[#1] OS4 benchmarki
Koledzy Amigowcy

Okazało się że OS4, MOS i AROS tak naprawdę to nie mają żadnego SPRZĘTOWEGO wsparcia dla OpenGL - dlagego - ponieważ interfejsy typy:

TinyGL, Warp3D, MiniGL, JunGL

to wszystko tak zawne software'owe renderery czyli niezależnie czy macie kartę graficzną Voodoo 3,4,5, Radeon czy jakąś co nie ma wogóle wsparcia 3D to nie wpłynie to w żaden sposób na osiągi 3D bo będą one zależały tylko i wyłącznie od mocy waszego procesora który emuluje OpenGL.

Dlaczego tak jest - choćby dlatego że po to aby na Radeonie móc kożystać ze sprzętowego wspomagania 3D trzeba kożystać z komercyjnych sterowkików które są closed source i nie przekompiluje się ich na dowolną platformę. Co prawda sterowniki Glide dla Voodoo na Linuksa są open source ale nikt nie kwapił się ich przeportować tak więc nie da się przykładowo na A1 uruchomić Quake2 w trybie 3dfx Glide tak samo jak nie ma przeniesionych sterowników OpenGL Miniport pozwalających na akcelerację 3D na kartach Voodoo w trybie OpenGL.

Jeżeli mi nie wierzycie to podam kilka benchmarków:

najmocniejszy A1 7455 933 MHz, Quake2 timedemo, OS4:
Radeon 7500, 1024 x 768 -> 40 FPS

oto kilka benchmarków dla PC:
Quake2 timedemo, 32 bitowy kolor, 1024x768:

TNT 2 Ultra: 60 FPS
Geforce 256: 80 FPS
Radeon 7500: 174 FPS
Geforce 2 Pro: 191 FPS

Jaki z tego wniosek - możecie tylko pomażyć o grafice takiej jak na 9 lat starej TNT2 Ultra. Na dzień dzisiejszy VIA UniChrome wbudowana na płycie miniATX, fanless za 277 zł (Via Epia) ma podobne osiągi co TNT2 które są lepsze niż jakakolwiek Amiga.

I co na to powiecie - Linux sucks? - zgadłem?
[#2] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #1

.....



Ostatnia modyfikacja: 20.06.07 20:37
[#3] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #1

Bana mu!

[#4] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #1

no i co z tego ? mam pc za 5 tysiakow, ale jakos wole sie pobawic na mojej A1200, czy ty nierozumiesz ze zdajemy sobie sprawe z wad czy zalet naszych amisystemow? myslisz ze nie znamy linuxa czy windowsa? z jakiej epoki sie prztytoczyles?

[#5] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #1

I co na to powiecie - Linux sucks? - zgadłem?

Linux i cala propaganda z nim związana suxx bardzo mocno. Święta inkwizycja linuxowa jeszcze mocniej suxx.

[#6] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #1

widziałeś kiedyś AmigaOS w działaniu ?

[#7] Re: OS4 benchmarki

@Fei, post #3

Popieram! Po co ktoś wypisuje rzeczy, które (może sie mylę?) nas nie interesują. Nie dość, że w mediach non stop słyszy się o prowokacjach, to tu też to samo ! Litości! Przecież nikt nas nie zmusza to pracy na amigach, MY JĄ KOCHAMY! Ja nie szukam komputera o największej mocy, której i tak nie wykorzystam jako "cywil", tylko komputera z którego posiadania jestem dumny. Ostatnio w szkole moi uczniowie, którzy mieli kiedyś 500-tki i 600-tki spytali mnie po co mi taki komputer. Odpowiedź jest prosta, bo chciałem mieć coś innego, bo gry na amigę są lepsze niż dzisiejsze podrasowane graficznie gnioty, bo amiga dla zastosowań cywilnych, czy ółprofesjonalnych moim zdaniem jest lepsza. I wiecie co, ONI zrozumieli. Jeden nawet stwierdził, że teraz siostra, która jest w USA ma mu przysłać Maca, czyli wcale nie są wyznawcami MS i PC. OK ;)
[#8] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #1

No to ladnie,zatem Kiero oszukiwal nas przez caly czas,podobnie jak Bigfoot i reszta 3d mosteamu.Ech wszystko to klamstwa i w ogole.
Tak na powaznie zastanow sie co piszesz?wlaczasz mosa do benchmarka na os4,ciekawe.nic tam,milego zycia zycze

[#9] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #1

Chlopie, nie pal juz tyle tego zielska. Naprawde to zle wplywa na myslenie.

[#10] Re: OS4 benchmarki

@AmiChris, post #8

Tak jest byliście wszyscy wprowadzani w błąd poprzez manipulację:

750GX 800MHz Quake2, OS4, Radeon 7000, 1024 x 768, 26 FPS
7455 933 MHz, Quake2, OS4, Radeon 7500, 1024 x 768, 40 FPS

Twórcy tego zestawienia które znalazłem na stronie Exec zmienili kartę graficzną jednocześnie zmieniając maszynę na mocniejszą tak, że wydaje się, że wzrost wydajności bierze się poprzez zastosowanie lepszej karty graficznej w sytuacji gdy spowodowane jest to szybszym procesorem i lepszymi mostkami na płycie do komunikacji z pamięcią. Przyrost wydajności jest tutaj podobny do przyrostu wydajności na tych maszynach przy wykonywaniu algortymu RC5.

Zróbcie benchmark u siebie to zobaczycie że nie zmyślam albo poszukajcie informacji o tym czym się skończyły próby przeportowania MESA na OS4.
[#11] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #10

Tylko widzisz, to nie jest strona exec i mało kogo tutaj interesują Terony i ich odpalaczka do X11 pod nazwą OS4. Dlaczego tam nie ewangelizujesz, mają przecież forum?

[#12] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #10

Ja nie byłem wprowadzony w błąd . Tutaj nikt nie przejmuje się OS4 i tym boskim 3d



Ostatnia modyfikacja: 20.06.07 21:51
[#13] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #10

Drogi GNUGłuPoLu, masz rację OS4 nie posiada jeszcze wsparcia dla 3D. Ale w jaki sposób doszedłeś do wniosku, że skoro tak jest - to w TinyGL dla MOSa też go nie ma? Bo nie nadążam za Tobą...
[#14] Re: OS4 benchmarki

@Fei, post #11

Dlatego, że uważam że pewne osoby zdzierają z ludzi kasę będąc zwyczjnymi oszustami - w każdym sklepie Amigowskim znajdziesz Voodoo 3, ostatnio na Allegro poszedł Voodoo 5 5500 za 150 zł w sytuacji jak ma gorsze osiągi niż GeForce 2 GTS za 69 zł - sklepy Amigowskie podają jaki sprzęt należy kupić aby "w pełni wykożystać" daną płytę w sytuacji jak nie jest to prawda i są ludzie którzy kupują przepłacone karty 3D tylko i wyłącznie używając ich funkcje 2D takie same jak karta np. Bvision.
[#15] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #10

ale to os4 ma niedorobiony 3d a nie mos

[#16] Re: OS4 benchmarki

@Drako^lM, post #12

O tak, wszyscy rajcujecie się przeźroczystością okienek w demonstracji finalnej wersji OS4 ale nie przejmujecie się, że alpha blending jest wykonywany w całości przez CPU.
[#17] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #16

trolować to trzeba umieć !!!!!!!!!!!!!!!!
a tu widze słabiutko słabiutko

[#18] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #16

OS4 nie ma przezroczystości btw :)
Ja nie używam OS4 tylko MorphOS-a a tu 3d chodzi ładnie więc



Ostatnia modyfikacja: 20.06.07 22:00
[#19] Re: OS4 benchmarki

@APC74, post #13

Dowód na to że TinyGL dla MOS to nic innego jak software'owy renderer znajdziecie tutaj:

LINK

lub:

google: mesa under MorphOS
[#20] Re: OS4 benchmarki

@Drako^lM, post #18

Mówię przecież o demonstracji na Amimajówce wersji która jest w przygotowaniu.
[#21] Re: OS4 benchmarki

@rzookol, post #17

W finalnej wersji OS4 która się dopiero ukaże mają być przezroczyste okienka.
[#22] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #21

lol lol

[#23] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #19

Przekonałeś mnie! przesiadam się na linuxa :D

[#24] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #16

Oh! Jacyż jesteśmy okropeczni nieprzejmując się tym... Przepraszamy, już się poprawiamy - od dziś wszyscy będziemy się przejmować alphablendingiem wykonywanym w całości przez CPU w OS4... Szczęśliwy?
[#25] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #19

faktycznie, masz racje

[#26] Re: OS4 benchmarki

@koodlaty, post #23

Ja już siedzę na linuchu ;) i zastanawiam się jak bez niego mogłem żyć... Czy świat istniał przed pojawieniem się tego boskiego systemu???
[#27] Re: OS4 benchmarki

@rzookol, post #25

a ja mysle ze nie ma racji

[#28] Re: OS4 benchmarki

@antyrzookol, post #27

nie wiem, musiałbym się zastanowić

[#29] Re: OS4 benchmarki

@rzookol, post #28

to co robimy?

[#30] Re: OS4 benchmarki

@antyrzookol, post #29

może winko ?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem