[#1] GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...
wszyscy lubią zbiórki... także ten tego
AMIGA GLOBAL ALLIANCE
1
[#2] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@RokiS, post #1

Czekej, zaraz wpłacam. Ile chceta?
1
[#3] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@amikoksu, post #2

Alt ma tam zdjęcie chyba z komuni xD
1
[#4] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@druzil28, post #3

Vato jak Vato, za to Dave Haynie wygląda jak Ron Jeremy :P
4
[#5] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@madman15, post #4

Ale że co to niby? Żerowanie na nostalgii level hard?
[#6] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@RokiS, post #1

a co... poprzednie Commodore Global Alliance juz nie wypalilo ?


aktualnosci

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2023 10:35:43 przez selur
[#7] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@selur, post #6

może to rozwinięcie tematu...
[#8] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@RokiS, post #7

A może zamiast rzucać się od razu z hejtem warto byłoby poświęcić chwilę i dowiedzieć się czegoś?
2
[#9] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@selur, post #6

poprzednie Commodore Global Alliance juz nie wypalilo


W poprzedniej inicjatywie najpierw trzeba coś by było zrobić, a później brać za to kasę. Na kickstarterze można wziąć kasę i nic nie robić. Wystarczy co jakiś czas pisać, że "radca prawny pracuje nad rozwiązaniem"OK
2
[#10] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@alt_, post #8

dałem tylko link, każdy może wejść przeczytać co do czego służy
a jako redaktor możesz dać temat na główną z porządnym opisem :)
[#11] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@RokiS, post #10

No ja wlasnie nie za bardzo rozumiem. Hyperion, Cloanto i MOS Team chcą się spiknać i razem pracować, czy jak? Tylko po co im do tego nasza forsa?
[#12] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@RokiS, post #1

No, jak David John Pleasance znów zbiera na coś kasę to przedsięwzięcie musi się udać. Ciekawe czy przyjmują czeki?
[#13] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@Cedrat, post #11

No ja wlasnie nie za bardzo rozumiem. Hyperion, Cloanto i MOS Team chcą się spiknać i razem pracować, czy jak? Tylko po co im do tego nasza forsa?


Żaden z wymienionych podmiotów nie bierze udziału w tym przedsięwzięciu.
[#14] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@MUFA-amigaone-pl, post #13

To co to za globalny sojusz, jak żaden z głównych rozdających nie bierze w nim udziału?
[#15] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@RokiS, post #1

Dźwigam kiece i lecę do oddziału po kasę, bo z limit z bankomatu to za mało.
A czekaj... walizka na banknoty!
Czy mnie oczy nie mylą? czy tam się przewija Phill?
3
[#16] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@newguru, post #15

Tak... będzie w kontenerach z Chin pieniądze ze zbiórki przesyłał i deponował w Bank of Amiga. Ja już drukuje kasę.

Nie ma woli, na wspólne przedsięwzięcie, więc darujmy sobie liczenie na cokolwiek poza: "a nie mówiłem".
2
[#17] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@recedent, post #12

sadzac po ilosc "lapek w gore" (pod filmem jakies 60) , to tym razem byznes nie wypali.
No i nie ma sie czemu dziwic...
ludzie maja dosc posrednikow w kazdej mozliwej niszy, ktorzy biora tylko kase zeby dac z reki jednego do reki drugiego np. amigowca a tym wlasnie jest ten caly Amitudejkase Global Elajans.

Jak mi ktos wytlumaczy roznice na plus miedzy PPA/EAB a docelowym Amitudejkase Global Elajans, to bede mu dozgonnie dżwięczny.


na PPA jest wszystko za darmo, na EAB mozna dotowac jesli ktos chce a na Amitukasedaj chca brac stala oplate ....ale za co ? za to samo co kazdy ma juz na PPA/EAB ?


a moze ktos mi jeszcze powie, ze jak powstanie Amitudajkase, to nagle wszyscy zaczna robic cos dla srodowiska bezinteresownie, bo przeciez bedziemy jedna wielka globalna rodzina amiowiec.
Moze programisci nagle zaczna masowo robic soft a handlarzyki dadza nam 90% rabat na swoje towary.... ohhh nigga PLEASE !!!
1
[#18] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@selur, post #17

Oj tam narzekacie za bardzo. Dokonujcie wpłat, bo kolejna taka okazja może być dopiero w przyszłym roku.
2
[#19] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@Cedrat, post #14

Bo to sojusz miłośników starych pierników.

Sorry obym się mylił ale to wygląda jak próba wydojenia jeszcze troche społeczności. Sam pomysł nie jest zły, ale prawie wszystko co tam piszą już mamy.
3
[#20] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@jaster, post #19

Sam pomysł nie jest zły...


...gdyby uczestnik nie musial placic albo placic jakies grosze na utrzymanie serwera i obsluge.
[#21] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@selur, post #20

No właśnie, czy to naprawdę są aż tak duże koszty że, na wsadzenie w projekt własnego hajsu nie stać takie amigowe szychy które to promują.
Swojej kasiorki szkoda ryzykować. Dobra już nic nie pisze bo nie chcę hejtować

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2023 18:20:02 przez jaster
2
[#22] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@RokiS, post #1

Widać, że próbują jednym zamachem zrobić konkurencję dla EAB, lemonamiga, AmiBay, Retro Stack Exchange, Aminetu, porozrzucanych silosów skanujących magazyny. Jeśli zrobią to porządnie i zaczną gromadzić wartościowe materiały (w tym archiwalne -- mimo tuzina niezależnych maniaków skanujących magazyny, wiele jest jeszcze nieposkanowanych...), a nie staną się tylko stroną zombie będącą kolekcją linków i wyświetlaczem reklam, to bardzo życzę im powodzenia i nie widzę nic złego w tym, żeby na tym zarabiali.

Z wad widzę, że są bardzo UK-centryczni i jestem ciekaw jak obejdą sprawy wymiany handlowej z Unią (gdzie jest drugie 50% ich potencjalnych odbiorców) oraz ze Stanami (gdzie jest trzecie 50% ;).

Wsparłem i zobaczmy co dalej. Zgromadzili ciekawych ludzi, a moje osobiste nielubienie niektórych z nich niewiele zmienia, projekt wydaje się solidny.
6
[#23] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@Cedrat, post #14

To co to za globalny sojusz, jak żaden z głównych rozdających nie bierze w nim udziału?


No to hasło zapewne zrodziło się w głowie Dawid Pleasance. Szczerze to jestem trochę zdziwiony że nie ma tam Cloanto, bo David i Mikie często jeżdzili razem po retroimprezach, pili razem piwo i takie tam. Też jestem zdziwiony że nie ma A-EONu, wszak to ważny gracz na rynku brytyjskim. Co do Hyperionu, nie wiem czy ktokolwiek się z nimi w tej sprawie kontaktował. Wiem jedno że przez ostatni rok (bo chyba już rok temu pojawiła się po raz pierwszy sprawa tego sojuszu) na beta liście temat nie istniał. Nikt nie namawial by do niego przystąpić, nikt w ogóle nie dyskutował czy to ma sens.

Moim zdaniem główni rozgrywający nie garną się do tego sojuszu bo zbyt bardzo pachnie to klapą. Przeczytałem sobie tę stronę i niebywale często asekurują się że np. mają plany by ruszyć pierwszego sierpnia, ale wiele rzeczy może się zdarzyć po drodze i plany mogą się nie udać. Takie manifestowanie "wiary w siebie" nie wygląda dobrze już na starcie.
1
[#24] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@miau, post #22

mimo tuzina niezależnych maniaków skanujących magazyny, wiele jest jeszcze nieposkanowanych...)

O jakich magazynach mówisz? Dyskietkowych?

Ile może być klasycznego softu dla Amigi? 200GB? 500GB? Tyle można sobie samemu zakisić na micro SD i mieć przy breloczku do kluczy Po co miałbym płacić za dostęp online?
[#25] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@RokiS, post #1

Już jest taka strona, za darmo. Bez Kickstarterów i innych zbiórek.
2
[#26] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@Stoopi, post #25

Jak ktoś zauważył na Discordzie, możliwe że David P. dopiero odkrył istnienie internetu. Ciekawi mnie też ile osób których zdjęcia są tam zamieszczone wie że wspiera ten projekt. Wiem że przynajmniej jedna osoba poprosiła o usunięcie jej wizerunku.
8
[#27] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@RokiS, post #1

Amiga Global Fiasko



Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 01:13:27 przez selur
2
[#28] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@selur, post #27

no fiasko, fiasko
bo jak nie chcecie dać się za niecałe 200 zł na rok hmm policzyć i korzystać z darmowych źródeł i...
po prostu was nie rozumiem: jak byście byli wyczuleni na zbiórki na kickstart-erze, albo na zbiórki w ogóle... hmm dziwna sprawa...
[#29] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@selur, post #27

[#30] Re: GLOBALNY SOJUSZ AMIGA...

@RokiS, post #28

hmm dziwna sprawa...


po latach okazalo sie, ze czesc amigowcow, to zadni fani amigi, tylko zwykli 'byznesmeni' i sa w tym srodowisku tylko po ty by czerpac zyski, kosztem calego srodowiska.
nie wiem jak inni ale ja mam juz makabryczna alergie na Januszy biznesu...
po prostu zbyt duzo tego typu ludzi sie porobilo na swiecie.

Swiat staje sie malo przyjazny dla normalnych ludzi a przede wszystkim bardzo drogi a wiec nie dla kazdego. Czyli to tak jakby inni wykluczyli cie z piaskownicy w ktorej sie bawisz, bo nie oplaciles haraczu.

buuu!
9
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem