kategoria: AmiParty
[#91] Re: Kolejne AmiParty!

@_Skiba, post #90

Skiba, przecież wiesz, że Cię lubię (twojej przypowieści o Amidze, która jest jak kobieta, ciągle nie mogę wyrzucić z głowy ).
Chodzi tylko o to, żeby następnym razem było jeszcze lepiej ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 13:36:16 przez BULI
[#92] Re: Kolejne AmiParty!

@BULI, post #91

[#93] Re: Kolejne AmiParty!

@_Skiba, post #92

Na stępnym AmiParty siądziemy przy partyjce SWOSa i czegoś bardziej mokrego to pokażę ci jak to działa
[#94] Re: Kolejne AmiParty!

@BULI, post #93

Gol i kielun?
[#95] Re: Kolejne AmiParty!

@_Skiba, post #94

Panowie się nie obrażą, jak się przysiądę
[#96] Re: Kolejne AmiParty!

@Tomuś, post #95

Ależ oczywiście, że nie, tylko kubek zabierz
[#97] Re: Kolejne AmiParty!

@_Skiba, post #94

Gol i kielun?


Ooo, jest zrozumienie dla kultury wschodu ok, racja

@Tomuś, jestem za, szczególnie jak dasz w nagrodę poprowadzić swoje "maleństwo"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 06:23:25 przez BULI
[#98] Re: Kolejne AmiParty!

@BULI, post #97

Kolejna porcja zdjęć z party dla tych co byli i nie byli ;) Dzięki dla wszystkich za super atmosferę! :)
https://photos.app.goo.gl/YWRm5xHPcYYmCTCq6
[#99] Re: Kolejne AmiParty!

@Rafael/ARMO, post #98

Tak widział to Chomer: link
A tak Stony: link
[#100] Re: Kolejne AmiParty!

@Jenot, post #99

Kurde, u Chomera jest mój św. pamięci joy Python
[#101] Re: Kolejne AmiParty!

@BULI, post #100

Niech ktoś napisze coś więcej, jak było, co było z rzadkich sprzętów...
[#102] Re: Kolejne AmiParty!

@Jenot, post #99

Świetne foty, dzięki OK
[#103] Re: Kolejne AmiParty!

@MarX, post #102

Ja dziękuję wszystkim za przybycie. Tym razem było bardziej kameralnie (ok. 40 osób o ile mi się rachunki zgadzają). Można powiedzieć, że była to edycja czysto integracyjna, bez "kompotowego" maratonu - sprawdzania, przegrywania produkcji, liczenia głosów itp.
Były dwa konkursy (Micro Hexagon - Vato zwyciężył po raz drugi, SWOS - tu wygrał Kashinho).
Ja zainteresowałem się najbardziej C64 mini, który to sprzęt przywiózł Yerzmyey (staranne wykonanie, wygodny Joy, rozmiar idealny do wożenia tego sprzętu na imprezy), oraz rozszerzeniem RAM do A1200 od Architecta1200.
O ile dobrze się rozejrzałem to tym razem nie było żadnego Atari, ze sprzętów wrażenie robiła jeszcze wypasiona i w bardzo ładnym stanie A2000 Skiby, oczywiście A4k Superbonia, przezroczyste rodzeństwo (C64 i A1200) Taurusa, ZX Spectrum 128 +3 Miśka i białe "gumiaki" (nie wiem czyje). Ja tym razem przywiozłem C128, na którym rozegraliśmy turniej Micro Hexagona.
[#104] Re: Kolejne AmiParty!

@Jenot, post #99

Jesio kilka moich :)
[#105] Re: Kolejne AmiParty!

@Jenot, post #103

Miałem się do Was wybrać, bo mam raptem 150 km, ale zastanawiałem się jak by się świeżak odnalazł w zgranym gronie. Jeszcze na dodatek bez własnej Amigi, bo kupiłem ją przedwczoraj. Jednak czytając Wasze posty i komentarze po imprezie, żałuję że nie pojechałem Na następnej edycji obowiązkowo się zjawiam. Mam nadzieję, że pasowania jak w wojsku nie będzie
[#106] Re: Kolejne AmiParty!

@Zaki-Czan, post #105

Nikt nawet nie zauważy, że jesteś pierwszy raz :)
[#107] Re: Kolejne AmiParty!

@Ralpheeck, post #101

Z rzadkich to to ja byłem z A1200 PPC 330Mhz BVision i MorphOSem 3.12 na niej.
[#108] Re: Kolejne AmiParty!

@michal_zukowski, post #107

Mosik na klasyka się szykuje- sam widziałem OK
[#109] Re: Kolejne AmiParty!

@David, post #1

Widać po fotkach, że mięliście bardzo dobrze zorganizowany "wódopój"! OK
[#110] Re: Kolejne AmiParty!

@Vato, post #104

A co to za program to na commodore ?
link
[#111] Re: Kolejne AmiParty!

@Dorian3d, post #110

To chyba leci z retropc który jest pod stolem.
[#112] Re: Kolejne AmiParty!

@Dorian3d, post #110

Heh, to taka zmyła Vato (chyba on jest autorem tej fotki). Pod stołem stał retrogrzyb, który korzystał z tego samego monitora co C128. Na nim odpalony jest Open Cubic Player (i gra jakiegoś moda przez Gravisa).
[#113] Re: Kolejne AmiParty!

@Jenot, post #112

Aha dzięki rozumiem.

A w jaki sposób c 128 był podłączony do tego monitora ?
[#114] Re: Kolejne AmiParty!

@Dorian3d, post #113

Wyjście video przez SVideo do framemeistera, RGBi przez konwerter RGBi->SCART też do framemeistera, framemeister przez przejściówkę HDMI->VGA do monitora. Co prawda ten monitor ma wejście DVI, ale niestety tylko DVI-A.
[#115] Re: Kolejne AmiParty!

@Jenot, post #112

[#116] Re: Kolejne AmiParty!

@Jenot, post #114

Matko,ale rzeźba kablami ! Mam nadzieję że naprawdę tak fajne wyszło jak na zdjęciu OK
[#117] Re: Kolejne AmiParty!

@Mikrobi, post #116

To C128, chyba największa pomyłka Commodore - nie ma prostych rozwiązań. Dwa wyjścia wideo, z czego jedno niekompatybilne z niczym, więc konwerter to konieczność. Dobrze że wyjście audio jest jedno, bo inżynierom Commodore mogło przyjść do głowy, że skoro wkładamy Z80 to możemy dołożyć i jakąś yamahę.
[#118] Re: Kolejne AmiParty!

@Vato, post #104

Quad zakończył ostatnim zdjęciem imprezę OK
Spore ilości szkła i aluminium pozostały do recyclingu
[#119] Re: Kolejne AmiParty!

@Jenot, post #117

Nie miałem styczności praktycznej z tym kompem. Jeśli jest tak jak mówisz, to było już blisko do zrobienia 2 kompów w 1 budzie, z których można byłoby korzystać w tym samym czasie np. ojciec siedzi na edytorze tekstu, a dziecko zasuwa w river raid Cóż mieli rożne pomysły, wiele niewypałów. Nie zmienia to faktu, że na widok 128 wielu się ślini a ceny na rynku niskie nie są.
[#120] Re: Kolejne AmiParty!

@Jenot, post #117

To C128, chyba największa pomyłka Commodore


Piękny komputer, tylko trochę za późno wprowadzony na rynek i trochę za drogi.

Dwa wyjścia wideo, z czego jedno niekompatybilne z niczym


Przecież było wyjście composite do normalnego telewizora i RGBI do monitora, IMHO full wypas. Antenowego nie miał, bo to nie ta klasa sprzętu. To tak jakbyś powiedział, że wyjcie z karty CGA było niekompatybilne z niczym.
.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem