisać.
Szwagier nie obiecał, że wszystkie 19szt polutuje do soboty. Będę wysyłał w kolejności wpłat.
Gdybym nie miał do soboty wszystkich 4xIDE to pewno do następnej soboty trzeba by czekać na resztę. Miejmy nadzieję, że wyrobi się z robotą do tej soboty.

[#81] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #80

Poniżej link:

arkusz

w którym na bieżąco będę uzupełniał dane.

P.S. Pin 1 jest na górze płytki.
P.P.S. Wysyłki zaczną się w przyszłym tygodniu. Wyślę tyle ile szwagier zdąży do soboty zlutować i podrzucić mi.



Ostatnia modyfikacja: 04.08.2011 22:22:05
[#82] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #81

a mnie nie ma

[#83] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Skiba, post #82

Wiem, że mam od Ciebie wydruk wpłaty ale fizycznie pieniędzy nie mam na koncie. Wpiszę Cię zapewne jutro:D.



Ostatnia modyfikacja: 04.08.2011 22:24:13
[#84] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #83

aaa... sorki. :)

[#85] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #81

kasa powinna być na koncie, adres jak na przelewie może być bez drugiego imienia ;)
dzięki z góry

[#86] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Kilos, post #85

Ktoś zrezygnował z 1 płytki : karaczan albo Sebus69. Nie podpisał się w e-mailu. Przy tych dwóch ksywkach postawiłem ZERO płytek. Proszę o zadeklarowanie się, kto z tych dwóch osób chce dalej ten kontroler. Tym sposobem VIP dostanie 2 polutowane płytki. Zostaną dwie płytki bez uzbrojenia w złącza i diody.
Ze złych wieści mam to, iż szwagier prawdopodobnie nic nie zlutuje do tej soboty. Przepraszam za to opóźnienie ale nie mam za dużego na to wpływu. Gdy coś się zmieni nie omieszkam napisać.

Pozostałe osoby, które nie wpłaciły jeszcze proszę wstrzymać się jeszcze z wpłatą do czasu rozładowania korka.



Ostatnia modyfikacja: 05.08.2011 21:58:58
[#87] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #86

Jak dla mnie luzik narazie używam buforowanego 4xEIDE'99 więc aż tak bardzo mi się z tym nie spieszy i tak idzie to dość szybko.

[#88] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #86

nie śpieszy się, ale jeśli o mnie chodzi to może być nie polutowane w formie KIT-u, dam rade, a szwagier będzie miał mniej zachodu ;)



Ostatnia modyfikacja: 05.08.2011 23:12:11
[#89] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #86

Sorrki bylem na wakacjach.
Nie odmowilem to znaczy ze zamawiam.

[#90] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Kilos, post #88

Nie jest to takie proste. Wszystko jest u szwagra a on mieszka ode mnie jakieś 35km.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem