[#121] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Kilos, post #119

Rzeczywiście. Zapomniałem.

[#122] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@karaczan, post #107

@karaczan
ja mam taki interface na 2xCF 40pin męski ;)
do fast ata mam to zapięte i sprawuje się bez zarzutu, może ten gender changer Ci nie łączy gdzieś :)

[#123] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Kilos, post #122

Mam 19szt. polutowanych płytek. Dzisiaj już nie sprawdzę ich. Postaram się przetestować do poniedziałku włącznie jak najwięcej z nich. Po przetestowaniu i sprawdzeniu czy działają wysyłam we wtorek wg kolejności przedstawionej w arkuszu. Nie sądzę abym zdążył sprawdzić wszystkie do poniedziałku.

[#124] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #123

Przetestowałem 19szt. "kontrolerów". Wszystkie działają:D. Test polegał na podpięciu urządzeń tak jak tutaj http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&t=91418&startliczba=60#reply_92682 i takich samych ustawieniach. Następnie na zamontowaniu CD0: i CD1: (mount CD0: i mount CD1:) w shellu. Po tych komendach robiłem listowanie zawartości płytek (dir CD0: i dir CD1:). Na wszystkich "kontrolerach" napędy zostały zamontowane i wy listowane poprawnie.
We wtorek będę chciał wysłać wszystkie "kontrolery" listem poleconym priorytetowym do osób, które już zapłaciły.

Na marginesie dodam, że są jeszcze 2 płytki bez bebechów. To jak ktoś jest chętny to proszę pisać na priv.

[#125] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #124

Gross "kontrolerów" 4xIDE już wysłane jest - arkusz .

Myślę, że nic nie poplątałem:D.



Ostatnia modyfikacja: 16.08.2011 12:31:28
[#126] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #125

Do mnie plytka juz dotarla.
Gratulacje, jest swietnie wykonana!
Nie stety nie pobawie sie na narazie bo odpadl mi kondensator razem z kawalkiem sciezki na Ami ;/
Jakies fatum z tymi sciezkami przy tym projekcie? ;)

[#127] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@karaczan, post #126

Szybko doszła. Wysłane koło południa wczoraj.

Może dodam, że PIN pierwszy widoczny jest od strony lutów - jest on prostokątny. Albo inaczej PIN 1 jest "obok" napisu A1.1 1.

[#128] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #127

ja już mam od godziny ;)
dzięki raz jeszcze

[#129] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@karaczan, post #126

bo odpadl mi kondensator razem z kawalkiem sciezki na Ami ;/

Jak to? Sam odpadł? Czy może ktoś o ksywce @karaczan przyłożył do tego rękę uzbrojoną w gorący oręż?
[#130] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@stachu100, post #129

Tak, wymienialem kiedys kondensatory :P
I przy 2ch zagadal mnie ktos i przegrzalem sciezki.
Do tego to taka tam moja partyzantka bo czesc kondow sa zwyklymi "przewlekancami" z wygietymi nozkami ;)
Laczylo, ale bylo delikatne. No i dzis pelen optymizmu z posiadania 4xIDE zabralem sie za rozlozenie Ami troche za mocno :P
Urwal sie C409, mam nadzieje ze nie bylo fatalnym bledem odpalenie amigi bez tego konda ;/
Bo na poczatku nie zauwazylem tego.
Dzis juz nie chce mi sie tego raczej naprawiac.
Ogolnie dosc delikatne te sciezynki na Amisi sa :P Ale i tak dzieki bogu ze wtedy nie bylo RoHS i lutow bezolowiowych :D

A btw Tomski, twoje plytki sa RoHS? Czy handlujesz "trucizna" :D
Do urzedu podac, heheheh ;)



Ostatnia modyfikacja: 17.08.2011 12:43:40
[#131] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #127

akurat tez list do mnie przyszedł :D
ładne wykonanie, wszystko mocno się trzyma
testy będę robił w niedziele
dzieki OK

a nie wiecie czy można tego użyć w tandemie w A2k???



Ostatnia modyfikacja: 17.08.2011 12:43:20
[#132] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@karaczan, post #130

A btw Tomski, twoje plytki sa RoHS? Czy handlujesz "trucizna" szeroki uśmiech
Do urzedu podac, heheheh


iś wajs niśt :D

[#133] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #132

a propos lata temu trzymałem chlorek żelaza w butelce po pepsi 2l, mój ojciec w półmroku pochwycił to i grubo łyknął tego wytrawiacza... skracając całą historię nic mu nie jest co dowodzi, że ludzie są twardzi ;)

[#134] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Kilos, post #133

Ja zaraz na początku przygody z domowymi PCB przerzuciłem się na nadsiarczan - trawi ładniej, nie brudzi tak bardzo (co nie znaczy, że można tym chlapać na lewo i prawo), tyle że nie da się regenerować.

@Tomski - cyna z ołowiem lepiej lutuje (w mniejszej temp. dobrze zwilża) więc podejrzewam, że taka jest zastosowana. Swoją drogą jest to też tańszy interes ;) Ale w takim wypadku o RoHS można zapomnieć ;) Jeśli o mnie chodzi to w przypadku domowych projektów nie ma co kombinować, zwykła LC60 i jest git.
[#135] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@abcdef, post #134

@Tomski - cyna z ołowiem lepiej lutuje (w mniejszej temp. dobrze zwilża) więc podejrzewam, że taka jest zastosowana. Swoją drogą jest to też tańszy interes Ale w takim wypadku o RoHS można zapomnieć Jeśli o mnie chodzi to w przypadku domowych projektów nie ma co kombinować, zwykła LC60 i jest git.


Tak jak to było w CK Dezerterach, hehehe, tak naprawdę to troszkę wiem o co chodzi z tym lutowaniem. A jak szwagier lutował to już jego trzeba by spytać - ale pewno to bardziej "szkodliwe" lutowanie. Ale nie omieszkam się go podpytać przy okazji.
A co do interesu to żadnego z tych płytek nie mam.



Ostatnia modyfikacja: 17.08.2011 14:26:24
[#136] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #135

Płytka właśnie przed chwilką do mnie dotarła ale daruję sobie testy do czasu aż nie przejdę na zasłużone 4-dniowe wolne. Na pierwszy rzut oka wyglada bardzo solidnie :)

[#137] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #135

Ja pisząc interes nie mówiłem o biznesie retro-upgrade sell tylko mniej kosztownej alternatywie (i sprawiającej mniej problemów technicznych) jeśli chodzi o sam wkład finansowy w produkcję.
[#138] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #135

Płytka dotarła dzięki.

[#139] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #135

Do mnie płytka również dotarła. Dzięki OK

[#140] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #127

A do mnie paczka nie dotarła :(
Byłem wczoraj i dzisiaj na poczcie a po paczce ani widu ani słychu.
Piekielna poczta polska ehhhh.

[#141] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Thergal, post #140

Posłałem e-mail na priv z informacją.

[#142] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #141

A ja mam jeszcze pytanie do tych co przetestowali już płytkę.

Mam kartę CF jako HD. Dotychczas paliły się 2 diodki gdy dysk pracował, jedna na przejściówce CF-IDE a druga ta zwykła na obudowie na obudowie. Po podłączeniu przejściówki nie pali się dioda od HD na obudowie (od flopa i power świecą się normalnie). Czy ktoś też tak miał, czy to tylko u mnie się tak dzieje?

[#143] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Lorak, post #142

ten sygnał z dysku idzie na pin nr. 39 zdaje się, wszystkie piny nr. 39 są połączone razem, może gdzieś masz przerwę...

edit:
coś mi się zdaję, że jednak nie są połączone... nie sprawdzałem w działaniu, ale tak jak to widzę na płytce, a na tym pinie jest sygnał ide active :)
trzeba by te piny połączyć coś mi się zdaje...
... i to nie wiem czy tak po prostu połączyć czy nie dać po diodzie jeśli ktoś ma urządzenia na obu kanałach i chce świecić led-em na obudowie



Ostatnia modyfikacja: 20.08.2011 17:14:42
[#144] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Kilos, post #143

dodam jeszcze tylko, że interface jest naturalnie "lewostronny" ;)
zdjęcie poglądowe dla wszystkich którzy przyzwyczajeni są kłaść wszystko po prawej stronie od złącza ;)
może być też tak to czywiście na prostej taśmie bez skręceń
można też zawinąć go złączami do góry w pozycji prawostronnej i wtedy chyba jest najlepiej



Ostatnia modyfikacja: 20.08.2011 18:16:24
[#145] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Lorak, post #142

U mnie też się nie świeciła dioda HDD na Ami przy podłączeniu 4xIDE. Ale sygnał Active wzięty z kabla sygnałowego załączał moje diody w piekarniku.

Może ktoś obeznany z elektroniką wie jak zrobić aby dioda HDD na Ami świeciła się w takiej konfiguracji z 4xIDE?



Ostatnia modyfikacja: 20.08.2011 22:45:04
[wyróżniony] [#146] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Tomski, post #145

tak jak napisałem wyżej, żeby uzyskać świecenie z IDE0 wystarczy na płytce 4xIDE połączyć piny 39 IN - IDE0
Wygląda to tak.
Sprawdzone w układzie:
unit 0 - hdd
unit 2 - cd

to tak na szybko

[#147] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@karaczan, post #126

W koncu Amisia ozywiona ;)
Na szczescie nic sie jej nie stalo
Plytka dziala ok po modyfikacji zwiazanej z HDD LED.

[#148] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@karaczan, post #147

Z dużym opóźnieniem potwierdzam że płytkę otrzymałem! =] (tzn z opóźnieniem potwierdzam, a nie że przyszła z opóźnieniem)

Niestety na testy będę miał czas za kilka tygodni najwcześniej, pewnie raczej miesięcy... ale już się nie mogę doczekać na dłubanie w Amigach :)

Pozdr!
N.
[#149] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@Nathanel, post #148

Jestem ciekaw jak rozwiązaliście problem podłączenia adaptera CF do naszego adaptera. Jakaś przejściówka 44 pin męska - 44 pin męska wpinana w gniazdo adaptera CF i od tego taśma do 4xIDE?

[#150] Re: 4xIDE płytka do samodzielnego montażu

@jaa2, post #149

zależy jakie złącze masz w samym adapterze CF, bo adaptery występują ze wszystkimi możliwymi złączami chyba, jeśli na adapterze masz np. 44pin męskie, to łączysz tasiemką po obu stronach żeńską, jeśli w adapterze masz złącze żeńskie to tasiemka z jednej strony musi być męska itd.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem