kategoria: AmigaOS 4.1
[#121] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@TomK, post #117

Przemysław napisał:

Odnośnie mylenia czegoś z czymś, zerknij kilka lat wstecz zobacz jaki był hardware i jak pasował do okresu, w którym został pokazany.



Pisał o hardware stacjonarnym a nie netbookach.

Wcześniej zwracałeś uwagę że nie można porównywać nowego do używki, a teraz porównujesz stacjonarny sprzęt pod AmigaOS z netbookami x86 :)


To czemu w dziale poswieconym AmigaOS rozmawiasz o sprzecie na ktory nie ma AOS?

Na tego netbooka o którym rozmawiamy tez nie ma jeszcze AmigaOS, równie dobrze mogą się wycofać :)

Podniecacie sie wszyscy zapowiedziami :)


Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 00:07:09 przez kjb666
[#122] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x
[#123] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x
[#124] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@kjb666, post #121

Ano wlasnie dyskusja zaczela schodzic z tematu. Jako ze jest to pierwszy netbook dla AOS trudno mowic o regresie. Tak masz racje nie ma sie co podniecac, ale to dziala w obie strony. Czemu juz od pierwszej strony tego watku przeciwnicy AOS sie podniecaja? Przeciez sprzetu jeszcze nie ma systemu na niego tez ale "wszyscy" juz wiedza jaki to bedzie kiepski sprzet
[#125] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@TomK, post #124

Nie przeciwnicy się podniecają tylko Ty się podniecasz tym że ma być i nie będzie kiepski tylko wolny i mało wydajny.


Pozdrawiam
[#126] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@TomK, post #124

przeciwnicy AOS

A tam, ja nadal jestem za tym aby AmigaOS został przeportowany na strucle

-----
Precz z ACTA! Moana Loader dla wszystkich! :P
[#127] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@kjb666, post #126

jestem za tym aby AmigaOS został przeportowany na strucle


Zatem jesteś jego przeciwnikiem - chcesz, żeby skończył jak nie przymierzając MorphOS - bez przyszłości. Przyszłość to produkowanie nowych komputerów w małych partiach (ot, choćby dyskutowanego netbooka), tak żeby oprócz producenta systemu zarobił jeszcze producent sprzętu. Ogólnie im więcej ludzi zarobi na amigowcach tym dla nich lepiej.
[#128] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@recedent, post #127

Cieszę się, że ktoś myśli podobnie Prawa ekonomii Panowie, im więcej osób będzie mogło zarobić na rynku amigowym tym więcej pojawi się ofert - proste. A nie ubliżając MOS-owi poza systemem to kto zarabia ? Nikt.
Poza tym - ja nie rozumiem, jak nie można się podniecać wizją nowego netbooka pod amigaos (dla przypomnienia systemu który dawno miał umrzeć - może to że mimo przeciwności ma być dedykowany notebook mnie tak podnieca). A malkontenci, po co tutaj piszecie? Czy tak bardzo Was boli, że coś się dzieje w temacie? Czytając Wasze wypowiedzi myslę sobie, że będziecie zadowoleni jak projekt umrze? Jak to jest z tym waszym przywiązaniem do platformy? (Mam przed oczami artykuły w MA, w których tak operdzielał takie wypowiedzi - i nie sposób się nie zgodzić z Panem Markiem). Ehh nie podoba się, to załóżcie nowy wątek i tam wylewajcie żale (tylko jakie).
[#129] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@posylus, post #128

My tutaj narzekamy na temat sprzętu jak w temacie, a Ty narzekasz na narzekanie :)
Że pozwolisz zacytuję Ciebie z maleńską modyfikacją:

Ehh nie podoba się, to załóż nowy wątek i tam wylewaj żale (tylko jakie).

Cieszę się, że ktoś myśli podobnie

Przeczytaj jeszcze raz, a dokładnie ostatnie zdanie wypowiedzi recedenta.
:)
[#130] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@kjb666, post #129

To było lekko ironiczne, ale coś jest w takim rozumowaniu. To znaczy - dla użytkownika jest to niezbyt pożądane, że ktoś wyciąga jego pieniądze, ale dla (mikro)rynku - może być czynnikiem pobudzającym. Jeśli ktoś zauważy, że na takim biznesplanie (czyli np. na produkcji netbooka) da się zrobić kasę, to może będzie chciał ten rynek wspierać w przyszłości.

Droga MorphOSa jest inna - zamiast koncentrować się na budowie ekosystemu już teraz buduje najpierw bazę użytkowników, którzy (być może) ten ekosystem będą w stanie utrzymać w przyszłości. Które podejście jest słuszne? Oceni historia :)
[#131] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@TomK, post #124

Chodziło mi o regres w wydajności sprzętu, konkretnie dla sprzętu "amigowego". Po nazwijmy to wzrostowym procesie zakończonym konstrukcjami Pegasos2/A1 zaczęła się jazda w dół z Samanthą. Dopiero jej ostatnia konstrukcja wchodzi na zbliżony poziom. Trudno tu więc mówić o jakimś progresie. Jeśli konfiguracja tego netbooka będzie taka jak podejrzewamy to z tego punktu widzenia to też jest regres i to konkretny.
W zasadzie to jedynym postępem po tej stronie barykady jest X1000, o której nie ma co dywagować, bo wszyscy wiemy co to jest i za ile.

Na "rynku" wiecznych niedoborów dobrego sprzętu, nie ma się co bronić, że to tylko netbook skoro nic innego nie ma. Po prostu jest to kolejny sprzęt do AOS, który dla iluś tam ludków będzie pewnie ich jedyną maszyną z tym systemem, a tym samym będzie maszynką "ogólnego", a nie tylko "netbookowego" zastosowania (abstrachując od tego, że to drugie zastosowanie póki co jest dla AOS niewykonalne).
[#132] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@recedent, post #130

Droga MorphOSa jest inna - zamiast koncentrować się na budowie ekosystemu już teraz buduje najpierw bazę użytkowników, którzy (być może) ten ekosystem będą w stanie utrzymać w przyszłości. Które podejście jest słuszne? Oceni historia


Pitu, pitu... Wszystko rozbija się o przyspawane do "nieżyciowej" platformy PowerPC systemy operacyjne (AOS/MorphOS).
[#133] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@przemysław, post #132

NATAMI was wszystkich pogodzi, czy bedziecie chcieli czy nie, poniewaz...

...czas wrocic do zrodla, czas wrocic do podstaw, poniewaz droga na ktora wyprowadzil Amige sprzet taki jak Pegasos czy Amiga One prowadzi do nikad.

No chyba ze chodzilo tylko o to, by w ogole gdzies isc i nie stac w miejscu. Natami nie spelni wszystkich marzen, ale bedzie jak mam nadzieje powrotem do fundamentu na ktorym zbuduje sie cos co powinno byc budowane wtedy gdy zaczeto sie zastanawiac nad ideologia Amiga One. Odciecie sie od korzeni i tego co nioslo "Amige" jako wlasnie taki ekosystem bylo w moim przekonaniu najwiekszym bledem.

Co do samego laptopa o ktorym mowa w watku - fajna sprawa mimo wszystko.
[#134] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x
[#135] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x
[#136] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@Duracel, post #133

NATAMI was wszystkich pogodzi, czy bedziecie chcieli czy nie, poniewaz...

I o to właśnie chodzi. :)


Co do samego laptopa o ktorym mowa w watku - fajna sprawa mimo wszystko.

Jeżeli nie będzie za drogi (choć raczej będzie), to kto wie? Nie mam więcej miejsc na kompy stacjonarne (ostatnie zarezerwowane jest dla Natami), ale takiego laptopa czy innego netbooka, to można złożyć i schować do szufladki :)

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 10:04:26 przez Andrzej Drozd
[#137] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x
[#138] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x
[#139] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x
[#140] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@Duracel, post #133

Co do samego laptopa o ktorym mowa w watku - fajna sprawa mimo wszystko.


tzn. mimo, że ma być najnowszym produktem z serii która prowadzi "do nikąd"?
Czego to niektórzy nie zrobią, żeby choć trochę trzymać się tematu...

Co do hurraoptymizmu-natamizmu - przypominam, że taki sam optymizm cechował kiedyś amigowców oczekujących na karty z PowerPC...
[#141] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@recedent, post #140

Recedent, czyli sądzisz, że myślę inaczej niż mówię? Mam nadzieję, że nie okaże się kiedyś, że Cię jednak przeceniałem.

O ile duże pecetopodobne pudło o nazwie "Amiga One" czy "Pegasos" uważałem i uważam za drogę donikąd, o tyle mały zgrabny netbook z AOS 4.1 uważam za coś całkiem fajnego.

Prosiłbym, żebyś jednak się na mnie systematycznie nie wspinał. I tyle z twoich psychologicznych deszyfracji :>

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 17:31:52 przez Duracel
[#142] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@Duracel, post #141

mały zgrabny netbook z AOS 4.1 uważam za coś całkiem fajnego


Mimo, że będzie miał prawdopodobnie wydajność porównywalną z małą, zgrabną Efiką 5200B?
[#143] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@recedent, post #142

Efika zbyt zgrabna to nie jest, bez przesady, taki netbook jest zdecydowanie zgrabniejszy :). A co do wydajnosci, to naprawde niewiele wiemy, wszystko opiera sie na jakis spekulacjach, rdzen e300 niewiele mowi, w najgorszym razie bedzie rownie wydajny co Efika 5200B, w najlepszym razie nawet kilka razy wydajniejszy.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 18:06:30 przez gx
[#144] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x
[#145] Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x

@recedent, post #142

Pewnie uznasz to za infantylne podejście do tematu, ale Efika to mała płyta główna. Netbook to jednak fabrycznie złożony, kompletny sprzęt.

Tak, tak, Natami to teże będzie tylko płyta główna, ale ona z kolei ma wiele innych atutów utożsamiających ją ze sprzętem Amigowym.
[#146] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x
[#147] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x
[#148] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x
[#149] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x
[#150] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Oczekiwany netbook z AmigaOS 4.x
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem