[#331] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #330

To raczej polowanie, w sumie szkoda, że nie można sobie czegoś takiego kupić w sklepie (retro). Pozostają akcje typu zbiórka na portalu, a skąd tu nagle kasę wziąć. Mi coraz bardziej chce się dokonać świętokradztwa jakim będzie wsadzenie w obudowę A500 płyty z PC/laptopa i uruchamianie na tym dzięki linuksowi UAE jako jedynego głównego systemu. Wyjdzie taniej niż oryginalny sprzęt.
[#332] Re: GBA1000 stan prac

@KM, post #331

Ale jakie polowanie.... najprościej: potrzebujesz a500+ jako dawcę custom chipów, prawie wsxystkie inne części to popularne scalaki serii 74xx i sporo elementów smd - na bierząco sprzedawane w setkach sklepów. I jeszcze zostanie buda z pluski na włożenie pc :)
[#333] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #332

Amibracia,

czy jest jeszcze szansa nabycia drogą kupna gołej płyty GBA1000? czy ma ktoś jedną sztukę na zbyciu?
[#334] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #332

Ja czekam na nową A1200 od Jensa lub GBA w wersji dla obudowy A500. No chyba, że cena mnie "zabije".

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 16:36:08 przez KM
[#335] Re: GBA1000 stan prac

@KM, post #334

Nie słyszałem o czymś takim
[#336] Re: GBA1000 stan prac

@sebbb, post #335

O czym? Jens ma robić "nowe" płyty do A1200, była o tym mowa przy okazji akcji z robieniem nowych "domków" dla A1200. Jens chciał też takie robić, ale ostatecznie spasował. Ponoć (choć nie wiem w jaki sposób, bo to fora zachodnie a tam nie zaglądam) ma/miał dostęp do układów specjalizowanych w bliżej nieokreślonej ilości i miał zrobić "nową" płytę A1200 bez procesora, ale z gniazdem do kart turbo i możliwością podpięcia innych wynalazków do Amigi. Co do GBA, to były zakusy żeby stworzyć wersję dla obudowy A500, ale ostatecznie chyba upadło, nie wiem czy nie przypadkiem ktoś z prawami autorskimi nie wyskoczył.
[#337] Re: GBA1000 stan prac

@KM, post #336

Projekt Amigi 550 istnieje, a co do A1200, to raczej Jens odpuścił ;)
[#338] Re: GBA1000 stan prac

@_Skiba, post #337

Znalazłem link, coś więcej możesz powiedzieć o tej Amidze 550? Jest to może do kupienia? Widzę jakąś dotację można dorzucić. Zorro II? Tam da się wsadzić kartę grafiki?
[#339] Re: GBA1000 stan prac

@KM, post #338

Miało być tam turbo z procesorami 020, 030 i 040. Był jakiś slot na nową kartę graficzną Picasso 2. Nic więcej nie wiem.
[#340] Re: GBA1000 stan prac

@_Skiba, post #339

Tyle wyczytałem, ale projekt chyba umarł, bo link do strony nie działa. Dzięki.
[#341] Re: GBA1000 stan prac

@KM, post #340

Ja wole GBA1000, ma więcej możliwości.
[#342] Re: GBA1000 stan prac

@Tomarkus, post #333

Amibracia,

czy jest jeszcze szansa nabycia drogą kupna gołej płyty GBA1000? czy ma ktoś jedną sztukę na zbyciu?

Odezwij się do mnie na PW.
[#343] Re: GBA1000 stan prac

@KM, post #340

Z tego co pamiętam, to A550 nie tyle umarł, co urodził się kaleką... tam były jakieś problemy/błędy na prototypowej pcb i autorowi zdaje się zabrakło zapału na debugging.
[#344] Re: GBA1000 stan prac

@_Skiba, post #337

Nie odpuścił, tylko są opóźnienia. Sam się zacząłem martwić że projekt "Amiga Reloaded" umarł w butach, więc się zapytałem na EAB licząc na odpowiedź. Na szczęście ją dostałem i brzmi trochę tajemniczo, ale pozytywnie.

No news that I'd want to publish, and some news that I am not even allowed to publish yet. Please be patient - working on a news item that will also affect this project in a positive way.
[#345] Re: GBA1000 stan prac

@Solo Kazuki, post #344

Gdyby coś z tego wyszło, to byłoby fajnie. Jeśli tylko projekt byłby, wzorem GBA opublikowany, to bym się zabrał za wykonanie. A500 to moja ulubiona Amiga, gdybym tylko był w stanie upchać GBA do A500 to bym to zrobił. Niestety, pcb jest zdecydowanie za duża.
[#346] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #345

Kolega pisze o A1200
[#347] Re: GBA1000 stan prac

@_Skiba, post #346

Ups, fakt.
Amiga Reloaded też fajna sprawa, zwłaszcza ten szybszy dostęp do chip RAM. No ale tu pozostaje kupno u Jensa, i poszukanie jakiejś fajnej karty Blizzard (bo zabawa z 030 to trochę mało)... chyba żeby chodziło z Apollo (bo taki model mam), ale jak wiadomo, Jens nie cierpi Apollo. :( To że Amiga Reloaded żyje, to mnie nie dziwi, bowiem Jens to solidna firma, facet ma zaplecze, możliwości i wiedzę, więc skoro projekt zapowiedział, to zapewne go dokończy.
Szkoda że A550 umarło, bo dla mnie była to bardzo interesująca sprawa.
[#348] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #347

Cały czas ciekawi mnie skąd Jens będzie miał tyle układów od A1200.
[#349] Re: GBA1000 stan prac

@_Skiba, post #348

A może to będzie cos w stylu "regeneracji". Wysylasz mu swoją płytę A1200, a dostajesz Amigę Reloaded ? Układy specjalizowane będą z oryginalnego sprzętu ?
[#350] Re: GBA1000 stan prac

@_Skiba, post #348

Nie "będzie miał" tylko "ma". Wykupił on układy od osób, które po upadku C= nakupiły ich duże ilości z myślą że ceny podskoczą. Problemem było, że każda z tych osób miała tylko jakiś rodzaj układów (np jeden miał układy Paula, drugi CIA). Chcąc-niechcąc Jens musi się więc "pozbyć' tych układów.

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 15:36:19 przez Solo Kazuki
[#351] Re: GBA1000 stan prac

@_Skiba, post #348

Stare zapasy serwisowe i to czego nie zdążyli wyprodukować jak C= upadało a Escom przejął. Produkcja szła, pewnie nie było czegoś takiego jak Just In Time, tylko spory zapas półproduktów, jak pojawił się STOP, to półprodukty zalegały. Syndyk wyprzedał po taniości brokerom i teraz leżą w magazynach.
[#352] Re: GBA1000 stan prac

@Solo Kazuki, post #350

Teraz skumałem, że piszesz o projekcie Jensa. Początkowo myślałem o A550. A może Jens zaprojektuje płytę A1200 w wersji dla obudowy A500 (większa, wyższa)? Gdybyś z nim konwersował, to zapytaj jeśli to nie problem. Z góry dzięki (nie będę go męczył translatorowym tłumaczeniem). Wiem, że szaleństwo, ale jakie piękne.
[#353] Re: GBA1000 stan prac

@KM, post #352

Z tego co wiem Amiga Reloaded ma mieć wymiary takie, jak płyta główna A1200. Więc skoro starą płytę się da włożyć do obudowy A500, to wersję Reloaded też powinno się dać.
[#354] Re: GBA1000 stan prac

@Solo Kazuki, post #353

A czy jest szansa żeby porty z tyłu były wpinane jak kiedyś w starych PC w płytę główną i do tego szła taśma z portem na tył komputera? Nie pisał kiedy planuje sprzedaż?
[#355] Re: GBA1000 stan prac

@sobi1, post #349

Amiga Reloaded będzie sprzedawana juz kompletem układów AGA i CIA. Nie bedzie trzeba nic przekładać, może poza kartą turbo.

@KM
Niestety nie wiadomo kiedy będzie w sprzedaży. Na razie jest opóźnienie i Jens "niedługo ma dać nowe informacje" (za 2 tygodnie? ).

@flops
Jens już ma te układy wykupione, nic nie musi szukać po magazynach.

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 16:56:45 przez Solo Kazuki
[#356] Re: GBA1000 stan prac

@Solo Kazuki, post #355

Ciekawe czy z płytą będą działać sloty zorro czy mediatory...
[#357] Re: GBA1000 stan prac

@Solo Kazuki, post #355

Czy ja dobrze zrozumiałem, że można zrobić przedpłatę PayPalem już teraz (korzystałem z translatora )?
[#358] Re: GBA1000 stan prac

@KM, post #357

Nie. Preordery będą dopiero po prototypie.
[#359] Re: GBA1000 stan prac

@misha, post #358

Czy ma ktoś plik w exelu z listą częsci do GBA1000 rev4? Bo mi wczoraj padł dysk i straciłem dane. Może ktoś podesłac mi na maila skiba2004@o2.pl?
[#360] Re: GBA1000 stan prac

@_Skiba, post #359

Nieoceniony Matze zapodał wsad do Turbiacza dla 128MB FASTu, oczywiście jeśli ktoś wyposażył swoją kartę w odpowiednie układy pamięci, przypadkiem na jednej ze swoich kart takowe dałem i udało mi się uruchomić dodatkowe 64MB. Piękna sprawa, akurat gdy zaczęło mi brakować pamięci do uruchamiania niektórych demek wymagających 64MB z poziomu WB

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem