[#61] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #60

Czego to ma dowieść? Akruat te złącza można kupić w dowolnej ilości od zaraz i to jest najmniej problematyczny element całego biznesu.

Oczywiście ktoś mógłby sobie zadać pytanie, po co komu pudło takich złącz jeśli nie zamierza produkować kart... ale... swego czasu też kupiłem pudło takich złącz i nic z tego nie wynika ... Wiem, nie ma czym się chwalić. Tylko zwracam uwagę na niepoprawny hurraoptymizm.
[#62] Re: Czyżby ACA1260 ???

@strim_, post #61

Ale mógłbyś kazać wydrukować w drukarni cyfrowej za rogiem trochę naklejek z numerami seryjnymi, zawsze to jakiś krok w kierunku finalnego produktu...
[#63] Re: Czyżby ACA1260 ???

@recedent, post #62

Zasada małych kroczków
[#64] Re: Czyżby ACA1260 ???

@strim_, post #61

po co komu pudło takich złącz

No, wlasnie - po co? :)

Tylko zwracam uwagę na niepoprawny hurraoptymizm.

Jesli to odniesienie do mojego nastawienia wobec tego projektu, to dosc mocno nietrafione. Za dlugo juz chodze po tym lez padole, zeby byc bezkrytycznym hurraoptymista (a w szczegolnosci w amigowym pol-swiatku ;)). Ja z kolei ze swojej strony zwracam uwage na bezpodstawny krytycyzm, ktory jest dla mnie mocno niezrozumialy. To prawda, ze jest duzo niejasnosci i tajemniczosci wokol nowego P5, ale te informacje, ktore sa dostepne jakos przecza tezie, ze to "tylko trolling". Dalej zadaje pytanie - w jakim celu nowy wlasciciel marki i praw do projektow mialby udzielac wywiadow (poki co tylko w hiszpanskim, a wiec jego rodzinnym, jezyku), kupowac zlacza i procesory (nota bene 060@60), zamieszczac zdjecia, drukowac naklejki (taa, slaby argument, kazdy glupi to moze zrobic na swoim Lexmarku, c'nie?), robic animacje, zakladac strone (no, na razie - wizytowke), linie telefoniczne, rejestrowac firme, odpisywac na komentarze, negocjowac z ugruntowanymi resellerami, zdobywac certyfikaty... Lista jest dluga. Tylko, hmm, PO CO? :D

Jak na moje obserwacje jest tego zbyt wiele, aby to po prostu zignorowac jako "trolling". Serio, absolutnie nie widze w tym rzekomym trollingu ZADNEGO sensu. No, chyba, ze to nie trolling. I CO TERAS :D

Jakkolwiek by nie bylo, sledze bacznie rozwoj sytuacji. I na tym opieram swoje opinie. Jednoczesnie mam wrazenie, ze spora czesc krytykujacych nawet nie zadala sobie jakiegokolwiek trudu, by dotrzec do informacji, a cala ich wiedza to taka, ktora dociera do nich z innych komentarzy na PPA. Jak ktos mnie troszke zna, to wie doskonale, ze mam alergie na bullshit i stad moje (najczesciej przeciwstawne) komentarze w tej lub innej kwestii (podobnie bylo z tona bzdur na temat Vampire i Apollo Team).

Polecam wieksza dociekliwosc i sprawdzanie kilku zrodel. Lepiej czlowiek sypia, nawet jesli dowiaduje sie, ze sie mylil.

Peace! OK

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 23:35:47 przez skipp
[#65] Re: Czyżby ACA1260 ???

@wali7, post #63

"To mały kok dla człowieka... ale dla karła normalny"
[#66] Re: Czyżby ACA1260 ???

@recedent, post #8

PS. Wracajac do glownego watku (a wiec 060 od Individual Computers) - o kartach bez procesora mozecie zapomniec. Jens, powolujac sie na europejskie i niemieckie prawo, dal jasno do zrozumienia, ze taka sprzedaz bylaby dla niego za duzym ryzykiem (ze wzgledu na brak mozliwosci przetestowania CPU ktory uzytkownik mialby sobie sam montowac i pare innych kwestii) i na pewno nie bedzie sie w to pakowal.
[#67] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #66

Ale przecież wystarczy zamontować podstawkę w karcie a CPU dodać nie jako procesor tylko jako podstawkę pod piwo. I do tego jeszcze gratis. Tak samo jest z dopalaczami czy może było.

Tzn sprzedawać karty a procesory dawać gratis w cenie. Może nie jest to jakiś górno lotny plan. Ale może za działać. Może się to okazać całkiem idiotycznym pomysłem ale może nie.

Bo RosH obowiązuje na elektronikę nie? a podstawka pod piwo z procesora to już nie elektronika.
[#68] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #64

To prawda, ze jest duzo niejasnosci i tajemniczosci wokol nowego P5
Właśnie. Czy normalny biznes roztacza wokół siebie aurę niejasności i tajemniczości?
[#69] Re: Czyżby ACA1260 ???

@TechNineWonder, post #67

Na wszystko jest ROHS w gruncie rzeczy, ale można go ominąć, np. farby, akumulatory, również w elektronice, ale trzeba podać odpowiedni powód
[#70] Re: Czyżby ACA1260 ???

@Krashan, post #68

Właśnie. Czy normalny biznes roztacza wokół siebie aurę niejasności i tajemniczości?


Szczególnie że karty nie będą po 15$, warto byłoby potencjalnym klientom przekazać sygnał, odkładajcie kasę na nasze produkty, które niebawem pojawią się na rynku.

Aktualnie widząc co się dzieje nawet centa nie poświęcił bym na preorder.
[#71] Re: Czyżby ACA1260 ???

@Krashan, post #68

Właśnie. Czy normalny biznes roztacza wokół siebie aurę niejasności i tajemniczości?

Hmm, jedynie każda poważna firma, która jest w trakcie negocjacji umów z podwykonawcami bądź dopinania szczegółów dystrybucji? Bez przesady. Do momentu oficjalnego press release najczęściej większość rzeczy jest trzymana w tajemnicy. Vide np. Apple i ich keynote. Wszystko przed tym to tylko przecieki i NIC oficjalnie nie jest wiadomo.

No i przykład, który był powodem rozpoczęcia TEGO wątku? :) Jens wrzucający "mimochodem" ten rysunek, bez ujawniania jakichkolwiek szczegółów?
[#72] Re: Czyżby ACA1260 ???

@codi, post #70

Aktualnie widząc co się dzieje nawet centa nie poświęcił bym na preorder.

No i brawo, nie musisz się o to martwić, bo P5 nie zbiera żadnych preorderów więc argumenty o "skoku na kasę", pojawiające się m.in. na zachodnich forach są (na dzień dzisiejszy) zupełnie bezzasadne. Ja swoim ostrożnie optymistycznym nastawieniem próbuję dostrzec pasjonata, który był bardzo blisko produkcji i dystrybucji w obu ważnych firmach - oryginalnym Phase5 oraz bBlan - i teraz mając możliwości tą pasję przekuwa w biznes (z korzyścią dla użytkowników). Trzymam kciucki za jego sukces.
[#73] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #72

Preorder był raczej skrótem myślowym, chodziło mi raczej o zagospodarowanie środków na ten cel. Osobiście kibicuje każdemu projektowi okołoamigowemu, szczególnie w segmencie kart konkurencja jest potrzebna, raz że każdy będzie mógł wybrać co mu pasuje, dwa - liczę że wzrost dostępności kart przełoży się w perspektywie czasu na jakiś software. Nie zmienia to faktu ze wejście z P5 w takiej formie jest IMO nie trafione.
[#74] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #71

Ale za Jensem stoi kilkanaście gotowych produktów dla Amigi i ja jemu wierzę. Zapracował sobie na zaufanie.
A do obcych i szumnych zapowiedzi, mamy daleko idący dystans, lata praktyki na Ami podwórku. Niemniej jednak trzymam kciuki, za to żeby wypaliło z P5 i żeby wznowiono produkcję kart, a w szczególności CSPPC, bo jednak do A1200 to chyba wolę rozwiązanie Jensa, bo będzie o dekadę nowocześniejsze i pewnie szybsze (sporo wycisnął z 68030, dzięki szybkim pamięcią, przyrost mocy na 68060 powinien być znaczny w porównaniu do starych Blizzardów).
[#75] Re: Czyżby ACA1260 ???

@flops, post #74

Hmm... Mi się wydaje, że dopóki nie będzie próby wyciągnięcia pieniędzy na jakiś preorder, co mogłoby powodować obawę oszustwa, mimo wszystko opcja "ściema" z tym Phase5 byłaby zbyt czasochłonnym i kosztownym trollingiem środowiska amigowego.
Oby coś z tego wyszło OK
[#76] Re: Czyżby ACA1260 ???

@Jacques, post #75

[#77] Re: Czyżby ACA1260 ???

@recedent, post #76

Faktycznie. Moja pamięć jest zawodna. W tych latach 2005-2007 byłem mocno "wyłączony" z amigowania, a później właściwie najbardziej interesował mnie MorphOS. Coś z Troiką pamiętam, ale bardzo słabo :D Co to było? Fake/troll/hoax z premedytacją od samego początku, czy może prototyp jednej z całego mnóstwa płyt PowerPC "AmigaNG", która akurat nie została zrealizowana? Pan raczy rozwinąć swą myśl? :)
[#78] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #77

W zasadzie do końca nie wiadomo co to było. Moim zdaniem to był człowiek który miał dużo chęci, parcie na amigową sławę i przeszacowane mniemanie o swoich możliwościach. Były projekty płytek, ba nawet zdjęcia nie do końca zmontowanego prototypu, więc też Troika wydała sporo kasy, była specjalnie zaprojektowana strona WWW. Na pamiątkę tego zdarzenia jeden z botów na kanale #ppa nosi imię Amy 05, tak jak flagowy projekt firmy (?) Troika.
[#79] Re: Czyżby ACA1260 ???

@Krashan, post #78

Problemy na rynku amigowym są dwa:
- brak konkurencji
- konkurencja

Ci, którzy mają długi amigowy staż wiedzą doskonale o co chodzi.
Brak konkurencji powoduje zabójcze ceny i gorszą jakość hardware/software.
Konkurencja w amigowym światku powoduje wyniszczającą wojnę i rychły koniec przeciwników.
Mam nadzieję, że ACA 1260 powstanie, będzie dobrym jakościowo produktem (100% demoscene compatible - co nie Skippszeroki uśmiech) i każde dorosłe dziecko kupi sobie taką kartę na święta (tzn. otrzyma produkt - wiemy jak to jest z amigowym marketingiem).
[#80] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #71

To może znaczyć wszystko i nic, a przynajmniej tyle, że Jens już może mieć dawno działający akcelerator, albo zaprojektowalł tylko PCB. Ja mogę też wkleić obrazek, z którego nic nie wynika nic, prócz tego, że powstał:



Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 20:17:13 przez sanjyuubi
[#81] Re: Czyżby ACA1260 ???

@sanjyuubi, post #80

ale mogło by coś wyniknąć ... "prawdziwe" 060 w A600 tego jeszcze nie było ...
[#82] Re: Czyżby ACA1260 ???

@lukzer, post #81

Mogło, ale odkąd Apollo team weszło ze swoim procesorem, taki projekt nie ma sensu.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 02:27:05 przez sanjyuubi
[#83] Re: Czyżby ACA1260 ???

@sanjyuubi, post #82

Ma sens zejdzie jak ciepłe bułeczki. Nie każdy jest zaślepiony Vampirem. Na pewno znajdzie się wielu którzy kupią kartę dla samej zasady posiadania.
[#84] Re: Czyżby ACA1260 ???

@KrisbA, post #83

nie mówiąc już o tych, którzy nie zamierzają czekać w kolejce 2 lata na Vampirka z zamrożonymi funduszami.
[#85] Re: Czyżby ACA1260 ???

@charliefrown, post #84

No tak bo zapewne te karty (o ile powstaną) to będą super dostępne....
Panie takie rzeczy to tylko w Erze !
[#86] Re: Czyżby ACA1260 ???

@recedent, post #54

Tak jak jest z kartą aca 2000
prototyp dawno jest a katy nie ma
2014 rok


Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 10:29:05 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 10:29:12 przez Dorian3d
[#87] Re: Czyżby ACA1260 ???

@Dorian3d, post #86

Swoją drogą, czytałem sobie wczoraj bardzo, naprawdę bardzo ciekawy wywiad z Jensem. Wielce interesująca postać. Pełen szacun, wtedy bardzo fajnie gadał. Wiem, że przez okrągłe 10 lat zapewne się trochę człowiek zmienił (i swoim "modelem biznesowym" zraził sporą część użytkowników), niemniej jednak lektura bardzo interesująca. Polecam :)

http://www.totalamiga.org/files/TA25_JensIviewExtract.pdf (Total Amiga, Zima 2006)

PS. Wielce ciekawe jest jak ludzie psioczą na "reinkarnację" Phase 5 Digital Products, jako "fejk" i "troll", a tymczasem sam Jens Schoenfeld współpracuje z firmą o nazwie Polable Holding NV, która posiada pełnię praw do marki Commodore. (link oraz link). Ktoś skomentuje? :)

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 10:53:31 przez skipp
[#88] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #87

Znaczy to tylko tyle że w teorii to "EvilJ" może wyprodukować cokolwiek i nazwać to Commodore Amiga ( bo prawa do marki Amiga chyba też nabył). Pozostaje nadzieja że z Amigą będzie to miało coś wspólnego. Jak do tej pory słyszałem jedynie o "Amiga Reloaded"
[#89] Re: Czyżby ACA1260 ???

@skipp, post #87

Znamy ten wywiad, gdyż ukazał się w 25 numerze Total Amiga PL.
[#90] Re: Czyżby ACA1260 ???

@recedent, post #89

No przecież dokładnie to napisałem i załączyłem źródło...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem