[#61] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #54

Dlaczego za wcześnie ? 9.00 jako start jest ok (nawet jeżeli to nieoficjalny start miałby być..)
[#62] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@MaaG^dA, post #61

Mi po prostu do głowy (by) nie przyszło, że są ludzie, którym chce się dobrowolnie wstawać w środku nocy, jechać samochodem kawałek a wieczorem pić piwo.

Jak chodzę napiwo to się zwykle wysypiam.
[#63] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #60

Halo, Ludzie mówcie ile aut jedzie na impreze z Lublina i okolic?
jedno auto wiem że załadowane będzie Legionistami z Chełma :D
jak impreza będzie w sobotę 13.09 to planuję być, Mario ma już komplecik
pytam bo może gdzieś się wcisne a jak nie to więc pewnie ja będę sam jechał
ze sprzętu to mam A1200, Timexa 2048 i teraz Atari 65ex
oczywiście sprzęcik trochę podrasowany, mogę zabrać do oglądania, dotykania, grania

skoro to impreza oficjalna to nie wiadomo kto może wparować to jakie zalecania mają być na kartach CF??? :D

byłem parę razy już w Rzeszowie pracując tak że rano na 9 dojeżdżałem, robiłem 4-5 godz przed monitorem i potem wracałem tego samego dnia. więc mi nie przeszkadza taki czas imprezy a nawet odpowiada.
[#64] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #62

I po to właśnie są imprezy :)
Ech jak sobie przypomne te wyjazdy na AmiWigile do Poznania ;)
[#65] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #62

Nowe wieści

1) jutro będzie projekt plakatu

2) salki w razie potrzeb będą dwie

3) DS Filon jest w remoncie, do noclegu polecamy ds laura, obok cena: 20-35 zł/os, czysto

4) na 95% załatwiłem salę koło akademików na imprezę, jutro tam idę (w WDK nie można pić piwa za bardzo), salka będzie na 100% więc zapraszamy na II części imprezy: otwartą i zamkniętą (oraz do nocowania), SALKA NA PEWNO BĘDZIE
[#66] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #58

A zorganizowanie salki na dłużej żeby się przenieść, wypić piwo (nie wszędzie można wbrew pozorom pić piwo), to wedle życzenia. [...] mam jakiś taki nieśmiały imperatyw organizowania takichż z uwagi na szybko malejącą ilośc osób na moich ostatnich parapetówach (prawie co roku) oraz - równolegle - osób na piwka klasowe.

Jak dla mnie to niezrozumienie idei amigowej imprezy. Nie jadę na taką imprezę, żeby pić piwo czy inny alkohol, chodzi przede wszystkim o miłe spędzenie czasu w towarzystwie amigowców i ich sprzętów. Jakaś wymiana opinii, zagranie w coś, czasem nawet jakaś sesja programowania. Ewentualne piwo jest tylko i wyłącznie dodatkiem, dla mnie wręcz nieistotnym. Pomysł, że "o 18 składamy sprzęt i idziemy na piwo do jakiejś knajpy" jest niedorzeczny. Na piwo do knajpy mogę sobie pójść w Białymstoku, gdyby mi zależało.

Tak czy inaczej moją opinię można potraktować jako nieistotną, bo zdecydowałem się zostać w domu.
[#67] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Krashan, post #66

Czemu? pomysł Bo główne nastawienie jest na alkohol? pomysł
[#68] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@parallax, post #67

Czemu? Bo główne nastawienie jest na alkohol?

Bez przesady. Nie jestem żadnym rycerzem abstynencji i naprawdę mi to nie przeszkadza, o ile ktoś mi nie puści pawia na klawiaturę... Rzecz w tym, że wycieczka z Białegostoku do Rzeszowa przy pomocy pociągów czy autokarów to jest jednak pewien wysiłek. Dla mnie zaczęłaby się w piątek po południu a zakończyła w niedzielny wieczór. Jakiś pokaz DB3 się w programie imprezy nie mieści, więc pojechałbym czysto towarzysko, a sam rozumiesz, że jechać w sumie jakieś 20 godzin na krótką, kilkugodzinną imprezę to tak sobie. Tym bardziej, że jest gdzie jeździć, troszkę mnie kusi AmiPyra, chociaż dojazd problematyczny, no ale przede wszystkim RetroKomp, być może będą też AmiZaduszki w Krakowie (chociaż tam też trzeba się wymeldowywać z sali około dwudziestej, to przynajmniej zaczyna się dość wcześnie), a w lutym chełmskie AmiParty, które jest chyba moją ulubioną imprezą. Wszędzie pojechać nie mogę bo czas i jednak jakieś tam koszty, więc wybieram.
[#69] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Krashan, post #68


Jak dla mnie to niezrozumienie idei amigowej imprezy.


Może, byłem tylko na dwóch (2 x AmiWawa).

Ale jednak formuła 2-4-6 h przy komputerach i abstynencko a następnie piwo z kolegami - Amigowcami (częto zapoznawcze) nie wygląda dla mnie źle. Też sam piwo piję w Rzeszowie ale zdarz mi się jechac gdzieś żeby sie z kimś piwa napić co się rzadko widuję.

I taka jest mniej więcej moje koncepcja imprez amigowych. Niedoskonała na pewno.


pokaz DB3 się w programie imprezy nie mieści


To nieprawda. Najpierw było zapotrzebowanie na 030/040 - więc okazało się że mamy. Potem się okazało że na klasyku (a imprezy są zasadniczo klasykowe) to sprzęt za słaby. Zaproponowałem przecież w takiej sytuacji zaproszenie na imprezę listopadową gdzie będą gry i inne systemy. To okazja wtedy by opowiedzieć o MOS ale też dodatkowo DB3.

Według mnie to lepsze niż sama aplikacja jeśi można dwie radości mieć naraz.

Nie wspomiałem wcześniej, salka jest zarezerwowana 9:00-17:00 (albo 10:00-18:00 - nie pamiętam dokładnie)
[#70] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Krashan, post #68

Krashan mam nadzieje ze nie zabraknie cie na zimowej Ami :) Każdy kto odświeża retro komputerową przygodę powinien zaliczyć Chełmskie Amiparty :) Niesamowici ludzie i ta energia i zewsząd bijąca życzliwość :) Wieziemy do Rzeszowa pozytywne wibracje ;)
[#71] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #69

Zaproponowałem przecież w takiej sytuacji zaproszenie na imprezę listopadową gdzie będą gry i inne systemy. To okazja wtedy by opowiedzieć o MOS ale też dodatkowo DB3.

Wszystko się zgadza. Ale:
1. My tu teraz rozmawiamy o imprezie wrześniowej.
2. 8 listopada jest RetroKomp.

Nie odbieraj moich postów jako krytyki imprezy. Po prostu jeżeli terminy się pokrywają, albo są zbliżone, to trzeba wybierać. Przedstawiłem swoje osobiste argumenty przy takim wyborze. One wcale nie są uniwersalne i na pewno wiele osób pojawi się w Rzeszowie zarówno na imprezie 13 września, jak i listopadowej.
[#72] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #69

salka jest zarezerwowana 9:00-17:00


Ta pierwsza opcja.

DD: może już czas poprosić Adminów PPA o kilka słów na temat imprezy na głównej stronie.


Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 21:20:24 przez pong777
[#73] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #69

Zarezerwowałem 3 pokoje (3+3+2), można to zmienić w każdej chwili, DS Laura ul. Cicha, poniżej dojazd z WDK:

mapa

Salka jest - DS Filon (obok), w godz. 17:00-24:00. Orientacyjnie. Salka jest wielkości AmiWawa czyli wejdzie do niej spokojnie 15 komputerów a może i więcej.

może już czas poprosić Adminów PPA


Dziś. Jak będzie plakat.
[#74] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #73

Luz. W takim razie jak się uporam z montażem wewnętrznego zasilacza to zabieram A3000 z jakimś monitorem albo z rzutnikiem. Mario pisał, że nasza brygada noclegi ma zarezerwowane więc też OK. :)
[#75] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #73

Plakat jest prawie gotowy. Widziałem przedostatnią wersję ale jeszcze są wdrażane poprawki (1). Miał byc na wieczór... Będzie jutro więc jutro oficjalny post.

Jeszcze nie wolno wydawać nam pieniędzy które podobno dostaliśmy jeszcze w lipcu... Fajnie, nie? Szczególnie, że impreza miała być pierwotnie w tę sobotę...


skoro to impreza oficjalna to nie wiadomo kto może wparować to jakie zalecania mają być na kartach CF??? :D


Kol. poruszył ważny temat.

1 my nikogo nie sprawdzamy
2 ktoś może ale musi być to jedna z osób tzw. "życzliwych"
3 co do zasady wszystko ma być legalne (bo takie są przepisy)
4 opłacimy haracz ZAIKSowi na I imprezę więc muzyka może być dowolna (no, prawie, ale to dłuższy temat... na doktorat z prawa??)
[#76] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #73

Czyli od 9:00 do 17:00 jest WDK a od 17:00 do 24:00 salka na akademiku?!

No to super zaczyna to wyglądać dobrze- brawo.

Osobiście nie przepadam za komercyjnymi rozwiązaniami typu FaceBook, ale do ogłaszania tego typu akcji to też dobre miejsce, więc może jednak warto, żeby ktoś kto ma dostęp do FB bądź innego społecznościowego portal zamieścił tam stosowną informację?
[#77] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@BULI, post #76


No to super zaczyna to wyglądać dobrze- brawo.


Wygląda tak jak miało wyglądać.

Doprecyzowując...

Impreza właściwa jest od 13:00 do ok. 16:00, a do akademików trzeba dojechać - ok. 3.5 km samochodem ok. 5-7 min.

Zaraz będę miał plakat tylko że wersja do dystrybucji to forma pdf chyba bardziej (do druku). Czas na news. Czy ktoś poda mi jakiś namiar jak "dodając news" dodać pdf+obrazek jako zał???
[#78] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #77

przekonwertowac na potrzeby www nie problem a artykuł też już mógłby hulać mimo braku grafiki którą i tak można dodać w trakcie ;)
[#79] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Krashan, post #68

Zapraszamy na AmiPyrę, myślę, że dla gości z daleka spokojnie da się zorganizować jakiś nocleg, żeby przed powrotem być w miarę dobrej formie.
[#80] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #77

Nie dodawałem nigdy "newsa" na PPA, ale na głównej stronie, w prawej górnej części jest czerwony przycisk "Dodaj wiadomość" OK
[#81] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@BULI, post #80

Ale tam nie było przycisku upload.


grafiki którą i tak można dodać


Czekam na akceptację newsa, pewnie będzie najpóźniej po południu bo wrzuciłem w nocy (nie wiem ile to trwa).
[#82] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #77

Czyli kontynuujac z newsa - DD napisal:

"Klub Pod Palmą: wynegocjowałem dobrą cenę. 320 PLN brutto za wypożyczenie klubu 18:00-24:00, można przedłużyć z dopłatą.

Jest tam loża gdzie można podłączyć komputery, 20 komputerów wejdzie spokojnie. Salka 500-100 osób, może można podłączyć muzykę oraz video, jest scena.

Byłby bar z lanym piwem

Może wynajmiemy? Jak by nas było 20 osób na wieczór, wychodzi po 20 zł dopłata względem tej małej salki DS FIlon.

Ktoś chętny? Info musze mieć najpóźniej do czwartku.

Acha chciałbym jeszcze dodać, że na potrzebę imprezy wieczornej, osoby z komputerami (jest ktoś bez? ) proszę o zabranie przedłużacza/listwy (najlepiej nie kradnącej gniazdka czyli z jednym wolnym), bo może być kłopot z załatwieniem. "

Ja zaproponowalem zrobienie listy osob ktore by sie pisaly na ew zrzutke i jak rozumiem jesli zbierzemy powyzej 20os bierzemy klub (DD dopisz osoby do listy o ktorych wiesz ze beda), tak wiec:


1) DD
2) eith
3) Bartek M
[#83] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Eith, post #82

1) DD
2) eith
3) Bartek M
4) Mariodj
5) Sir_Lucas
6) Taurus
7) Drako^BB
8) Jenot
[#84] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Eith, post #82

1) DD
2) eith
3) Bartek M
4) Mariodj
5) Sir_Lucas
6) Taurus
7) Drako^BB
8) Jenot
9) pong777
[#85] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@pong777, post #84

1) DD
2) eith
3) Bartek M
4) Mariodj
5) Sir_Lucas
6) Taurus
7) Drako^BB
8) Jenot
9) pong777
10) dez3
[#86] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@pong777, post #84

Brakuje xxx7xxx 6 osób do stawki 20 zł/salę.

Zakładam że do jutra wieczór się znajdą (moi znajomi głównie), więc na 95% będzie Pod Palmą!!!



Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 21:58:12 przez DiskDoctor
[#87] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #86

Super. I postarajmy się pamiętać o wydrukowaniu sobie (i najlepiej skombinowaniu plastiku też) identyfikatorów z nickem i imieniem no i zabraniu wspomnianych przedłużaczy. Aha, fajnie jakby mieli bigscreen na dema w sumie w klubie powinni nie?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 23:19:54 przez Eith
[#88] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Eith, post #87

Jakiś Access Point z netem będzie postawiony. Do dyspozycji będziemy mieć z 30 Mbps spokojnie. Będzie też switch 24 port jak komuś trzeba będzie zarobimy patchcorda na wymiar.

Czekamy jeszcze na odpowiedź Czechów czy ktoś się wybiera. A będzie ktoś ze Śląska/Krakowa może mógłbym Czechom dać namiar na te osoby?

Będzie też możliwość zgrania sobie ode mnie całego archiwum MODLANDu - około 150 GB modułów - tylko weźcie dyski przenośne.

Jeśli ktoś ma dobrą kamerę cyfrową niech też weźmie. Chciałbym bardzo odpalić streaming z imprezy. Niech się wypowiedzą osoby, które chciałyby taki streaming obejrzeć bo nie mogą przybyć osobiście.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 23:35:47 przez pong777
[#89] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@pong777, post #88

Tu jeszcze rzut ze street view na DS Filon i klub Pod Palmą

link

WDK ul. Okrzei

link

wirtualny spacer po WDK

link




Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 00:01:11 przez pong777

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 00:02:29 przez pong777
[#90] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@dez3, post #85

1) DD
2) eith
3) Bartek M
4) Mariodj
5) Sir_Lucas
6) Taurus
7) Drako^BB
8) Jenot
9) pong777
10) dez3
11) BULI
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem