Wątek zamknięty
[#91] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Motyl, post #80

Ówczesny PC-et odpalał już od ok. 1996 gry z Amigi.
Fellow nazywał się ten emulator.
I też wtedy w to nie wierzyłem, dopóki na własne oczy nie zobaczyłem Nicky Boum uruchomione na Pentium 166.


Pentium 166 MHz to był pożal się Boże totalny szrot. Taki badziew nie jest w stanie emulować Amigi.OK
Zabawa zaczyna się dopiero od Celerona 333 MHz.
[#92] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Motyl, post #74

Te wszystkie akcje z uruchamianiem na Amidze gier z prędkością 0.5 klatki na sekundę, to co mają pokazywać ?


To, że takie gry były możliwe na Amigach 32bit w latach 90tych. Może na AGA prędkość nie byłaby zadawalająca, np. 5-8 fps, ale na kartach GFX byłoby OK. Pamiętacie testy tej gry w jakimś Bajtku lub podobnej gazecie na pececie 486?
[#93] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@mikecios, post #89

Ja na 030 42MHz używałem Songplayera, (specjalnie dla niego zainstalowałem MUI), mono 11khz obciążało procka ok 70-80%. W tle można było pisać, albo kopiować pliczki, oglądać IFF i GIF bez problemu. Ale PNG i JPG już były straaasznie wolne. Normalnie tzn bez mp3 w tle te ostatnie wyświetlały się w całości po ok 6sek. (640x480).

Miałem też jakąś komendę podczepioną pod guzik we FileMasterze która przerabiała MP3 na WAV. Ustawiłem sobie stereo 22khz co trwało ok 2 razy dłużej niż czas utworu. A między 22 a 44khz i tak nie słyszałem różnicy. :)

040 miałem pożyczoną przez kilka miesięcy, ale nigdy nie kupiłem, bo uważałem że dla kilku demek i lepszych MP3 nie warto. Demka nagrałem sobie na VHS. Muzykę i tak przegrywałem z WAV na kasetę by zabierać do samochodu. Gry miałem na PSX. Te same gry na tanim PC wyglądały gorzej niż na PSX. Tanim tzn kosztującym tyle co moja Amiga i PSX razem. Aby wyglądały lepiej trzeba było wydać na PC kilka razy więcej.

Programów biurowych nie potrzebowałem ani do szkoły ani do pracy. I jedyne czym mnie kusił PC to DiviX, ale jednocześnie zniechęcał widokiem kolegów męczących się z regularnymi reinstalkami Windy. Po 5 latach graty do PC staniały, a do Amy nie. Pojawił się Win XP ładny i stabilny, choć posiadacze starszych PC jęczeli że wolny. Przypłynęła mi też gotówka.

PSX sprzedałem (zostawiłem sobie kilka gier których nie było na PC), Ama trafiła do kartonu, a emulator PSX na PC działał znośnie, ale najważniejsze że MP3 zużywały tylko 2-3% mocy, a DiviX-y... Ach DiviX-y. :D

Znajomy znajomego który wydał na Amigę więcej niż ja na PC, nie mógł oglądać nawet połowy tych filmów z powodu braku kodeków, a reszta się cięła. Internet podobnie chodził i wyglądał jakoś tak... XP był ładniejszy. :) Jedyne co było w nim głupie to pauza systemu gdy włożyłem płytę.

Ja rozumiem to że jak ktoś potrzebował być kompatybilny z oprogramowaniem biurowym i lepszymi drukarkami to przesiadł się na PC wcześniej ode mnie, a z kolei ci co bawili się Skalą lub genlockiem później. Lub jeśli ktoś miał kasy jak lodu to mógł sobie kupić to co chciał, kiedy chciał, takiej firmy jak mu się podobało, i mieć w nosie czy to rozsądne, ale w innych przypadkach, po co walić głową w ścianę?



Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 18:45:35 przez ZbyniuR
[#94] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Motyl, post #84

Kto z Was nie używa dziś architektury PC, niech rzuci we mnie kamieniem


Kto z Was nie rozumie amigowego hobby, niech zapłacze, nie molestuje Nas już więcej i uda się na swoje forum pecetowe.OK
[#95] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!
[#96] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@mikecios, post #89

Może Riva do wideo empeg? Już nie pamiętam, ale chyba potrafi takie sztuczki robić z empegami na 040, jednak obraz był czarnobiały. Nie pamiętam jednak czy Riva odpala mp3, ale jeżeli radzi sobie z mp2, to może i mp3? Ale ten czas leci i pamięć ucieka.szeroki uśmiech
[#97] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Andrzej Drozd, post #91

Swoja pierwszą A600 sprzedąłem w roku 1996. Przesiadłem sie na PC we wrześniu tegoż roku. Używałem Fellow pod DOS na przełomie 1997/98 na 486 DX-4 100 mhz. Działał ale nie z pełną prędkościa. Miałem ok 18-20 fps w Lotus 2 z odpowiednio ustawionym frameskipem. :) Było bardzo fajnie grywalny. Sprawdziłem też wtedy większość demek z Warlock`s ADF Archive (ciekawe czy ktoś pamięta jeszcze ta stronę) :) i działały bardzo OK. Byłem pod wrażeniem mozliwości PC wtedy. Pod koniec 98 przesiadłem się na AMD K5-166 (odpowiednik Pentium 166 - minimalnie szybszy) + Voodoo + Win 95 OSR2. DOS`owy Fellow po prostu na tym szałał pod warunkiem że miało się karte VGA na PCI wspierająca VESA. Ja korzystałem z S3 Trio 64 2 MB. Wczesne WinUAE było też już predkosciowo znośne.

Także sprawdzone empirycznie.

Tutaj cos dla niedowiarków

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 19:30:49 przez miroll
[#98] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@miroll, post #97

486 DX100 no chyba jest różnica zegara ze 15 razy względem Amigi 500.
Wiec powinno już mielić znośnie.
Ale i tak wolałbym tą A600 niż tego peceta z AMD K5.
A dziś do A600 wkładamy V2 a potem V4 i dalej fan boju czas.....
[#99] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@miroll, post #97

Jaja sobie robisz?
Wklejasz WB1.3? Porządnie się puknji, zdrowo i napisz coś o emulacji Amig32 bit, a nie tych zabawkowych z procesorkiem 000. Nie jest ci wstyd? Ty dziadu od WB1.3.OK
Zaraz się okaże że przyszedłeś z forum Atari, tak jak ten bluRay, czy xray.
[wyróżniony] [#100] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Andrzej Drozd, post #99

Miło mi :) Popatrz proszę od kiedy mam konto na PPA. Po prostu nie trolluje tu zbyt często jak inni. Opisałem swoje doświadczenia z wczesną emulacja Amigi. Tak czy owak dziękuję Ci za Twoje szanowne zdanie na mój temat. Jest ono dla mnie cenne :)
[wyróżniony] [#101] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Andrzej Drozd, post #99

Andrzeje, przestań gwiazdorzyć, bo już nie wiadomo kiedy bluzgasz a kiedy żartujesz
[#102] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@BULI, post #101

[#103] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@miroll, post #97

Wątek nabrał taki kierunek, że pasuje na portal wyznajemy.pl a nie ppa.plpomysł
[#104] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@polutuje, post #103

Wątek nabrał taki kierunek, że pasuje go zamknąć.
[#105] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Andrzej Drozd, post #91

Pentium 166 MHz to był pożal się Boże totalny szrot. Taki badziew nie jest w stanie emulować Amigi.
Zabawa zaczyna się dopiero od Celerona 333 MHz.



Powtarzam , na Pentium 166 emulacja Amigi (Fellow) chodziła bardzo dobrze, i wcale nie był do tego potrzebny Celeron 333, który notabene pojawił się dopiero jakieś 2-3 lata po P 166...
Zresztą kolega napisał Ci, że nawet na dobrym 486 już dobrze emulowało się Amigę.

Mój pierwszy PC to był 233 MMX i tam wszelkie emulacje (nie tylko Amigi) wręcz bajecznie zasuwały. Skąd Ci się ten Celeron 333 wziął, to nie mam pojęcia...
[#106] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Motyl, post #105

Możesz sobie powtarzać, ale jedno jest pewne - Pentium 166 to jest szajs i basta.
Spróbuj na tym odpalic A1200 i Aladdina.OK

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 17:57:51 przez Andrzej Drozd
[#107] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Andrzej Drozd, post #106

Kogo obchodził Alladyn na A1200 mając w pod koniec 90tych lat P166?
szczególnie że Alladyn był na PC w praktycznie tej samej wersji co na Amigę
zresztą tak jak Superfrog...

Jak miałeś Amigę, jakikolwiek model i ja opyliłeś aby kupić PC to wtedy faktycznie potrzeba emulacji była i to pewnie duża. Aczkolwiek jaki by to nie był to był lepszy niż emulacja PC na Amidze Twój Apollo 040/40 kosztował więcej niż cały PC na Pentiumie >100MHz z 16bit dźwiękiem i może i monitorem. Takie gry na takim Pentiumie, a już szczególnie 166MHz chodziły bardzo dobrze. Co udowadnia możliwość samego uruchomienia gry na emulacji na dużo droższym i wolniejszym sprzęcie? Grać w tego Tomba ani żadną inną grę wymagającą więcej niż może w porywach 286 się przecież i tak nie dało.

szacun dla ludzi od PCTaska
naprawdę kawał porządnej roboty, wydajność jest mimo wszystko imponująca
DosBox przez długi czas zanim dorobił się core 'dynamic' śmulał gry tak wolno ze na Athlonie @2.2Ghz się w np. Tyriana z pełną prękością nie dało. Nie wiem czy przypadkiem wtedy nie było by lepiej użyć UAE + JIT + PCTask. W sumie coś do sprawdzenia w wolnej chwili.

Mogę też sprawdzić Fellow na DOS na Pentium MMX 233MHz bo mam tablet z kartą dźwięku ESS widzianą w DOSie jako SB Pro więc jako tako można powiedzieć że można zweryfikować claim mirolla... nie bardzo dokładnie ale jeśli by śmulało dalej to można go przynajmniej obalić. Ciekawi mnie czy można wybrać tryb video 50Hz. VGA pod DOSem powinno się dać zmusić do takiego trybu i jeśli takowy jest dostępny i działa dobrze to byłoby to wręcz idealne rozwiązanie do emulacji amigi... na pewno w tamtym czasie

BTW. emulacja PC to też istnienie problemów z odświeżaniem, płynnością itp. Zawsze najlepiej używać oryginalny prawdziwy sprzęt pomysł
[wyróżniony] [#108] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@XoR, post #107

Kogo obchodził Alladyn na A1200 mając w pod koniec 90tych lat P166?


Alladyn miał pod koniec lat 90tych Pentiuma 166?

Twój Apollo 040/40 kosztował więcej niż cały PC na Pentiumie >100MHz z 16bit dźwiękiem i może i monitorem.


Jakoś nie wydaje mnie się. Apollak kosztował wtedy około 800-900 złotych. Rzucisz cennikiem peceta?

Albo może ja rzucę? Rocznik 1997, Elbox sprzedaje Apollo 1240/40 po 949 złotych. Vobis sprzedaje składaka po 3289 (bez monitora. Z monitorem to 710 złotych więcej):




Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 21:53:31 przez recedent
[wyróżniony] [#109] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@recedent, post #108

Zalinkowałeś ogłoszenie z "tanim" Cyriksem. Pentium 166 był w 97 nieco droższy:
[wyróżniony] [#110] Re: Sensacja! Tomb Raider dla Amigi!

@Ocelot, post #109

Sprawy organizacyjne:

1. Wątek zostaje zamknięty - już dawno odbiegł od głównego nurtu i nie ma sensu go kontynuować w tej postaci

2. Użytkownik Andrzej Drozd dostaje bana do 22 stycznia 2018.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem