[#1] RetroKomp 2014
Cześć,

W imieniu ekipy RetroKompa miło mi poinformować zainteresowanych, że 3cia edycja imprezy odbędzie się w sobotę 8 listopada i potrwa do niedzielnego poranka. Tak jak poprzednio, spotkamy się w zaprzyjaźnionej "Scenie Muzycznej GAK".

Więcej szczegołów niebawem.

Rezerwujcie czas - zapraszamy!
[#2] Re: RetroKomp 2014

@sachy, post #1

OK
bedzie znowu game compo?
[#3] Re: RetroKomp 2014

@sachy, post #1

Już się cieszę i rezerwuję czas.
[#4] Re: RetroKomp 2014

@sachy, post #1

Siemka,

kurcze trochę mi się termin urlopu październikowego rozmija z RK, ale może uda się go przerzucić.
Na tą chwilę daję 50% że będę :/

@sachy - jakieś zapisy sprzętowe obowiązują?
[#5] Re: RetroKomp 2014

@Tom Rain, post #4

Gdzie ta impreza się odbywa? W jakim mieście?
[#6] Re: RetroKomp 2014

@redstonecraftpl, post #5

W Koziej Wólce...
[#7] Re: RetroKomp 2014

@Tom Rain, post #6

Ok, już wiem.. Mnie nie będzie z powodu długości trasy
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RetroKomp 2014
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RetroKomp 2014
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RetroKomp 2014
[#11] Re: RetroKomp 2014

@selur, post #2

A wracając do meritum - dołączam się do pytania - będzie Game Compo na RetroKomp 2014?
[#12] Re: RetroKomp 2014

@jarob, post #3

ja tak samo - rezerwuje czas .

Pozdro
[#13] Re: RetroKomp 2014

@Hexmage960, post #11

AFAIK nie będzie. I ponownie AFAIK w tym roku skromniej niż rok temu żeby za rok się wyszaleć.

Ja na 95% będę, może nawet z jakimś sprzętem i/lub softwarem typowo nastawionym na rywalizację wieloosobową.

EDT: nawet jak nie będzie konkursu to wpadnijcie z jakimiś wypocinami, pogramy trochę, wymienimy poglądy i sugestie... Ja tam coś zaprezentuję ;)

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 20:42:26 przez teh_KaiN
[#14] Re: RetroKomp 2014

@teh_KaiN, post #13

Będę na bank. Choćby Świat miał się zawalić :)
[#15] Re: RetroKomp 2014

@teh_KaiN, post #13

Zgadza sie, w tym roku bedzie najprawdopodobniej bez konkursu. Mysle że niedlugo Sachy poda wiecej szczegolow. Tak czy inaczej zapraszamy do Gdanska !
[#16] Re: RetroKomp 2014

@twardy, post #15

Dzięki za zainteresownie i prośba o cierpliwość - za jakiś czas wszystko będzie jasne :)

W tym roku pomysł na RK jest trochę inny - poza atrakcjami zaplanowanymi przez nas (program imprezy niebawem, czakamy na potwierdzenia pewnych ważnych punktów) otwieramy się na pomysły z Waszej strony, oddajemy naszą infrastrunturę w ręce ludzi aktywnych, którzy chcą coś zaprezentować, zrealizować swóje pomysły - co nie było im dane poprzednio, z powodu bardzo napiętego programu imprezy (a kilka osób zgłaszało się z własnymi inicjatywami w latach poprzednich - niestety trochę za późno).

W tym roku odebraliśmy bardzo małą ilość sygnałów o potencjalncy nowych grach - rozumiemy, że na napisanie czegoś dobrego potrzeba czasu i że w 2015 roku nastąpi wysyp nowych produkcji, jak na RK-LE 2013.

Dlatego też w tym roku zapraszamy twórców gier i programów, wydawców książek i magazynów, projektantów nowych rozwiązań sprzętowych - do zaprezentowania postępów swoich prac na naszej imprezie. Zainteresujecie potencjalnych nabywców, Wasze projekty zyskają pozytywną reklamę i uwagę środowiska. Oczywiście prosimy o wcześniejszy kontakt z nami w celu ustalenia szczegółów (np. dopasowania do programu imprezy).

Co do "zapisów sprzętowych" - takich nie ma, ale wkrótce powróci nasze zeszłoroczne forum RK, na którym można będzie "dogadać się" z innymi uczestnikami "co przywieźć, żeby się nie dublować". W tym roku mamy też obiecane "większą powierzchnię wystawinniczą" czyli przygotowanie ośrodka do pomieszczenia jeszcze większej ilości sprzętu (wiecej ławek, itp).

Więcej informacji o atrakcjach, temacie przewodnim imprezy - niebawem na naszym nowym www, nad którym trwają już prace od dłuższego czasu. Strona ta (www.retrokomp.org) była i będzie jedynym autoryzowanym źródłem informacji o RK. Oczywiście ważniejsze informacje będą rozsyłane na różnych forach dyskusyjnych, ale by uniknąć nieporozumień - odsyłamy zawsze do naszego WWW.

Czy RK'14 będzie "skromniejszy"? No nie wiem, zależy z której strony na to spojrzeć. Jeśli plany wypalą (a niewiele brakuje do domknięcia spraw), to pod pewnymi względami będzie to "najbogatsza" edycja :)

Pozdrawiam.


Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 18:45:17 przez sachy
[#17] Re: RetroKomp 2014

@sachy, post #16

W tym roku odebraliśmy bardzo małą ilość sygnałów o potencjalncy nowych grach - rozumiemy, że na napisanie czegoś dobrego potrzeba czasu i że w 2015 roku nastąpi wysyp nowych produkcji, jak na RK-LE 2013.

W tym roku jak podaje HOL są tylko dwie gry, dla porównania w 2013 roku na HOL jest 11 pozycji. To daje do myślenia - przynajmniej mi, że trzeba więcej pracować a mniej się lenić :).

W każdym razie chciałbym wypuścić jedną konwersję (strzelanka) przed RK 2014, chociaż jak na razie to słabo to jeszcze widze, ale nie ma co marudzić tylko podwinąć rękawy.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 20:43:28 przez asman
[#18] Re: RetroKomp 2014

@asman, post #17

HOL kłamie :) było więcej... Goatlizard DX, Flappy Bird, Donkey Dawnfall, Tales of Gorluth... ale to nie ten wątek, więc sorry za offtopa.

Gierce szykujcie na 2015 na tip-top, a jak macie coś gotowego, to zawsze można na RK zrobić premierę.
[#19] Re: RetroKomp 2014

@asman, post #17

Asman, a zdradzisz co portujesz ? Wiem, że ostatnio konkurencja na tym polu zrobiła się całkiem płodna dla ami-graczy :)
[#20] Re: RetroKomp 2014

@twardy, post #19

Jest za wcześnie by cokolwiek więcej powidzieć. Mogę uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że będzie to po naszemu pionowa strzelanka.
[#21] Re: RetroKomp 2014

@sachy, post #16

Dlatego też w tym roku zapraszamy twórców gier i programów, wydawców książek i magazynów, projektantów nowych rozwiązań sprzętowych - do zaprezentowania postępów swoich prac na naszej imprezie. Zainteresujecie potencjalnych nabywców

Można przynudzić powtórnie o DigiBoosterze? Oczywiście będę miał co najmniej wersję 3.1 (powinna ukazać się pod koniec września), a prawdopodobnie 3.2 alpha z nowymi ciekawymi ficzerami.
[#22] Re: RetroKomp 2014

@Krashan, post #21

Można przynudzić powtórnie o DigiBoosterze? Oczywiście będę miał co najmniej wersję 3.1 (powinna ukazać się pod koniec września), a prawdopodobnie 3.2 alpha z nowymi ciekawymi ficzerami.


Oczywiście, serdecznie zapraszamy! OK

Cieszymy się, że możemy wspomóc każdą formę rozwoju "naszych spraw" - to jedno z głównych założeń RetroKompa. Miło będzie zobaczyć co się zmieniło od zeszłego roku.
[#23] Re: RetroKomp 2014

@sachy, post #16

Ja będę na pewno. Podobnie jak w zeszłym roku chciałbym wystawić się z polskim sprzętem - a mam go jeszcze więcej niż ostatnio. Dlatego trzeba będzie zdecydować się co wystawić tym razem
[#24] Re: RetroKomp 2014

@sachy, post #1

Czy ktoś planuje jechać z Dolnego Śląska (tak, wiem że daleko i 8h autobusem:) ? Pytanie ogólne do zainteresowanych wyjazdem.
[#25] Re: RetroKomp 2014

@twardy, post #15

Stawiasz? :) Do Gdańska nie musisz zapraszać, w końcu my gdańszczanie :)

Będę.
[#26] Re: RetroKomp 2014

@Cordylus, post #23

A ja również będę chciał być . Mam nadzieję że tym razem sobotę będę miał wolną .

POZDRO
[#27] Re: RetroKomp 2014

@Piotr Myszkowski, post #26

Przecież byłeś rok temu i 2 lata temu :P ;)
[#28] Re: RetroKomp 2014

@Tom Rain, post #27

Witam,

W końcu - ruszyliśmy :) Pod adresem www.retrokomp.org można zapoznać się z terminem, programem i innymi detalami imprezy.

Dziękujemy za cierpliwość i serdecznie zapraszamy!

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 21:06:27 przez sachy
[#29] Re: RetroKomp 2014

@Tom Rain, post #27

Tak ! zgadza się . Ale w tedy pracowałem w innej firmie ( wszystkie soboty i niedziele wolne ).

Teraz pracuję w innej , każdemu przydzielono jakąś sobotę . Moja wypada na koniec Pazdziernika , ale jeden jest na zwolnieniu , a drugi na urlopie i kierownictwo zaczeło mieszać z sobotami i teraz mogę mieć problem .

Zresztą ! takii sam jak z Twoim spodkaniem w Koszalinie . Planowałem! planowałem ! i tak guzik wyszedł .

Teraz dmucham na zimne . Zobaczymy ?

Pozdro
[#30] Re: RetroKomp 2014

@sachy, post #28

Czy będzie sleeping room i możliwość przekimania do rana?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem