[#61] Re: RetroKomp 2016

@Hexmage960, post #53

@Koyot1222
Życzę Powodzenia w konkursie!


Heh! Dzięki! Ale Project R3D to nie tylko "ja" Bez koderów, dźwiękowca i muzyka mógłbym się co najwyżej kredką za uchem podrapać
Nie pomijając równie ważnych roli osób poprzednio zaangażowanych w tłumaczenie i rozsyłanie wiadomości szeroki uśmiech
[#62] Re: RetroKomp 2016

@teh_KaiN, post #55

Hej. Mam nadzieję ze wątpliwosci wyjasnione na priv :) Jesli sam tego nie puscisz, to my opublikujemy po imprezie. Do 10 zgłoszenie z wersją taką jak masz, potem możesz podesłać update, ale tak żebym zdążył z prezentacją. Jak ktoś ma więcej pytań to zapraszam :)
[#63] Re: RetroKomp 2016

@teh_KaiN, post #55

@Hexmage: możesz przysłać nieskończoną wersję demo do konkursu jeśli chcesz i nie musisz być osobiście na imprezie, by wziąć udział

@Teh_Kain: zwykle po zgłoszeniu się przed deadline'm, że się pracuje nad czymś i potrzeba więcej czasu - dawaliśmy możliwość dosałnia ulepszonej wersji tuż przed samą imprezą, jednak pod warunkiem, że ryzyko (nieprzetestowane entry) podejmuje autor - oraz że dostarcza uaktualnione materiały do prezentacji (filmik, screen-shoty).

Ogólnie chcemy być elastyczni i by gry były jak najlepsze, ale prosimy o bezpośredni kontakt z Twardym, który odpowiada za ten konkurs. Wpisy forumowe mogą się "zapodziać", a PM dotrze zawsze i Twardy dostanie powiadomienie.

Trzymamy kciuki za wszystkie projekty, jest szansa na dodatkowe i to cenne nagrody. Kilka zgłoszeń już jest, jest też kilka wiadomości, że prace trwają - zapraszamy :)
[#64] Re: RetroKomp 2016

@sachy, post #63

Dzięki Sachy, bardzo mnie zmobilizowałeś. Robię co mogę, dziś od rana pracowałem ale raczej nie wyrobię się na jutro. Lepiej żebym dopracował grę na spokojnie. We wrześniu powinienem ją opublikować.

Prac w konkursie na pewno nie zabraknie, czego życzę Organizatorom!!! Życzę powodzenia i wielu wielu wspaniałych nagród dla Uczestników!
[#65] Re: RetroKomp 2016

@zeter, post #57

@zeter - kurczę, szkoda zatem że się nie udało :) Mam nadzieję, że za rok los będzie bardziej sprzyjał.

BTW, zamieściłem ogłoszonko w dziale Giełda dot. tshirtów z demoparties.

http://www.ppa.pl/gielda/sprzedam/tag/inny-sprzet-retro

Gdyby coś, to mogę coś zabrać na Retrokomp.

Ps. Nie działa BBCode w Giełdzie, buuuu.
[#66] Re: RetroKomp 2016

@twardy, post #62

jak sie uda to i ja dorzuce kompo fillera:)
[#67] Re: RetroKomp 2016

@aszu, post #66

Pytanie - ktoś jedzie przez Łódź? Zabrałbym się

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 11:00:44 przez _arti
[#68] Re: RetroKomp 2016

@_arti, post #67

Jadę z Łodzi, ale jeszcze nie opracowałem logistyki.
[#69] Re: RetroKomp 2016

@makarsky, post #68

Ktoś może reflektuje z Lublina ? Jest Polski Bus (wyjazd - 22:50 w piątek, przyjazd - 06:46 w sobotę). Powrót pociągiem w niedzielę ok. 11:00 - 12:00 z przesiadką w Warszawie.
[#70] Re: RetroKomp 2016

@AceMan, post #65

Weź mi: 1 x Dziecięca Czarna 128 cm z RKLE 2015 dla młodego.
Do zobaczenia!
[#71] Re: RetroKomp 2016

@Raybeez, post #70

Ekipa RetroKomp z przyjemnością informuje, że kolejnymi sponsorami nagród w RetroKomp Gamedev Compo zostali DamienD z forum EAB, oraz znany z forum PPA Architect 1200 (retro.68k.pl).

DamienD przekazał nam kwotę 250 Euro, którą rozdysponujemy proporcjonalnie pomiędzy gry które zajmą miejsca 1-4.

Od Architecta 1200 otrzymaliśmy z kolei rozszerzenie pamięci Chip Ram do Amigi 600.



Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 11:14:56 przez _arti
[#72] Re: RetroKomp 2016

@twardy, post #71

moj kompo filler jest w zasadznie skonczony, tak ze ten tego:D
[#73] Re: RetroKomp 2016

@aszu, post #72

@Aszu: no to super OK Jest czas na poprawki, nagród coraz więcej, więc warto powalczyć :)
[#74] Re: RetroKomp 2016

@sachy, post #73

RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę, 24.09.2016, o godzinie 9:00 rozpocznie się 5. edycja zlotu. Tak jak co roku, na uczestników czeka wiele atrakcji, w tym koncert i pogadanka ze Sławomirem Łosowskim (założycielem zespołu KOMBI), wykłady Adama Zalepy, Piotra Krużyckiego, Krzysztofa Radzikowskiego, prezentacje grupy Quartet (która w tym roku pojawi się w pełnym, legendarnym i założycielskim składzie, czyli dołączą Mr. Raf i Duddie) czy spotkanie z twórcami gry Tanks Furry.

Bardzo ciekawie zapowiada się finał RetroKomp GameDev Compo, czyli konkursu na nowe gry, napisane na retro platformy. W tym roku mamy ok. 10 zgłoszeń i konkurencja między nimi będzie naprawdę ciekawa. Smaczku konkursowi dodają również atrakcyjne nagrody – od niezastąpionego Lotharka, Retro 7-bit, firmy Nixplay czy Architecta 1200. Dodatkowo, użytkownik portalu EAB (English Amiga Board) znany jako DamienD postanowił laureatom naszego konkursu (miejsca 1-4) przekazać od siebie 250 euro (podział 100/75/50/25), co uczynimy w jego imieniu z wielką radością, ciesząc się, że nasz konkurs a raczej idea wspierania i promowania twórców gier na retro platformy budzi tak pozytywne i wymierne reakcje w naszym retro-środowisku.

Cała impreza potrwa do niedzielnego popołudnia, a na całą noc planowane są demoshows z wielu lubianych platform jak i konsol typu Sega MegaDrive czy Nintendo 64. Do dyspozycji uczestników jest sleeping-room, prysznice, zamykane szafki a w pobliżu - „opcje kateringowe”.

Pełny program, ceny biletów, zasady RK GameDev Compo, lista sponsorów nagród, informacje logistyczne – znajdują się na naszej stronie: www.retrokomp.org

Przypominamy również nasze wideo-zaproszenie, przygotowane przez Pixel Nation:
https://youtu.be/fRoPRGoRhrY

Do zobaczenia na RetroKomp 2016!
[#75] Re: RetroKomp 2016

@sachy, post #74

Do zobaczenia! OK
[#76] Re: RetroKomp 2016

@sachy, post #74

Postaram się być i godnie reprezentować ścianę wschodnią

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 14:41:52 przez MarX
[#77] Re: RetroKomp 2016

@MarX, post #76

Mnie też reprezentuj, bardzo chciałabym w końcu tam wpaść!
[#78] Re: RetroKomp 2016

@Sokok, post #77

Mnie też reprezentuj, bardzo chciałabym w końcu tam wpaść!

Ty się lepiej reprezentuj sam . Kupujesz bilet weekendowy i pociągiem klasy premium jedziesz z Wawy do Gdańska niecałe 2:40 h. Już lepiej to chyba być nie może...

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 14:52:17 przez MarX
[#79] Re: RetroKomp 2016

@MarX, post #78

A Ilu z Was (jadących na imprezę) zabiera jakiś sprzęt?
[#80] Re: RetroKomp 2016

@MarX, post #78

Stary, gdyby to było takie proste to już bym tam był. szeroki uśmiech
[#81] Re: RetroKomp 2016

@Sokok, post #80

sorry, czy to juz jutro?? ;)
[#82] Re: RetroKomp 2016

@misha, post #79

A ja jak co roku coś wezmę.
tym razem A1200 z 030 i Peg G4 z OS4.1FE

Do zobaczenia
[#83] Re: RetroKomp 2016

@zeter, post #81

Nie Rogal, to już dziś! ;)
Do zobaczenia!
[#84] Re: RetroKomp 2016

@zeter, post #81

Nie drażnij lwa!
[#85] Re: RetroKomp 2016

@Sokok, post #84

Powiem tylko tyle : obczajcie video z naszej strony z wczorajszą próbą Łosowskiego. Kto nie zna tego numeru ten trąba , mega klimat :

https://www.facebook.com/RetrokompLoaderror/videos/1459820777377851/
[#86] Re: RetroKomp 2016

@twardy, post #85

OK

I pomyśleć, że dla niektórych ignorantów Kombi to ten dziwny twór przez dwa "i"
[#87] Re: RetroKomp 2016

@sordan, post #58

Sordan, Twoja prodka mnie rozpierdzieliła na drobne kawałki delikatnie mówiąc i miałeś u mnie instant dychę. Gra jest majstersztykiem w każdym zakresie (którego 70% stanowi nazwa HE HE HE). ;d

@all: impreza świetna, z roku na rok coraz fajniej. Fajnie było spotkać R3Dów, ubolewam że nie było ani Asmana ani Aszu ani Hexmage'a ani Selura, macie co nadrobić za rok. ;)

Mam tylko nadzieję że nie uznacie mnie za zdrajcę rasy :D
[#88] Re: RetroKomp 2016

@teh_KaiN, post #87

Powiem krótko - kto nie był na RetroKompie w tym roku ten trąba i niech się idzie biczować . Impreza była zorganizowana z naprawdę dużym rozmachem. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego skupiska najprzeróżniejszych komputerów retro. Już nie mówiąc nawet o celu mojej niemal 600 km wyprawy, czyli spotkaniu i wywiadzie z legendarną grupą Quartet. Nie zapomnę tego doświadczenia do końca życia. I nie chodzi o to, że jestem jakimś psychofanem tej grupy. Po prostu styczność (nawet chwilowa) z tak wybitnymi przedstawicielami gatunku ludzkiego, już sama w sobie jest doświadczeniem porażającym. Zapewne za jakiś czas Cichy poskłada wywiad, który przeprowadziłem z chłopakami w przerwie między głównymi punktami programu imprezy. Dowiecie się z niego naprawdę wielu fantastycznych historii związanych z działalnością Quartetu. Dla mnie osobiście było to niesamowite doświadczenie (pomimo, że trema zżarła mnie niemal doszczętnie ).

Zanim opadły emocje związane z Quartetem, byłem już w garderobie Sławka Łosowskiego z płytami przygotowanymi do podpisania . To bardzo poukładany człowiek, o wielkiej klasie i z niegasnącą pasją do analogowej muzyki elektronicznej. Dzięki chłopaki, że udało wam się go ściągnąć! Koncert był zajefantastyczny! Nawet nie spodziewałem się, że kiedykolwiek usłyszę "Nowe Narodziny" na żywo. No ale jak widać marzenia się spełniają, nawet parami (vel. Quartet )

Miło wspominam też spotkanie z Adamem Zalepą (niezły miał ubaw jak mu opowiadałem, jak podśmiechiwaliśmy się z jego "polotu" do pisania na ostatnim AmiParty). "Zapomnianą królowę maszyn" chłonąłem z wypiekami na twarzy przez całą drogę powrotną do domu.

Pozdrawiam też Kain'a i Maję, Bartka (xywy nie pamiętam), Mandiego i Miro_78, z którym pogawędziliśmy sobie w trakcie nocy z demosceną. No i przede wszystkim Cichego, któremu szczególnie chciałbym podziękować za nagranie wywiadu z Quartetem.

Ogólnie jestem nadal w szoku. Już powinienem brać się do roboty i przeistoczyć się znowu w prostego klepacza kodu, ale jakoś ciężko mi to idzie

Na koniec kilka fotek, jakie udało mi się zrobić w trakcie imprezy

https://goo.gl/photos/cf67tnVqhrc4pSdu9

Chłopaki, dzięki za super imprezę, to co zrobiliście było naprawdę dobre!!! OK

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 09:11:20 przez MarX
[#89] Re: RetroKomp 2016

@MarX, post #88

Wywiad z Quartetem przygotowałeś perfekcyjnie! Kilka osób które zobaczyło że "chłopaki" siadają na krzesełkach i coś będzie - zostało i słuchało z zaciekawieniem do końca. Ja wszystkie nagrania pozrzucałem kilka przejrzałem. Będzie super wywiad!

Jak siądę do składania tego wywiadu - odezwę się na PW.
[#90] Re: RetroKomp 2016

@MarX, post #88

Fajna ta wspólna fota Quartetu. Duddie nadal ma twarz nastolatka ;)

I co, udało Ci się zadać im nasze pytania? Byli zdziwieni/zaskoczeni którymś z nich?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem