kategoria: AmigaOne X1000
[#121] Re: x1000 na sprzedaz

@lekarz_med, post #119

Tu nie chodzi o to, czy sprzedawca miał prawo czy nie odwołać aukcję - bo zapewne - prawo miał. Pytanie jest tylko - czy posiadał fizycznie towar który wystawił na aukcję. Moim zdaniem - nie. I takie zachowanie należy tępić i piętnować.
[#122] Re: x1000 na sprzedaz

@MaaG^dA, post #121

No właśnie nie rozumiem zapędów rodem z komisji śledczej - miał, nie miał - najchętniej rozwścieczony tłum z widłami i pochodniami wdarłby mu się do chaty i splądrował aby udowodnić swoje racje.
Transakcji (umowy) nie zawarł bo odwołał aukcje i oferty, kasy nie wziął więc nikogo nie oszukał - to o co chodzi?!
To i F-16 może sobie wystawić. Umowy nie zawarł więc straszenie sądem przez domorosłych prawników nie rozumiejący w ogóle paragrafów budzi co najwyżej uśmiech politowania, nikogo nie oszukał więc na policję też nie ma z czym iść.
A tu komisja śledcza deliberuje czy posiadał czy nie a właściwie sąd i kat jednocześnie już wydał zaoczny wyrok, że nie posiadał i teraz czas na wymierzenie kary. Tak jak powiedziałem przypomina mi to ślepy, rozwścieczony tlum z widłami i pochodniami jak z ekranizacji powieści Frankenstein.
[#123] Re: x1000 na sprzedaz

@MaaG^dA, post #121

Facet sprzedaje jeszcze spodnie, wystarczy wygrać aukcje i jechać odebrać osobiście, a przy okazji wtargnąć na chatę i sprawdzić czy jest tam płyta X1000 :D A póżniej bije, boksuje
[#124] Re: x1000 na sprzedaz

@Hellena, post #123

Mógł oddać do naprawy.
[#125] Re: x1000 na sprzedaz

@Hubez, post #124

Na pewno ma jakieś dokumenty na oddanie sprzętu pomysł
[#126] Re: x1000 na sprzedaz

@Hellena, post #125

Pamiętam jak za czasów głębokiej komuny (circa 1985) jeden z moich klasowych kolegów chwalił się, że ma Atari XE ... wtedy to było naprawdę coś. Bardzo długo wykręcał się nagabywany prośbami o pokaz tego cudeńka, w końcu jakos podstępem udało się nam znaleźć w jego domu (oczywiście w jego obecności i przy jego akceptacji). Przez godzinę przeszukiwał cały dom, nie pominąwszy komórki z węglem na opał, w końcu wyszedł do nas i oświadczył "nie ma, widać mama komuś pożyczyła" :) . Rozumiecie, gość niby ma sprzęt-marzenie kazdego ówczesnego nastolatka i nawet nie wie gdzie go trzyma. Oczywiście po latach powiedział nam że od początku była to ściema z jego strony - żadnego Atari nie miał. Po prostu niektórzy tak mają - potrzeba robienia innych w konia.
Więc jestem przekonany (i byłem przekonany w czasie trwania aukcji), że była to ściema od początku do końca. Nie byłem pewien tylko motywów, teraz myślę że to taki żart nastolatkowy (mam córkę w tym wieku to wiem jak to jest :) ).
[#127] Re: x1000 na sprzedaz

@Hellena, post #125

Mógł zgubić revers, a sprzęt z naprawy odbierze na gębę. Serwisant rozpozna, że to był on, ewentualnie na dowód osobisty

Możemy sobie tak gadać w nieskończoność :D
[#128] Re: x1000 na sprzedaz

@lekarz_med, post #122

Może nie potrafisz postawić się w sytuacji kogoś, kto licytował i chciał wygrać, kto nie lubi być robiony w konia, nie istotne czy w imię eksperymentu, czy jakiegokolwiek innego powodu.
[#129] Re: x1000 na sprzedaz

@AmiChris, post #1

Żart sobie ktoś zrobił - Amigi znikną z allegro...macie to jak w banku!
[#130] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: x1000 na sprzedaz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem