[#31] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@ujejskiego, post #27

Ten adapter, to nie jest tylko wtyczka. Adapter ma włącznik, który wykorzystuje wbudowany w zasilacz Cisco układ sterowania tym zasilaczem. Czyli niskim sygnałem na odpowiednich liniach załącza się i wyłącza cały zasilacz. Daje to też względnie wygodny dostęp do włącznika/wyłącznika Amigi, który mamy przy samej Amidze z tyłu pod ręką. Dodatkowo na adapterze jest dioda LED sygnalizująca pracę zasilacza (wł/wył) - oczywiście nie jest to jakiś nie wiadomo jaki wypas, ale tak dodatkowo. Ogólnie urządzenie jest bardzo proste, ale jednak jest to urządzenie, a nie tylko wtyczka, no i daje dość przyjemną i wygodną obsługę zasilania.

Oczywiście tak jak piszesz można by to zrobić też jako osobna wtyczka, osobny włącznik, jakieś kable itd, ale tutaj mamy zwartą konstrukcję w postaci małego adaptera, który się tylko podpina i już - nie trzeba też przerabiać nic w samym zasilaczu Cisco, nie trzeba ciąć kabli itd. Zasilacz można też w całości wymienić w razie potrzeby, również bez konieczności przerabiania wtedy czegokolwiek.

Sam zasilacz Cisco, o którym mowa - chciałbym również zwrócić na to szczególną uwagę i przypomnieć - to jest bardzo dobry, wysokiej klasy i bardzo wysokiej jakości zasilacz z szeregiem zabezpieczeń, o bardzo dobrych parametrach i przeznaczony do ciągłej pracy z bardzo wymagającymi (pod względem bezawaryjności) profesjonalnymi sprzętami sieciowymi.
[#32] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Mq, post #31

a konkretnie, to o jaki cudowny zasilacz Cisco sie rozchodzi ?
[#33] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@selur, post #32

Konkretnie taki jak zapisano w pierwszym akapicie pierwszego postu w tym wątku.
1
[#34] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Mq, post #31

Oprócz tego zasilacza Cisco mam jeszcze inny podobny model z 4A na +5V ale ma inną wtyczke 8-pin, no i do takiego też bym kupił twój adapter jak bedzie pasował do A1200?
[#35] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #34

Ten adapter pasuje tylko i wyłącznie do tego zasilacza Cisco, który jest wymieniony w pierwszym poście wątku. Co do Amigi, to pasuje do 500/600/1200.
[#36] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Mq, post #35

01. podstawek: 3 szt.
02. X-Type^HVR - 2 szt.
03. AmiClassic - 1 szt.
04. mkdevil666 - 1szt
05. cossack 2 szt.
06. panti1801 - 2 szt.
07. jield - 2szt
08. Daniel76 - 2 szt.
09. FilipN - 2szt.
10. francdt - 5szt
11. sobi1 - 2 szt.
12. Alex - 1 szt.
13. LrdMaras - 1 szt.
14. habib - 1 szt
15. charliefrown - 3 szt.
16. Dziubek 2 szt.
17. sajdor - 1 szt.
18. Lucus - 2 szt.
19. CezaryKL - 2 szt.
20. KrisbA - 1 szt.
21. trOLLO - 2 szt.
22. jarob - 3szt.
23. mINA87 - 1 szt
24. SKOLMAN_MWS - 1 szt.
[#37] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Mq, post #1

Od czego ten zasilacz jest ?
Nie lepiej było zrobić przejściówke z ATX ?
[#38] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Kulamario, post #37

Odpowiedź na pytanie pierwsze:
Zasilacz ten jest od podawania napięcia.

Odpowiedź na pytanie drugie:
Tak, lepiej było.

[#39] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Kulamario, post #37

Przerobienie ATX jest banalnie proste, wystarczy tylko kabel z wtyczką amigową i podłączenie do odpowiednich żył ATX i złaczenie przewodów zielonego z czarnym by odpalać zasilacz włącznikiem na zasilaczu,jednak wiele zasialczy ATX zwłąszcza tych tańszych i starszych mają zbyt duże wahania napięć gdy nie jest obciązona linie 3.3V.
Jeśli chodzi o zasialcz Cisco to dokąłdnie ten model 34-0874-01 link
Tu akurat jest drogo,często można kupić za ok 12-15PLN. Bardzo fajny mały i poręczny zasilacz i stabilny. Mimo 3A na linii 5V,która jest najwazniejsza dla amigi daje stabilne napięcie i każda amige 500,600,1200 i nawet CD32 zasili bez problemu,nawet te dopalone.
Jednak zamaist teg ozasilacza polecam PSU ASTEC,o którym psiałem wcześniej, jest równie tani,jednak o wiele mocniejszy i łatwiejszy w przeróbce : link
Pisałem już o nim wielokrotnie i naprawdę go polecam,gdyż wystarczy tylko kabel z amigowa wtyczką podąłczyć do odpowiednich żył i voila mamy mały bardzo mocny zasialcz,który zasili każdą dopakowaną amigę typu desktop.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 16:08:49 przez FeRu

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 16:23:33 przez FeRu
[#40] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@FeRu, post #39

Feru,Czy ten Astec(środek) zmieści się w oryginalnej obudowie amigowego zasilacza?
[#41] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@FeRu, post #39

FeRu, tylko że my tu nie mówimy o żadnych przeróbkach zasilacza. Adapter, którego dotyczy ten wątek po prostu podłączasz i tyle. Zasilacz Cisco używasz dokładnie w takiej formie w jakiej wyszedł od producenta, bez przeróbek. Ponadto na biurku masz elegancki zasilacz w ładnej obudowie, jak zasilacz do laptopa, a nie jakieś blaszane pudła typu atx z polutowanymi wiązkami kabli i ogólny bajzel.
[#42] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@FeRu, post #39

Jeśli chodzi o zasialcz Cisco to dokąłdnie ten model 34-0874-01 link
Model wpisałeś dobry, ale link zły - jeżeli ktoś podłączy ten zasilacz z linka to może być najbardziej dovoltowana Amiga ever (-24V i -71V)
[#43] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Mq, post #41

Wiem przyjacielu OK,odpisałem tylko na pytanie pana niedoinformowanego . Mój ATX wyglada lepiej,bo użyłem oryginalny kabel amigowy z wtyczką i przylutowane żyły są w srodku zasilacza i pozostałe linie wylutowane.
Akurat na moim biurku dzieje się dużo więc nie mam miejsca na silacz, po za tym większosć z nas PSU trzyma raczej pod biurkiem,stołem itd z wygody,lub żeby właczać stopą jak to wielu z nas kiedyś robiło
[#44] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Adinfo, post #42

@Adinfo: Na szczęście nikt nie podłączy, bo jest inna wtyczka, ale za to po takiej rekomendacji może kilka osób se takiego klamota kupić z rozpędu

@FeRu: Wszystko się zgadza. Natomiast polecony przez Ciebie zasilacz ten drugi dobrze się sprawdzi gdyby ktoś chciał wpakować go w oryginalną obudowę zasilacza od Amigi, bo wówczas do takiego zastosowania to ten Cisco szkoda nawet rozwalać.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 16:25:30 przez Mq
[#45] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Mq, post #44

Poprawiłem się
[#46] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Mq, post #41

Mg twój interfejs jest rewelacyjny, zwłaszcza do A 600
!
posiada z tyłu wyłącznik ( mała rzecz A cieszy ) Made in Poland .
[#47] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Dorian3d, post #46

Tak samo jest w A500/A600/A1200, bo pasuje to wszystko identycznie. Co do wyłącznika, to przyznam się szczerze, że jego podstawowym przesłaniem było moje zdziwienie sposobem w jaki włącza się Amigę, bo ja stary Atarowiec jestem, a Amigę swoją pierwszą w życiu kupiłem jakieś dwa czy trzy lata temu hyhyhy
[#48] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@FeRu, post #45

FeRu OK
@Mq - racja z tą lokalizacją włącznika, tak jest dużo wygodniej jak w Twoim projekcie. Większość Amigowców jest coraz starsza, no za jakiś czas schylać się pod biurkiem będzie coraz trudniej.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 16:37:34 przez Adinfo
[#49] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Mq, post #38

Pytam normalnie od jakiego urządzenia to jest zasilacz ?
Bo pierwszy raz widzę takie coś
[#50] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Kulamario, post #49

01. podstawek: 3 szt.
02. X-Type^HVR - 2 szt.
03. AmiClassic - 1 szt.
04. mkdevil666 - 1szt
05. cossack 2 szt.
06. panti1801 - 2 szt.
07. jield - 2szt
08. Daniel76 - 2 szt.
09. FilipN - 2szt.
10. francdt - 5szt
11. sobi1 - 2 szt.
12. Alex - 1 szt.
13. LrdMaras - 1 szt.
14. habib - 1 szt
15. charliefrown - 3 szt.
16. Dziubek 2 szt.
17. sajdor - 1 szt.
18. Lucus - 2 szt.
19. CezaryKL - 2 szt.
20. KrisbA - 1 szt.
21. trOLLO - 2 szt.
22. jarob - 3szt.
23. mINA87 - 1 szt
24. SKOLMAN_MWS - 1 szt.
25. Jack_Swidnik - 1szt
[#51] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@JacK_Swidnik, post #50

01. podstawek: 3 szt.
02. X-Type^HVR - 2 szt.
03. AmiClassic - 1 szt.
04. mkdevil666 - 1szt
05. cossack 2 szt.
06. panti1801 - 2 szt.
07. jield - 2szt
08. Daniel76 - 2 szt.
09. FilipN - 2szt.
10. francdt - 5szt
11. sobi1 - 2 szt.
12. Alex - 1 szt.
13. LrdMaras - 1 szt.
14. habib - 1 szt
15. charliefrown - 3 szt.
16. Dziubek 2 szt.
17. sajdor - 1 szt.
18. Lucus - 2 szt.
19. CezaryKL - 2 szt.
20. KrisbA - 1 szt.
21. trOLLO - 2 szt.
22. jarob - 3szt.
23. mINA87 - 1 szt
24. SKOLMAN_MWS - 1 szt.
25. Jack_Swidnik - 1szt
26. zvyrodnic - 2 szt.
[#52] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Kulamario, post #49

Od takiego routera jak na obrazku. Po prawej stronie na dole masz to gniazdo zasilania na tenże zasilacz, o którym tu mówimy.
[#53] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Mq, post #52

Pierwszy raz na oczy widzę
Bo zastanawiałem się czy to od routera bo firma znana z routerow
Że tak jeszcze zapytam to popularny sprzęt w Polsce jakas sieć dawała czy co ?
Bo jak patrzyłem na Ebay to średnio ponad dwie dychy trzeba dac oczywiście mówię tu o euro
[#54] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Kulamario, post #53

W Polsce tego nie spotkałem. Cisco robi dużo sprzętu sieciowego profesjonalnego i raczej z wyższej półki, a na świecie są bardziej znani właśnie z takiego sprzętu, a nie z domowych urządzeń.
Ten sprzęt sieciowy pracuje w różnych dużych rozdzielniach, serwerowniach itp., a tam najważniejszymi parametrami są niezawodność i bezawaryjność. Sprzęty te pracują 24h nieraz w ciężkich warunkach, mocno się wygrzewają i istotne jest żeby dać im bezawaryjne zasilanie, dlatego często zasilacze te wykonane są z wysokiej jakości komponentów, zawierają szereg różnych zabezpieczeń i mają się popsuć jako ostatnie z całego sprzętu, a najlepiej, żeby się nie psuły.
U nas z tego co widzę, to zasilaczami handlują firmy, które zwożą je masowo z zachodu, głównie z Holandii. Nie wiem skąd pochodzą te zasilacze, ale podejrzewam, że jest tak, że ponieważ sprzęt sieciowy po zamortyzowaniu wymienia się na całym świecie na nowy, żeby zapewnić dalszą bezawaryjną pracę i przepustowość łączy - to sprzęt ten jest złomowany, a zasilacze zostają.
Ja tam nikogo nie namawiam, ale wg mnie taki markowy zasilacz przeżyje wszelkie chińskie przetwornice impulsowe po wielokroć. Ze swojej strony mam pełne zaufanie do tych zasilaczy, bo używam takiego, widzę jak pracuje, zero grzania, stabilne napięcia, bardzo duży zapas mocy.
Dziwię się natomiast ludziom kupującym zasilacze impulsowe za 6zł nówki z Chin i podłączającym je do zabytkowych komputerów. Widziałem już dwa razy jak taki zasilaczyk wybucha, raz zapalił się płomieniem, a poszło spore przepięcie na wyjściu, na szczęście zasilał tylko diody na choinkę
[#55] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@zvyrodnic, post #51

01. podstawek: 3 szt.
02. X-Type^HVR - 2 szt.
03. AmiClassic - 1 szt.
04. mkdevil666 - 1szt
05. cossack 2 szt.
06. panti1801 - 2 szt.
07. jield - 2szt
08. Daniel76 - 2 szt.
09. FilipN - 2szt.
10. francdt - 5szt
11. sobi1 - 2 szt.
12. Alex - 1 szt.
13. LrdMaras - 1 szt.
14. habib - 1 szt
15. charliefrown - 3 szt.
16. Dziubek 2 szt.
17. sajdor - 1 szt.
18. Lucus - 2 szt.
19. CezaryKL - 2 szt.
20. KrisbA - 1 szt.
21. trOLLO - 2 szt.
22. jarob - 3szt.
23. mINA87 - 1 szt
24. SKOLMAN_MWS - 1 szt.
25. Jack_Swidnik - 1szt
26. zvyrodnic - 2 szt.
27. Bartek2075 - 1szt.
[#56] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Mq, post #54

Cisco (w przypadku macierzy) po pewnym czasie nie prowadzi już supportu dla danego modelu. Jest to polityka typu "kupuj pan nowy model albo uporaj się sam z ew. awarią". No i biznes się kręci, a stary sprzęt zwożony jest do Bangladeszu Europy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 23:17:21 przez tbone
[#57] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Bartek2075, post #55

Oto namiar na chińczyka na wtyczki zasilania do Amig:

https://www.globalsources.com/gsol/I/DIN-connector/p/sm/1163076681.htm?WT.pos_kw=prod_PrdtKWSImage_1_0_5+Pins+DIN+pod%C3%85%C2%82%C3%84%C2%85czy%C3%84%C2%87+Square+Typ_NonSP&WT.sad_id=1163076681#1163076681

Po negocjacji zaoferował minimalne zamówienie w ilości 100 sztuk w cenie 1,10 dolara za sztukę plus 30 dolarów wysyłka z Chin co daje łącznie 560 PLN + cło + vat => wyjdzie jakieś cirka 10 złotych za sztukę + koszty dystrybucji... w Polsce
[#58] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@ujejskiego, post #57

Będziesz zamawiać?
[#59] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@ujejskiego, post #57

I tak taniej niż z np ebay gdzie wtyczka kosztuje 10$ + wysyłka, tylko ta logistyka wysyłek po 1 sztuce
[#60] Re: Adapter zasilacza Cisco do Amigi

@Sidroff, post #59

link do producenta wtyczek w USA.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem