Wątek zamknięty
[#481] Re: Arstechnica: x5000

@grikas, post #479

strzyże stado baranów na grubą kasę


Miałeś na myśli A-EON


Za sprzęt który u konkurencji jest tańszy, a robi to samo, a nawet lepiej :)
No, ale lans musi być :)


No tak G5 vs X5000, skoro nie widać różnicy a do tego są braki to poco przepłacać?

Za sprzęt który u konkurencji jest tańszy, a robi to samo, a nawet lepiej :)


No dokładnie 200 złotych a 9k to jednak jest różnica. Można by wziąć G5 z MorgphOS i koczować przez płu roku pod domem jednego z developerów na release 3.10 I pewnie by jeszcze zostało.

Nie ma to jak kupić gejfona za 500 funciaków, a żal wydać 20 funtów na kabel


Nook, racja Enhancer Software

jest lepszy od nowych Amig NG :)


To jest najlepszy fonemem bo jak coś może być lepsze od czegoś czego nie ma. Amiga? aaa to ten komputer na dyskietki
[#482] Re: Arstechnica: x5000

@mschulz, post #478

Zamkneli jemu i kilku innym prostacki i siegajacy dna watek polityczny w HydePark-u to musi sie wyzyc w innych watkach...


Ty co tutaj robisz w takim razie ?. Komentujesz komentujących.
[#483] Re: Arstechnica: x5000

@agrajek, post #480

Ale to już zostało udowodnione.


Zostało udowodnione, że są gorsze. Jedynie procesor G5 dla Apple od IBM pozostaje jedynym argumentem, ale bardzo słabym.

Apple PowerMak G5 został stworzony dla OSX. AmigaOne dla AOS4 i zarazem Linuxa.
[#484] Re: Arstechnica: x5000

@recedent, post #476

To akurat żaden argument jest (reszta też słaba dość):


Ten argument recedencie nie jest słaby, jest ŻENUJĄCY!, jeżeli sam to zrobiłeś na Apple PowerMac, podkreślam to APPLE, bo to nadal będzie Apple PM.

W AmigaOne nie musisz oszukiwać, bo to Amiga NG, jedyny sukcesor Amigi. Reszta to jej emulacje, emanacje i inne wariacje.

To akurat żaden argument jest (reszta też słaba dość):


Skoro można myszkę lub kawałek kabla nazwać Apple to odkurzacz można nazwać Amigą, oczywiście odkurzać z serii robotów
[#485] Re: Arstechnica: x5000

@sigma2pi, post #483

Zapominasz, że na X5000 podobno odpalisz nawet MorphOSa (a właściwie betatesterzy tego systemu odpalą). Ten komputer nie jest zatem tworzony pod konkretny OS, mimo że użytkownicy AmigaOS4.1 są główną klientelą.

Na Amidze 1200 z 68020+ zaś odpalisz głównie Amiga OS, bo siedzi w ROM. Z dyskietki załadujesz za to program Workbench (LoadWB).

Chodzą słuchy, że NetBSD też chodzi na tym komputerze z procesorem 680x0. Ciekawe tylko czy potrzebuje do pracy Amiga OS (biblioteki, urządzenia itp.), czy też nie. No i podobno ma bardzo duże wymagania. 68020 i AGA mu nie wystarczą.

Tak czy siak Amiga OS wykorzystuje w natywny sposób Amigę i jest z nią nierozerwalnie związany w mojej opinii.

Systemy NG o ile posiadają swój natywny, dostosowany do nowego sprzętu kod, posiłkują się w różnych miejscach emulacją oryginalnej Amigi.

Gdyby nie taka bieda z natywnymi programami dla PPC pewnie więcej amigowców by się tym interesowało.
[#486] Re: Arstechnica: x5000

@Hexmage960, post #485

Zapominasz, że na X5000 podobno odpalisz nawet MorphOSa (a właściwie betatesterzy tego systemu odpalą). Ten komputer nie jest zatem tworzony pod konkretny OS, mimo że użytkownicy AmigaOS4.1 są główną klientelą.


Co ty bredzisz ? Wejdź sobie na stronę producenta X5000 i poczytaj pod jaki system jest przeznaczony.

Na Amidze 1200 z 68020+ zaś odpalisz głównie Amiga OS, bo siedzi w ROM. Z dyskietki załadujesz za to program Workbench (LoadWB).


Na A1200 odpalę Unixa i co z tego ?

Tak czy siak Amiga OS wykorzystuje w natywny sposób Amigę i jest z nią nierozerwalnie związany w mojej opinii.


Tak czy siak, AmigaOS NIE STOI W MIEJSCU.

Systemy NG o ile posiadają swój natywny, dostosowany do nowego sprzętu kod, posiłkują się w różnych miejscach emulacją oryginalnej Amigi.


Bo jest to najtańsze i najefektywniejsze rozwiązanie ? :) Wyobrażasz sobie instalowanie płyty głównej z 30 letniego klamota żeby tylko sprzętowo było to zgodne z komputerem z 2017 roku ? A nie... zaraz... przecież macie Vampirka

Gdyby nie taka bieda z natywnymi programami dla PPC pewnie więcej amigowców by się tym interesowało.


Gdybać to sobie możesz :) Amiga to nisza i chwilowa moda - póki żyją ludzie wychowani na tych sprzętach. Wymrą amigowcy to skończy się jakiekolwiek zainteresowanie
[#487] Re: Arstechnica: x5000

@grikas, post #486

Co ty bredzisz ? Wejdź sobie na stronę producenta X5000 i poczytaj pod jaki system jest przeznaczony.

Polecam zastanowić się przed odpowiedzią. To nie są brednie. Na X5000 ma chodzić następna wersja MorphOSa, która jest w betatestach (tak przynajmniej wiem z dotychczasowych wiadomości).

Gdybać to sobie możesz :) Amiga to nisza i chwilowa moda - póki żyją ludzie wychowani na tych sprzętach. Wymrą amigowcy to skończy się jakiekolwiek zainteresowanie

Nisza i chwilowa. Od kiedy? Zaraz, od 1994 roku?

Nie musisz się o to martwić, czy o Amidze wszyscy zapomną, czy nie skoro nie jesteś nią zainteresowany.

Bo jest to najtańsze i najefektywniejsze rozwiązanie ? :)

PPC to ile ludzi w stosunku do "niszowego" klasyka? Jest ich mniej, programów na PPC jest mało i są zawodne. To chciałem wskazać.

Jeżeli X5000 miałoby wypłynąć, więcej ludzi musiałoby na to pisać.

P.S. Koledzy PC-towcy wydają się nierozłączni jak papużki.
[#488] Re: Arstechnica: x5000

@Hexmage960, post #487

"pecetowcy" ? To jeszcze funkcjonuje takie określenie ?
Mamy 2017 rok, a nie 1994 :) Chyba Kolego przespałeś co nieco i nie umiesz się odnaleźć w nowym millenium :)
To, że MOS ma działać na X5000 to nic nie znaczy. Producent X1000/X5000 ściśle współpracuje z Hyperionem, nawet euro rzuca na zachętę finansując prace nad tym systemem, więc mi tu nie wciskaj kitu, że AOS nie jest robiony stricte pod AmigaONE :)
[#489] Re: Arstechnica: x5000

@trOLLO, post #477

Skąd u kolegi tyle jadu i złości


Po tysiąkroć uważam PC za lepszą Amigę (szcególnie z WinUAE) niż ten dziadowski sprzęt od Apple tworzony przez niewolników z Cupertino do czesanie frajerów. MOS jest w moim odczuciu tylko emulacją AOS3, a dalej jest po prostu systemem MorphOS. AmigaOne jest dla mnie ponad tym wszystkim i nie musi nic nikomu tutaj udowadniać, bo to kontynuacja Amigi w prostej linii, pod każdym względem tj. hardware i software. Macie z tym problemem, to wskażcie mi lepszego sukcesora, Apple?, kiszka ze śmiechu mi pęknie . Niektórzy tutaj tak głęboko zanurkowali w elektrozłomie Apple ocalałym z utylizacji, że nawet nie przeszkadza im fakt zamknięcia dekadę temu tego tematu nawet przez ich kochane Apple. Teraz z tej pozycji atakują współczesną Amigę, bo im benczmark pokazał, że tu i ówdzie to jeszcze nie są całkiem w dupie, choć de facto są nawet w porównaniu do tej obecnej płyty x5000... Plujcie dalej na Amigę ciesząc się Apple złomem, dopóki działa, ale kiedyś w AmigaOne znajdzie się o wiele mocniejszy rdzeń PPC, dzięki tym użytkownikom Amigi, którzy kupują nowe Amigi tj. AmigaOne dla AmigaOS 4.x.

Frescale QorIQ P5020 2.2Ghz nie uważam za słabszy PPC od G5 pod jakimkolwiek względem. W obiektywnych benczmarkach to rdzeń lepszy i szybszy cpu, a poza tym same zalety w współczesnej architektury, nie bryluje na tle x86, daje Amidze wgląd w to co jest na TOPie.

dlaczego X5000 ma stare i nędzne USB 2.0, a nie USB 3.0, albo nawet 3.1


To nie jest żaden problem dla x5000 poprzez kartę rozszerzeń PCIx, na płycie też mogłoby by być, ale uzupełnia ten brak duża ilość slotów PCIx, także nawet USB 4.0, jak będzie . Zamiast tego jest bogato z USB 2.0, jako konieczność do klaw i myszki, choćby, nic nie kosztuje, jest kompatybilne.

dlaczego X5000 ma nędzne PCI gen 2, a nie PCE gen 3


PCIx gen.2 to współczesny slot i kompatybilny z gen1 i gen3. Równie dobrze zapytaj się producenta swojej płyty dla PC z 2017, dlaczego nie masz gen.5 ?. Między gen2 vs gen3 różnice dostrzeżesz tylko w specjalnych warunkach testowych, nawet na PC, praktycznie nie ma różnicy.

dlaczego X5000 ma nędzną SATA III , a nie współczesne SATA III a dla dysków SSD SATA nVME PCI


SATA 2 i SATA 3 są kompatybilne, przy czym SATA 2 to minimum do SSD. Podobnie jak wyżej, nowsze std. wrzuca się już na linię PCIx, bo tylko linia PCIx obsługuje tak wysokie transfery.

dlaczego X5000 ma nędzne i stare DDR3, a nie nowoczesne i szybkie DDR4


DDR3 nie jest ani nędzne, ani stare. BREDZISZ!. DDR3 będzie jeszcze parę lat produkowane.

dlaczego X5000 ma procesor w nędznym 40nm a nie nowoczesnym procesie 17 nm


Teraz bredzisz jak potłuczony. W 2016 najpowszechniejszym procesem był nadal 28nm, ten proces zastąpił 32nm i 40nm, więc 40nm to nie jest aż taki oodjazd od nurtu, tylko jeden szczebel niżej, a jak daleko jest 140nm, już nawet górale nie pamietają. Notabene, jeszcze niedawno w PC były bardzo mocne współczense GPU w 40nm, seria GTX 5xx na której pograsz nawet w Wiedźmina 3 w full detal, GTX 6xx/7xx/9xx są w 28nm, a w 140nm, znów górale nie pamietają, pewnie jakieś złomy z serii FX lub Radeon z seri R4xx, Wiedźmin 3 nawet nie ruszy.

Po za tym, nie ma w X5000 WiFi w standardzie AC


Znów to samo. Od czego masz bogactwo slotów PCIx na x5000. Zapytaj producenta płyty PC w 2017, dlaczego nie masz WiFi, powie, panie, kup se kartę, lepiej.

Nie porównuj komputera sprzed 10 lat, gdzie były inne standardy, to nowej konstrukcji


Przecież cały czas piszę o tym. Złomy Apple nie mają nawet podejścia do AmigaOne x5000 . Niektórzy tutaj mają z tym jakiś problem, bo im zgniłe jabłko wyblakło i stracilo kolor.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 12:35:17 przez sigma2pi
[#490] Re: Arstechnica: x5000

@grikas, post #488

Producent X1000/X5000 ściśle współpracuje z Hyperionem, nawet euro rzuca na zachętę finansując prace nad tym systemem, więc mi tu nie wciskaj kitu, że AOS nie jest robiony stricte pod AmigaONE :)

Nie napisałem, że AmigaOS4.1 nie jest robiony stricte pod AmigaONE. To akurat prawda. Nieprawdziwe jest za to stwierdzenie kolegi Sigma2PI, że AmigaONE został zaprojektowany tylko z myślą o AmigaOS4.1 i Linuxie, na przykładzie MorphOSa.

"pecetowcy" ? To jeszcze funkcjonuje takie określenie ?
Mamy 2017 rok, a nie 1994 :) Chyba Kolego przespałeś co nieco i nie umiesz się odnaleźć w nowym millenium :)

Użyłem wobec Ciebie określenia pecetowiec, bo Amiga nie leży w kręgu Twoich zainteresowań. Nawet już czekasz aż wszyscy o niej zapomną...
Zaś to, że jestem amigowcem w 2017 roku samo w sobie wskazuje, żem przespał co nieco.
Amiga jest w niszy od 1994 roku po dziś dzień. Jak widzisz po PPA paruset Polaków nadal się nią interesuje.
Sądzę, że legenda Amigi przetrwa dłużej.

Zamiast po raz kolejny pisać o nonsensowności czyjegoś hobby, może zacząć pisać pozytywnie?
[#491] Re: Arstechnica: x5000

@Hexmage960, post #490

Nie napisałem, że AmigaOS4.1 nie jest robiony stricte pod AmigaONE. To akurat prawda. Nieprawdziwe jest za to stwierdzenie kolegi Sigma2PI, że AmigaONE został zaprojektowany tylko z myślą o AmigaOS4.1 i Linuxie, na przykładzie MorphOSa.


Początkowo na AmidzeONE (jeszcze tej od Eyetech) to był tylko Linux, a dopiero potem się pojawił AOS. Z X1000/X5000 jest inaczej. Od początku ten sprzęt był projektowany od podstaw pod AOS.


żyłem wobec Ciebie określenia pecetowiec, bo Amiga nie leży w kręgu Twoich zainteresowań. Nawet już czekasz aż wszyscy o niej zapomną...
Zaś to, że jestem amigowcem w 2017 roku samo w sobie wskazuje, żem przespał co nieco.
Amiga jest w niszy od 1994 roku po dziś dzień. Jak widzisz po PPA paruset Polaków nadal się nią interesuje.
Sądzę, że legenda Amigi przetrwa dłużej.

Zamiast po raz kolejny pisać o nonsensowności czyjegoś hobby, może zacząć pisać pozytywnie?

Co Ty wiesz co leży w kręgu moich zainteresowań ? :) A Amigą to mam do czynienia od 1992 roku i to akurat mój ulubiony komputer, ale nie jedyny :)
Używając tych dziecinnych określeń to musiałbyś mnie nazwać amigowcopecetowcoatarowskimkomodorowcem

Stwierdzam fakt, bowiem dzisiejsze komputerowe retro to nowa moda. Nie było czegoś takiego wcześniej i oparte jest o nostalgię. Póki żyją sentymentalni fani, póty żyje ten sprzęt. Kiedyś to się skończy, wiem, że to smuteczek, ale tak będzie.
A legenda Ami przetrwa w książkach do historii i muzeach techniki :) Poza tymi w/w fanami wychowanymi na Amigach nikogo ten sprzęt nie interesuje. Smuteczek 2

Nigdzie nie napisałem, że to hobby jest bezsensowne. Jest tak samo bezsensowne jak każde inne hobby
[#492] Re: Arstechnica: x5000

@TechNineWonder, post #481

Na razie fakty są takie, że kilkunastoletni sprzęt Apple z MorphOS bije na głowę AmigaOne z 2016 roku w teście przeglądarek który jest industry standard, a starszego testu Sunspider póki co żaden sprzet pod OS4 nawet nie byl w stanie ukonczyc bez bledow.

Jak widac posiadanie naklejki nie oznacza, ze cos jest lepsze, o czym przekonali sie ludzie juz w latach 80tych, masowo przenoszac sie z pecetow marki IBM na klony innych firm, ktore nie mialy logo, ale byly szybsze i tansze niz te z naklejkami.
[#493] Re: Arstechnica: x5000

@Hexmage960, post #490

Użyłem wobec Ciebie określenia pecetowiec, bo Amiga nie leży w kręgu Twoich zainteresowań.


Jedyna prawdziwa Amiga to jest Amiga 1000, bo już nawet Amiga 500 nie jest taką prawdziwa Amiga . Amiga 1200 nie jest całkiem wstecz kompatybilna z Amiga 500. Na porządku dziennym użytkownika 1200 była dyskietka z OS 1.3, żeby uruchomić niektóre starsze programy, choć nawet to nie zawsze pomagało. Zajrzyj kiedyś do słownika pod hasło ewolucja, dla równowagi, pod hasło skamieniałości . Osoba dokonująca zakupu AmigaONE i AmigaOS 4.x jest jak najbardziej zainteresowana Amigą, współczesną Amigą NG, tak jak Ty byłeś powiedzmy zainteresowany Amigą dokonujac zakupu A1200, bo niby czym innym, Apple Mac'iem, MacOS, emulacją AOS1/2/3... ?. Ogarnij się trochę.
[#494] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #492

Na razie fakty są takie, że kilkunastoletni sprzęt Apple z MorphOS bije na głowę AmigaOne z 2016 roku w teście przeglądarek który jest industry standard


To nie sprzęt bije w tym teście JS Sunspider tylko oprogramowanie. Test jest multikultiOSplatform test, bo to nie jest test sprzętu tylko przeglądarek. Wbij sobie to do głowy
[#495] Re: Arstechnica: x5000

@jubi, post #492

Winisz sprzęt za to że oprogramowanie daje ciała ?
[#496] Re: Arstechnica: x5000

@sigma2pi, post #493

Nie ma prawdziwej Amigi, bo Jay Miner miał inne założenia. Tylko w czasie projekowania zmienił zdanie "pod naciskiem" psa i współpracowników
[#497] Re: Arstechnica: x5000

@Hexmage960, post #490

Nie napisałem, że AmigaOS4.1 nie jest robiony stricte pod AmigaONE. To akurat prawda.


niezupelnie.

os4 byl portowany ze zmiennym szczesciem na takie na przyklad systemy ktore nie mialy (jeszcze) naklejki amigaone:

jakies pda
maki ppc
limepc netbook (?)
pegasos
amigi z akceleratorami ppc
sam440
sam 460 (dopóki nie dostal naklejki)
itp.

jak widac amigaone jest tylko jedna z opcji w wachlarzu roznorakiego i niezbyt konsekwentnie dobieranego sprzetu, ktorego cecha wspolna jest obecnosc jakiegos procesora ppc. w zwiazku zy tym mozna powiedziec ze os4 jest dostepny miedzy innymi na komputery noszace nazwe amigaone, natomioast definitywnie nie jest "robiony stricte pod" ten sprzet.
[#498] Re: Arstechnica: x5000

@sigma2pi, post #493

Jedyna prawdziwa Amiga to jest Amiga 1000

Dyskusja zmierza w wiadomym kierunku...

Nie zamierzam dyskutować o tym co jest, a co nie jest Amigą.

Z tego co widzę, koledzy odpalą czasem WinUAE dla sentymentu. A nie widzicie, że Amiga, jej filozofia, sprzęt oraz system operacyjny jest obiektem zainteresowania i fascynacji tak wielu osób, którzy pracują na niej na co dzień, czerpią z niej i ją rozwijają?

Filozofia Windowsa z WinUAE odbiega od filozofii systemu Amigi z Amiga OS, nawet mimo tego, że ten sprzęt jest wielokrotnie wolniejszy i może być emulowany. Emulacja jednak odwraca uwagę od tego co istotne w Amiga OS.

Dla mnie wiele rzeczy z Amiga OS w dzisiejszych realiach znajduje zastosowanie, w tym sama intuicyjność pracy. Poza tym wiele rzeczy w Linuxie masz na Amidze w dużo elegantszej formie. Wolę polecenia AmigaDOS i system ikon w Amidze.

Co do mocy sprzętu to wszystko zależy od osobistych oczekiwań.

P.S. Nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi o X5000 i MorphOSie.
[#499] Re: Arstechnica: x5000

@grikas, post #491

Początkowo na AmidzeONE (jeszcze tej od Eyetech) to był tylko Linux, a dopiero potem się pojawił AOS.


dokladnie.

Z X1000/X5000 jest inaczej. Od początku ten sprzęt był projektowany od podstaw pod AOS.


nie mamy niestety dowodow by to stwierdzic. faktem jest z ich wlasnych wypowiedzi, ze varisys zaprojektowal sprzet pod linux i testowal go z tym systemem. bodajze widzieli os4 na oczy raz czy dwa, a moze wogole nigdy. w kazdym razie os4 nie jest dla nich miarodajna techniczna referencja. pozatym konstrukcje ich zawieraja podzespoly ktore albo nie sa albo nawet nie moga byc przyzwoicie obslugiwane przez os4, takie jak wielordzeniowe procesory, albo uklady x-mos, wiec jaka bylaby logika twierdzic ze sprzet i system sa do siebie dopasowane a nawet tworzone z mysla o sobie nawzajem.
[#500] Re: Arstechnica: x5000

@wawrzon, post #497

AmigaOS4.1 jest w tej chwili robiony pod każdą zgodną płytę z PPC, czy zwie się to AmigaONE, czy Sam460ex, który de facto też jest komputerem z rodziny AmigaONE. Rozróżnienie jest tylko w nazewnictwie, ale zawsze wiadomo o jaki komputer chodzi.
[#501] Re: Arstechnica: x5000

@Hexmage960, post #500

czym jest uzywanie pojecia "amigaone" jesli nie nazewnictwem?
[#502] Re: Arstechnica: x5000

@SuperBuster, post #496

Jedno jest pewne. Bez Jaya Minera nie byłoby Amigi w ogóle.
[#503] Re: Arstechnica: x5000

@sigma2pi, post #489

...Równie dobrze zapytaj się producenta swojej płyty dla PC z 2017...


Panie, po co mam go pytać. To oczywiste, że tańsze, gorsze płyty często mają przestarzałe złącza i co za tym idzie parametry. Jeżeli chce się być na czasie, to wybiera się lepsze, a co za tym idzie nowoczesne rozwiązania. Z tego co rozumiem, to AmigaOne X5000 ma być komputerem, który ma starczyć na dłużej niż standardowy pecet (choć te ostatnio dużo wolniej się starzeją), więc np. taki brak gniazd USB3.0 przy topowym modelu Amigi NG uważam za strzał w kolano. Pisałeś, że w sprzęcie jest dużo wolnych slotów na kontrolery - czy można w tej chwili zainstalować w X5000 kartę USB3.0/3.1 oraz kartę WiFi AC, które zostaną bez problemu obsłużone przez AmigaOS?
[#504] Re: Arstechnica: x5000

@Hexmage960, post #502

OK

A wątek powinien zostać zamknięty, bo do niczego nie prowadzi.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 15:07:25 przez SuperBuster
[#505] Re: Arstechnica: x5000

@sigma2pi, post #484

Nie kompromituj się niewiedzą, towarzyszu. System MorphOS posiada early startup menu od prawie dziesięciu lat. I early startup występuje niezależnie czy odpalasz go na Efice, Pegasosie, PowerMacu, SAM 460 czy X5000. Jego obecność nijak nie definiuje czy nie przesądza o "amigowości" sprzętu.

@all: nie karmić trolla!
[#506] Re: Arstechnica: x5000

@sid777, post #1

Zaś wracając do tematu - użytkownik tlosm ma ciekawe spostrzeżenia dotyczące szybkości i wydajności komputera AmigaOne X5000 w porównaniu z innymi, nieco starszymi rozwiązaniami sprzętowymi od konkurencji.
[#507] Re: Arstechnica: x5000

@recedent, post #506

Skończyło się raczej na braku wiedzy i poprawnego przeprowadzenia testów pod Linuxem ze strony TOLSM.

TOLSM twierdził, że z powodu błędów konstrukcyjnych X5000 jest w stanie obsłużyć pod Linuxem max 3.5GB Ramu. TOLSM został poinformowany, że nie ma racji gdyż X5000 pod linuxem widzi 16 GB.

Rozmowa odbyła się pomiędzy Hansem i TOLSM.
Hans stwierdził, że TOLSM jest odosobniony w swojej opinii:
" Other A1-X5000 users have quite a different opinion of the machine than tlosm does."

PS.

Hans de Reuter podważył testy TOLSM robione pod Linuxem tłumacząc mu co źle robił, a także podlinkował odpowiednią wersję widzącą 16 GB:

#67

Linux16GB

https://image.ibb.co/e1x02Q/Screenshot_at_2017_08_27_07_50_14.png

#109



Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 18:44:38 przez Amig_OS
[#508] Re: Arstechnica: x5000

@sigma2pi, post #494

To nie sprzęt bije w tym teście JS Sunspider tylko oprogramowanie.


Tia? No to odpal na efice.......
[#509] Re: Arstechnica: x5000

@sigma2pi, post #494

Jako współprowadzący tej strony prosiłbym o rozważenie zmiany sposobu, stylu i kultury Twoich wypowiedzi. Nie jest najlepszy odbiór tak strony jak i wątku gdy widzi się w nim coś takiego:

ten dziadowski sprzęt
czesanie frajerów
BREDZISZ!
Ten argument nie jest słaby, jest ŻENUJĄCY
Wbij sobie to do głowy!!!
Teraz bredzisz jak potłuczony


Również nie miałem kiedyś najlepszego stylu, ale to można poprawić.
[#510] Re: Arstechnica: x5000

@sigma2pi, post #489

MOS jest w moim odczuciu tylko emulacją AOS3, a dalej jest po prostu systemem MorphOS.

W Twoim odczuciu - czyli nie widziałeś/nie używałeś MOS-a . To by wiele wyjaśniało :) .

Widzisz, ja przesiadłem się z Amigi 1200 ( 060-50 MHz, Picasso II+ ) na PowerMac G4 933 MHz ( jakieś 5 lat temu) . Obecnie mam G4 - 1.5 GHz, 2 GB Ram, SSD 120 GB + 1 TB HDD Radeona 9600Pro 128 MB VRAM - i powiem Tobie jedno - 99% programów, które używałem na A1200 działa bez najmniejszego problemu na MorphOS-ie, z tą drobną różnicą, że dużo szybciej niż na wspomnianej A1200 .

Widzisz, ja potrafię np. Uruchomić program SampleE ( z Aminetu ), wgrać 100 MB plik Audio, przyciąć, zmienić natężenie dźwięku itd. Zapisać, zmienić format na mp3 i to wszystko w kilka minut. Programik używam od dobrych 15 lat o ile nie dłużej :) . Innym przykładem jest Personal Paint 7 z płyty Magazynu Amiga . Wkładam CD, instaluje na dysku pod Mosem, i mogę się bawić :D .

Mnie ZUPEŁNIE nie interesuje, że PowerMac G4 nie ma nalepki Amiga. Mnie interesuje fakt, że mam komputer zgodny z moją Amigą 1200, tylko że dużo szybszy i z bardzo nowoczesnym systemem - jak na Amigowe warunki :) .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem