[#91] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@OSH, post #88

(+) miejscówka - zdecydowanie lepsza niż rok temu
(+) lineup - co tu dużo pisać, rewelacyjni goście i ciekawe dyskusje
(+) Indie basement 2.0, sklepik(i) i jadłodajnia
(+) staff - pomocni i rzeczowi

(+/-) organizacja - było ok, ale nie obyło się bez kilku wpadek:
1) nagłośnienie - raz było lepiej, raz gorzej
2) oświetlenie - tak samo (przykład reflektory walące na tablice, gdzie pokazywane były prezentacje/filmy - pokaz GetEven na przykład)

(-) Podobnie jak rok temu zdecydowano się na zorganizowanie konkursów Tetris/SWOS/etc. w miejscach, gdzie odbywały się prelekcje - okrzyki przeszkadzały zgromadzonym gościom i psuły odbiór - przykładem niech będzie prezentacja A. Chmielarza. Czy nie można było zlokalizować konkursów gdzie indziej?

(-) Demoscene night v.3.33 i konieczna szybka ewakuacja o czym pisano wyżej. W ogóle mam wrażenie, że zainteresowanie tym punktem programu było bardzo skromne (raptem ~20 osób siedzących na sali vs. cała sala bawiąca się rok temu).

W ogólnym rozrachunku było lepiej niż rok temu - impreza się rozrasta i jest ciekawiej. Wielkie podziękowania dla Pana Roberta Łapińskiego za organizację!

P.S.
Czy będą dostępne nagrane prelekcje ze spotkań?
[#92] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Tomarkus, post #91

Było Super. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich których spotkałem i poznałem.
[#93] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@jarecki130, post #92

ok 80 zdjęć:
http://www.retroage.net/index.php?option=com_content&view=article&id=4631:pixel-heaven-2014-fotostory&catid=13:artykuy

i kolekcja autografów:
http://www.retroage.net/index.php?option=com_content&view=article&id=4634:pixel-heaven-2014-projekt-autografff&catid=13:artykuy
[#94] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@tbxx, post #93

Zapis wideo ze spotkania z Panem Markiem Pampuchem wrzucony na YT:

Część 1: link
Część 2: link

Część druga jeszcze się procesuje.
[#95] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Tomarkus, post #94

Coś przycinają te filmiki co kilkanaście sekund nawet w słabej jakości. Czy tak się po prostu nagrało czy coś przy konwersji nie tak? Ale i tak śliczne dzięki za publikację!
[#96] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@pong777, post #95

Ja nic nie nagrywałem mimo, że miałem do tego odpowiedni sprzęt bo liczę na filmiki od organizatora z dobrym dźwiękiem.
[#97] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@pong777, post #95

Teraz powinno być lepiej - wcześniej cały czas się procesowały.

Mam nadzieję, że organizator wrzuci filmiki w lepszej jakości na swoim profilu na YT:
https://www.youtube.com/user/lapusz/videos

Na chwilę obecną Polygamia wrzuciła filmiki z dwóch sesji, polecam:

Borek i Alex o legendarnym magazynie - Top Secret:
https://www.youtube.com/watch?v=IkkMShFcldk

Jak wyglądały początki branży gier w Polsce:
https://www.youtube.com/watch?v=nIf2sEJ8bGQ

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 07:46:41 przez Tomarkus
[#98] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Tomarkus, post #97

Jako wolontariusz pomagający Muzeum, mogę napisać że było bardzo dobrze ale nie bez kilku małych zgrzytów.

Raz. Dużo miejsca na komputery, choć wg. mnie ich samych było ich ciut za dużo. Nawet 2-3 zdjęte ze stołów zrobiłoby dużą różnicę. Następnym razem zdecydowanie wołałbym ich mniej a więcej miejsca na joye, klawiatury i napoje.

Dwa - pomysł na gry odpalane z dyskietek - fajny klimat, wiem ale zupełnie się nie sprawdziło - co chwila musiałem przesadzać ludzi chcących pograć w grę X na komputer z WHDLoad, bo dyskietka padła.

Klima - jako ktoś kto spędził tam dobre ponad 24h bez-przerwy, było zdecydowanie lepiej niż rok temu ale jeszcze nie idealnie. Szczególnie w Indi-room, gdzie bardzo często trzeba było się przeciskać, żeby przejść.

Nagłośnienie - raz było OK innym razem nie. Tu się zgodzę z przedmówcami.

Ceny pokarmów, zarówno tych w płynie jak i stałych - na pewno to nie wina Lapusza ani organizatorów. Cóż, klub jak to klub strzelił sobie sam w kolano serwując śmieci w cenie złota (jakiś tani odpowiednik RedBulla - 12PLN!). Partowicze sobie z tym poradzili dając zarobić okolicznym sklepom i pizzeriom. I okey.

Na temat nocy demek się nie wypowiem, bo "odleciałem" godzinę przed startem ;)

Wszystko inne zdecydowanie super i nie mam żadnych zastrzeżeń. Przepraszam tylko tych, którym nie mogłem pomóc z komputerem albo nie poświęciłem zbyt wiele czasu. Naprawdę - roboty było od cholery i momentami załatwiałem 3 rzeczy jednocześnie w 3 częściach klubu.
[#99] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@_arti, post #98

[#100] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Deftronic/..., post #99

I Phibrizzo i Mr Root o ile kojarze:)
[#101] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@stefkos, post #100

Dodałem ok 6min Video z imprezy - taki spacer po 90% lokacji.
http://www.retroage.net/index.php?option=com_content&view=article&id=4631:pixel-heaven-2014-fotostory&catid=13:artykuy

ps. pozdrawiam OSH'a - pierwszą osobę napotkaną na Pixelu - do zobaczyska na następnej imprezie.
[#102] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@stefkos, post #100

Root? Nieee... Roota nie widzę na tym zdjęciu.

Ogólnie - dzięki wszystkim za materiały, filmiki i zdjęcia oraz opinie jak było na imprezie. OK
[#103] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Deftronic/..., post #102

Na tamtym zdjęciu Mr Root to ten pierwszy z prawej.

Więcej fotek zrobionych przeze mnie tutaj:
LINK


Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 12:08:42 przez XTD
[#104] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@XTD, post #103

Tak to Root, jak staliśmy z Groobym przy wejściu, to podbił do nas, szukał Docenta.

Można było też kupić płytkę od XTD przy wejściu, bardzo fajne klimaty scenowe, ale relaksujące, nie tak dynamiczne jak z Technological Death (bardzo lubię to demko). Mam w samochodzie płytę XTD (bo tam mogę normalnie posłuchać), świetna płyta, nie żałuję zakupu OK
[#105] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@flops, post #104

Trzeba bylo od razu prosic o autograf:)
[#106] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@XTD, post #103

O kurcze, fakt. Nie poznałem.

Dzięki za fotki, zaraz się obejrzy.
[#107] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@flops, post #104

Nie "od XTD" tylko "od organizatorów". Nie ja byłem wydawcą ani sprzedawcą tej płytki. :)
[#108] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Deftronic/..., post #106

Nawet ja wziąłem, ale ten autograf to takie tylko podkreślone słowo "XTD", ale zawsze jest.

Mnie bardziej cieszy pewne inne osiągnięcie, którego dokonałem na PH, i być może wkrótce się o tym wszyscy dowiemy ;)
[#109] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Skrzyp, post #108

Jakiś hint może? :)
[#110] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Skrzyp, post #108

Przepraszam, kiedyś bardziej zamaszyście to pisałem, z wyciągniętym "D" itd. Mam nadzieję, że te "tylko podkreślone słowo" wystarczy. :) I tak nie przywykłem do dawania autografów - na scenie raczej nie autografowaliśmy się nawzajem. :)
[#111] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Tomarkus, post #97

"Jak wyglądały początki branży gier w Polsce:"
Temat bardzo ciekawy z tym, ze kompletnie nie da sie tego sluchac. Wspolczuje prowadzacemu i uczestnikom prelekcji.
[#112] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@XTD, post #110

Ja tam nie narzekam, to i tak nie było dla mnie, tylko dla tej fanki Twojego poprzedniego wcielenia :P
[#113] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Skrzyp, post #112

Mam takie pytanie, czy na pixel heaven były wystawione "wasze" Amigi (ppa) czy wszystko dostarczyło muzeum z Katowic? W sumie widziałem wasz baner ale obok wystawione były pegasusy chłopaków z emunes.pl
[#114] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@tbxx, post #113

Chyba 90% całego sprzętu było z muzeum.
[#115] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@tbxx, post #113

Trochę dalej "za" pegasusami były Amigi Artiego i Altcomputinga (obie A4000 z PowerPC) - te w rogu.
[#116] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@madman15, post #115

Myślałem że "mieliście" tego więcej...
a tak to 2 Amigi z ppa
2 pegasusy z emunes
15 konsol z retroage (z czego połowa nie podpięta bo brakło TV)...
Resztę zapełniło muzeum z Katowic (fajnie mają masę sprzętu, ale z grami u nich kiepsko)

Dla organizatora to plus - jeden "podmiot" załatwia sprzęt i gry na całą imprezę, w razie problemów wiadomo do kogo się przyczepić. Ale z drugiej strony wg. mnie zabija to integrację środowisk retro-gamingowych :/
[#117] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@tbxx, post #116

Amig z PPA było 9 a nie 2...
[#118] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@tbxx, post #116

Muzeum miało mnóstwo roboty i chwała Muzeum oraz wolontariuszom, że przywieźli, podłączyli i pozwolili pobawić się komputerami, których większość nigdy nawet na oczy nie widziała. Nie wiedziałem, że inne podmioty też wystawiały inne retro sprzęty, podziękowania również dla nich.

Takie przedsięwzięcia to kupa roboty, z czego większość nie zdaje sobie sprawy.
[#119] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@flops, post #118

Na głównej sali był tylko sprzęt Muzeum, nasz (alt_ i _arti_), A1200 gości od SWOS-a i te dwa Pegasosy o których ktoś wspomniał. I faktycznie, roboty było co niemiara. Ja i arti oficjalnie jesteśmy drużyną Muzeum, i naszym zadaniem było podłączenie, uruchomienie i nadzorowanie w miarę możliwości wszystkich Amig. To nie było proste zadanie.
[#120] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@alt_, post #119

Pegasusy, nie Pegasosy :DD
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem