[#121] Re: SACP 27

@redstonecraftpl, post #120

Fajna impreza chodź tylko byłem na chwilę OK
[#122] Re: SACP 27

@WojT_GL, post #119

Nie ma sprawy. Mnie trochę to zaniepokoiło w aspekcie moich planów związanych z minimigiem. Może nie wszystkie urządzonka tego typu mają ten problem z amigowymi rozdzielczościami?
[#123] Re: SACP 27

@pekdar, post #115

Tak Pekdar byłem cały w online i w ogóle jak mi amiga zaczęła śmigać nie tylko w necie.
Tak się złożyło że jak zawsze i to już jest standardem u mnie że nie odpaliła na początku no ale przyzwyczajony już do tego miałem przy sobie inną rozrywkę tak dla postrachu .
Przyszedł Mordimer podpowiedział żeby wyjąć pamięci i tak też zrobiłem.
Po chwili potwór ruszył i tak już do końca imprezy ok, racja .
Netem cieszyłem się tak na wyrywki bo mi kabelek kolega obok wytargał i wsadził w swoją 1200.
Za to pomógł zassać i uruchomić Ami-online-map i teraz mam nowy programik.
Grałem oglądalem demka aż mi prąd odcięli bo impreza się kończyła a ja jako ostatni wyłączyłem amigę. Jeszcze niektórym uszy więdły jak sprzęt zaczął w pełni hulać .
Było bardzo fajnie nawet lepiej niż na poprzednich spotkaniach.
Dzięki wielkie dla organizatorów . Do następnego OK
[#124] Re: SACP 27

@Jacol, post #123

Jacol nie zapomnij zabrać głośników na następne SACP..
Dzięki wszystkim było zarąbiście i bardzo wesoło a o,to chodzi! OK
[#125] Re: SACP 27

@Grisza, post #124

Po ponad roku przerwy fajnie było wrócić :)
W któryś dzień usiądę do zdjęć i przygotuję galerię.
[#126] Re: SACP 27

@Grisza, post #124

Przecież głośniki miał.
Kabelka nie było.
[#127] Re: SACP 27

@wali7, post #122

Minimig natywnie ma jumper, który przestawia częstotliwość wyjścia video / synchronizacji pionowej (chyba 15kHz/30kHz). Jest więc dostosowany zarówno do pracy z monitorami jak i nowymi TV LED (potrzeba kabel VGA--SCART).

MIST nie ma tego jumpera, ale realizowane jest to poprzez stworzenie małego pliku ini w którym jest taka komenda.

Obydwa urządzenia działają dobrze (sprawdzałem) zarówno z TV jak i monitorami. OSD obsługuje tryb PAL oraz NTSC.

Wczoraj miałem problem z video, ale to było po stronie starego monitora, a nie MISTa.
[#128] Re: SACP 27

@Azzorek, post #1

Panowie dzięki za imprezę. Miło było Was poznać osobiście i porozmawiać. I do następnego! Teraz pora poczynić przygotowania do AmiParty :)
[#129] Re: SACP 27

@DiskDoctor, post #127

Wiem, wygląda na to, że urządzenie które usiłowaliśmy podpiąć do mojego GBA1000 nie lubi amigowego PALu, oraz amigowego VGA. Urządzonko poprawnie wyświetlało obraz 640x480 generowany przez kartę graficzną, jak również obraz generowany przez amigowy chipset - ale tylko w NTSC. Przy PAL był czarny ekran (zarówno 15 kHz, jak 30 kHz generowany przez Amber i Indivision ECS), co ciekawe, kiedy dałem za wysoką rozdzielczość, to urządzenie wyświetliło stosowny komunikat, więc nie wykrywa żadnego problemu, ale ekran jest czarny (oczywiście podpięty zwykły monitor VGA pokazuje prawidłowy obraz). Może jakoś głupieje przy większej ilości linii? Bo obraz z C64 wyświetla poprawnie.
Z innej beczki, przy okazji tych eksperymentów odkryłem, że mój Eizo FlexScan L565 wyświetla tryby 15 kHz. Co prawda pokazuje wtedy małą ramkę w prawym górnym rogu, że nie lubi tego 15 kHz , ale obraz jest zupełnie prawidłowy. Może da się tę ramkę wyłączyć? Może jest opcja w menu, albo inny firmware? Inny model Eizo testowany przez nas na imprezie też radził sobie z 15 kHz.
Ostatnia sprawa - warto wrócić do identyfikatorów, szereg osób znam, ale sporo twarzy dla mnie jest całkowicie nowych (a nawet te niezupełnie nowe nie zawsze kojarzę z ksywkami... nigdy nie miałem dobrej pamięci do imion i ksywek), a po zapytaniu okazuje, że przecież znam gościa od lat z PPA. A ile razy można pytać, kiedy ksywka wyleciała z pamięci, jakoś głupio tak
A poza tym impreza jak zawsze fajna. Niezapomnianym przeżyciem była próba zamówienia czegoś do jedzenia w lokalnej jadłodajni - dyskusja z kelnerko-sprzedawczynią:
wali7 - Dzień dobry, co można dostać do jedzenia najszybciej?
kelnerka - Nic nie ma na teraz
wali7 - To co jest najszybciej?
kelnerka - Na niektóre rzeczy trzeba czekać ponad godzinę. :)
Koniec rozmowy. Skończyło się na kukurydzianych chrupkach serowych. Były od razu. Jednak.
Albo obraziłem panią w porządnej, slow-foodowej restauracji pytając o możliwość zjedzenia czegoś na szybko, albo tam po prostu czas się zatrzymał. Chyba to drugie, ale tak naprawdę, to lubię takie klimaty, jakoś dodają kolorytu temu całemu, naszemu retro. Serio.

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 12:30:25 przez wali7

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 12:31:55 przez wali7
[#130] Re: SACP 27

@pekdar, post #125

Nooo superowo było :)

Fajnie się też grało na dwie Amigi :) Gloom rulezuje hahaha!
Stun Car Racer też był niezły!
I tak mam niedosyt grania

Też dam foty jak wrócę do domu... może jutro.
[#131] Re: SACP 27

@wali7, post #129

Dzięki za fajną imprezę i jak zwykle super klimat. Niestety po raz pierwszy byłem tak krótko (7 godzin) i bardzo żałuję, ale czasem tak się ułoży.

Dzięki Vato za kasetki i za Jaza do testów. Będziemy w kontakcie.
Quad - zdrowiej stary, zdrowiej! Musisz wyleczyć kulosa i to chyżo OK

Sporo nowych twarzy widziałem. Fajnie było poznać ekipę z Rzeszowa i innych debiutantów na SCAPie. Fajnie by było gdybyście częściej wpadali chłopaki.

Pograłem trochę w Warlords z moim synem i siostrzeńcem. Ta gierka wymiata OK.
Był też Moonstone, który przeszedłem cały. Niestety, reszta rycerzy, czyli mój synek i siostrzeniec, nie dotrwali walki z harpią .

Udało mi się kupić w promocji nowe pudełka na dyskietki/kasety, za co dziękuję *y. Wreszcie trochę porządku u mnie zapanuje, również z kasetami dla C64.
Kisiel, twój UK1541 już działa, chwilę mi zajęło zanim go ogarnąłem OK . Własnie słucham demka z C64 pisząc ten post. Na następną imprę 8bit będzie jak znalazł. Podobnie przerobiony przez Rafa mój C64 z podwójnym SIDem.

Nie mam żadnych fotek. Mam nadzieję, że ktoś coś wrzuci :).

P.S.

Bacus10, ta twoja fretka jest super. Ekstra mordka. Czyżby stała SACPowiczka?

Pozdrawiam,

Azz
[#132] Re: SACP 27

@Azzorek, post #131

Kupiłeś UK :) Bez obudowy???? hehhe... dobre dobre ;)

Kiedy 8 bit party?
[#133] Re: SACP 27

@WojT_GL, post #132

Dziękuję za świetnie spędzoną sobotę:)Towarzystwo pierwsza klasa i niesamowity klimat giełdy komputerowej z lat 90:)Byłem pierwszy ale na pewno nie ostatni raz.
Pozdrawiam wszystkich.
[#134] Re: SACP 27

@WojT_GL, post #132

Na razie nie mam na ultimate, więc przeżyję ten brak obudowy ;) . Z drugiej strony dziwię się że nikt jeszcze nie robi do tego obudów.

8bit prawdopodobnie na początku marca. Ze względu na koszty będzie jednodniowy. We wtorek obgadam szczegóły w MDK Jordan. Jeśli termin ludziom nie zapasuje, przełożę na kwiecień.

Pozdrawiam,

Azz
[#135] Re: SACP 27

@Azzorek, post #134

Na razie nie mam na ultimate, więc przeżyję ten brak obudowy ;) . Z drugiej strony dziwię się że nikt jeszcze nie robi do tego obudów.

Robi, robi. Tylko ta cena... link
[#136] Re: SACP 27

@Azzorek, post #134

to ja prosze jednak kwiecien :) w marcu amigowisko w brzesku...
[#137] Re: SACP 27

@WojT_GL, post #136

Dzięki wszystkim za przybycie. Mam nadzieję, że się wkrótce zobaczymy :D
Oto moja skromna galeria zdjęć:


Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 19:55:20 przez Bartek2075
[#138] Re: SACP 27

@Azzorek, post #134

Ja mam w obudowie
link
[#139] Re: SACP 27

@Bartek2075, post #137

[offtopic]

kto na SACP wali tabakę? 8)

[/offtopic]
[#140] Re: SACP 27

@Dorian3d, post #138

Na tym zdjęciu nie ma wcale uk1541. Pomyliłeś fotki?
[#141] Re: SACP 27

@wali7, post #129

Identyfikatory były. Tylko nie zweryfikowaliśmy ilości "plastików"
[#142] Re: SACP 27

@amigachelm, post #140

Jest 1541 Ultimate II
[#143] Re: SACP 27

@Dorian3d, post #142

A my tu mówimy o UK 1541 a nie Ultimate ... to dwa inne światy ;)
[#144] Re: SACP 27

@Renton, post #139

Ja
[#145] Re: SACP 27

@WojT_GL, post #143

No tak
[#146] Re: SACP 27

@wali7, post #129

Fajna edycja :)

Najbardziej dziękuję Waliemu, który w mistrzowski sposób połatał audio w mojej nowej A600. Teraz już czeka tylko na Vampirka albo Furię :)

Pozdrawiam ekipę z naszego "rudego" stoliczka i ze schodków, hehe ;)
[#147] Re: SACP 27

@Bartek2075, post #137

...i moja kolekcja zdjęć
W sumie to testowałem 30 letnią lampę błyskową kupioną za 10 zł w antykwariacie hahaha! Więc sorry za jakość fot (niektóre Wasze gęby wyszły... ostro)


Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 20:34:25 przez Vato
[#148] Re: SACP 27

@Vato, post #147

Lampa spoko, tylko piszczała niemiłosiernie. Przez cały czas.
Ja mam też starą lampę, ale po naładowaniu się ucisza. Niemniej ma też wady, np. taką że jest zasilana z 220V :P
[#149] Re: SACP 27

@Vato, post #147

Mnie się najbardziej podoba zdjęcie 55 (_DSC0483). Wygląda, jakbyśmy specjalnie w zaciemnionym pomieszczeniu siedzieli, a na zewnątrz ostatnie chwile słońca.
[#150] Re: SACP 27

@Vato, post #147

Heh
Miałeś aparat ustawiony na Manual - nie pomierzyłeś światła (ekspozycji) i jeszcze dowaliłeś lampą :) I wyszło jak wyszło.
Po co robić zdjęcia z lampą w dzień w pomieszczeniu, gdzie jest tyle okien że z każdego wlewa się samo światło?
I wszyscy jacyś tacy za starzy wyszli :)
Ogólnie super fotki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem