[#31] Re: OS4 benchmarki

@rzookol, post #30

polewaj

[#32] Re: OS4 benchmarki

@APC74, post #24

Koledzy, niedawno rozprawialiście o tym że Amiga Inc zamarzyły się efekty takie jak ma Compiz na Linuxie czy Vista - ja tylko chciałem powiedzieć że mając Windows XP też można zładować sobie 100 kB programik który uruchamia przezroczystość okienek przy pomocy software'owego alpha-blending ale sęk w tym aby mieć desktop który realizuje to przy pomocy OpenGL.
[#33] Re: OS4 benchmarki

@antyrzookol, post #31

no to toast za 3d

[#34] Re: OS4 benchmarki

@rzookol, post #33

o czym ten gnucośtam gada ?

[#35] Re: OS4 benchmarki

@antyrzookol, post #34

nie wiem, też mu polej

[#36] Re: OS4 benchmarki

@rzookol, post #35

wydaje mi się że on to już wypił za dużo jednak

[#37] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #1

co na to powiecie - Linux sucks? - zgadłem?


Kto tutaj mówi Linux sucks? Tylko ty. Robisz z siebie błazna. Zachowujesz się jak jedenastolatek, który w Chipie przeczytał o linuxie, zainstalował fedorę z dołączonej płyty, a na zajutrz poszedł nauczać niewiernych swej nowej religii.
[#38] Re: OS4 benchmarki

@rzookol, post #35

Proszę Cię nie spamuj forum - rozumiem do czego zmierzasz - nie założyłem tego tematu po to żeby chwalić Linuksa tylko po to żeby ujawnić ile jest prawdy w marketingowym bełkocie Amiga Inc.
[#39] Re: OS4 benchmarki

@antyrzookol, post #36

Od samego picia nie ma takich jazd. No chyba ze zuzyty plyn hamulcowy do czolgow.

[#40] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #32

hmm idz na jakis portal i tam spamuj . A pozatym filmiku nie było z amimajówki .. Jeszcze powiesz że z fotek poznajesz jak wygląda sprawa 3d w nowym Mosie ?

[#41] Re: OS4 benchmarki

@APair, post #37

Wczle nie - tę obelgę "Linux sucks" słyszę na tym forum nagminnie od "Che Guevara" i od innych.
[#42] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #38

A co ma A.Inc do systemu którego teraz używam ?

[#43] Re: OS4 benchmarki

@Drako^lM, post #40

Masz rację, natknołem się na informacje o tym na zachodnim forum gdzie użytkownicy chcieli z tych fotek wypatrzeć jak najwięcej informacji o nowym systemie (ale dlatego, że byli to amerykanie to nie umieli napisać "ó" w wyrazie Amimajówka).
[#44] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #32

No tak, przecież bez przezroczystych, wyginających się okienek żyć się nie da... Jakoś pobieżnie/wyrywkowo chyba czytałeś ten wątek o efektach w OS4...

Chłopaki, polejcie i mi - może mnie oświeci ;) drunk
[#45] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #38

Chyba sobie zabookmarkuję ten twój post. To odkrycie tego stulecia, większego już nie będzie. Amiga Inc to sam makretingowy bełkot i kłamie. No popatrz, nikt z nas nie wiedział, dopóki ty tego nam nie uświadomiłeś.
[#46] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #10

hmmm, dziwne... Stellarium pod Morphosem (Pegasos G4) i Radeonem 8500 chodzi u mnie szybciej niż pod tą samą kartą i Open Suse na Athlonie1.8+ (a na dodatek znany i lubiany WinXP ;) wyciąga ze Stellarium na tym samym PC tylko dwa razy więcej klatek niż Linux)
czyżby Linux miał softwarowy renderer? a to mnie na stronie Ati oszukali pisząc że te sterowniki do linucha robią OpenGL sprzętowo
[#47] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #43

a tak na serio, to wytłumacz na teraz, co ma wspólnego Amiga.inc z Morphosem i Pegasosami?
możesz równie ciekawie napisać o przewadze silnika diesla nad benzynowym na forum koronkarek .... pomyliłeś fora -> pisz o tym na exec.pl
[#48] Re: OS4 benchmarki

@Drako^lM, post #42

Dobra, wyraziłem się nieprecyzyjnie - zarówno MOS team jak i Amiga Inc jak I Hyperion uczestniczą w tej propagandzie - nie miałbym nic przeciwko temu jakby nie wszystkie pozostałe firmy i portale które "żyją" z amigi i ich admini bardzo bezkrytycznie podchodzą do tego marketingu i przyłączają się do niego - czegoś takiego nie zobaczysz w recenzjach np. sprzętu PC na tom's hardware guide.
[#49] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #48

Aaa - spiskowa teoria dziejów...

Odnoszę wrażenie, że ktoś znowu bawi się w Szarego Wilka :)
Ale nie przejmuj sie, kontynuuj, kontynuuj - przynajmniej wesoło jest... :D
[#50] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #38

Wklej mi jakiś cytat z tego bełkotu Amiga INC. Ta firma nie zajmuje się AOS4, a Hyperion wcale nie twierdzi, że ich sterowniki są genialne. Mimo wszystko są, to, że Quake3 chodzi na OS4 tak jak chodzi każdy wie. Do Quake2 wystarczy w zupełnośći, no chyba, że ścigasz się w timedemach.

[#51] Re: OS4 benchmarki

@wali7, post #46

Czciałbym wiedzieć jak pod MOS uruchomiłeś binarną wersję komercyjnych sterowników dla radeona fglrx które wymagają unixowego kernela bo nie ma na żaden system sterowników open-source aby wykożystać wspomaganie 3D radeona - widocznie na Linuxie masz również sterowniki 2D i grafikę 3D renderowana jest software'owo przez MESA.
[#52] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #48

Wybacz, ale jako jeden z autorow wsparcia 3D w systemie MorphOS nalegam abys przestal wypisywac klamstwa i wyssane z palca informacje. TinyGL zawarty w publicznie dostepnej wersji systemu MorphOS generuje grafike uzywajac procesora karty graficznej (jest akcelerowany). W linku ktory podales nie ma ani jednego postu potwierdzajacego twoja teze. Tak samo udowadniasz swoja niewiedze twierdzac, ze nie istnieja pod linuxem otwarte sterowniki dla kart radeon.


PS. nie wiem jakbys sie staral, ale nie uzyskasz 53 klatek na sekunde w rozdzielczosci 1680x1050 na procesorze G4/1GHz, a jest to wlasnie predkosc z jaka generowana jest u mnie grafika w grze Quake2.

[#53] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #43

Zobacz taki wypasiony linux nawet nie odpala sie na moim PC ... Co za pech a o sterach 3d nie wspominam ...

[#54] Re: OS4 benchmarki

@Korni, post #50

40 FPS to nie jest płynna grafika do grania - musi być przynajmniej 60 FPS. Oczywiście można rać w 800x600 a;e nawet wtedy TinyGL nie implementuje Ci wszystkich funkcji OpenGL 1.0 nie mówiąc już o rozszerzeniach więc grafika jest okrojona.
[#55] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #51

ech ... człowieku .. poczytaj najpierw o mosie czy OS4 a pozniej sie wypowiadaj ...

[#56] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #51

ROTFL. Pogrążasz się coraz bardziej, musisz zdać sobie sprawę z tego, że robisz z siebie coraz większe pośmiewisko (nie mówie tego aby ci zrobić przykrość ale aby tobie to uświadomić) stawianymi tezami.

W laptopie mam Radeona Mobility 7500. Tak, mam 3d. Tak, w Linuxie. Tak, Opensourceowe. Bo binarne fglrx od ati radeona 7500 w ogóle nie obsługują. Właśnie przed chwilą grałem w Enemy Territory.
[#57] Re: OS4 benchmarki

@Drako^lM, post #55

czytajac posty ludzi jak gnugpl , sie wstydze, ze od 4 lat uzywam linuksa ....


@gnugpl

a co do otwartych strow ati pod pingwina,istnieja i dzialaja .uzywam ich na codzien odkad ati/amd przestalo wspierac mojego radeona 9000pro - w q3 wydajnosc jest identyczna jak fglrx .jedyna roznica jest taka ze te otwarte nie wspieraja pixel shaderow,wiec na grach ich wymagajacych robi sie przykro



Ostatnia modyfikacja: 20.06.07 22:42
[#58] Re: OS4 benchmarki

@gnugpl, post #48

Ja cię nie rozumiem, przecież nasza platforma nie jest skierowana dla graczy tylko hobbystów, nie wiem też co chesz tak naprawdę udowodnić, że większość PC w polskich domach jest szybsza niż nasz sprzęt, że jesteśmy omamieni marketingiem i nabyliśmy sprzęt z nadzieją, że będziemy grać w jakieś supernowoczesne gry 3D? Że Linux rulez (w dodatku konieczxnie tylko ten na x86)?. Zupełnie odwrotna sytuacja niż 20lat temu kiedy to Amiga zaszokowała świat swoimi osiągami graficznymi. Mi starczy, że fuhquakegl z eye-candy wyciąga mi 77fps podczas pojedynków w sieci

[#59] Re: OS4 benchmarki

@kiero, post #52

Podaj mi nazwę otwartego sterownika dla radeon pod linuxem który wykożystuje sprzętowe wsparcie 3D tej karty (direct rendering) a nie software'owo MESA.

Oczywiście, że można tak sprytnie okrojić OpenGL, że dostajesz wysoki framerate ale wtedy masz tylko mały podzbiór funkcji OpenGL i grafika nie wygląda zbyt ciekawie realizując te funkcje jako stub.
[#60] Re: OS4 benchmarki

@Korni, post #58

A pamiętasz PSone - miał większe możliwości graficzne niż PC za 5000 zł i dlatego powstała o nim legęda. Jednakże nie można tej legędy przełożyć na PS3 który nie ma już tych relacji w stosunku do możliwości inych platform jakie jeszcze w 1996 roku miał PSone.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem