kategoria: AmigaOne X1000
[#1] x1000 na sprzedaz
http://allegro.pl/amiga-one-x1000-nemo-2-1-atx-i2374118788.html

Komus sie znudzila x1000 ;)
[#2] Re: x1000 na sprzedaz

@AmiChris, post #1

Sępy sie juz rzucily i wydzieraja sobie ochlap ze szponow.
A pytanie czy ta plyta (i to bez systemu) jest w ogole sprawna, bo w opisie nie ma o tym ani slowa ale grunt, ze wygra sęp, ktory rzuci najwieksza suma.. OK
[#3] Re: x1000 na sprzedaz

@AmiChris, post #1

Ciekawy jest zegar procesora: 2,1GHz. W ofercie są wolniejsze.
[#4] Re: x1000 na sprzedaz

@selur, post #2

pytanie czy ta plyta (i to bez systemu) jest w ogole sprawna


Myślisz, że ktoś próbował bez powodzenia programować Xenę?
[#5] Re: x1000 na sprzedaz

@recedent, post #4

Kontaktowałem się ze sprzedającym. Płyta sprawna, a proc z zegarem 2,1Ghz.
Rzekomo niebawem w amigakit pojawią się w sprzedaży płyty Nemo z procesorami o zegarach 1,6ghz, 1,8ghz i 2,1ghz. Cena tej ostatniej to rzekomo 710 funtów.
Tańsze mają być (rzekomo) te wolniejsze wersje za odpowiednio 476 i 599 funtów.

Nie wiem jak Wy, ale ja licytuję :)

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2012 13:34:31 przez azazel44

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2012 13:35:07 przez azazel44

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2012 13:35:22 przez azazel44
[#6] Re: x1000 na sprzedaz

@azazel44, post #5

I to sa w koncu normalne ceny :). Oby tak bylo.
[#7] Re: x1000 na sprzedaz

@gx, post #6

Nie wiem skąd takie info ma sprzedający, ale gdyby rzeczywiście tak było, że będzie można kupić płytę nemo z procesorem, to X1000 trochę zyska na popularności
[#8] Re: x1000 na sprzedaz

@azazel44, post #5

a pytałeś czy obraz nie mruga? może jednak zalana kwasem?
[#9] Re: x1000 na sprzedaz

@highend, post #8

lol

fejk
[#10] Re: x1000 na sprzedaz

@Nature, post #9

Przecież ta aukcja to lipa, aż pięty swędzą. Po pierwsze primo, faciu wyskakuje z nikąd wymachując poufnymi danymi handlowymi o produktach, które teoretycznie nie istnieją (zakładam, że Trevor nie gada o tym z każdym). Po drugie primo ;) zdjęcie jest na żywca jumane z internetu. Po trzecie primo ultimo, jak widzę tą armię, która się tak rzuciła, to sam mam ochotę wystawić płytę AmigaFive X7600 z zegarem 18THz.

Panowie (i Panie?), biegiem na dwór przewietrzyć umysły i zachłysnąć się zdrowym rozsądkiem ;)

p.s. Jest jeszcze opcja, że facet jest najgorszym handlowcem wszechświata, i popełnił wszystkie możliwe błędy, jakich można się dopuścić przy próbie sprzedaży czegokolwiek
[#11] Re: x1000 na sprzedaz

@Kael, post #10

jest jeszcze opcja, że kolega azazel tutaj do spóły ze sprzedającym szuka jeleniów. Bo w przeciwnym przypadku to sam się do nich zaliczył, licytując to coś (a przynajmniej tak chętnie deklarując, że zalicytuje).
[#12] Re: x1000 na sprzedaz

@snajper, post #11

Jest jeszcze jedna opcja. Koledze snajperowi poprzestawiały się klepki w pałce, bo publicznie rzuca oszczerstwa bez pokrycia.

Aaaa... i nie "jeleniów" tylko "jeleni" ;)

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2012 19:11:49 przez azazel44
[#13] Re: x1000 na sprzedaz

@AmiChris, post #1

Uważam , że to jednak ściema.

zdjęcie wstawione na aukcje pochodzi z fotek z AmigaEvent z 2010 z Essen. Myślicie ,że jeśli ktoś posiadałby tak mało spotykaną rzecz to nie porobiłby fotek i nie rozpisał się na aukcji więcej ??
[#14] Re: x1000 na sprzedaz

@Kwiatki, post #13

mi też coś tu nie gra.
[#15] Re: x1000 na sprzedaz

@Mir3k, post #14

a cena idzie w gore
[#16] Re: x1000 na sprzedaz

@Kwiatki, post #13

No właśnie, skoro posiada X1000 to raczej cyfrówkę nawet taką za 2 paczki ma, więc fotki mógł zrobić.
Napiszę do niego o real photo :)
[#17] Re: x1000 na sprzedaz

@waldiamiga, post #16

A czy ktoś prosił o dodatkowe zdjęcia płyty i je dostał .
[#18] Re: x1000 na sprzedaz

@SAAX, post #17

twierdzisz, że dostałeś .
[#19] Re: x1000 na sprzedaz

@azazel44, post #5

[#20] Re: x1000 na sprzedaz

@XoR, post #19

Ale ten koleś sprzedał już ATI HD 4350 512MB która jak najbardziej pasuje do zestawu X1000 i dostał pozytyw. Nie widzę sensu w robieniu ściemnianej aukcji.
[#21] Re: x1000 na sprzedaz

@adam_mierzwa, post #20

Kwota już przekroczyła moje maksimum :(
[#22] Re: x1000 na sprzedaz

@azazel44, post #21

ano, ale to na 99% wałek, więc nie ma się czym zamartwiać.
poza tym nawet jeśli to prawda, to co z gwarancją???
[#23] Re: x1000 na sprzedaz

@highend, post #22

Skoro sądzisz że wałek to po co licytujesz? :D
[#24] Re: x1000 na sprzedaz

@mikser, post #23

Chcę wygrać i sprawdzić czy wałek czy nie. Ciekaw jestem czy jak człowiek przyśle mi cegłę, to czy jak mu ją odeślę to zwróci mi pieniądze

x1000 zamówię sobie w sklepie jak znowu będzie - nie chcę używanej ;)
[#25] Re: x1000 na sprzedaz

@highend, post #24

Kwestia definicji wałka, ja sądzę że ten który "wygra" licytacje dostanie niesprawną płytę.
Sprzedawca będzie kryty, w opisie nie ma nic że płyta jest sprawna ani że "super stan".


Pozdrawiam
[#26] Re: x1000 na sprzedaz

@RadoslawF, post #25

Niekoniecznie. Jest info od azazel44, że po sprzedaży płyt w przedsprzedaży za około 8 tyś, jest zysk i teraz jest kasa na produkcję płyt za około 3 tyś dla reszty chętnych (to oczywiście mój domysł).
Być może właściciel chce teraz sprzedać limitowaną, drogą wersję i kupić tanio następną. Być może też x1000 nie spełnia jego oczekiwań (np. ma już Sam i nie widzi zbyt dużej różnicy), lub nagle potrzebuje gotówki.
Domyślam się że ta płyta tanio nie pójdzie i nie będę zaskoczony, gdy okaże się że nawet 6 tyś nie spełni minimalnej kwoty sprzedaży. Tak czy inaczej osprzęt do tej płyty to duuuużo kasy. A oprócz osprzętu, trzeba jeszcze kupić AmigaOS4.

A jeżeli płyta jest uszkodzona, to raczej właściel nie ryzykowałby na Allegro, tylko zgłosił by się do producenta w związku z gwarancją.
[#27] Re: x1000 na sprzedaz

@Andrzej Drozd, post #26

jak to prawda to zlecili robote chinczykom. przypomnij sobie jak było z Efiką, o ile spadła cena -podobnie.
[#28] Re: x1000 na sprzedaz

@Andrzej Drozd, post #26

Będę zaskoczony jak cena dojdzie do 6 tysięcy.
Gdyby chciał drogo sprzedać aby tanio kupić następną wersję to sprzedawał by komplet z nieodłączną informacją że całość jest sprawna, tutaj nie ma całości i brak informacji że płyta sprawna.
Jeśli płyta faktycznie będzie niesprawna to żaden sąd nie nakaże mu zwrócić kasy i dlatego nie napisał że jest sprawna.
W wersji optymistycznej to sprawna płyta z produkcji która dopiero będzie sprzedawana ukradziona z transportu lub fabryki, tyle że w takim przypadku to powinien tych płyt mieć co najmniej setkę a nie jedną i powinien zachwalać że sprawne i przetestowane pod linuxem (bo AOS4 jest płatny).
Trzysta złotych na sprawdzenie takiej teorii pewnie bym wydał, trzy tysiące na pewno nie.


Pozdrawiam
[#29] Re: x1000 na sprzedaz

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #27

Masz rację. :)
A co do aukcji, to wystawiający nie podał konta, tylko przesyłkę za pobraniem. Tak nie sprzedaje się rzeczy za 2 tyś. Tylko bardzo drogie, aby kupujący mógł otworzyć przy kurierze i sprawdzić co jest w środku. Cena będzie naprawdę wysoka. :)
Druga sprawa, sprzedający ma nick CommandosExec. W razie wpadki, jak nie HOŁDYS da radę, to redaktorzy Execa pomogą. :)
W naszym środowisku nie robi się przekrętów, ponieważ to grozi sądem. :)
[#30] Re: x1000 na sprzedaz

@RadoslawF, post #28

Będę zaskoczony jak cena dojdzie do 6 tysięcy.

Raczej nikt tyle nie wylicytuje i myślę że aukcja zakończy się bez sprzedaży.
A może to nie jest sprzedaż (dajmy na to, wystawiający dał limit 10 tyś), tylko rozeznanie się w środowisku, ile Polacy są w stanie dać za x1000? :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem