[#61] Re: Doom III nadchodzi

@recedent, post #60

Ja nie muszę niczego dowodzić. W jednym się zgadzamy, aktualnie przeszedł na klasyka. Co było wcześniej to sobie można sprawdzić na jego stronie domowej, o nomen omen symbolicznej nazwie domeny bszili.morphos.me. Tak więc znajdziemy tam 20 portów dla systemu MorphOS i 9 dla AmigaOS 4. Przy czym warto zaznaczyć, że to "czerwoni" zasponsorowali mu Pegasosa, więc zwykła przyzwoitość nakazywała, by choć parę rzeczy na ten system zrobić. No i bez względu na to ile dla jakiej platformy robił, to za świetne porty serii Jedi Knight, jestem mu dozgonnie wdzięczny.

Natomiast bez względu na to ilu jeszcze powołasz tutaj świadków oskarżenia, to ja nie mam cienia wątpliwości jak wygląda prawda o "aferze" z Doom 3. Wiesz ja mam kontakt z człowiekiem, który niemal codziennie rozmawia z Huno i to, że Wasza opcja przedstawia wersję Cowcata jako logiczną i spójną (z czym ja do pewnego stopnia mogę się zgodzić), nie oznacza wcale, że wersja Huno jest nielogiczna i niespójna. Tak jak powiedział Jarokuczi, nawet gdyby on tego użył, to na obecnym etapie żadnych zasad nie złamał. Nie doszło wszak do publikacji amigowego portu, nie ma więc żadnego pliku Raedme, w którym ewentualnie ktoś mógłby doszukiwać się braku wzmianki na temat Cowcata czy innych informacji licencyjnych. Jednym słowem wedle wszelkiej logiki, gdyby był winny, nie ma najmniejszego powodu, by się zapierać, mógłby spokojnie albo się przyznać, albo olać sprawę nie odnosząc się do tego wcale, albo napisać coś w stylu "tak na pewnym etapie eksperymentowałem z kodem Cowcata, ale okazał się nieprzydatny". Tymczasem z tego, co wiem Huno tymi oskarżeniami czuje się mocno dotknięty.

Ja jestem ciekaw tylko jednego czy jak panowie wyjaśnią sobie sprawę. Cowcat będzie miał honor i jaja, by publicznie przyznać, że jego zarzuty okazały się pochopne, że źle zinterpretował pewne fakty i że obaj mając wspólną amigową tożsamość programisty, mogli przy pracy nad kodem, czy debugowaniu używać bliźniaczych metod niezależnie od siebie. No, a jeśli tak się stanie to, czy Rzookol dalej będzie stał twardo na stanowisku, że w takim razie należy oskarżyć Cowcata o kradzież kodu
[#62] Re: Doom III nadchodzi

@MUFA-amigaone-pl, post #61

wedle wszelkiej logiki, gdyby był winny, nie ma najmniejszego powodu, by się zapierać, mógłby spokojnie albo się przyznać, albo olać sprawę nie odnosząc się do tego wcale, albo napisać coś w stylu "tak na pewnym etapie eksperymentowałem z kodem Cowcata, ale okazał się nieprzydatny".


Tymczasem skasował swoje filmy na których było to:



Jeśli nie ma czego się wstydzić - czemu to zrobił?

Przy okazji: Sam trochę "nakręciłeś" tę wojenkę pisząc w pierwszym porcie tego wątku:

Poniższa wersja (...) pokazuje że Huno w zasadzie w 2 dni osignął takie same jeśli nie lepsze efekty niż spece od Dooma dla Morphosa w dwa lata


Co - jak dobrze wiesz - nie jest prawdą, bo Huno już w 2018 roku pracował nad tym kodem. Niemniej jednak wywołałeś wyśmiewanych przez siebie "speców od Dooma" do tablicy.
6
[#63] Re: Doom III nadchodzi

@recedent, post #62

Trzeba poczekać co napisze Huno. Publiczne, weryfikowalne dowody na razie wskazują na to napisał Cowcat (wersja od Huno zawiera debug, który jest taki sam jak w wersji MorphOSowej, źródła od Cowcata są zawsze publiczne, źródła od Huno publiczne nie są). Jak dla mnie piłeczka po stronie Huno, szczególnie że mógł się wypowiedzieć jednym postem, a zrobił najgorszą z możliwych rzeczy czyli ukrył filmy. Podbieranie sobie kodu w projektach opensource jest pozytywną rzeczą, a nie negatywną. Żadna to ujma dla Huno więc nie do końca rozumiem, gdzie leży problem.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 12:07:01 przez michal_zukowski

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 12:07:12 przez michal_zukowski
2
[#64] Re: Doom III nadchodzi

@michal_zukowski, post #63

Także sprawa została już wyjaśniona. Jako że Huno nie ma nic do ukrycia zamieścił efekty swej ciężkiej autorskiej pracy na Githubie. Zatem w temacie nieudostępniania źródeł już teraz możecie odszczekiwać zarzuty, w temacie rzekomych dowodów zbrodni zresztą też. Choć nie mam wątpliwości że jako ludzie kreatywni coś tam sobie dopowiecie by brnąć w to dalej. Ja jednak czasu na to już tracić nie zamierzam, więc z mojej strony EOT.
[#65] Re: Doom III nadchodzi

@MUFA-amigaone-pl, post #64

Ciekawe, czy w kodzie będzie to:

if ( freeStaticHeaders.next == &freeStaticHeaders ) // Cowcat notes: Huge lag here for MOS.
	{
		common->Printf( "-----Alloc more headers in. Size = %in", size );

		for ( int i = 0; i < EXPAND_HEADERS; i++ )
		{
			block = headerAllocator.Alloc();
			
			if( !virtualMemory )
			{
				qglGenBuffersARB( 1, &block->vbo );
				block->size = 0;
			}

			block->next = freeStaticHeaders.next;
			block->prev = &freeStaticHeaders;
			block->next->prev = block;
			block->prev->next = block;
		}

		//common->Printf( "-----Alloc more headers out. Size = %in", block->size );
		common->Printf( "-----Alloc more headers outn");
	}


czy już wszystko posprzątane.
3
[#66] Re: Doom III nadchodzi

@MUFA-amigaone-pl, post #64

https://github.com/hunoppc

tu nic nie ma, nawet nie ma informacji o commitach do ukrytych projektów

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 20:25:57 przez michal_zukowski
[#67] Re: Doom III nadchodzi

@michal_zukowski, post #66

[#68] Re: Doom III nadchodzi

@Rafael/ARMO, post #67

// if we don't have any remaining unused headers, allocate some more
	if ( freeStaticHeaders.next == &freeStaticHeaders ) {
        //Check here allocate some headers In HunoPPC 2021
        common->Printf( "-----Alloc more headers in. Size = %i\n", size );

		for ( int i = 0; i < EXPAND_HEADERS; i++ ) {
			block = headerAllocator.Alloc();
			block->next = freeStaticHeaders.next;
			block->prev = &freeStaticHeaders;
			block->next->prev = block;
			block->prev->next = block;

			if( !virtualMemory ) {
				qglGenBuffersARB( 1, & block->vbo );
			}
		}
        //Check here allocate some headers Out HunoPPC 2021
        common->Printf( "-----Alloc more headers out Size = %i\n", block->size );


Jak mawia SzaryWilk: "He he he...". W udostępnionym kodzie jest nawet dopisek HunoPPC 2021 ok, racja
2
[#69] Re: Doom III nadchodzi

@recedent, post #68

Ja jakbym robił port to też bym dodał identyczny tekst w tym miejscu, nie znając oczywiście pozostałych wersji.
[#70] Re: Doom III nadchodzi

@michal_zukowski, post #69

[#71] Re: Doom III nadchodzi

@Rafael/ARMO, post #70

--- Copy & Paste ---


link

Hello,

Thank you for your interest in my work and thank you also for your support.

As for crosscompiling, I actually don't do it (thanks Alex).
On the other hand, I only use gcc 4.2 and not the latest versions of gcc (I still have an old sdk that is more functional than all the new ones), since this project is dated, I don't waste time and continue to use my old tools.

Then why the videos have disappeared, well I was directly attacked by designating myself as a thief of the source codes on the blue side (which is completely false of course), that's why I put the code on GIT to stop these unfounded false rumors then I disabled the videos to avoid useless and unfounded posts, I don't need that anymore.

Unfortunately, you won't be able to compile it with what you have on my repository because you need the new SDK of my EGLwrap.library, some functions are required for the game.

There you go, hope I answered all your questions.

Good day to you all.

HunoPPC

-------------------------------------------

link

@SinanSam460

Thank you

I'm not going to hide from you that it took a toll on my motivation (who knows… maybe that was why and it succeeded).

I'm working on my library currently and 2 other projects that may be related.
Currently the opengl 1.x rendering is 95% functional and I only have to implement the gamma which is not supported correctly natively but I am integrating this into eglwrap_library for other projects in the future or even for a third-party AmigaOS4 developer

When I resume my tests soon I will put other videos by personalizing them a little

HunoPPC


--- End ---



Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 18:30:49 przez Amig_OS
[#72] Re: Doom III nadchodzi

@Amig_OS, post #71

Nie wyjaśnił natomiast, skąd w jego kodzie wzięły się identyczny linijki kodu jak te dodane w MorphOSowym kodzie. Przyśniły mu się? Nastąpiła synergia umysłow z Cowcatem? A może ręką omskneła mu się na klawiaturze i wpisał losowe znaki - dopiero później okazało się że jest to identyczna linijka z morphosowym kodem.



Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 20:03:39 przez michal_zukowski
1
[#73] Re: Doom III nadchodzi

@michal_zukowski, post #72

Nie jest identyczny. Czy w kodzie Cowcata jest dopisek:

HunoPPC 2021


?
1
[#74] Re: Doom III nadchodzi

@recedent, post #73

dopisek jest w linijce powyżej a nie w tej identycznej
[#75] Re: Doom III nadchodzi

@michal_zukowski, post #74

Wątek do zamknięcia.
[#76] Re: Doom III nadchodzi

@Amig_OS, post #75

Po co zamykać niewygodne tematy.
2
[#77] Re: Doom III nadchodzi

@karolb, post #76

Bo już się nic sensownego nie da napisać.

Tak naprawdę opcje są dwie:
1) Huno może odpowiedzieć: Wziąłem testowo kod (powiedzmy nawet 1 plik) z wersji Cowcata i ta linijka została w moim. Reszta wywalona bo AmigaOs4 ma i tak inną logikę 3d niż MorphOS
2) Huno może odpowiedzieć: Sam napisałem identyczną linijkę z kodem Cowcata publicznie dostępnym w sieci

Wszystkie inne dyskusje są już li tylko biciem piany, a jeśli Huno nic nie odpowie to obóz amigaos4 będzie trzymał jego stronę, a reszta taki pogląd że jak się pisze identyczne linijki z kodem i tekstem publicznie dostępnym w sieci to wypadało by się z tego wytłumaczyć.


Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 00:46:25 przez michal_zukowski
1
[#78] Re: Doom III nadchodzi

@Amig_OS, post #75

nie będzie kolejnych wersji dooma?
[#79] Re: Doom III nadchodzi

@Mir3k, post #78

Oskarżenia są bezzasadne o czym pisał HunoPPC i to nie podlega dyskusji.
Doom 3 ukaże się dla AmigaOS4 w wersji z shaderamio i bez.


PS.

Po raz drugi HunoPPC jest BEZPODSTAWNIE atakowany na portalu PPA przez @redecebnta i spółkę.

Przypomnę, że w obronie HunoPPC stanął autor portu PC:



--- Copy & Paste ----

link



Re: Czemu RTCW Reborn (AmigaOS4) nie przypomina wersji PC?
RessProject

@recedent, post #1

Witam. Jestem twórcą modyfikacji pod tytułem Reborn To Castle Wolfenstein. Przez przypadek znalazłem ten wpis w Google i chciałbym rozwiać wasze wszelkie wątpliwości.

Moja modyfikacja jest tworzona TYLKO I WYŁĄCZNIE pod PC.

Ktoś po prostu zrobił sobie port mojej modyfikacji (wersji beta z 2015) na Amigę i ja osobiście nie mam z tym nic wspólnego

Dlatego na Amidze wygląda to tak, a nie inaczej.
[/b]

--- End ---



Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 07:09:30 przez Amig_OS
[#80] Re: Doom III nadchodzi

@Amig_OS, post #79

Mylisz RCTW (engine na bazie Quake3) z Doom 3
[#81] Re: Doom III nadchodzi

@Amig_OS, post #79

Oskarżenia są bezzasadne o czym pisał HunoPPC i to nie podlega dyskusji.


Jeśli chodzi o powyższe zdanie to jestem skłonny zgodzić się z fragmentem "o czym pisał HunoPPC".

przez @redecebnta i spółkę.


Po pierwsze - recedenta.
Po drugie - ja nikogo nie atakuję. Zwróć uwagę, że w tym wątku w ogóle się nie wypowiadałem (co mnie obchodzi port, którego nie uruchomię na moim komputerze?) do momentu w którym pojawiły się uzasadnione podejrzenia o zapożyczenie cudzego kodu.

Sugeruję też (Tobie, ale również i Rafałowi), żeby na przyszłość mniej szafować stwierdzeniami typu: "Jacy to my jesteśmy zaj$biści, a wy - marne mosowce nam nawet do pięt nie dorastacie", bo tego typu wypowiedzi bardzo prowokują do adekwatnej odpowiedzi. Chodzi mi zarówno o przechwałki w stylu "RTCW Reborn na OS4 wygląda obłędnie, nie to co na MorphOS-ie" jak i "nasi wspaniali programiści w dwa dni robią to, nad czym marni mosowi klepacze kodu biedzą się od lat". Prawda ma bowiem to do siebie, że potrafi boleśnie wyjść na jaw.
3
[#82] Re: Doom III nadchodzi

@recedent, post #81

Strasznie kręcisz ale to twoja sprawa.



@recedent
Po drugie - ja nikogo nie atakuję.



1)
Skoro nie atakujesz i nie interesują Cię sprawy AmigaOS4 to po co piszesz takie artykuły ?!?

AmigaNg nr 11: "OS4 pamięci żałobny rapsod ?"

UWAGA:

Proszę byś używał nazwy własnej "AmigaOS 4" - tego wymaga rzetelność dziennikarska skoro za takiego się uważasz.


2)
Po co zakładałeś ten wątek o HunoPP i to pod takim tytułem ?

@recedent
27.10.2019 09:1
[#1] Czemu RTCW Reborn (AmigaOS4) nie przypomina wersji PC?



Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 09:35:34 przez Amig_OS
[#83] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Doom III nadchodzi
[#84] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Doom III nadchodzi
[#85] Re: Doom III nadchodzi

@Amig_OS, post #82

Ponieważ Twoje pytania zupełnie nie dotyczą już tematu wątku to odpiszę Ci na priv.
[#86] Re: Doom III nadchodzi

@recedent, post #68

Mam jeszcze jedno pytanie w imieniu Cowcata (zapewne zechcą mi na nie odpowiedzieć hejtujący go Mufa i Amig_OS):

Dlaczego ten fragment kodu (autorski, oficjalnie opublikowany przez HunoPPC):

//Check here allocate some headers Out HunoPPC 2021
        common->Printf( "-----Alloc more headers out Size = %i\n", block->size );


wywołuje w konsoli na znanym wszystkim filmie taki efekt?



Przypomnę tylko, że w oryginalnym kodzie Cowcata te linijki wyglądają tak:

//common->Printf( "-----Alloc more headers out. Size = %in", block->size );
		common->Printf( "-----Alloc more headers outn");


(czyli linijka z dodanym "Size = %in" jest wykomentowana - nie wyświetli się w debugu).
1
[#87] Re: Doom III nadchodzi

@recedent, post #86

Prosze Cię o usunięcie WIPISU zarzutu o hejt z postu powyżej.

---------

Należy pamiętać, że nie każda krytyka jest hejtem. Zgodnie z polską konstytucją każdy ma prawo do wypowiedzenia się na dowolny temat. Wolność słowa jest nadrzędnym prawem i nikt nie może zostać za nią ukarany. Należy pamiętać, że autorzy niektórych komentarzy mogą mieć na celu tylko wyrażenie własnego zdania.


Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 16:26:13 przez Amig_OS
[#88] Re: Doom III nadchodzi

@Amig_OS, post #87

Ustosunkujesz się do przedstawionego przeze mnie fragmentu kodu (o którym wzmiankę wyciąłeś z wypowiedzi Cowcata), czy będziesz dalej pisał bez sensu?
3
[#89] Re: Doom III nadchodzi

@recedent, post #88

Wstawiłeś 2 identyczne komentarze ale do 2 wątków - różnią się jedną linijką ( o hejt) - sprytnie.


odpowiedziałem:

@recedent, post #63
Nie można kogoś nazywać publicznie złodziejem bo to niesie z sobą bardzo znaczące konsekwencje w życiu publicznym i zawodowym.

HunoPPC udowodnił swoją pracą że Cowcat jest w błędzie i szuka dziury w całym.


Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 16:32:11 przez Amig_OS
[#90] Re: Doom III nadchodzi

@recedent, post #88

Ustosunkujesz się do przedstawionego przeze mnie fragmentu kodu (o którym wzmiankę wyciąłeś z wypowiedzi Cowcata), czy będziesz dalej pisał bez sensu?

---------------------------

Strasznie kręcisz REDAKTORZE ... zarzuciłem nieetyczne zachowanie Cowcatowi
a do reszty:
podałem link do całej wypowiedzi Cowcata.

Napisałem:

--- Copy & Paste ----

PS.
Całość pod linkiem:
https://morph.zone/modules/newbb_plus/viewtopic.php?forum=10&topic_id=7970&post_id=152850&viewmode=flat&sortorder=0&showonepost=1

--- End ---


Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 16:46:09 przez Amig_OS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem