[#61] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@flops, post #60

Nie no jak będzie Marek Pampuch to ja chcę tam być!
Kurcze, a może Marek Pampuch zajrzy na AmiMajówkę zanim wybierze się na Pixel Haven?
[#62] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@flops, post #60

Bardzo chętnie. A jak nocleg myślisz? Bo ja chyba hostel jakiś niedrogi :)
[#63] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@madman15, post #62

Coś niedrogiego wskazane i tak pewnie będziemy tam parę godzin, bo impreza skończy się późno. Jeszcze nic nie znalazłem (jak na razie hotel najtaniej koło Okęcia), może ktoś może coś polecić w okolicy imprezy, najlepiej z parkingiem. I czy w pobliżu PH jest gdzieś strzeżony parking? W zeszły roku po 3h imprezy, dostałem ekstra rysę przez całe drzwi, w tym roku wolałbym wrócić z samochodem w dobrym stanie lakierniczym.
[#64] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@BULI, post #61

Pewnie by zajrzał, ale masz nieco ponad 36h na to, by go przekonać. Powiedz, że bardziej kameralne i spokojne towarzystwo. Tylko pytanie, jak to zrobisz :D
[#65] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Skrzyp, post #64

Hmm.. żeby go przekonać, muszę go najpierw namierzyć..
pomysł Może kibice Wisły pomogą nie mogłem się powstrzymać przed tym pewnie niesmacznym żartem.

A tak zupełnie poważnie, to że będzie kameralnie to duży plus jeśli udało by się Pana Marka zwerbować!
Ma ktoś, do niego kontakt (i siłę perswazji)?
[#66] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@BULI, post #65

Chyba raczej Cracovii...
A co do namiarów, to skoro im się udało, to czemu Tobie miałoby się nie udać? :P
[#67] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@flops, post #63

Kiedys strzezony parking byl pod mostem Poniatowskiego, teraz nie wiem.

https://www.google.com/maps/dir/52.2346996,21.0354913/Most+Poniatowskiego,+Polska/@52.2347732,21.034241,231m/data=!3m2!1e3!4b1!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x471ecc566587245b:0xbac439e9afe774ca!2m2!1d21.036447!2d52.234982

mysle nad hotelem, ale teraz mi do glowy nic nie przychodzi.
Postaram sie jeszcze uaktualnic te wiadomosci do nastepnego tygodnia.
[#68] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@BULI, post #61

Jeśli ktoś nie może być osobiście na Pixel Heaven - pytania do Marka Pampucha można zadawać w tym wątku:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=694447657279364

[#69] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@jubi, post #68

Oficjalna invitka: www.facebook.com/pixelheaven
[#70] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@stefkos, post #67

Dzięki za podpowiedź OK Kiedyś w okolicy mostu błądziłem, jak kumpel prowadził nas do Jadłodajni Filozoficznej (oczywiście też tam nigdy nie był, ale słyszał że jest super imprezownia). Po pół roku okazało się, że faktycznie byliśmy pod nią, ale nie wiedzieliśmy, że to to, bo wyglądało z zew. (jak i wew. fatalnie), więc doszliśmy do WZ i kołem znaleźliśmy się w Medyku (myślę że zrobiliśmy z dobre 7km po mieście z buta). I tak jeszcze z trzy razy, przy okazji wyjścia na nową imprezę, jak kumple prowadzili, zawsze kończyło się w Medyku, bo nigdy nie trafialiśmy tam gdzie powinniśmy (dodam, że to wszystko na trzeźwo było - przynajmniej nawigator był trzeźwy - ale i tak nic nie pomagało). Piękne czasy 2008 i 2009r.

Film pierwsza klasa OK

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2014 00:09:11 przez flops
[#71] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@flops, post #70

Jak GG masz w profilu dobre to napisałem.
[#72] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@flops, post #70

http://mapa.targeo.pl/Parking-strzezony-ZTP-Warszawa~10089114/Platny-strzezony-Parking/adres

a jak nie to jest troszke dalej jeden

https://www.google.com/maps/dir/52.2439264,21.019619/52.2320153,21.0366556/@52.235425,21.027064,16z/data=!4m4!4m3!1m0!1m0!3e2

zerkne jeszcze na ten hotel....


P.S.Film swietny
[#73] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@stefkos, post #72

Dzięki, ten pod mostem powinien być idealny.

GG z profilu już wyrzuciłem, bo bardzo rzadko tam zaglądam, ale jeszcze na gg podrzuciłem nr tel.
[#74] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@flops, post #73

Na marginesie dodam, że dzieci(pytałem o dzieci do lat 7) wchodzą za darmo na PH. Muszą być z osobą dorosłą. Dostałem takie info od organizatorów.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2014 13:49:47 przez Tomski
[#75] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Skrzyp, post #66

Chyba raczej Cracovii...

W myśl zasady że nienawiść u ludzi bywa mocniejszym uczuciem od miłości, postawiłem na kibiców Wisły
[#76] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@BULI, post #75

Będę na P.H.
Robimy jakąś ustawkę?
[#77] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@iZi, post #76

Ja się pojawię w sile od 4 chłopa, do kilkunastu. Ustawki na pogadanie jak najbardziej, bicie buzi NIE
[#78] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@iZi, post #76

Mogę przysłać tylko chłopaków z KS Bieszczady
niestety sam raczej nie będę mógł być
[#79] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@BULI, post #78

dozo na Pixel Heaven
[#80] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@QkiZ, post #79

Spotkanie z Jon "Jops" Hare (Sensible Software) i Mike Montgomery (Bitmap Brothers):

[#81] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@dar02, post #80

Redaktorzy MA też mają fotę? Ktoś kręcić spotkanie? Będzie w sieci? Co dobrego pan Marek mówił?
[#82] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@pong777, post #81

Magazyn Amiga - Marek Pampuch:



Więcej fot mają na tablicy Pixel Heaven: link
[#83] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@dar02, post #82

[#84] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@QkiZ, post #83

W tym momencie właśnie nas wyrypali z imprezy :D
I cały numer z "całonocną imprezą" poszedł się kichać :P
[#85] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@lapusz, post #1

Sobota była udana. Sale klimatyzowane, jest czym oddychać. Moim zdaniem niewątpliwie najciekawszym punktem były retrostories z naciskiem na panel z Markiem Pampuchem - świetnie przeprowadzony wywiadzik, było naprawdę ciekawie, bez depresyjnych klimatów, którymi straszyli co poniektórzy.

Mimo to pierwszy PH w porównaniu do ostatniej soboty lepiej wypadł moim zdaniem. Nakręciłem się na dyskusję z zagranicznymi gośćmi, niestety mimo, że siedziałem w połowie bloku ławeczek -- gucio było słychać i całość będę musiał powtórzyć na YT. Top Secretowe spotkanko też nie było do końca ciekawe dla mnie, ale prawdopodobnie dlatego, że wszystko już zostało powiedziane. Spotkania też wydawały mi się krótsze.

Zmiany w timetable oczywiście były do przewidzenia, ale nie doczekałem się pokazu Adriana Chmielarza - potem okazało się, że był ale jednak dużo później niż zakładałem.

I najsłabszy punkt programu to jednocześnie moim zdaniem to co powinno być najważniejsze. Retro komputerki -- nie ma opiekunów, nie ma z kim pogadać, nie ma kogo poprosić o pomoc, ot jest maszynka, którą możesz dotknąć i SPRÓBOWAĆ coś na niej zrobić -- a jak nie potrafisz to idzdodomubosienienadajesz. Owszem widziałem gości ze "STAFFU" kilka razy, ale widać było, że są raczej zajęci innymi sprawami niż retro maszynki..

Mimo, że teraz skupiłem się na niedoskonałościach, to dziękuję za tamten dzień, był udany, dobra robota.

//A i ktoś powiedział, że ceny w barku są umiarkowane... Lol. Choć i tak dobrze, że tym razem przynajmniej nie trzepali ludzi przy wejściu jak kryminalistów.

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 08:35:18 przez Sokok
[#86] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Sokok, post #85

 Generalnie zgadzam się z Kokosem. Miejscówka miała klimat. Ceny trochę wygórowane jak za gówniane piwo, ale nie to było powodem dla którego się spotykaliśmy. Ochrona też spoko, nie jakieś troglodyty. Spotkanie z Jops'em i Montgomery'm mogło być lepiej zrealizowane przez dźwiękowa bo nic nie było słychać. Być może w przyszłym roku organizator wpadnie na pomysł aby zawody i panele odbywały się w różnych salach. Ciekawe czemu nie było Gawrona, zamiast tego Borek się wypowiadał.
No i tak jak powiedział Kokos, muzeum dostarczyło kompy ale nikt tego nie ogarniał. Jak coś nie działało to trzeba było sobie radzić samemu. Ale plus za dużą liczbę Amig. Były takie rarytasy jak A1500 czy A2500, ale nie było się kogo zapytać czym one różnią.
Ale ogólnie spoko, zajebista impreza 😄
[#87] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@QkiZ, post #86

Zgadzam sie z tym co piszecie, ze w dużej sali kiepsko słychać gości. Ale to chyba też wina panów z iStream, że nie ustawili sprzętu nagłaśniającego najlepiej.
Głos był niewyraźny i zdudniony.
[#88] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@dar02, post #87

Wiecie co... uczucia mam lekko mieszane. Głównie za sprawą demo "nocki". To już drugi raz, gdy właściciele lokalu dochodzą do wniosku, że "dobra, trza kończyć, spadać do domu". Poprzednio jakoś się udało, ale tym razem zostaliśmy zwyczajnie wyrzuceni z party-place. To nie jest fajne, gdy w środku nocy, przy dość niskiej temperaturze i w stanie dość dużego zmęczenia musisz się wynieść poza teren lokalu, bo... no właśnie, bo? Chciałbym od Łapusza uzyskać wyjaśnienia, dlaczego nas wyrzucono, skoro miało to trwać do rana.
Ktoś wspomniał o nagłośnieniu - też byłem lekko zdegustowany, zwłaszcza, gdy przemawiał Jon Hare i Mike Montgomery, bo zrozumiałem może z 10% tego, co mówili, a jestem pewien, że gdyby nie to dudnienie, to zrozumiałbym znacznie więcej. Za głośno było tez podczas koncertu i demo-"nocki", ale może ja się starzeję...

Żeby nie było jednak tak minorowo: fantastycznie było ujrzeć na własne oczy gości tworzących amigowe hity, poznać ludzi, tworzących czasopisma o grach komputerowych, w których zaczytywałem się w dzieciństwie i gdy miałem te naście lat, a prawdziwym zaszczytem było poznanie przeze mnie p. Marka Pampucha. Fajnie było ujrzeć znów znajome twarze, pograć trochę na Amisiach, zobaczyć na własne oczy np. Amigę 1500 czy 2000HD. Sam pomysł imprezy oceniam na plus i zdaję sobie sprawę z tego, że zapanowanie nad tym to ciężka praca i nigdy wszystko nie wyjdzie jak trzeba, ale mam prośbę do Łapusza: jeżeli będzie PH 2015, to wolałbym, żebym już nie musiał w środku nocy myśleć, gdzie pójść, żeby przeczekać do rana...
[#89] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@QkiZ, post #86

A1500 w gruncie rzeczy to, to samo co A2000, tylko że oryginalnie posiadała dwie stacje dysków i była przeznaczona tylko na rynek UK. Amiga 2500, to też Amiga 2000, ale już High-End, wyposażona oryginalnie w C= A2620 z 68020 + 68851 MMU i 68881/2 FPU oraz kontroler dysku twardego C= A2090 z dyskiem twardym SCSI lub MFM. Późniejsze wersje chyba miały już A2630 z 68030.
Oba komputerki bardzo rzadkie, karton od A1500 też tam był

Co do nagłośnienia, to faktycznie było słabo. Trzeci rząd i mało co słyszałem, rozumiałem też koło 10%, a ogólnie normalnie angielski rozumiem bardzo dobrze (gorzej z mówieniem :-/).
Impreza była bardzo pozytywna, szczególnie okazja wysłuchania zacnych gości, możliwość porozmawiania z różnymi osobami z PPA, sceny itd. Impreza na +, będzie co wspominać w przyszłości, kogo nie było niech żałuje.

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 12:16:29 przez flops
[#90] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@flops, post #89

uu dzięki za info :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem