[#31] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Mariodj, post #30

Marek a ty nie liczysz zimowej Amiparty ;> chyba że to oczywista oczywistość :)


Ależ oczywiście, że liczę . Tylko, że kolejne AmiParty będzie już pewnie po nowym roku.
[#32] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@MarX, post #29

Marx - jakbyś się wybierał, to bym się przyłączył gdyby było miejsce.
[#33] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Jenot, post #32

Marx - jakbyś się wybierał, to bym się przyłączył gdyby było miejsce.

Jasne, dam znać w razie czego
[#34] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #28

Aktualizacja

1) Może jednak ta impreza muzyczna będzie przesunięta z 6 IX na 13 IX, ze względu na mariodj

2) Miałem pytanie o afterparty... Jakieś myślę że będzie, we wrześniu są promocje na akademiki, ale to bardziej piwno-zapoznawcze afterparty niż komputerowe. Jako podsumowanie cyklu, na pewno przewidziane będzie afterparty na ostatniej imprezie, 8/9 XI

3) Odległości, dojazdy - ponownie linkuję mapki:
neobus
polskibus
pks-express

Dobre połączenia są z (byłe lub obecne miasta wojewódzkie): Warszawą, Krakowem, Wrocławiem, Katowicami, Radomiem, Lublinem, Białymstokiem, Tarnowem. Można jechać busem z netem i toaletą (pojedyncze osoby - taniej) lub autem. Rzeszów ma połączenie z Wrocławiem trasą A4 (to jest prawie na całym odcinku już autostrada, od Wrocławia brakuje tylko ok. 40 km), z Warszawą (Radomiem) DK9, z Białymstokiem: DK19.

A jak ktoś jest wygodny z Warszawy to są 4 samoloty z Warszawy dziennie, można kupić bilet czasem promocyjny jak się ma szczęście szeroki uśmiech

Zapraszamy we wrześniu!!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 12:45:25 przez DiskDoctor
[#35] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@MarX, post #33

Jak coś to i ja się pisze ;)
[#36] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #34

Prosimy osoby tworzące muzykę na trackerach (najlepiej Amiga) i mogące wziąć udział w party w charakterze prezentera o kontakt do mnie lub DiskDoctora.
Jeśli macie namiary na osoby czynnie tworzące lub te które są "zasłużone" i na "emeryturze" również prosimy o podesłanie kontaktów do nich.

Może ktoś zna polską grupę - "odpowiednik" - pressplayontape ?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 00:24:36 przez pong777
[#37] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@pong777, post #36

Może ktoś chętny do zrobienia czegoś muzycznego jak tutaj? Zerknijcie na Cannon Fodder.

link
[#38] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #34

I co tam w temacie? Został niecały miesiąc - pora organizować wolne w pracy. Jakieś ogłoszenie na głównej, wydarzenie na fejsie/G+, strona imprezy?
U nas ekipa już czeka w blokach ;) Piszcie też czy nie potrzebujecie jakiegoś wsparcia sprzętowego.
[#39] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Jenot, post #38

no właśnie :)
[#40] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Jenot, post #38

Legioniści zwarci i gotowi :)
[#41] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Mariodj, post #40

Legioniści zwarci i gotowi :)

Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać LINK

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 19:21:11 przez MarX
[#42] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Jenot, post #38


Jakieś ogłoszenie na głównej,

wracam z urlopu za tydzień , do końca sierpnia coś zorganizuję

wydarzenie na fejsie/G+,

nie posiadam, FB, jest to zbędne

strona imprezy?

Po co? będzie owszem strona jak impreza będzie cykliczna. To forum jest stroną imprezy.

U nas ekipa już czeka w blokach ;) Piszcie też czy nie potrzebujecie jakiegoś wsparcia sprzętowego.

Jeśli ktoś ma coś wspólnego z muzyką i chciałby coś pokazać (oprócz Mariodj), najlepiej na klasyku - zapraszamy we wrześniu. Jeśli ktoś ma coś wspólnego z demosceną - na klasyku - zapraszamy w październiku (wchodzi w grę zwrot kosztów dojazdu).

Jeśli ktoś ma ochotę przyjechać ze sprzętem (dowolny amigowy, nawet UAE4droid) - zapraszamy w listopadzie.

Planowane jest piwo po wrześniowej imprezie (możliwość taniego noclegu) a pod koniec cyklu w listopadzie - afterparty.
[#43] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #42

Po co? będzie owszem strona jak impreza będzie cykliczna. To forum jest stroną imprezy.

Do tego brak profilu na fb/G+. Wygląda to tak, jakbyś robił imprezę zamkniętą dla ludzi z PPA. Dzięki mediom społecznościowym/stronie informacja o imprezie miałyby szanse dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Chyba, że Ci na tym nie zależy. Dla mnie osobiście to trochę dziwne, ale "you're the boss"
[#44] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@MarX, post #43

Będziemy mieli plakaty na mieście WDK nam zrobi, mówili ostatnio.

Dotrzemy do osób. Bedzie akcja plakatowa.

Ale nie mamy ani czasu ani pieniędzy ani środków żeby pakować się w jakiś mega marketing.

Acha dodam jeszcze że TVP Rzeszów najpewniej wyemituje filmik reklamujący imprezę.

Generalnie w budżecie było 20% na marketing więc niewiele mieliśmy do gadania.

A zrobienie strony nie implikuje jeszcze że na nią ludzie zaczną nagle masowo wchodzić jak na google.com
[#45] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #44

No dobra Panowie Organizatorzy - gadać nam tu jak na spowiedzi bo pora się organizować, zostało dwa tygodnie a tak naprawdę to nic nie wiadomo.
1. O której impreza się zaczyna i o której kończy?
2. Czy przewidziane jest jakieś afterparty? Bo nie wiemy czy warto organizować sobie nocleg czy wracać do domu jeszcze w sobotę (zależy to też od pkt 1) - zostały dwa tygodnie, trzeba rezerwować w razie czego.
3. Dajcie jakiś przynajmniej ogólny zarys programu.
4. Czy czegoś potrzebujecie? Sprzęt, kable, soft, ręce do roboty?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 10:20:33 przez Jenot
[#46] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Jenot, post #45

Nocleg będzie na miejscu my go załatwimy.
Proszę o info na PRV osoby zainteresowane noclegiem.

Godzina jeszcze jest do ustalenia z WDK i oni robią najwięcej niewiadomych dlatego nie informujemy jeszcze o konkretach.

Z programu to koncert mariodj i pokazówka Music-X przez Virago oraz co nieco o Protrackerze i może nieco o DigiBoosterze.

Dodatkowo słuchanie modków i płyt CD, kilka ważnych filmów z YT, trochę o samej Amidze dla niewtajemniczonych.

Po oficjalnej imprezie dla ogółu (i Amigowców też) czas dla braci PPA. Sala będzie dostępna do wieczora a kto będzie sobie życzył to wspólny wypad do lokalu na piwko.

Z maszyn to wszystko od A500 przez A1200 PPC, A4000 po Efiki, Peg 1, Minimig itp. Będzie net, projektor, nagłośnienie klima pewnie też jest.

Ze sprzętu nie mamy CD32, CDTV, SAM4.x, MacaMini, Power Maca, Pegasosa 2, Amigi 1000/2000/3000, GBA1000 jeśli ktoś weźmie ze sobą to proszę dać info na PRV.

Przewidujemy jakieś prezenty i reklamy od EON, eFunZine, MorphosTeam.

Będziemy dyskutować, słuchać, oglądać, podziwiać swoje maszyny, handlować sprzętem i wymieniać kondensatory.

Będzie też TV Rzeszów.

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 11:02:54 przez pong777
[#47] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Jenot, post #45

To ja dodam swoje 3 grosze


1. O której impreza się zaczyna i o której kończy?


Początek (13 IX) godz. 13:00, koniec (oficjalny) pewnie k. 15:00-15:30. Salka jescze będzie do 17:00


2. Czy przewidziane jest jakieś afterparty? Bo nie wiemy czy warto organizować sobie nocleg czy wracać do domu jeszcze w sobotę (zależy to też od pkt 1) - zostały dwa tygodnie, trzeba rezerwować w razie czego.

Afterparty to
1) luźne rozmowy do 16-18
2) piwo na rynku od 18-19

Noclegi Ul. Cicha:
pdf


3. Dajcie jakiś przynajmniej ogólny zarys programu.


Muzyka, w planie:
1) powitanie, o amidze, muzyce na amidze
2) Mariodj ze swoim programem
3) virago ze swoim programem
4) o protrackerze
5) nowoczesne aranżacje: Immortal, Amiga Works, Amiga Meets piano (mody i mp3 <-- wiem że to b. brzydkie słowo)


4. Czy czegoś potrzebujecie? Sprzęt, kable, soft, ręce do roboty?


Cheerleaders!!!

A jeszcze z tym TVP Rzeszów, nie wiadomo na 100% czy przyjdą. Będą poinformowani ale oni kręcą nosem często. Za to nie będzie na pewno radzieckich czołgów i wojsk (przyjnajmniej na imprezie wrześniowej).
[#48] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #47

Impreza tryb ekspress.
[#49] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Mariodj, post #48

to fakt! nie lubię się śpieszyć
[#50] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #47

Absolutnie nie żebym się czepiał, ogólnie pomysł z cyklem imprez Amigowych jest super, jednak nie pasuje mi tylko ten pośpiech. Szczerze mówiąc przyjechałbym ze sprzętem gdyby to była impreza całonocna. Na 4 godziny to nawet nie warto rozstawiać gratów. Picie piwa na mieście (kiedy całe dobro pochowane jest już w bagażnikach) jest w moim odczuciu czystą herezją. W tym cały urok imprez amigowych że pije się w świetnym towarzystwie przy świetnych komputerach. DDoctorze, nie bierz tego do serca, ale czy naprawdę nie dało się wynająć sali na całą noc (nawet kosztem gadżetów, zwrotów za paliwo, promocji itd.) ?
[#51] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@MarX, post #50

Ja nie mówię że to jest dla mnie forma idealna.

Ale mówiąc w skrócie- picie napojów alkoholowych w miejscach publicznych jest w polskim prawie niedozwolone. Generalnie to jest impreza typu pretekst, jakieś pieniądze i ogólnie - dla wszystkich (dla dzieci też). Impreza w miejscu publicznym. Ja się cieszę że wniosek przeszedł i wreszcie się coś w Rzeszowie amigowego zadzieje.

Mam też nadzieję że jak śniegi opadną, już na wiosnę zrobimy imprezę gdzieś w Bieszczadach (Rymanów? Iwonicz? Jakaś bardziej dzicz?) ale póki co musimy się trzymać tego, co ustaliliśmy. A ustaliliśmy żeby wniosek przeszedł i nie ukrywam że dobrze się stało.

Wszystkiego nie można mieć i to naraz - taka jest moja opinia.

Pośpiech wynika z tego że (już napiszę wprost)
1) termin rozstrzygnięcia miał być 14 VII (proszę sprawdzić na stronie) a przesunął się o 2 tygodnie
2) spotkanie było w WDK z koordynatorami 8 VIII (i Panie oznajmiły że "są na urlopie")
3) MKiDN ma jeszcze czas na "ostatnie zdanie" do końca sierpnia
4) więc nie możemy jeszcze wydawać pieniędzy na nic
5) ja byłem 15-28 VIII na urlopie bo słusznie zakładałem wobec w/w terminów, że do tego czasu wszystko będzie zorganizowane

BTW a problem jest podpytać o salkę w tym akademiku i się po prostu przemieścić? Ja mogę spytać. I sądzę że to do załatwienia. Skoro część osób nocuje a salki są...
[#52] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #51

BTW a problem jest podpytać o salkę w tym akademiku i się po prostu przemieścić? Ja mogę spytać. I sądzę że to do załatwienia. Skoro część osób nocuje a salki są...

Daj znać, czy jest taka możliwość
[#53] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #51

Musimy zacząć koło 9-10 na luzie. Koncerty mogą się zacząć koło 13. My tak od rana pewnie musimy tam być w okolicach 8 pospinać sprzęty. Proszę DD o przemyślenie tego jeszcze raz.
[#54] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@pong777, post #53

Do zrobienia. Ale nie za wcześnie??? 10:00, 11:00 może
[#55] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@MarX, post #52

Na 90% zakładam że jest, jak się dodzwonię, dam znać (mam 2 telefony, na portierni wczoraj nikt nie odbierał).
[#56] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Mariodj, post #48

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom chcielibyśmy poznać Wasze opinie i zdanie na temat planowanej imprezy. Propozycje wszelkich zmian prosimy przesyłać na PRV DiskDoctor bądź jeśli temat jest do przedyskutowania to zróbmy to tutaj. Mamy na to kilka dni.

Jesteśmy jak najbardziej otwarci na modyfikacje. Ogranicza nas tylko fakt, że WDK ma pewne zasady wynajmu sal, nie spożywamy alkoholu w miejscach publicznych, impreza jest otwarta a więc będą ludzie nie obeznani z naszym środowiskiem i sprzętem.
Jest to pierwsza impreza z cyklu imprez a więc nie musimy tam wszystkiego pokazywać na raz. Ważne aby się spodobało i "nowi" wrócili tam na kolejne spotkanie ale też żeby "nasi" czuli się dobrze i nie znudzeni.

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 11:41:36 przez pong777
[#57] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@pong777, post #56

Moja opinia jest taka, że nie bardzo mam chęć pokonywać pół Polski dla spotkania, które trwa 4 godziny. Ci, którzy mają bliżej zapewne widzą to inaczej. Powodzenia.
[#58] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Krashan, post #57

To jest na pewno głos merytoryczny.

Proszę jednak zwrócić uwagę na z góry założony charakter imprezy - Otwarty i Formalny. Tyle o imprezie głównej (czy "głównej").

A cała reszta? A skąd my mieliśmy przypuszczać że ktoś z Sz. gości z PPA spoza Rz i okolic przybędzie w ogóle? A jeśli już goście to wiadomo, gość w dom, itd. Pisałem kilka tygodni temu że planujemy piwo. Do tej pory nikt nie protestował. A zorganizowanie salki na dłużej żeby się przenieść, wypić piwo (nie wszędzie można wbrew pozorom pić piwo), to wedle życzenia.

Ja osobiście jestem nawet za imprezą całonocną tylko mam jakiś taki nieśmiały imperatyw organizowania takichż z uwagi na szybko malejącą ilośc osób na moich ostatnich parapetówach (prawie co roku) oraz - równolegle - osób na piwka klasowe. Pięć osób mówi że będzie na pewno, dziesięć że najprawdopodobniej a pod koniec jest 3 - to te moje statystyki. Ale może złe statystyki zastosowałem po prostu.

Jak jest grupa ludzi oczywiście warto zrobić coś takiego. Ale uznałem że piwo nie jest takie złe, szczególnie jak ktoś nie był w Rzeszowie jeszcze (podobno ładny i czysty, zresztą podobnie jak Białystok).

No ale nie jestem telepatą.

Podsumowując, suma czasu "imprez" które planowałem to impreza otwarta 2 h plus zwiedzanie miasta 2 h plus piwo 4-? h więc to jest ponad kilka godzin. Ale jeśli lepiej pić piwa przy amigach niż w pubach? OK, zorganizuję salkę na imprezę "wieczorną", amigową. Najlepiej w akademiku.

Proszę o zgłoszenia na PRV kto chce lub rozważa nocleg (włączając osoby z okolic Rzeszowa, mam tutaj na myśli obecność wieczorem)

BTW Łatwiej o powodzenie jak wszyscy wywiązują się ze zobowiązań. I dlatego już teraz widzę, że organizowanie imprezy we współpracy z WDK/MKiDN było błędem. Minusy przesłoniły mi plusy i tu mamy zgodę na pewno.

DD

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 19:50:04 przez DiskDoctor
[#59] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #58

z uwagi na szybko malejącą ilośc osób na moich ostatnich parapetówach


Wydaje mi się że to z powodu z byt szybko wydawanego alkoholu, tak jak na weselach dużo osób czeka do północy bo w tych godzinach jest podawany jeszcze ciepły posiłek.

Jeśli alkohol był by wydawany systematycznie do tego różnorodność trunków, wtedy nie opili by się od razu i nie szli zaraz i tutaj nie sprawdza się powiedzenie pijmy szybciej będziemy dłużej pijani.
[#60] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@amizet, post #59

Uważam że byłby to absurd.

Każdy przychodzi na tyle na ile chce pogadać (i czy - to wtedy przychodzi). I pije w takim tempie żeby sobie w tym nie zaszkodzić.

Wesela to nietety często smutna konieczność, często potrzeba chwili. Więc się pije dużo, to zrozumiałe. Poza tym niektórym na weselach nie być po prostu nie wypada bo to na całe życie zadra -stąd są tłumy.

Moje parapetówy to nie wesela, to bardziej imprezy w stylu liceum.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem