[#91] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #90

Wiesz co, zlej to. To nie jest warte opisywania.
Kto chcial wplacil, kto nie chcial nie wplacil.
Kto chce robic "swoje AGA" bedzie robil a kto nie to nie.
"Dales swoja twarz" do tego i tyle, jak widac nie wypalilo.
Nie wypalilo...

Zastanawiam sie co komu do Twojego avatara... serio.
A PH 2013 pamietam, swietnie bylo, i tak zaczela sie pewna historia, ktora pokazuje ze ktos musi cos zaczac zeby w ogole bylo.
2
[#92] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #90

Wam się naprawdę wszystkim wydaje że taki Pleasance skoro pracował 30 lat temu w C= to teraz śpi na górze pieniędzy?


nie !
mnie sie wydaje, ze sympatyczny dziadzio chce po prostu dorobic do emerytury kosztem ami-naiwniakow.
1
[#93] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@selur, post #92

Ale wplaciles i czekasz az zwrot przyjdzie?
1
[#94] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@selur, post #92

A mi się wydaje że Tobie się na siłę chce tak wydawać tylko po to żeby "kręcić Małysza".
1
[#95] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@stefkos, post #91

A PH 2013 pamietam, swietnie bylo, i tak zaczela sie pewna historia, ktora pokazuje ze ktos musi cos zaczac zeby w ogole bylo.


Otóż to właśnie. Jednym sie uda, innym nie. Nie rozumiem po co inwektywy i wyssane z palca insynuacje oparte na wybiórczej interpretacji informacji.
1
[#96] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@stefkos, post #93

nie wplacilem i nie wplace !

EAB'a tez nie supportuje pienieznie, choc w sumie moglbym ale dlatego, ze praktycznie sie tam nie udzielam.

PPA moza by supportowac ale poki co taka incijatywa nie wyszla, ze strony prowadzacych ok, racja
[#97] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@selur, post #96

Wiec nie masz co dalej lamentowac, masz swoje zdanie ludzie to uszanowali (mam nadzieje) i tyle.
Ja tez nie wplacilem i nie robie z tego wielkiego halo.
Pewnie lepiej by bylo zebrac informacje do kupy czego zabraklo i przeslac autorowi. Moze nowa wersja projektu, ktora dzieki Twoim (i innych) poprawkom miala by racje bytu.
1
[#98] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@stefkos, post #97

moja poprawka jak widac mocno "nie zostala zrozumiana" wiec napisze to wprost


moje przeslanie jest bardzo proste:

Za nim zaczniesz wolac kase od amigowcow, zrob cos porzadnego od siebie i pokaz, ze warto placic ! ok, racja


slowo klucz - "cos porzadnego" OK
1
[#99] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #95

Do inwektyw w tym wątku to dużo brakowało. Co do interpretacji to wszyscy widzieliśmy chyba to samo na kickstarterze. Strasznie się spinasz tą sytuacją, a ja do dnia dzisiejszego nawet nie wiedziałem że bierzesz w tym jakiś udział.
2
[#100] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@selur, post #96

PPA moza by supportowac ale poki co taka incijatywa nie wyszla, ze strony prowadzacych


Hosting albo reklama na PPA, to jakby nie było jest wsparcie ;)
1
[#101] To już jest koniec, nie ma już nic.

@karolb, post #100

To już jest koniec, nie ma już nic. Pora zamknąć wątek, możemy iść. Jakby było zapotrzebowanie i miało to wyjść, to by wyszło, nie wyszło, a więc tak miało być. Pomysłodawcy zebrali pokłosie żerowania na nostalgii. Oby nstępnym razem wzięli to pod uwagę, podobnie jak inni. Amiga to hobby, nie zarobek. Wiem, że część z Was uważa inaczej. Musza przekonać nieprzekonanych. Ja na nic nie czekam, nic nie wpłacam. Trudno, może uda się następnym razem.



Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 18:39:58 przez KM_Ender
[#102] Re: To już jest koniec, nie ma już nic.

@KM_Ender, post #101

Amiga to hobby, nie zarobek.


mylisz sie i to bardzo ok, racja
[#103] Re: To już jest koniec, nie ma już nic.

@selur, post #102

Ja tak ją traktuję, a że inni inaczej...
3
[#104] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@stefkos, post #91

A ja lubię avatar Alta i fajnie ze broni czegoś, czemu kibicował.
Inicjatywa bynajmniej nie padła z powodu negatywnego nastawienia na ppa. Wszedzie ja skrytykowano. Ja sam lubię kiedy powstaje cos nowego, ale jeżeli ktoś od razu się zwraca po środki, tzn ze ma na myśli biznes, a środowisko z różnych powodów tego nie zaakceptowało.

Można wymagać płacenia, ale jak się płaci, to się wymaga :)

Po tej akcji z UniJoyem, uważam ze płacenie z gory w takich projektach może wszystko popsuć, i dobrze ze anulowali te wunderwaffe, niż miało by się to efektownie rozcyndolic zaraz po starcie.

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 19:09:19 przez Ralpheeck
2
[#105] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@Ralpheeck, post #104

nie tylko unijoy - do listy życzeń, które finalnie dosypały do pieca, dodać można jeszcze choćby Franko 2 (choć osobiście do żadnej z tych dwóch produkcji nic nie mam, czy też raczej: mi one "zwisają i powiewają" ). A nawet figurka Turricana potrafiła - poprzez kilkuletnie przekładanie terminu wysyłki oraz po drodze wyrzucenie dotychczasowego projektu do kosza i stworzenie nowej figurki od zera - początkową euforię przekształcić w zniechęcenie.
[#106] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #61

Hej @alt_, sam wsparłem ten projekt (maksymalną możliwą kwotą!), i to nie dzięki obecności Davida, tylko pomimo niej. Wsparłem bo uwierzyłem. Gdyby DP zwrócił się do mnie o wsparcie twarzą, zapewne też bym to zrobił i promował ideę gdzie tylko się da.

Zawsze imponują mi ludzie, którzy próbują coś zrobić nawet jeśli im się nie udaje -- dużo bardziej niż cynicy, którzy na dzień dobry torpedują wszystko z pozycji rozsądku. To ci pierwsi napędzają projekty retro, projekty nie-retro, i... cywilizację.

A więc podziwiam, że się w to zaangażowałeś i dziękuję; i nie trać entuzjazmu.

Sam projekt AGA nadal mnie boli bo czuję, że ktoś mnie zrobił w konia. Mam swoje zdanie o tym, co było faktyczną motywacją DP, ale zachowam dla siebie.

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2023 10:56:52 przez miau
8
[#107] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@miau, post #106

No ale piszesz że projekt AGA nadal ciebie boli...czyli w momencie jak wspierałeś go maksymalną możliwą kwotą, to czułeś wtedy że ktoś cię robi w konia, a mimo to wsparłeś? Czy źle coś zrozumiałem?
[#108] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@jaster, post #107

Nie, nieczułem. Jak wspierałem to byłem pełen entuzjazmu, a sygnały ostrzegawcze zignorowałem :) Że mnie ktoś próbuje zrobić w konia, zorientowałem się po natrafieniu na oryginalny filmik DP na YouTube i po przeczytaniu wątku na EAB.
1
[#109] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #61

Inicjatywa jak dla mnie na dzień dobry skazana na klęskę, mimo że idea szczytna - wykonanie kompletnie chybione.

Jak dla mnie najważniejszy był brak konkretnego planu działania - kogo centralizujemy? W które grupki najpierw "uderzamy?" Jakie schematy uwalniamy? Kogo crowdfundujemy? Nie wiadomo, zbierzmy pieniądze a potem "się zobaczy".

To co nam zostało zaoferowane to obietnica katalogu stron internetowych, opłacanego z kieszeni subskrybentów i nie wprowadzającego od siebie kompletnie nic, tyle tylko że pobiera opłatę od bycia przezeń listowanym lub za dostęp. Reszta to takie palcem po wodzie pisane.

Ja człowieka nie znam, ale to co zostało zaoferowane odbieram tak, że ktoś kto kiedyś pracował w C= przypomniał o tym sobie na starość i napisał parę książek. No i supcio, ale potem stwierdził, że fajnie by było stać na piedestale społeczności, więc wykoncypował ideę, która miałaby się jakoś sama nakręcić, ale najważniejsze że byłaby sygnowana tu i tam jego nazwiskiem (jak w tych nieszczęsnych certyfikatach). Co ten człowiek wnosi w to całe przedsięwzięcie od siebie? Nawet nie wyłożył kasy na stronę internetową tylko szukał po łosia socialach co mu za darmo zrobi zalążek i "może się to potem przekształci w etat". Do kickstartera w wyższych celach dokładał jakąś płytę audio CD nagraną przez kogoś z jego rodziny, nijak niezwiązaną z tematyką amigową? Po co?

Mówię to jako admin discorda Amigadev (AKA Amigaports) - oddolnej inicjatywy unifikującej projekty sprzętowo-programowe całej społeczności. Do dzisiaj nie scentralizowaliśmy całego amidevu, bo na to nie ma chęci środowiska, ale zrzeszyliśmy masę pomocnych i twórczych ludzi - tam też rozpoczął się chociażby development pistorma. Gdzieś tam w tle był pomysł zrobienia aktualnej i najbardziej konkretnej wiki o tematyce SW/HW ale życie nas dopadło i nie ma komu. Mimo to że wiele rzeczy "u nas" nie pykło, uważam że Dave P. zamiast tworzyć rzeczy na nowo i kompletnie oddzielnie od pozostałych bytów sceny amigowej, powinien był najpierw dołączyć do jednego z większych (a1k, eab, cokolwiek) i jego przepychać w formę bardziej globalnego działania.

btw. Do dzisiaj dla mnie jest zagadką jak te "65% na dofinansowywanie" miałoby działać. Robię ładne skrinszoty gry w produkcji i Dave mi sypie kasą? A co jak nie wszystkim w społeczności się ona podoba? Oddzielny kickstarter dla społeczności amigowej zamknięty za paywallem AGA? Jakieś głosowania nad celami i wymiarami pomocy dla projektów? ;)

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2023 12:36:07 przez teh_KaiN
11
[#110] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@teh_KaiN, post #109

Biorąc pod uwagę historię amigowego środowiska i te wszystkie zrzutki, chyba czas wytłumaczyć nazwę AMIGA i rozwinąć ją ku przestrodze dla współczesnych.

Waham się pomiędzy "Altruistic Motives Inspire Generous Acts" a "Arrogance Manipulates Innocence Gaining Advantage"🤔
1
[#111] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@teh_KaiN, post #109

Tak sobie czytam z boku co piszecie i sobie myślę, że skoro ten projekt jest przygotowany biznesowo i logistycznie tak jak to opisujecie, i jest to przygotowane przez jednego z byłych menedżerów Commodore, to trochę nie dziwi dlaczego Commodore padło.
3
[#112] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@prz, post #111

Akurat ten manager byl odpowiedzialny za Commodore UK więc akurat nie za duzo mozna mu zarzucić.

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2023 14:03:55 przez michal_zukowski
4
[#113] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@prz, post #111

a mnie zastanawia liczba zaangażowanych w ten projekt znanych - i skądinąd wiarygodnych - osób, trochę jak celebryci użyczający twarzy do organizowania pokazów garnków dla seniorów.
[#114] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@charliefrown, post #113

a mnie zastanawia liczba zaangażowanych w ten projekt znanych - i skądinąd wiarygodnych - osób, trochę jak celebryci użyczający twarzy do organizowania pokazów garnków dla seniorów.


Jeśli ktoś znany i wiarygodny w temacie jest, to nie można go przyrównać do celebryty, który z założenia hovno wie.

Moim zdaniem.
1
[#115] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #61

Warto poznać Davida osobiście i wysłuchac jego motywacji - z moich doświadczeń wiem, że dyskusje na forach w większości przypadków sprowadzają sie ostatecznie do osobitych przytyków i wycieczek, które z kulturą słowa pisanego mają niewiele wspólnego.
Z mojego punktu widzenia i po wysłuchaniu tego co David opowiadał wielokrotnie (i na AmiParty i na kolejnych edycjach Pixel Heaven) - to człowiek ogromnie zaangażowany w amigowe społeczności. Jego pomysł w rdzeniu jest świetny - integrować środowisko na ile się da w globalnej skali. Cała akcja na Kickstarterze sprowadzała się do wprowadzenia usługi dostępu do forum w zamian za konkretne korzyści na start (w tym książki i publikacje). A jeśli społeczność uznała, że to błąd - David po prostu wycofał ofertę. Tak działa demokracja i (pośrednio głosowanie portfelem), więc tym razem się nie udało.
W zasadzie to... kto nic nie robi ten nie popełnia błędów - i w takim bezpiecnzym bąbelku zawsze można się schować, prawda? A błędy są po to, by wyciągać z nich wnioski.
4
[#116] Re: GLOBALNA ŚCIEMA AMIGA JANUSZY, WYSTRZEGAJCIE SIĘ AMI_ZŁA

@alt_, post #61

Więc nauczaj nas, maluczkich, abyśmy wiedzieli czym krytyka konstruktywna jest, i abyśmy byli godni dyskusji.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem