[#1] Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)
Potrzebuję zgłoszeń osób z woj. podkarpackiego (+/-), najlepiej na priva ponieważ lokalny WDK ma jakiś konkurs na "inicjatywy oddolne". I wreszcie mam czas żeby podziałać. Termin zgłoszeń jest ok. 2 tygodnie.

Jest na to budżet do 7kzł, "imprezy" mają być jakoś 3 miesiące na jesieni, potem mam nadzieję że to ruszy samo. Ale na marketing można wydać tylko 20%

Podsumowując, osoby chętne (i bezpośrednio zainteresowane) robieniem imprez AmiRes (w Rzeszowie), proszę o kontakt.
[#2] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #1

Coś podobnego:

link
[#3] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@pong777, post #2

Dzięki za info. Fajnie że jest kilka osób.

Co do konkretnej lokalizacji (Rzeszów) po prostu jest konkurs na "inicjatywy oddolne" (czy coś takiego), z terminem do 7 VII. Termin realizacji "projektu": 1 IX - 11 XI (może być cykl imprez).

Kwota dofinansowania/finansowania: 7KZL ALE tylko 20% na marketing. Plus jest taki że wniosek na 1 stronę (sfinansują kilka). Info jest na stronie WDK Rzeszów, podlinkowane pod. Minus jets taki że to ma być "kulturalne" więc OS4 (poza grami i demami), sam sprzęt czy software odpada. Ale zawsze można pojechać po linii: muzyka, dema, gry. Znajdzie się nawet coś bez praw autorskich. Cośtam jeszze można dokupić żeby nie było kłopotu (czy są jacyś ujawnieni właściciele praw do gier na A500 którym można zapłacić licencję za adfy???).

Źródło:
strona projektu
regulamin (pdf)
koszty kwalif. (pdf)
[#4] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #3

Ja oczywiście jestem za, ale przyznam się, że obecnie nie dysponuję odpowiednią ilością czasu.

Pytanie, kogo stać (ma dość czasu i zapału), żeby wziąć na siebie to brzemię, oczywiście w miarę możliwości służę pomocą (przemoc fizyczna, auto, kilka amig, wujek dobra rada ).
[#5] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@BULI, post #4

Teraz to jest kwestia napisania planu (na 1 stronę!) i zrobienia 2-3 imprez pomiędzy 1 IX a 11 XI. Na to owszem czas mam, potrzebuję bardziej zasobów (sprzętowych głównie) na te 2-3 imprezy (a szczególnie ostatnią, o czym poniżej).

Można zrobić 1. imprezę z muzyką, 2. z demami a trzecią z grami. W takiej sytuacji Twoją rola byłoby dostarczenie A1200 gdzieś pomiędzy 2 - 10 XI (jakiś weekend, sobota najlepiej), do WDK i puszczenie kilku gier AGA (na moim Minimigu można puścić ECS). Ważną rzeczą jest opcja podpięcia tego do projektora - żebyś dysponował odpowiednią przejściówką (VGA to się chyba potocznie nazywa choć ostatnio jeden elektronik mówił mi że to nie jet VGA).
[#6] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #5

Projektor jest!!
[#7] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@dez3, post #6

Wiem, przecież w WDK jest mini-kino DKF. Mi chodziło o możliwość podpięcia A1200 do projektora przez odpowiednie złącze.

Generalnie fajnie by było zaprezentować też inne gry od klasycznych ECS/AGA. Może coś na AROSa (BOH?), MorphOSa (wychodza tytuły) bądź AOS4? Każdy sprzęt mile widziany. Ja sobie z muzyką i demami poradzę sam. Co do gier, dysponuję Minimigiem z ECS i fajnie byłoby pokazać gry na inne platformy. Ale to dopiero będzie w listopadzie więc czasu w bród.

Acha, WDK każe sobie płacić za wypożyczenie sali itp. I dobrze bo od tego jest budżet. Jeśli ktoś z kolei miałby dojechać ze sprzętem, dopiszę zwrot kosztów dojazdu oczywiście. Im więcej kosztów tym lepiej (więcej kasy na marketing - do 20% całości).
[#8] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #5

Co prawda nie jestem z podkarpackiego ale mogę nieco wspomóc sprzętowo taką imprezę, zwłaszcza, że może w końcu czas przestać bywać jedynie na AmiParty. ;)
Mogę dostarczyć to co mam w profilu oraz:
- Mist - wiadomo co to,
- projektor wyświetlający RGB 15kHz z Amigi bez scandoublera przez wejście VGA.

Oczywiście muszę przynajmniej miesiąc, dwa wcześniej znać termin, żeby zorganizować sobie wolne. Jakby co wal na priv.
[#9] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #7

Mi chodziło o możliwość podpięcia A1200 do projektora przez odpowiednie złącze

Scandoublera się pozbyłem, ale jakieś rozwiązanie się znajdzie o ile projektor nie będzie obsługiwał PAL (np GBS 8220- dzięi Dez3 ).

Może coś na AROSa (BOH?), MorphOSa (wychodza tytuły) bądź AOS4? Każdy sprzęt mile widziany

Czemu nie, ale trzeba będzie znaleźć kogoś od tych systemów.

W ogóle warto by się zastanowić nad koncepcją całego przedsięwzięcia, czyli dla kogo to robimy (poza nami samymi), jaki charakter ma mieć impreza (edukacyjny, integracyjny, inny..)
Ilu trzeba nam ludzi do obsługi tego całego zdarzenia itp.
[#10] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@BULI, post #9

W ogóle warto by się zastanowić nad koncepcją całego przedsięwzięcia, czyli dla kogo to robimy (poza nami samymi), jaki charakter ma mieć impreza (edukacyjny, integracyjny, inny..)
Ilu trzeba nam ludzi do obsługi tego całego zdarzenia itp.


To bardzo dobre pytanie.

Generalnie miałem koncepcję że projekt w postaci trzech spotkań w WDK, byłby pilotem jakichś copółrocznych czy corocznych AmiRes. Korzystając z tego, że projekt ma budżet (o ile przejdzie), w tym budżet na marketing. Myślałem o cuklu trzech imprez na jesieni (bo ma być qlturalnie): muzyka, dema, gry. A kolejne to mogą być już "ambitniejsze" i w sumie dowolne.

Dla kogo? Sądzę że na początek dla każdego. Tzn. starych rzeszowkich amigowców (znam kilku), ludzi z branży IT tutaj zainteresowanych Amigą, niegdysiejszych posiadaczy np. (tacy są na pewno). Poza tym można rozkleic plakaty na uczelniach (są tu 3 co kształcą informatyków) dla hobbystów. Ogólnie dla każdego, mam nadzieję że ktoś ze starej ekipy LK Avalon przyjdzie (podobno szukają betatesterów do Freda na Android hehe)

Ile osób? Co zaproblem podłączyć puścić i 2 słowa powiedzieć. Każdy dzień może zrobić 1-2 osoba, ja tak jak powiedziałem miałbym czas tylko sprzęt mam jeden (na III imprezę, listopadową). Idealnie byłoby mieć jakąś osobę do pomocy (wrzesień, październik) i najwięcej osób na listopad (1 platforma = 1 osoba).

Co do opłat to dema są za free (mindcandy, jeszze się upewnię ale to formalność), gry ECS/AGA trzeba ostrożnie te darmowe (są listy, np. na amigaforever) a za muzykę (mam 11 albumów większośc płatnych) trzeba zapłacić tfe tfe ZAIKSowi. WDK życzy sobie sporo za salkę bo aż 700 PLN netto. Ale spoko, najwyżej będzie 600 PLN na marketing (można gadżety kupić i konkursy porobić).
[#11] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #10

Po konsultacjach z @pong777 w realu ustaliliśmy że

1. Warto

2. Warto aplikowac o te środki

3. Jest szansa że projekt przejdzie

4. Jak nie przejdzie, i tak warto zrobić imprezę na jesieni (vide: link)

5. Z pierwszego spotkania (pierwsze 3 weekendy września, do wyboru, sobota) można zrobić dwudniowe party (II część zamknięta); w Rzeszowie AFAIR są jakieś promocyjne ceny w akademikach UR do końca września, jakieś 25/os/noc (pokój 2 os.) Można tez inny nocleg wykombinować dla Gości

6. Dla tych co to za daleko polecam mapy:

polskibus
neobus

Ceny przystępne a i toalety w wyposażeniu

PS - Neobus dojeżdża teraz (po przystępnej cenie) do Ustrzyk D.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2014 17:43:04 przez DiskDoctor
[#12] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #11

No bardzo cieszy, że walczycie- trzyma kciuki OK
[#13] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@BULI, post #12

No to poszedł mail ze wstępym projektem do @pong777 @BULI i @dez3 jako najbliższych sąsiadów.

Będę wdzięczny za uwagi do jutra wieczora, potem wysyłam. Szkoda że w sumie cała kasa z tego (3500 PLN) idze na najem, gupi ZAIKS (który przy zamkniętych imprezach niewiele może wskórać) oraz na gadżety do rozdania postronnym widzom.

To tylko pokazuje że jak nie przejdzie coś takiego, zrobienie imprezy to chwila moment, byle nie kolidowała z innymi (starszymi stopniem przez to) no i żeby kilka osób się zebrało że może i ktośtam z Gości dojechał.

Ale plus jest że może lepiej się to rozreklamuje (bo w WDK) no i przez to się kolejni amigowcy odnajdą tutaj i się przez to opłaci robić zloty i inne mniejsze piwopijstwa.
[#14] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #13

A po co ZAIKS? Jest w planie puszczanie jakieś muzyki artystów ZAIKSowych? Bo moduły muzyczne się pod to na pewno nie łapią.
[#15] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #13

Trochę smutno sie robi kiedy człowiek widzi jak państwo marnuje pieniądze na takie pierdoły jak zabawa kilku nerdów przy piwie czy inne "kulturalne" imprezy.
[#16] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Aniol, post #15

My się chcemy nastawić na pokazanie coś młodemu pokoleniu i ludziom nie związanym z tematem i środowiskiem. Afterparty potem. Impreza ma mieć charakter informacyjno-edukacyjno-rozrywkowy z nakreśleniem ram historycznych i ma pokazywać ewolucję w multimediach. Co innego jest sponsorowane grupowe picie alkoholu co innego jak ktoś chce coś zrobić za darmo mając trochę ambitniejszy plan.
[#17] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@pong777, post #16

Jako podatnik jakos nie czuje sie lepiej wiedzac ,ze i moje pieniadze ida na zabawianie znudzonej gawiedzi na podobnych festynach
[#18] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Aniol, post #17

To napisz do swojego posła
[#19] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@madman15, post #14

Wszystkie utwory muzyczne chronione upapp pod to podpadają. A takowe będziemy puszczali (Immortal, Paula Agnus Denise, Amiga Works itp.).
[wyróżniony] [#20] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #1

FYI: wniosek na 3 jesienne imprezy złożony tydzień temu, rozstrzygnięcie koło środy. Podobno złożyło 8 osób wnioski a finansowane mają być 3-7 więc szansa jest.

Jak nie przejdzie - trudno, i tak zrobimy imprezę w Rzeszowie lub okolicach. Oraz nayseyers będą czuli, że ich podatki są bezpieczniejsze.
[#21] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #20

Fajnie że dostajecie pieniądze na Party z jakiś Rządowych funduszy, nie żebym był obrońca budżetu ale wydaje mi się że to marnowanie Publicznych pieniędzy /ale to normalne u nas w kraju marnuje się pieniądze na każdym kroku/ co innego jeśli na takim Party powstało by jakieś nowe oprogramowanie albo projekt jakiś kart. Wtedy to jest szczytny cel i takie cele powinny być finansowane przez państwo w celu podtrzymania dóbr historycznych. Jeśli w Polsce nie chce nikt masowo budować kart turbo /jest Elbox ale zobaczymy kiedy wyjdzie TurboFlayer/ To może Rząd by się zainteresował i jakby powstał odłam PPA coś w stylu Państwowy Portal Amigowy. O i wtedy pieniądze na projekty szły by z kieszeni podatników. I każdy był by szczęśliwy i wprowadzili byśmy nowy przedmiot do szkół podstawowych Historia Komputerów, szkoda że Amigi nie było w polskich szkołach.
[#22] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #20

Na razie półoficjalnie ale... wniosek przeszedł. Może być cięcie w funduszach, głównie na prezenty ale i tak imprezy będą.

Do zobaczenia w Rzeszowie na imprezach Amigowych: wrzesień (muzyka) październik (demoscena) listopad (gry).

Proponuję osobom z okolic małe piwko gdzieś pod koniec tygodnia.
[#23] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #22

Cieszę się niezmiernie. Tyrnę w ciągu dnia na spokojnie to porozmawiamy co i jak.
[#24] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #22

No to super, gatulejszon OK
[#25] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #1

Jak i Jenot tak i ja sie piszę :) Chętnie zabrałbym dwie 1200 mikser i pomiksował mody na PT1210mk1 :)
[#26] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Mariodj, post #25

Chętnie zabrałbym dwie 1200 mikser i pomiksował mody na PT1210mk1 :)

Idealnie szczególnie w temacie jednego z meetingów o tematyce muzycznej OK
[#27] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@BULI, post #26

Dajcie znać wcześniej kiedy :) i się zgadamy :)
[#28] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@Mariodj, post #27

O - to idealnie by było, jak byś coś (1) powiedział albo (2) popuszczał na imprezie I muzycznej.

Ona będzie 6 IX (sobota), na razie "na sucho" planowałem puszczanie płyt typu Immortal itp. (mam całą kolekcję). Oraz prezentację ProTrackera (na szczęście jest darmowy).

Jak byście jechali z Lublina to jest jakiś budżet na zwrot za paliwo dla długodystansowców, którzy coś mówią lub robią (właśnie maiałem telefon z WDK i jest aktualizacja budżetu, w górę). Tylko faktura musi być na nich!!!! szeroki uśmiech

Resztę poproszę na priva.
[#29] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@DiskDoctor, post #28

Kurka, no to chyba czas przekonywać drugą połówkę, że w tym roku jeszcze jedna AmiImpreza się szykuje . Tak swoją drogą impra jest całonocna, czy wieczorem wszyscy sio2dom ?
[#30] Re: Wreszcie impreza amigowa w Rzeszowie(?)

@MarX, post #29

Marek a ty nie liczysz zimowej Amiparty ;> chyba że to oczywista oczywistość :)

DiskDoctor juz do ciebie pisze na PM :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem