Wątek zamknięty
[#61] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Artur Jarosik, post #60

W menu dział całkiem sprawnie, jak na moim dawnym P133 i karcie SVGA, jakieś 15 lat temu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 12:17:21 przez SuperBuster
[#62] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@nogorg, post #58

Nie, nie rozwiązują. To tylko szybszy procesor i ma się nijak do układów specjalizowanych, które liczą światło, geometrię, teksturują trójkąty, skalują czy robią tak prymitywne rzeczy jak generowanie gradientów i przezroczystości. ECS/AGA nie ma żadnej z ww. rzeczy więc jeśli TR miałby powstać na Amigę to wymagałby 060/200MHz... lub jak na PC - do sensownego działania Pentium 90MHz.



Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 13:57:17 przez _arti
[#63] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@_arti, post #62

Po obejrzeniu przykładów to chyba powinno być oczywiste.
[#64] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Artur Jarosik, post #60

Zupełnie znośnie to wygląda ok, racja
[#65] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@_arti, post #62

Arti piszesz o TREX z PS1 czy TombRaider?
[#66] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@BULI, post #65

Tomb Raider oczywiście. Źle kliknąłem. Chciałem odpowiedzieć na komentarz @IRATA4
[wyróżniony] [#67] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@BULI, post #64

Znośnie?

Nie wiem na jak mocnej Amie to się tak haczy, ale na PS1 ukazało się 5 części TR i ...
A zresztą, to trzeba zobaczyć by sobie wyrobić opinię.
Aha, i nie trzeba było na ich premiery czekać tyle lat.
[#68] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@ZbyniuR, post #67

Człowieku, o czym ty do mnie pisze!
Proszę, nie oświecaj mnie ile to wyszło części i na co, tylko doczytaj co jest testowane i na jakim sprzęcie!

Przypomnę.
Wiekowy emulator PC (PC-TASK), który nigdy nie należał do zbyt szybkich i wydajnych!
Słynne już odpalanie emulatora PC-ta pod emulowanym Machintosh'em na Amidze

A w wyżej wymienione przez Ciebie części TombRaidera z PSX można pograć na Amidze z BlizzardPPC/CStormPPC pod Amiga OS4.1 ok, racja
PS. Wersja pod Workbnech 3.x jest wyraźnie wolniejsza na tm samych sprzęcie ok, racja
[#69] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@BULI, post #68

Ciekawe ile taki wypasiony konfig kosztuje/wał?

W '97 za PSX dałem 400zł. :)
[#70] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@ZbyniuR, post #67

Aha, i nie trzeba było na ich premiery czekać tyle lat.


Widzisz...zawaliłem z tą premierą. Przecież filmik mogłem udostępnić jeszcze w latach 90-tych i każdy Amigowiec grałby w TR o kilkanaście lat wcześniej.
[#71] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Andrzej Drozd, post #70

No szkoda, skoro i tak każdy Amigowiec miał wtedy PPC oraz Internet i to dość szybki by oglądać filmy, oczywiście w dowolnym formacie, no bo przecież kodeków... tfuu chciałem powiedzieć datatypów nie brakowało.
[#72] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@BULI, post #68

PC (PC-TASK), który nigdy nie należał do zbyt szybkich i wydajnych!

Mylisz się. Był przeciętnie szybki i przeciętnie wydajny w swojej klasie. To Amiga zawsze była powolna.

A co doTomb Ridera, to powyższą sensację na moim podwórku odtrąbiono ponad 20 lat temu. Na 060/50 to chodziło porównywalnie źle. ;)
[#73] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Daclaw, post #72

Pod dosboxem na os4 z peg2na g4 1,2ghz tez nie ma rewelacji.
[#74] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Daclaw, post #72

Te wszystkie akcje z uruchamianiem na Amidze gier z prędkością 0.5 klatki na sekundę, to co mają pokazywać ?
Jak beznadziejnie słabą moc ma nawet dopalona Amiga z prockiem 040 ?

Zbyniu dobrze pisze, że za parę groszy kupowało się sprzęt, typu PSX, i wszystkie gry pięknie śmigały.
A niektórzy Amigowcy wywalali po kilka pensji na karty turbo, które guzik dawały. Tylko wykres na SysInfo był lepszy
Gry jak nie chodziły, tak nadal nie chodziły, mp3 też lipa, video też lipa...
Czym tu się jarać ?
[#75] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Motyl, post #74

No, nie powiedziałbym. Przykładowo Doom odpalony na 040 a na gołej A1200 to spora różnica jakościowa. Pamiętam, że mp3 na 040 też słuchałem (SongPlayer), video raczej tylko odpowiednio spreparowane. Ale na PPC to już w ogóle, przecież dało się to wszystko bez problemu robić (zwłaszcza z kartą graficzną).
To, że Ty nie rozumiesz jak można było używać Amigi w 1995+ nie znaczy, że musisz się naśmiewać z tych, którzy postanowili nie wyrzucać Ami i nie kupować sobie PC/PSX. A że płacili drożej niż za Optimus Harvard Pentium 90 MHz? Za to teraz mogą drożej sprzedać
[#76] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@recedent, post #75

Mój pierwszy własny PC to Pentium 4 2GHz w ok. 2002 roku.
[#77] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Motyl, post #74

To miało pokazać że Amiga odpalała te gry przy 1 fps ale odpala. A ówczesny pecet nigdy nie odpalił nawet amigowego superfroga. Później jak piec poszybowal w mipsach to się sytuacja zmieniła. ...
[#78] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Voyox, post #77

Bo jak powiedział klasyk, pan Marek Pampuch: "Emulować można tylko gorszy komputer na lepszym, nigdy odwrotnie"
[#79] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@recedent, post #75

Nie naśmiewam się, tylko nie rozumiem tego uporczywego trwania, i to przez ponad 20 lat - w jakimś dziwnym przekonaniu, że "na Amidze można wszystko".
No nie można...
Spora różnica między 040 , a gołą A1200 ? Na pewno, tym niemniej nadal nie dawało się na tym pograć...

Wygibasy z mp3 czy video, szkoda gadać...
Muzyka w mono i 22khz, to kalectwo dla uszu, poza system obciążony w 100% i nic już się nie zrobi...
O video nawet nie wspomnę, bo nie ma tematu, chyba że kogoś bawią krótkie scenki konwertowane na mpeg, a nie kinowe filmy w dobrej jakości divx.

Rozumiem, że ktoś mógł trwać przy Amidze po roku 1995, bo sam trwałem aż do 1998.
Jednak próby zrobienia z Amigi konsoli do gier 3D były już wtedy śmieszne, a tym śmieszniejsze są dziś, gdy już dobrze wiemy, że nawet 060 jest do tego za słaby.
[#80] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Voyox, post #77

Ówczesny PC-et odpalał już od ok. 1996 gry z Amigi.
Fellow nazywał się ten emulator.
I też wtedy w to nie wierzyłem, dopóki na własne oczy nie zobaczyłem Nicky Boum uruchomione na Pentium 166.
[#81] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Motyl, post #79

Spora różnica między 040 , a gołą A1200 ? Na pewno, tym niemniej nadal nie dawało się na tym pograć...


W Dooma? Przecież w Dooma komfortowo zagrasz już na Blizzardzie 030:



Wygibasy z mp3 czy video, szkoda gadać...


Się wygibasy nie podobają, się kupuje NG.

próby zrobienia z Amigi konsoli do gier 3D były już wtedy śmieszne, a tym śmieszniejsze są dziś, gdy już dobrze wiemy, że nawet 060 jest do tego za słaby.


Tylko że nikt wtedy z Amigi konsoli nie robił. Ci, którzy Amigi używali jako konsoli wynieśli się mniej-więcej w 1995.
[#82] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@ZbyniuR, post #69

Zbyniu, jeszcze raz apel do twojej świadomości.
Zobacz na który post odpowiadałem.

To "znośnie" dotyczyło filmiku PC-TAska z TombRaider'em na Vampirze500!!!

Dacław
Możemy podyskutować, czy "przeciętny", czy "niezbyt wydajny" jeśli to dla Ciebie takie ważne

Ogólnie, ludzie dajcie sobie spokój z pouczaniem innych jak żyć i co należało zrobić w 1996 roku! To jest już nudne i wygląda raczej jakby niektórzy z Was sami szukali usprawiedliwienia dla własnych wyborów z przeszłości

Owszem, nudne też może być to pokazywanie, że coś na Amidze jednak można bez wzgledu na to jaka jest rzeczywistość, ale sorry to jest przecież amigowe forum, gdzie jeśli nie tu
[#83] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Motyl, post #80

Jeśli się nie mylę ten emulator uruchamiał co najwyżej gry na minimalne konfiguracje... Co trzeba przyznać nie jest jakimś wielkim osiągnięciem - w końcu procesor 166 Mhz jest znacznie wydajniejszy niż komputer zaprojektowany z dekadę wcześniej
[#84] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@BULI, post #82

Ogólnie, ludzie dajcie sobie spokój z pouczaniem innych jak żyć i co należało zrobić w 1996 roku! To jest już nudne i wygląda raczej jakby niektórzy z Was sami szukali usprawiedliwienia dla własnych wyborów z przeszłości


To była raczej konieczność, niż wybór
Kto z Was nie używa dziś architektury PC, niech rzuci we mnie kamieniem

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 14:40:22 przez Motyl
[wyróżniony] [#85] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Andrzej Drozd, post #1

Normalnie sensacja XX wieku.
[#86] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Motyl, post #84

Setki milionów ludzi w Afryce czy Azji mogą używać tylko smartfonów z Linuxem(Androidem). To nie jest typowa architektura PC, bo już bardziej x86 z kontrolerem (Catweasel) i AROSem jest Amigą
[#87] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Kilos, post #85

Film wrzucony 30 czerwca 2010. Wtedy nie była to sensacja ? Koleś chce dobić do 100tys wyświetleń i robi to w żenujący sposób.
[#88] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Voyox, post #77

W 1997 pierwsze wersje UAE pozwalały odpalić nawet słynną Scalę. Na 486DX2/66 przypominało to Win3. 1 pod PC-Taskiem na 040/40...
[#89] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!
[#90] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem